Jump to content

Alcatel OT-997 / 997D


snapp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εχει κανει κανενας update με το one touch upgrade s?το δικο μου ειναι με ελληνικο μενου.

 

 

εγω εκανα σημερα..βρηκε νεα εκδοση,αρχισε αναβαθμιση,εκανε δυομιση ωρες!!!!! και τελικα μαλλον περασε την ιδια με την μαμα μιας και δεν ειδα καμμια διαφορα...πριν δεν θυμαμαι τι ειχε αλλα μετα την υποτιθεμενη αναβαθμιση μου λεει

εκδοση ανδροιδ 4.0.4.

κερνελ 3.0.13

εκδ.προσ δομης vBF2-0

το αστειο ειναι οτι οταν τελειωσε το ξαναεβαλα να τσεκαρει και πηγε να την ξαναπερασει....

manaros
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω εκανα σημερα..βρηκε νεα εκδοση,αρχισε αναβαθμιση,εκανε δυομιση ωρες!!!!! και τελικα μαλλον περασε την ιδια με την μαμα μιας και δεν ειδα καμμια διαφορα...πριν δεν θυμαμαι τι ειχε αλλα μετα την υποτιθεμενη αναβαθμιση μου λεει

εκδοση ανδροιδ 4.0.4.

κερνελ 3.0.13

εκδ.προσ δομης vBF2-0

το αστειο ειναι οτι οταν τελειωσε το ξαναεβαλα να τσεκαρει και πηγε να την ξαναπερασει....

ποσο?????2μιση ωρες?αν διακοψω την ενημερωση λες να εχω προβλημα?

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

αν εισαι στο βημα 2 απο 4 (που εμενα μου εκανε 2 ωρες και 10 λεπτα)τοτε μπορεις να διακοψεις.απλα κανει παρα πολυ ωρα για να κατεβασει 570 mb ..ισως βεβαια να παρχει σημερακαποιο προβλημα και με της αλκατελ τον σερβερ γιατι γενικως σερνεται η σελιδα της
manaros
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι μου.Περιμενω και εγω το κινητο να ερθει.Το παραγγειλα σε dark red και οχι ελληνικο.Πιστευω οτι περα απο την ελληνικη γλωσσα στο μενου δεν θα μου λειψει κατι αλλο...Θα ηθελα την γνωμη σας για μια θηκη σιλικονης και καμια μεμβρανη προστασιας...οποιος εχει παρει κατι να με καθοδηγησει.Ευχαριστω

 

Καλησπέρα,

 

εγώ όπως έγραψα και πιο πάνω, παρέλαβα αυτή τη θήκη με μεμβράνη προστασίας και είναι πολύ καλή.....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

εγώ όπως έγραψα και πιο πάνω, παρέλαβα αυτή τη θήκη με μεμβράνη προστασίας και είναι πολύ καλή.....

 

Σε ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση ..ψαχτηκα λιγο μονος μου και παραγγειλα αυτη εγω http://www.ebay.com/itm/Black-Imak-Slim-Hard-Case-Cover-LCD-Guard-Alcatel-One-Touch-OT-997D-Ultra-OT-997-/140931015254?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item20d024a256 .. καλη φαινετε στυλατη :) η μεμβρανη μπαινει ευκολα ; και τι παιζει τωρα με αυτη, αλλαζει ποτε; φθειρετε ;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση ..ψαχτηκα λιγο μονος μου και παραγγειλα αυτη εγω http://www.ebay.com/itm/Black-Imak-Slim-Hard-Case-Cover-LCD-Guard-Alcatel-One-Touch-OT-997D-Ultra-OT-997-/140931015254?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item20d024a256 .. καλη φαινετε στυλατη :) η μεμβρανη μπαινει ευκολα ; και τι παιζει τωρα με αυτη, αλλαζει ποτε; φθειρετε ;

 

Και εγω αυτην εχω.στο μπλε.ειναι πιστευω η λεπτοτερη που θα μπορουσε να υπαρχςι για το κινητο.μονο να ενημερωσω πως οι πορτοκαλι λεπτομερειες ειναι του κινητου που ειναι πορτοκαλι και οχι της θηκης.η θηκη ειναι ολη μπλε.κατα τα αλλα ειναι παρα πολυ ωραια θηκη!Και φαινεται και ποιοτικοτατη.το προστατευτικο οθονης επισης πολυ καλο αλλα ο χρονος θα δειξει την αντοχη του.

manaros
Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτην εχω.στο μπλε.ειναι πιστευω η λεπτοτερη που θα μπορουσε να υπαρχςι για το κινητο.μονο να ενημερωσω πως οι πορτοκαλι λεπτομερειες ειναι του κινητου που ειναι πορτοκαλι και οχι της θηκης.η θηκη ειναι ολη μπλε.κατα τα αλλα ειναι παρα πολυ ωραια θηκη!Και φαινεται και ποιοτικοτατη.το προστατευτικο οθονης επισης πολυ καλο αλλα ο χρονος θα δειξει την αντοχη του.

 

Αυτο για την λεπτομερεια με το πορτοκαλι το ξερω,αν και νομιζω και απο τις photo φαινετε οτι ειναι το πισω καπακι του κινητου.Εγω την παραγγειλα προχθες,δεν την εχω ακομα στα χερια μου.Αληθεια ποσο σου εκανε να ερθει (φανταζομαι απο e-bay παραγγειλες); Σημερα παρελαβα το κινητο μου σε dark red.Δεν το εχω ανοιξει ακομα το εχω φορτιζει... ποση ωρα να το αφησω ; Παντως σαν κατασκευη για 200 ευρω επαθα πλακα.. Στιβαρο κινητο καλη ποιοτητα πλαστικων .. Τωρα μολις το ανοιξω πρεπει να κανω κατι update ; Πρωτο μου Smartphone και μεχρι να το σεταρω θα σας ζαλισω λιγακι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Είναι να το παραγγείλω και εγώ, απλα θέλω να σε ρωτήσω, έχει 2 ειδών MHL ανταπτορες, εναν που παίρνει και micro usb τροφοδοσία (για να φορτίζει το κινητό την ώρα που το έχει συνδεμενο στην TV, κάτι που μου φαίνεται λογικό) και ένα σκέτο μονο μετατροπέα σε microUSB σε HDMI. Ποιό από τα 2 έχεις;

 

Εχω αυτον που συνδεεται με τον φορτιστη. Νομιζω πως το ρευμα απο τον φορτιστη χρησιμοποιειται κ ως ενισχυτης σηματος για το HDMI γι αυτο και χωρις φορτιστη δε λειτουργει ο ανταπτορας.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι παρελαβα το κινητο,το φορτισα κανα 4ωρο,πιστευω ειναι αρκετο στις 2μιση ωρες ειχε σταματησει να φορτιζει.Τωρα το ψαχνω.Οι πρωτες εντυπωσεις παρα πολυ θετικες,το γυρισα και στα αγγλικα,εβαλα το και το πληκτρολογιο στα ελληνικα... Ενα θεμα τωρα που δεν μπορω να καταλαβω ειναι στην επιφανεια εργασια του κινητου οταν κατεβαζουμε τερμα πανω τις ρυθμισεις brightness wifi κτλ ειναι στα γερμανικα ... αυτα δεν αλλαζουν στα αγγλικα ;
Link to comment
Share on other sites

... Ενα θεμα τωρα που δεν μπορω να καταλαβω ειναι στην επιφανεια εργασια του κινητου οταν κατεβαζουμε τερμα πανω τις ρυθμισεις brightness wifi κτλ ειναι στα γερμανικα ... αυτα δεν αλλαζουν στα αγγλικα ;

 

Κλείστο και άνοιξέ το πάλι και φτιάχνει......

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπατα αλλαγη γλωσσας στα αγγλικα κ θα σου αλλαξουν κ αυτες.. Κ γω το ιδιο ειχα παθει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια,ευτυχως που μεσα απο τα φορουμ πλεον μοιραζομαστε τις εμπειριες και γνωσεις μας σε πολλα θεματα,κανοντας την ζωη μας ποιο ευκολη..Σχετικα με την γλωσσα θα το δοκιμασω αμεσως..Μολις ανοιξα το τηλ πηγα στα updates βρηκε καινουργιο firmware 4.0.4 κατι... τι ειναι αυτο εκδοση του android η firmware της Αλκατελ... μετα απο αυτο πρεπει να αναβαθμισω κατι αλλο ; Σας ευχαριστω

 

Υ.Γ Την μπαταρια την φορτισα 4ωρες περιπου ειχε σταματησει να φορτιζει και το εβγαλα,δεν πιστευω να εκανα πατατα ;

Link to comment
Share on other sites

gia sas pedes prospatho na afiso minima k tin ali mera den to vrisko... ti kano lathos:worry:? apo tin apantisi afino minima, i mipos den prepi:worry:O?

k an mporite pite mou apo video-foto pos ta pai..?? ixa kapote ena s.e. satio 12mp k tora exo to xperia mini 5mp k den tin palevi apo thema kamera.... evxaristo....:D

Link to comment
Share on other sites

gia sas pedes prospatho na afiso minima k tin ali mera den to vrisko... ti kano lathos:worry:? apo tin apantisi afino minima, i mipos den prepi:worry:O?

k an mporite pite mou apo video-foto pos ta pai..?? ixa kapote ena s.e. satio 12mp k tora exo to xperia mini 5mp k den tin palevi apo thema kamera.... evxaristo....:D

 

Φιλε μου δεν ειμαι moderator αλλα απαγορευονται τα greekenglish για αυτο μαλλον στο αφαιρουνε ..σβηστο και γραψτο στα ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

Παντως ως προς την καμερα, εγω τουλαχιστον εχω μεινει ικανοποιημενος με την αποδοση της καμερας. Χρησιμοποιω την εφαρμογη ProCapture και μπορω να πω πως οι φωτογραφιες βγαινουν αρκετα πιο σταθερες και κατα συνεπεια με περισσοτερες κ πιο ευκρινεις λεπτομερειες. Η εφαρμογη αυτη οταν πατας για να βγαλεις μια φωτο κανει εκεινη τη στιγμη auto focus ενω υπαρχει κ η επιλογη να χρησιμοποιεις τα πληκτρα ηχου για να τραβηξεις φωτογραφια.

Για την μπαταρια, συμφωνα με σχετικο thread στο φορουμ, η πρωτη φορτιση στις συγχρονες μπαταριες δεν επηρεαζει τη ζωη της μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

Παντως ως προς την καμερα, εγω τουλαχιστον εχω μεινει ικανοποιημενος με την αποδοση της καμερας. Χρησιμοποιω την εφαρμογη ProCapture και μπορω να πω πως οι φωτογραφιες βγαινουν αρκετα πιο σταθερες και κατα συνεπεια με περισσοτερες κ πιο ευκρινεις λεπτομερειες. Η εφαρμογη αυτη οταν πατας για να βγαλεις μια φωτο κανει εκεινη τη στιγμη auto focus ενω υπαρχει κ η επιλογη να χρησιμοποιεις τα πληκτρα ηχου για να τραβηξεις φωτογραφια.

Για την μπαταρια, συμφωνα με σχετικο thread στο φορουμ, η πρωτη φορτιση στις συγχρονες μπαταριες δεν επηρεαζει τη ζωη της μπαταριας.

 

Εγω παιδια εχω απο το πρωι παιζω με το κινητο και παραλληλα προσπαθω να το σεταρω στα μετρα μου.Δεν υπαρχει το τηλ για τα λεφτα του.Απιστευτο.Γρηγορο Στιβαρο Πολυ καλη οθονη,δεν το περιμενα τοσο καλο.Με εξεπληξε απιστευτα η Αλκατελ.Φιλε μου την εφαρμογη procapture απο που την κατεβασες;εχει καποιο κοστος; γιατι βλεπω οτι η εφαρμογη του κινητου ενω η καμερα ειναι φοβερη τις θολωνει λιγο ...Εχει τοσα αχρηστα πραγματα μεσα σαν εφαρμογες,ευτυχως που εχει uninstall (αλλο ενα + του κινητου)

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΣΑΣ Κ ΠΑΛΙ ΠΕΔΙΑ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΠΟΛΥ ΤΟΝ (IME_KALA) ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΙΣΗ ΤΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Κ ΣΑΦΕΣΤΑΤΟΣ.... :up: ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΕΛ 1 ΜΕΧΡΙ Κ ΤΩΡΑ Κ ΕΜΑΘΑ ΠΟΛΑ ΑΠΟ ΣΑΣ:):) ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΑΠΟ ΜΕΝΑ:bow:

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια εχω απο το πρωι παιζω με το κινητο και παραλληλα προσπαθω να το σεταρω στα μετρα μου.Δεν υπαρχει το τηλ για τα λεφτα του.Απιστευτο.Γρηγορο Στιβαρο Πολυ καλη οθονη,δεν το περιμενα τοσο καλο.Με εξεπληξε απιστευτα η Αλκατελ.Φιλε μου την εφαρμογη procapture απο που την κατεβασες;εχει καποιο κοστος; γιατι βλεπω οτι η εφαρμογη του κινητου ενω η καμερα ειναι φοβερη τις θολωνει λιγο ...Εχει τοσα αχρηστα πραγματα μεσα σαν εφαρμογες,ευτυχως που εχει uninstall (αλλο ενα + του κινητου)

 

Υπαρχει στο Google Play (Pro Capture) σε free και επι πληρωμη εκδοση με την τελευταια να εχει πολλα καλουδια παραπανω απο την free εκδοση. Οσο για τις αχρηστες εφαρμογες, ενα ρουτ και μπορεις να βγαλεις οποιες θες (ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΑΝΤΑ μη διαγραψεις καποιες σημαντικες εφαρμογες συστηματος).

Link to comment
Share on other sites

Χθες το κινητό μου (γερμανικό) πρότεινε να γίνει αναβάθμιση 4.0.4-01001

Build Version vBF7-0 (είχα vBF5-0)

Έκανα την αναβάθμιση μέσω του wi-fi, η οποία κράτησε μόνο μερικά λεπτά και χωρίς να χαθούν οι ρυθμίσεις.

Οι αλλαγές που παρατήρησα είναι:

1. Άρχισε να λειτουργεί η πυξίδα (δεν έχει μεγάλη ακρίβεια, αλλά λειτουργεί)

2. Μικρότερη χρήση της RAM

Υ.Γ. το μέγεθος της αναβάθμισης ήταν 25MB

Edited by kiovlad
Link to comment
Share on other sites

Χθες το κινητό μου (γερμανικό) πρότεινε να γίνει αναβάθμιση 4.0.4-01001

Build Version vBF7-0 (είχα vBF5-0)

Έκανα την αναβάθμιση μέσω του wi-fi, η οποία κράτησε μόνο μερικά λεπτά και χωρίς να χαθούν οι ρυθμίσεις.

Οι αλλαγές που παρατήρησα είναι:

1. Άρχισε να λειτουργεί η πυξίδα (δεν έχει μεγάλη ακρίβεια, αλλά λειτουργεί)

2. Μικρότερη χρήση της RAM

Υ.Γ. το μέγεθος της αναβάθμισης ήταν 25MB

 

Όντως η πυξίδα λειτουργεί και το άλλο που παρατήρησα είναι καλύτερη διαχείρηση της μπαταρίας

Το χρησιμοποιώ από την 1 το μεσημέρι και μέχρι τώρα είναι στο 90% σε σχέση με την προηγούμενη έκδοση που μου άδειαζε σχετικά γρήγορα η μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Για σας πεδες κ παλι:) με την ενημερωση που κανετε κ τοσα καλα που λετε μου ερχετε να τρεξω να το αγοασω... στα σκρουτσομαγζα το βρισκο κ με 194-5 ευρο.. ειναι καλα αλλα ας δω μηπως κ κατευη κ"αλο η τιμη της...:)

περιμενω με την πρωτη ευκαιρια να πεταξω:):superman:....

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι με την αναβάθμιση το κινητό έγινε πιο γρήγορο! Επίσης διορθώθηκε και η κάμερα, δεν τις βγάζει πλέον θολές! Edited by ael1964
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ για την κάμερα!Αλλά μετά την αναβάθμιση αν και έχω μουσικά αρχεία στην μνήμη της sd κανένα πρόγραμμα μουσικής δεν μου τα εμφανίζει ούτε μπορώ να τα βάλω σαν ήχους κλήσεις γιατί το τηλ κάνει reboot.Ξέρει κανείς κάποια λύση?

 

Τελικά η λύση είναι το Media scanner

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.clypher.mediascanner&feature=search_result

 

Βρίσκει τα αρχεία και τα προσθέτει πάλι στις εφαρμογές

Edited by tsakman21
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-997 / 997D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...