Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια.φιλος μου εδωσε μια βαση συχρονισμου απο p800.για να κανω o-nline αναβαθμιση θα πρεπει να εγκαταστησω και το cd απο το κινητο μου,η μονο το cd απο την βαση συχρονισμου..επισης αν την καταφερω και την κανω την αναβαθμιση,τα αρχεια που εχω στο κινητο θα παραμεινουν η θα τα χασω?..επισης η αναβαθμιση γινεται με το κινητο απενεργοποιημενο?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια.φιλος μου εδωσε μια βαση συχρονισμου απο p800.για να κανω o-nline αναβαθμιση θα πρεπει να εγκαταστησω και το cd απο το κινητο μου,η μονο το cd απο την βαση συχρονισμου..επισης αν την καταφερω και την κανω την αναβαθμιση,τα αρχεια που εχω στο κινητο θα παραμεινουν η θα τα χασω?

 

Θα πρεπει να βαλεις τους drivers της βασης μονο. Δεν θα χαθει τιποτα.

Σημειωσε οτι πρεπει να εχεις και java εγκατεστημενη στο pc σου.

Link to comment
Share on other sites

e kapou den exei epanafora ergostaseiakwn ry8misewn? etsi nomizw... :rolleyes:

 

 

Ba nomizo diaferei apo to na tou kaneis foramt.... ego pados thimame sto 6600 patages enan sindiasmo koubion kai formare kanonikotata (xane pernage to leitourgiko)

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

Ba nomizo diaferei apo to na tou kaneis foramt.... ego pados thimame sto 6600 patages enan sindiasmo koubion kai formare kanonikotata (xane pernage to leitourgiko)

siga mhn zhtaei kai to cd tou leitourgikou re c :P

 

den yparxei format sto k700i,an de sou kanei h epanafora ergostasiakwn ry8misewn phgene na sou ksanaperasoun to f/w.

http://www.zacharia.gr/lefteris/files/sigmyphone.gif
Link to comment
Share on other sites

mhpws exei kaneis ton hxo apo thn diafimish ths heinegen??

h toylaxiston pws legetai gia na to brw se ring h mp3!!! :)

 

 

Kαι κανείς την μουσικούλα από την διαφήμιση της Q; :O

Chown the world!!! :cool:

 

iMessage: epaminos@me.com

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να βαλεις τους drivers της βασης μονο. Δεν θα χαθει τιποτα.

Σημειωσε οτι πρεπει να εχεις και java εγκατεστημενη στο pc σου.

ολα καλα με αυτα που μου ειπες,παω στο site της ericcson εκει που λεει "Καλώς ήλθατε στην Υπηρεσία Ενημέρωσης της Sony Ericsson".τσεκαρω ολες τις επιλογες και παταω επομενο..το κινητο παραμενει οπως σε αναμονη..δηλαδη τωρα γινεται αναβαθμιση,η εχω κανει μ****** και τζαμπα περιμενω..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαι κανείς την μουσικούλα από την διαφήμιση της Q; :O

ρε φιλος μια αναζητηση πιο πισω δεν βλαπτει...ηδη ενα μελος σου εχει δωσει την απαντηση...σελιδα 268

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ολα καλα με αυτα που μου ειπες,παω στο site της ericcson εκει που λεει "Καλώς ήλθατε στην Υπηρεσία Ενημέρωσης της Sony Ericsson".τσεκαρω ολες τις επιλογες και παταω επομενο..το κινητο παραμενει οπως σε αναμονη..δηλαδη τωρα γινεται αναβαθμιση,η εχω κανει μ****** και τζαμπα περιμενω..

 

Αν εχεις αργη συνδεση, ειναι της υπομονης. Εισαι στο σημειο που επιλεγεις 5 κουτακια και πατας επομενο απο οτι καταλαβα.Κοιτα αν κατεβαζει δεδομενα, απο το εικονιδιο του internet κατω δεξια και περιμενε.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις αργη συνδεση, ειναι της υπομονης. Εισαι στο σημειο που επιλεγεις 5 κουτακια και πατας επομενο απο οτι καταλαβα.Κοιτα αν κατεβαζει δεδομενα, απο το εικονιδιο του internet κατω δεξια και περιμενε.

ναι σε αυτο το σημειο...ηδη ειμαι 45 λεπτα και περιμενω..θα περιμενω μεχρι κανα 2 ωρο ακομα και αν δεν γινει θα το βαλω στο συρταρι και θα χρησιμοποιησω το παλιο τ39 που εχω ακομη και δεν εχει παθει και τιποτα εως τωρα...γιατι το αλλο μου εχει σπασει τα νευρα με τα restart που κανει συνεχως..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στα Sony για να ειναι τα ονοματα αλφαβητικα,πρεπει το αρχικο γραμμα καθε ονοματος να ειναι ελληνικο ή λατινικο.Οταν ειναι μεικτα(ισως στο προηγουμενο τηλ σου δεν υπηρχε αυτο) δημιουργειται αυτο το ανακατεμα.Βαλε ως επιλογη τα ελληνικα και πηγαινε σε καθε επαφη και ξαναγραψε το πρωτο γραμμα.Μετα θα ειναι κανονικα ολα.

ok tha to dokimasw kai tha sas pw.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά. τελικά πως εγκαθιστούμε τα προγράμματα στο Κ700;

Ποια προγράμματα; Το K700i δεν είναι smarphone και ως εκ τούτου δεν δέχεται προγράμματα.

Αν εννοείς Java Midlets, στέλνεις απλά την αρχειοθήκη jar στο κινητό, την αναγνωρίζει αυτόματα και αυτό είναι!

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Εγώ συνεχίζω να έχω πρόβλημα με το ραδιόφωνο. Το stereo ανάβει σπανιότατα την ίδια στιγμή που όλα τα άλλα ραδιόφωνα παίζουν stereo. Και δεν είναι πρόβλημα λήψης γιατί παίζει άψογα. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Ποια προγράμματα; Το K700i δεν είναι smarphone και ως εκ τούτου δεν δέχεται προγράμματα.

Αν εννοείς Java Midlets, στέλνεις απλά την αρχειοθήκη jar στο κινητό, την αναγνωρίζει αυτόματα και αυτό είναι!

Ευχαριστώ MultiPetros

Ξέρεις λοιπόν κάποιες ενδιαφέρουσες java εφαρμογές (όχι παιχνίδια) για να περάσω μέσα;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ MultiPetros

Ξέρεις λοιπόν κάποιες ενδιαφέρουσες java εφαρμογές (όχι παιχνίδια) για να περάσω μέσα;

 

Σε πιανουμε αδιαβαστο! :lol:

Δεν εχεις ακουστα το εξαιρετικο εορτολογιο του multipetrou και το Rail info του epaminos? Πηγαινε εδω και θα τα βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Viper, σ'ευχαριστώ.

Ξέρεις αν κάνουν κάτι παλιές εφαρμογές που είχα για το Siemens SL45i;

 

Δεν γνωριζω. Καλυτερα να ρωτησεις τον multipetro που ασχολειται και ξερει και 5 πραγματα παραπανω για τις εφαρμογες java.

Link to comment
Share on other sites

Εαν είναι optimized για τα Siemens όχι.

Βέβαια επειδή αυτό δεν μπορείς να το ξέρεις αν δεν έχεις κάποιο readme του κατασκευαστή, δεν χάνεις τίποτα να τις δοκιμάσεις. Το καλό με την java2ME είναι ότι ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να δημιουργήσεις πρόβλημα στη συσκευή ή να κατασκευαστεί επιβλαβές λογισμικό (γενικότερα δεν υπάρχουν κενά ασφαλείας).

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Επίσης με την ευκαιρία της αναφοράς στο Εορτολόγιο.

Θα ήθελα να σας ανακοινώσω, ότι έχει ανέβει η έκδοση 3.1

( θα το βρείτε στο http://www.myphone.gr/software/file-337.html )

στην οποία έχει διορθωθεί μια απόκλιση στην τιμή του υπολογισμού των κινητών εορτών που κατά τις ώρες 00:01 - 02:59 περίπου οι κινητές εορτές εμφανίζονταν μια μέρα πριν από την κανονική.

 

Το θέμα είχε συζητηθεί στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=859987#post859987

Τέλος ένα ευχαριστώ στον epaminos που το βρήκε.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ MultiPetros

Ξέρεις λοιπόν κάποιες ενδιαφέρουσες java εφαρμογές (όχι παιχνίδια) για να περάσω μέσα;

Δώσε ένα email να σου στείλω και μερικά ακόμα ενδιαφέροντα.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Δώσε ένα email να σου στείλω και μερικά ακόμα ενδιαφέροντα.

 

Καλο πραμα? Δεν μας στελνεις και σε εμας τιποτα?

Ευχαριστουμε!! :rolleyes:

viper@ebox.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλο πραμα? Δεν μας στελνεις και σε εμας τιποτα?

Ευχαριστουμε!! :rolleyes:

viper@ebox.gr

Ρίξε μια ματιά στο γραμματοκιβώτιό σου! ;)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

θέλω και εγώ :)

 

αν ειναι εύκολο φυσικά

Έτοιμος και ο NiCkOs_gr.

 

 

Καλύτερα βέβαια όποιος άλλος θέλει να μου στείλει PM. :secret:

Να μην γεμίζουμε άδικα τις σελίδες του forum, έ; ;)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...