Jump to content

[Επίσημο] Vodafone Smart II (Alcatel V860)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αλλά πως??? Τι κάνω λάθος? Έχω φλασάρει τάμπλετ κι άλλα τηλέφωνα και τόσο κόλλημα δεν έχω φάει όσο με αυτό το τηλέφωνο!!! :mad:

 

Προσπάθησε αυτό

 

2. Βαζουμε την συσκευή σε recovery mode έστω και αν δεν το δείχνει στην οθόνη του κινητού, έτσι ομως θα περάσουμε τους καταλληλους οδηγούς για τον υπολογιστή μας.[/size][/b]

Πατάμε το power button και το volume - μέχρι να νιώσουμε την δόνηση στην συσκευή μας. Μόλις νιώσουμε την δόνηση, αφήνουμε το power button που βρίσκεται στο πάνω μέρος της συσκευής μας και συνεχίζουμε να κρατάμε το volume - για 5 δευτερόλεπτα. Συνδέουμε την συσκευή μας με τον υπολογιστή μέσω του usb καλωδίου που υπήρχε κατά την αγορά της συσκευής μέσα στην συσκευασία. Τώρα πλεόν ο υπολογιστής μας πρέπει να μας έχει ενημερώση για μία νέα συσκευή. Απλά ακυρώνουμε όλα τα παράθυρα για εγκατάσταση οδηγών.

 

3. Πάμε Έναρξη-Πίνακας ελέγχου-Εργαλεία διαχείρισης-Διαχείριση υπολογιστή και μετά Διαχείριση συσκευών.Τώρα κάπου με ένα κίτρινο θαυμαστικό πρέπει να μας εμφανίζει την συσκευή σαν vodafone smart ή Android 1.0. Κάνουμε πάνω του δεξί κλικ και πατάμε στην Ενημέρωση Προγράμματος Οδήγησης. Εκεί θα κάνετε εγκατάσταση από μία καθορισμένη θέση τους οδηγους. Απο εκει που τους εχετε αποθηκευσει όταν τους κατεβάσατε. Μετά την ολοκλήρωση της εγκατάστασης κάνετε επανεκκινηση στον υπολογιστή και βγαζετε και την μπαταρά απο το κινητο και την ξανατοποθετείτε για να το βαλουμε σε κανονικη λειτουργία μόνο απο το power button.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όλα αυτά τα έκανα κατά γράμμα. Το πρόβλημα είναι ότι μου περνάει μόνος του ο υπολογιστής κάποιους drivers (ADB testing interface τους λέει) πριν προλάβω να κάνω εγώ κάτι, αλλά ακόμα και όταν τους απεγκαταστήσω χειροκίνητα και δώσω διαδρομή γι' αυτούς που έχω κατεβάσει, μου λέει ότι δεν βρίσκει drivers στο φάκελο που του λέω να ψάξει! :wacko:
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα πρέπει να περάσεις το recovery κοίτα εδώ http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=40506492&postcount=2

Μόλις το φλασάρεις με fastboot μπές στο link που ανέβασα παρακάτω και πέρνα το update.zip στην sd του κινητού σου.

Update.zip - 1002 KB

Απο το recovery(power button+ volume up) κάνε install update.zip!Τώρα λογικά είσαι root!

To καλύτερο που έχεις να κάνεις με αυτό το κινητό είναι μια custom rom και τελείωσε η υπόθεση:shoot:..Μπορείς να βάλεις Cyanogen Mod 1) http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2287172

2)http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2375976

3)http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2375979

.Διαφορετικά μπορείς να ψάξεις πίσω να βρείς καλές rom του ddesign:happy:!

Που είναι οι υπόλοιποι γκουρού να βάλουν ένα χεράκι βρε? :D

:):lol::p:D

Edited by Stalk3r
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες

 

Ετοιμαζομαι να κανω root την συσκευη. O “Εντοπισμό σφαλμάτων” (USB debugging) πρεπει να ειναι ενεργοποιημενος η οχι οταν κανουμε την διαδικασια?

 

Αν εχω καταλαβει καλα βαζουμε την recovery ενω ειμαστε σε fastboot mode και μετα περναμε το root οταν ειμαστε σε recovery mode. Ενω ειμαστε σε αυτες τις καταστασεις (fastboot, recovery) εχει σημασια το αν εχουμε τον “Εντοπισμό σφαλμάτων” ενεργοποιημενο?

Link to comment
Share on other sites

connect your device in fastboot mode.. then you will see in device mananger "Android1.0" or something like that..

download the drivers and place the folder with drivers in desktop.. after that go back in device mananger right click on "android 1.0" and go "properties">Driver>and chose update driver.. browse my computer for driver software > browse and navigate it to to your desktop εκει που εχεις το folder with the drivers..

 

@ PyrION yes it must be ticked..

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πειτε μου κατι.....μολις αγορασα το smart 3.....πουθενα δεν αναφερει την ραμ.....μια μνημη αναφερει κ αυτη ειναι στα 4GB μπορω να διαγραψω οτι θελω κ αν κανω boot up μπαινω σε recovery......και μολισ το εβγαλα απο το κουτι....και rootarismeno...????καλη φαση...βασικα ακυρο μονο recovery εχω κανενας να το παμε βημα βημα για root μην κανω κ καμια μ......α???pm αν εχει κανενας scype και μπορει να βοηθησει....εχω κανει το tutorial αλλα κατι δεν παει καλα στο βημα 11....κανονικα θα πρεπε να μου αποθηκευει τα αρχεια εκει που τα στελνω αλλα δεν κανει τιποτα υπαρχει καποιος που να τοπ χει rootari να μου πει plz???????????????????ΠΗΓΑ ΜΕ ΤΑ 1000 ΖΟΡΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ STEP 20 ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΕΣ ΟΙ IMG ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ PICKED ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΜΟΝΟ ΤΙΣ 2 PLLLLLLLLZZZZZZZZZ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΚΟΝΤΑ.....?????????????

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=42790809

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πειτε μου κατι.....μολις αγορασα το smart 3.....πουθενα δεν αναφερει την ραμ.....μια μνημη αναφερει κ αυτη ειναι στα 4GB μπορω να διαγραψω οτι θελω κ αν κανω boot up μπαινω σε recovery......και μολισ το εβγαλα απο το κουτι....και rootarismeno...????καλη φαση...βασικα ακυρο μονο recovery εχω κανενας να το παμε βημα βημα για root μην κανω κ καμια μ......α???pm αν εχει κανενας scype και μπορει να βοηθησει....εχω κανει το tutorial αλλα κατι δεν παει καλα στο βημα 11....κανονικα θα πρεπε να μου αποθηκευει τα αρχεια εκει που τα στελνω αλλα δεν κανει τιποτα υπαρχει καποιος που να τοπ χει rootari να μου πει plz???????????????????ΠΗΓΑ ΜΕ ΤΑ 1000 ΖΟΡΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ STEP 20 ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΕΣ ΟΙ IMG ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ PICKED ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΜΟΝΟ ΤΙΣ 2 PLLLLLLLLZZZZZZZZZ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΚΟΝΤΑ.....?????????????

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=42790809

Για το smart 3 υπάρχουν τα εξής θέματα στο myphone 1) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=365430

2) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=367771

και το παρακάτω στους xda developers http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2313885

Αυτό το θέμα είναι του smart 2!

Edited by Stalk3r
Link to comment
Share on other sites

Stalk3r, το αρχικό μου πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ κάν να περάσω την recovery γιατί δεν μπορώ να εγκαταστήσω τους drivers!!! Eκεί έχω κολλήσει. Αν και το βλέπει το κινητό μου ως Android1 ο υπολογιστής, όταν του πω να φορτώσει τους drivers από τον φάκελο που τους έχω, μου λέει ότι δεν υπάρχουν drivers εκεί! :wacko: Αν το λύσω αυτό το θέμα, θα προχωρήσω εύκολα πιστεύω στα υπόλοιπα. Εκεί έχουμε κολλήσει και δεν μπορούμε να κάνουμε βήμα παρακάτω!

 

Αυτό με τον εντοπισμό σφαλμάτων τώρα που αναφέρθηκε, νομίζω δεν τον έχω ενεργοποιημένο. Θα το τσεκάρω και με αυτό ενεργοποιημένο να δούμε τι θα γίνει. Πάντως αν έχει κάποιος κάποια ιδέα τι φταίει και δεν μου παίρνει τους drivers, καλοδεχούμενη! :p

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Ε δεν την παλεύω άλλο! Έκανα σωστά τα βήματα... κι όταν έτρεξα το αρχείο ExecuteThis.bat έδειξε ότι όλα πάνε καλά. Έγραψε recovery OK. Βγάζω μπαταρία, - βάζω μπαταρία και πατάω power & UP Volume και βουαλά... ανοίγει σε recovery mode. Αl;cateΙ recovery mode 1.0.0.0 μου έλεγε! Λέω τζάμι.... την πέρασα. Οι οδηγίες έλεγαν μετά να πατήσω το σπιτάκι και μόλις το έκανα, έκανα reboot. Περνάω το update.zip στη κάρτα και πάνω να κάνω ξανά reboot σε recovery mode όπως πριν να κάνω install το update.zip.

Αμ ΔΕ!!! Το τηλέφωνο δεν ξεκινούσε σε recovery mode αλλά ξεκινούσε σαν να μην είχε μέσα την recovery. Μου έλεγε ότι θα κάνει factory reset! Όσες φορές και αν το έκανα... τα ίδια.

 

Ξαναπερνάω πάλι την recovery όπως πριν. Όλα πάνε κανονικά. Μπαίνω σε recovery και προσπαθώ να κάνω ινστάλ το update, αλλά κόλλαγε στο σήμα της vodafone και όταν πατούσα το power με γυρνούσε πίσω στο recovery μενου και μου έλεγε invalid εντολή.

Είναι δυνατόν να πήρε την recovery και μετά να μην την τρέχει? Στοιχειωμένο είναι αυτό το κινητό!

 

Αυτό μου γράφει πατωντας power & volume up κι ας έχω περάσει την recovery http://img833.imageshack.us/img833/7728/cbyl.jpg

 

EDIT

 

Ξανακάνοντάς το πρόσεξα πως κάτω από όλα τα άλλα (τις εντολές της recovery δηλαδή) γράφει: E: Invalid command argument

EDIT2

 

 

To ξαναπάλεψα. Κατάφερα να φτάσω μέχρι το update. zip. Έγραψε ότι έγινε με επιτυχία. Πως μπορώ να τσεκάρω τώρα ότι είναι rootαρισμένο πλέον? Τι κοιτάζω?

 

 

 

 

EDIT3

 

 

Κατέβασα το Titanium backup και το εγκατέστησα. Μου ζήτησε δικαιώματα superuser και το επέτρεψα. Όταν άνοιξε η εφαρμογή μου έχει τσεκαρισμένο το Πρόσβαση root... άρα είναι ΟΚ ε?

 

Αν ναι, τώρα προχωράω αν θέλω σε φλασάρισμα μιας ρομ που θα διαλέξω βάζοντάς την απλά στην sd card και τρέχοντάς την από το recovery ε?

Edited by ALXGS
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

πρωτη φορα το βλεπω και αυτο παιδες το κιντητο δεν το εχω πλεον οπως σας εχω ξαναπει

μακαρι να ειχα να καναμε και νεο backup rom :) γιατι βγαινουν νεα πραγματα εφαρμογες καθε μερα...

 

Εγω ετοιμαζομαι να κανω ROOT, ακομα εχω την εργοστασιακη (μαμισια ε?) ROM. Ειναι χρησιμο, για σενα ή για το forum εδω, για να κανεις νεο backup rom?

 

Αυτο απευθυνεται και στους αλλους γκουρου εδω περα, μηπως εχει καμια χρηση η αυθεντικη ROM πριν τα μπερδεψω και την καταστρεψω εντελως! :)

Edited by pyrION
Link to comment
Share on other sites

Ε δεν την παλεύω άλλο! Έκανα σωστά τα βήματα... κι όταν έτρεξα το αρχείο ExecuteThis.bat έδειξε ότι όλα πάνε καλά. Έγραψε recovery OK. Βγάζω μπαταρία, - βάζω μπαταρία και πατάω power & UP Volume και βουαλά... ανοίγει σε recovery mode. Αl;cateΙ recovery mode 1.0.0.0 μου έλεγε! Λέω τζάμι.... την πέρασα. Οι οδηγίες έλεγαν μετά να πατήσω το σπιτάκι και μόλις το έκανα, έκανα reboot. Περνάω το update.zip στη κάρτα και πάνω να κάνω ξανά reboot σε recovery mode όπως πριν να κάνω install το update.zip.

Αμ ΔΕ!!! Το τηλέφωνο δεν ξεκινούσε σε recovery mode αλλά ξεκινούσε σαν να μην είχε μέσα την recovery. Μου έλεγε ότι θα κάνει factory reset! Όσες φορές και αν το έκανα... τα ίδια.

 

Ξαναπερνάω πάλι την recovery όπως πριν. Όλα πάνε κανονικά. Μπαίνω σε recovery και προσπαθώ να κάνω ινστάλ το update, αλλά κόλλαγε στο σήμα της vodafone και όταν πατούσα το power με γυρνούσε πίσω στο recovery μενου και μου έλεγε invalid εντολή.

Είναι δυνατόν να πήρε την recovery και μετά να μην την τρέχει? Στοιχειωμένο είναι αυτό το κινητό!

 

Αυτό μου γράφει πατωντας power & volume up κι ας έχω περάσει την recovery http://img833.imageshack.us/img833/7728/cbyl.jpg

 

EDIT

 

Ξανακάνοντάς το πρόσεξα πως κάτω από όλα τα άλλα (τις εντολές της recovery δηλαδή) γράφει: E: Invalid command argument

EDIT2

 

 

To ξαναπάλεψα. Κατάφερα να φτάσω μέχρι το update. zip. Έγραψε ότι έγινε με επιτυχία. Πως μπορώ να τσεκάρω τώρα ότι είναι rootαρισμένο πλέον? Τι κοιτάζω?

 

 

 

 

EDIT3

 

 

Κατέβασα το Titanium backup και το εγκατέστησα. Μου ζήτησε δικαιώματα superuser και το επέτρεψα. Όταν άνοιξε η εφαρμογή μου έχει τσεκαρισμένο το Πρόσβαση root... άρα είναι ΟΚ ε?

 

Αν ναι, τώρα προχωράω αν θέλω σε φλασάρισμα μιας ρομ που θα διαλέξω βάζοντάς την απλά στην sd card και τρέχοντάς την από το recovery ε?

Πλέον, ναι έχεις root!Δεν χρειαζόταν root όμως για να φλασάρεις τις rom!!!Τέλος πάντων αν η rom που θα φλασάρεις τελειώνει με ".zip" κάνεις "choose zip from sd card" αν θυμάμαι καλά:). Αν επιλέξεις τις rom του ddesign πρέπει να τις κάνεις restore( στο backup and restore) ..

 

ξερει κανεις κανενα apk οπως πχ.play store,blackmart κλπ????

:blink:;;;;;;;;;;;;;;Τι εννοείς;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;:blink:

Για εγκατάσταση;

Εγω ετοιμαζομαι να κανω ROOT, ακομα εχω την εργοστασιακη (μαμισια ε?) ROM. Ειναι χρησιμο, για σενα ή για το forum εδω, για να κανεις νεο backup rom?

 

Αυτο απευθυνεται και στους αλλους γκουρου εδω περα, μηπως εχει καμια χρηση η αυθεντικη ROM πριν τα μπερδεψω και την καταστρεψω εντελως! :)

Ο ddesign μας έχει δώσει είδη την αυθεντική ROM με ΟΤΑ 5 τελευταία έκδοση δηλαδή..Καλό πάντως θα ήταν να κρατήσεις ένα backup ώστε αν γίνει τίποτα(αν και δεν νομίζω)να το επαναφέρεις!

Edited by Stalk3r
Link to comment
Share on other sites

..Καλό πάντως θα ήταν να κρατήσεις ένα backup ώστε αν γίνει τίποτα(αν και δεν νομίζω)να το επαναφέρεις!

 

Το backup θα το κανω μεσω της recovery (οταν την εγκαταστησω, δεν εχει) ή απο καποια εφαρμογη που πρεπει να κατεβασω και εγκαταστησω?

Link to comment
Share on other sites

Εγω ετοιμαζομαι να κανω ROOT, ακομα εχω την εργοστασιακη (μαμισια ε?) ROM. Ειναι χρησιμο, για σενα ή για το forum εδω, για να κανεις νεο backup rom?

 

Αυτο απευθυνεται και στους αλλους γκουρου εδω περα, μηπως εχει καμια χρηση η αυθεντικη ROM πριν τα μπερδεψω και την καταστρεψω εντελως! :)

 

Το backup θα το κανω μεσω της recovery (οταν την εγκαταστησω, δεν εχει) ή απο καποια εφαρμογη που πρεπει να κατεβασω και εγκαταστησω?

Από το recovery.Δεν θυμάμαι ακριβώς να σου πω τα βήματα γιατί το κινητό το έχω στο καταραμμένο service της vodafone:sick:!Θα το βρείς εύκολα όμως.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μου κρατάει την recovery παρόλο που την έχω εγκαταστήσει? Αν πάω τώρα να μπω σε ρεκόβερυ, μου βγάζει την οθόνη που ποσταρα παραπανω! Πρέπει να ξανακανω εγκατάσταση της ρεκοβερυ για να μου δουλέψει. Και δουλεύει ΜΟΝΟ την πρώτη φορά μετά την εγκατάστασή της. Αν ξαναπροσπαθήσω να μπω, μου πεταει τη παραπάνω οθονη για φάκτορυ ρεσετ
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Από το recovery.Δεν θυμάμαι ακριβώς να σου πω τα βήματα γιατί το κινητό το έχω στο καταραμμένο service της vodafone:sick:!Θα το βρείς εύκολα όμως.

 

Eυχαριστω θα ψαχτω και θα βγαλω ακρη!. Αν και γνωριζοντας οτι ο ddesign μας έχει δώσει είδη την αυθεντική ROM μου προκαλει μια ασφαλεια και ισως να μην το επιχειρησω καθολου να κανω backup.

 

Καλη τυχη με το κινητο σου!

 

Γιατί δεν μου κρατάει την recovery παρόλο που την έχω εγκαταστήσει? Αν πάω τώρα να μπω σε ρεκόβερυ, μου βγάζει την οθόνη που ποσταρα παραπανω! Πρέπει να ξανακανω εγκατάσταση της ρεκοβερυ για να μου δουλέψει. Και δουλεύει ΜΟΝΟ την πρώτη φορά μετά την εγκατάστασή της. Αν ξαναπροσπαθήσω να μπω, μου πεταει τη παραπάνω οθονη για φάκτορυ ρεσετ

 

Ισως να εχει σχεση να κανει με αυτο:

 

If you have stock rom Full Recovery will be replaced at every boot with the limited one, so is better that you flash, after you install this, Root Flashable because it deletes also the Auto Recovery Installer (Read Root Post for instructions)

 

απο http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=40506492&postcount=2

 

Απλα σε αυτο το forum χρησιμοποιουνε ενα update.zip αντι για το RootFlashable.zip

 

Κατι παρομοιο λεει και εδω:

 

Σημείωση: Η recovery που φλασάραμε θα αντικατασταθεί με την αυθεντική μόλις κάνουμε επανεκκίνηση για αυτό και η μοναδική επανεκκίνηση που θα κάνουμε, πρέπει να είναι στο τέλος.

 

απο http://www.doctorandroid.gr/2013/06/root-vodafone-smart-2-alcatel-v860.html?showComment=1378922477937#c4897921017651020484

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Oups.... σωστός ο παίχτης! Μα είπα κι εγώ.... στοιχειωμένο είναι και ξαναγυρνάει πίσω στα παλιά!:lol:
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Αν βρεις την λυση για το πως δεν θα σου ξαναγυρναει, πες μας να μαθαινουμε! :) Edited by pyrION
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.... τι σημαίνει το: "Format System and Custpack" που λένε εδώ > http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2287172

Έκανα τα βήματα αλλά αυτό δεν κατάλαβα τι ακριβώς ήταν. Φλάσαρα την Ρομ Jellysmart αλλά όταν πάει να bootάρει το κινητό, κάνει ξανά και ξανά ότι φορτώνει με το σήμα της google. Σαν να κάνει συνεχώς επανεκκινήσεις.

Φαντάζομαι ίσως έκανα λάθος στο σημείο που είπα παραπάνω. Για βοηθάτε γιατί δεν ανοίγει το κινητό!

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.... τι σημαίνει το: "Format System and Custpack" που λένε εδώ > http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2287172

Έκανα τα βήματα αλλά αυτό δεν κατάλαβα τι ακριβώς ήταν. Φλάσαρα την Ρομ Jellysmart αλλά όταν πάει να bootάρει το κινητό, κάνει ξανά και ξανά ότι φορτώνει με το σήμα της google. Σαν να κάνει συνεχώς επανεκκινήσεις.

Φαντάζομαι ίσως έκανα λάθος στο σημείο που είπα παραπάνω. Για βοηθάτε γιατί δεν ανοίγει το κινητό!

 

1. Πας recovery- advanced( η mounts and storage) και κάνεις format system και format custpack.

2. Φλασαρεις την ΡΟΜ

3. Κανεις wipe data, wipe cache

4.Πας advance και κανεις Wipe Dalvik Cache

5. Reboot and wait!

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε αυτήν τη recovery.Είναι Ρώσσικη.Την είχα κατεβάσει απο το blog του roeddie.Τώρα πλέον δεν υπάρχει στο internet αλλά ευτυχώς την είχα αποθηκεύσει στον σκληρό δίσκο;)!

recovery4all.exe - 14.2 MB

Οδηγίες

Vodafone Smart II Recovery

eXtended Recovery**

TO

ENTER

FASTBOOT

DO

-----------------------------------------------

PHONE

Volume Down + POWER ON

as soon as is vibrate just let go of

*** POWER key and*don't let go of

VOLUME DOWN

 

wait 10 secs

 

- connect the USB cable to Windows

 

*- now on the phone will stuck at the android green & white logo.......

 

- in Windows for "Android 1.0" prompt to install drivers

from subfolder

"AiO Drivers"

- install the drivers from directory "AiO Drivers"

 

-* flash the files*with "russia.bat"****

 

- after flashing turn off the phone and remove battery

 

- wait 10 sec

 

- insert the battery than

Volume Down + POWER ON

as soon as is vibrate just let go of POWER key

and*don't let go of VOLUME DOWN

*U should be on Recovery Mode

 

- check the Home Button !*

****

AiO Drivers

includes:

 

Fastboot + ADB + USB to Serial + Network USB Tethering

Recovery/Backup/Restore

 

 

 

*************************************************** Quick Info Updates:* *

- Do Not Use It On The Phones That Already Have Working eXtended Recovery From Fabrics !

- BEFORE CONTINUE BE SURE TO HAVE THE BATTERY CHARGED AT 100%

- WHEN FLASHING DO NOT TURN THE PHONE OFF OR REMOVE BATTERY

- ALWAYS WAIT FOR A FASTBOOT COMMAND TO COMPLETE IT'S PURPHOSE

Link to comment
Share on other sites

1. Πας recovery- advanced( η mounts and storage) και κάνεις format system και format custpack.

2. Φλασαρεις την ΡΟΜ

3. Κανεις wipe data, wipe cache

4.Πας advance και κανεις Wipe Dalvik Cache

5. Reboot and wait!

 

ΟΚ... ήταν μέσα στα Advanced και στα Mounts. Το βρήκα και το έκανα. Πήγαν όλα καλά και μπήκε η Jellystyle. Είναι απ' ότι είδα πολύ παραμετροποιήσημη αλλά έχω ένα θεματάκι. Το ραδιόφωνο...που είναι? Είναι δυνατόν να μην έχει ραδιόφωνο? (κανονικό λέμε... όχι μέσω δεδομένων/ιντερνετ) Μπορώ να το βρω κάπου να το βάλω? Θα με φάει η σύζυγος που το χρησιμοποιούσε πολύ!

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ... ήταν μέσα στα Advanced και στα Mounts. Το βρήκα και το έκανα. Πήγαν όλα καλά και μπήκε η Jellystyle. Είναι απ' ότι είδα πολύ παραμετροποιήσημη αλλά έχω ένα θεματάκι. Το ραδιόφωνο...που είναι? Είναι δυνατόν να μην έχει ραδιόφωνο? (κανονικό λέμε... όχι μέσω δεδομένων/ιντερνετ) Μπορώ να το βρω κάπου να το βάλω? Θα με φάει η σύζυγος που το χρησιμοποιούσε πολύ!

Παντοφλίτσα:lol::lol:!Νομίζω πως δεν υπάρχει, δοκίμασε και τις άλλες δύο Cyanogen Mod και ΜIUI ROMs.Αν δεν υπάρχει ούτε σε αυτές και η γυναίκα σου το χρειάζεται τόσο πολύ αναγκαστικά θα γυρίσεις πίσω στο θέμα του Vodafone Smart 2 και θα ψάξεις για τις ROM του @ddesign(όχι τις Cyanogen Mod!).Τις πρώτες του @ddesign!

Link to comment
Share on other sites

Aυτή του ddsign η V1.0 που είναι στο αρχικό ποστ αυτού του τόπικ, τι είναι? Cyanogen? Aυτή έχει ραδιόφωνο?

Αλλά μου κάνει εντύπωση να μην παίρνει ραδιόφωνο εφαρμογή (όχι μέσω ίντερνετ) και αυτή η έκδοση ρομ που έβαλα.

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...