Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Το Κ700i και γενικότερα τα SE έχουν δυνατότητα κλειδώματος του πληκτρολογίου. Μέχρι τώρα είχα μόνο Panasonic αλλά το επόμενο θα είναι μάλλον το Κ750i. Στα Panasonic το πληκτρολόγιο κλειδώνει με κωδικό για να μην το πειράζει ο καθ' ένας. Όταν έχεις κλήση μπορείς να απαντήσης κανονικά. Όταν έχεις μήνυμα ή αναπάντητη κλήση φαίνεται η ένδειξη στην οθόνη αλλά κανείς δεν μπορεί να τα δει αν δεν ξέρει τον κωδικό. Γενικά όταν είναι έτσι κλειδωμένο κανείς δεν έχει πρόσβαση στο μενού και δεν μπορεί να κάνει κλήση. Υπάρχει κάτι τέτοιο και στα Sony-Ericsson???

μονο αυτοματα κλειδωνει με δυο πληκτρα.μονο η συσκευη κλειδωνει με κωδικο,που σε περιπτωση που στο κλεψουν να μην μπορεσει να το χρησιμοποιησει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όσον αφορά την αναφορά παραλαβής των SMS, την έχω ενεργοποιήσει, αλλά ενώ παραδίδεται το μήνυμα, δεν με ειδοποιεί γι'αυτό. Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος αυτός είναι πραγματικά πολύ εκνευριστικός και δεν απενεργοποιείται με τίποτα!

 

Σε ξένα forums που έχω διαβάσει γράφει ότι είναι πρόβλημα του βόδαφον firmware. Υπάρχει κάποιος στην Ελλάδα που να έχει το σχετικό πρόγραμμα (+καλώδιο) που επιτρέπει μεταξύ πολλών άλλων και την κατάργηση του σχετικού θορύβου;

 

Σε μαγαζιά στο κέντρο που ρώτησα δεν ήξεραν και μόνο αλλαγή firmware διατίθεται (δεν έχω εμπιστοσύνη να δώσω το κινητό). Το θέμα είναι αν το καινούριο firmware έχει και αυτό το ίδιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια οταν εχω πχ 10 εικονες αντι να τις στελνω μια μια μπορω να τα στειλω και τα 10 μαζι?

http://www.myspace.com/alexis747

http://www.alexis747.hi5.com

 

Η μεγαλυτερη αποδειξη της αγαπης, ειναι να αφηνουμε αυτους που αγαπαμε ν να ζησουν ελευθεροι ....

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια οταν εχω πχ 10 εικονες αντι να τις στελνω μια μια μπορω να τα στειλω και τα 10 μαζι?

 

Δε μας λες ομως απο που θες να τις στειλεις και που να πανε και με ποιο τροπο θες να τις στειλεις...:O

Τεσπα, απο το πισι στο κινητο τις επιλεγεις και μετα sent to --> bluetooth (παραδειγμα αν εχεις bt)

Απο το κινητο στο πισι υπαρχει ενα πολυ καλο και ευχρηστο προγραμματακι για αυτη τη δουλεια (K700 Dateimanager)

:)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια οταν εχω πχ 10 εικονες αντι να τις στελνω μια μια μπορω να τα στειλω και τα 10 μαζι?

Apo kinhto se kinhto pantws distyxws den ginetai para mono mia mia :mad:

http://www.zacharia.gr/lefteris/files/sigmyphone.gif
Link to comment
Share on other sites

Οταν βάζω μια εργασία ή μια συνάντηση στο ημερολόγιο και επιλέγω υπενθύμιση, όταν έρχεται η ώρα να χτυπήσει, ο ήχος ακούγεται μόνο μία φορά, με αποτέλεσμα αν δεν το ακούσεις εκείνη την ώρα, να το χάσεις. Υπάρχει λύση?
Link to comment
Share on other sites

Οταν βάζω μια εργασία ή μια συνάντηση στο ημερολόγιο και επιλέγω υπενθύμιση, όταν έρχεται η ώρα να χτυπήσει, ο ήχος ακούγεται μόνο μία φορά, με αποτέλεσμα αν δεν το ακούσεις εκείνη την ώρα, να το χάσεις. Υπάρχει λύση?

Θα σε στεναχωρίσω, αλλά όχι (νοκιάκιας;).

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Άν απλά κάνεις "mark several" και μετά Send? :}

Mpa...

exei pollaplo "markarimsa" opws to leei, alla meta oi epiloges einai mono gia diagrafh kai metakinhsh se fakellous :mad:

http://www.zacharia.gr/lefteris/files/sigmyphone.gif
Link to comment
Share on other sites

paidia p mporw na vrw greek poly rings k game gia to k700i ?

εδώ τα καλά midi !!!

 

εδώ τα καλά AMR !!!

 

εδώ τα καλά MP3 !!!

 

Υλικό - Από Pathfinder για το K700i !!!

 

.... όσο για games , δες και την υπογραφή μου :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

paidia de brhskw to hid sto bluetooth tou pc etsi wste n aleitourgeisw to power dvd remote control ..

any help?

Φιλε μου ουτε και εγω δεν ξερω και ακομα το ψαχνω...ξερει κανεις?

http://www.danasoft.com/sig/MPlataris-cucbu.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όχι.

Αυτή η αλαγή μπορεί να γίνει μόνον σε κατάστημα της SE ή σε κάποιο που ασχολείτε με τέτοια θέματα όπως το 9Volto.

 

Σημειωτέων, ότι μέσω ασύρματης διασύνδεσης δεν μπορείς να κάνεις ούτε on-line αναβάθμιση. Θα χρειαστής μια βάση συγχρονισμού DSS-20 ή DSS-22.

Αξίζει να αναφέρω ότι στην περίπτωσή σου ούτε και με την on-line αναβάθμιση μπορείς να κάνεις την αλλαγή που θες, διότι αυτή ελέγχει αυτόματα το firmware του κινητού σου και περνάει το νέο αντίστοιχο του παλιού.

Δηλαδή και βάση να πάρω, δεν μπορώ να κάνω αναβάθμιση ώστε να έχω τουλάχιστον Τ9; Κι αν το πάω σε κάποιο κατάστημα εδώ στη Γαλλία, θα μου βάλουν άραγε το firmware που θα υποστηρίζει και το Ελληνικό Τ9;

Link to comment
Share on other sites

mhpws exei kaneis ton hxo apo thn diafimish ths heinegen??

h toylaxiston pws legetai gia na to brw se ring h mp3!!! :)

To song legetai "Teddybears STHLM feat. Mad Cobra - Cobrastyle"

http://www.zacharia.gr/lefteris/files/sigmyphone.gif
Link to comment
Share on other sites

 

thx very much

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να χρησιμοποιήσεις μια βάση DSS για διασύνδεση του K700 με τον υπολογιστή, παρά μόνο για να κάνεις on-line αναβάθμιση.

Nai file mou etsi to vlepw ki egw, kai ti den dokimasa alla tipota.. kai eixa mia teleytaia elpida mhpws yparxei kanena magiko...

 

eyxaristw poly pantws

" :music: I am a passenger, and I ride and I ride... "
Link to comment
Share on other sites

geia se olous :)

an mporeite na boithisete

pira prosfata to k700,molis ebala tin karta sim kai mou ekane aytomata tin antigrafi ton epagwn sti mnimi tou tilefonou ola kala mono pou de mou ta bgazei me alfabitiki seira (p.x. ola ta m einai meta ta s),kai otan pataw to 5 i to 6 na me paei apeytheias sta m me paei opoy thelei me apotelesma na prepei na katebaino mia mia tis epafes gia na epilekso tin katalili.

 

eyxaristo :)

Link to comment
Share on other sites

Pos kano format sto K700i? Pou na psaxno tora 269 selides!!!!!

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

geia se olous :)

an mporeite na boithisete

pira prosfata to k700,molis ebala tin karta sim kai mou ekane aytomata tin antigrafi ton epagwn sti mnimi tou tilefonou ola kala mono pou de mou ta bgazei me alfabitiki seira (p.x. ola ta m einai meta ta s),kai otan pataw to 5 i to 6 na me paei apeytheias sta m me paei opoy thelei me apotelesma na prepei na katebaino mia mia tis epafes gia na epilekso tin katalili.

 

eyxaristo :)

Στα Sony για να ειναι τα ονοματα αλφαβητικα,πρεπει το αρχικο γραμμα καθε ονοματος να ειναι ελληνικο ή λατινικο.Οταν ειναι μεικτα(ισως στο προηγουμενο τηλ σου δεν υπηρχε αυτο) δημιουργειται αυτο το ανακατεμα.Βαλε ως επιλογη τα ελληνικα και πηγαινε σε καθε επαφη και ξαναγραψε το πρωτο γραμμα.Μετα θα ειναι κανονικα ολα.
Link to comment
Share on other sites

silvertaur exw to idio provlhma me ton filo.

dld akoma kai ta grammata pou einai koina kai sta dyo alfavhta na ta grapsoume apo thn arxh?

ougk... :(

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Pos kano format sto K700i? Pou na psaxno tora 269 selides!!!!!

 

e kapou den exei epanafora ergostaseiakwn ry8misewn? etsi nomizw... :rolleyes:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...