Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elhia (21 Δεκ. 2004 , 19:30)

 

Hellooo,

pos mporo na peraso kapoio game sto kinhto mou pou exo ston disko mou? Exo polla alla den ksero pos na ta peraso. Exo syskeyi bluetooth alla den exei epilogh gia tetoiou eidous arxeia(den thymamai thn kataliksi arxeion ton paixnidion) Epipleon den mporo na metafero arxeio pano apo 265kb me to sygkekrimeno software pou eixe h syskeyi bluetooth k etsi exo merika oraia themes pano apo 265kb alla den mporo na ta xaro :(

 

Για να στείλεις ένα παιχνίδι ενεργοποιείς το bluetooth σε k700 και υπολογιστή και απλά κάνεις δεξί κλικ στο αρχείο .jar και αποστολή προς κοντινό υπολογιστή. Από εκεί και μετά αποδέχεσαι στο κινητό σου το αρχείο και σε ρωτάει που να το αποθηκεύσει, το αποθηκεύεις στο φάκελο παιχνίδια και είσαι έτοιμη. :) Περίεργο που δεν μπορεί να στείλει πάνω από 256kb αρχείο :worry: -εγώ με τις υπέρυθρες μια χαρά στέλνω ;) -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ggkikop (21 Δεκ. 2004 , 19:11)

 

kalispera !! pos mporo na do sto kinito pia version exei gia tyxon anavathmisi pou na xriazete?

 

--> * <-- <-- * <-- * (τα βελάκια είναι οι αντίστοιχες κινήσεις το joystick) Για περισσότερες πληροφορίες εδώ ;)
Link to comment
Share on other sites

xairetw....to mp3 sto k700i einai sigoura stereofwniko??k kati akoma.....POULAW SAMSUNG E700 se poly kalh timh...steilte pm!
http://www.fantasycars.com/cgi-bin/photos/index.cgi?action=view&link=Wallpaper%20of%20the%20Week/800&image=McLaren_F1_1.jpg&img=24&tt=
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος panosss (21 Δεκ. 2004 , 22:55)

 

xairetw....to mp3 sto k700i einai sigoura stereofwniko??

 

Ναι τα MP3, αλλά και το ραδιόφωνο ακούγονται στερεοφωνικά από τα ακουστικά του handsfree.

 

Αν ρωτάς για το ηχειάκι του Κ700, δεν παίζει στερεοφωνικά εφόσον είναι ένα, αλλά κάνει downmix και έτσι ακούγονται και τα δυο κανάλια μια χαρά, δίχως να χάνοτναι πληροφορίες.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

egw giati mporw kai stelnw kati mp3 pou vrhka sto briefcase tou didimou?

 

ta exei kanei copyrighted?

 

parepiptwntos pws katalavainete oti to kinhto exei fortisei?

 

giati egw den mporw na to katalavw...

 

kai kati akoma meta apo 10 meres xrhsh nomizw oti fortizei pio grhgora...(ypopsin den to fortizw an den kleisei mono tou)

 

to kinhto mporeis na to ksekleidwseis sto 9volto

 

des edw gia info http://www.9volto.gr

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είπε ότι δεν μπορείς να στείλεις MP3s ;

Μονάχα κωδικοποιημένα αρχεία με DRM και αρχεία Jar δεν μπορείς να στείλεις.

 

Το κινητό έχει φορτίσει όταν σταματήσει να ανεβοκατεβαίνει ο δείκτης της μπαταρίας του.

 

Να μην το αφήνεις να σβήνει μόνο του. Στις μπαταρίες λιθίου δεν κάνει καλό η συνεχής πλήρης αποφόρτιση. Όταν η μπαρατία πέσει κάτω από το πορτοκαλί βάλτο στη φόρτιση.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ggkikop (21 Δεκ. 2004 , 19:11)

 

kalispera !! pos mporo na do sto kinito pia version exei gia tyxon anavathmisi pou na xriazete?

 

 

Φυσικά γράφει και πάνω στο κουτί του.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Α για τα κωδικοποιημένα το κατάλαβα ανάποδα :)

 

Και εγώ έτσι περιμένω να μήν κινείται ο δείκτης που φορτίζει αλλά μετά απο 10 μέρες όπως είπα φορτίζει σε λιγότερο από 4 ώρες.

 

Λές να μην το αφήνω να σβήνει,ε? Φοβάμαι να μην έχω πρόβλημα με την μπαταρία αργότερα..

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα σε μια ώρα μου δείχνει ότι έχει φορτίσει.

Με αυτή τη φόρτιση μου κρατάει τρεις μέρες.

Δοκίμασα να το αφήσω τέσσερεις ώρες όπως γράφουνε και τα χαρτιά του, αλλά και πάλι τρεις μέρες μου κράτησε.

Οπότε εμπιστεύομαι το μετρητή του.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάλι μέχρι χθές φόρτιζε στις 4 ώρες όπως έγραφε για την 1η φόρτιση!

 

ίσως βέβαια να συμβαίνει επειδή το αφήνω να "στραγγίσει" όπως σου είπα :)

 

άσχετο: αλλά έχω παρατηρήσει ότι σε κάποιες λέξεις του Τ9,δεν αναγνωρίζονται όταν προσπαθώ να τις γράψω στο β' πληθυντικό

Link to comment
Share on other sites

Για πες ένα παράδειγμα. Πάντως μην περιμένεις το Τ9 να είναι και τέλειο. Σε σχέση με άλλα είναι κλάσεις ανώτερο.

 

Α, και κάτι άσχετο, για δοκίμασε να γράψεις με το Τ9 πολύ γρήγορα, Μ'ΑΓΑΠΑΣ, έτσι χωρίς κενό. Εμένα το κινητό παθαίνει την πλάκα του, κάνει επανεκκίνηση!

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Αυτό για την πλήρη αποφόρτιση είναι μεγάλη μ@λ@κια για τις λιθίου. Στα μαγαζιά που το συνιστούν δουλεύουν άσχετοι που δεν ξέρουν τι θα πει φαινόμενο μνήμης και ποιες μπαταρίες το παθαίνουν. :mad: Στις λιθίου η φόρτιση πριν εξαντληθεί κάνει καλό. ;)

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stefangsm (22 Δεκ. 2004 , 00:57)

 

Αυτό για την πλήρη αποφόρτιση είναι μεγάλη μ@λ@κια για τις λιθίου. Στα μαγαζιά που το συνιστούν δουλεύουν άσχετοι που δεν ξέρουν τι θα πει φαινόμενο μνήμης και ποιες μπαταρίες το παθαίνουν. :mad: Στις λιθίου η φόρτιση πριν εξαντληθεί κάνει καλό. ;)

 

 

Πολύ σωστός, το είχαμε συζητήσει θυμάμαι και παλιότερα στο thread.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

μπα άς το καλά δουλεύει μέχρι τώρα...δεν θέλω να τρέχω :)

 

παραδειγμα για το Τ9 δεν μπορώ να θυμηθώ αυτη την στιγμή πάντως λέξεις που τελειώνουν σε -ετε δεν τι βρισκει πάντα!

 

(μου την δίνει και το κενό που δεν είναι στο 0,γίνεται να αλλάξει)?

 

Αυτό που λέτε για το ότι δεν χρειάζετε να αποφορτίζετε πλήρως το γνωρίζω...αλλά έτσι έκανα με ένα παλιό ΝΟΚΙΑ και για 4 χρόνια η μπαταρία δεν έχει πάθει τπτ! και ακόμα είναι σε πολύ καλό επίπεδο

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος NiCkOs_gr (22 Δεκ. 2004 , 01:22)

 

μπα άς το καλά δουλεύει μέχρι τώρα...δεν θέλω να τρέχω :)

 

παραδειγμα για το Τ9 δεν μπορώ να θυμηθώ αυτη την στιγμή πάντως λέξεις που τελειώνουν σε -ετε δεν τι βρισκει πάντα!

 

(μου την δίνει και το κενό που δεν είναι στο 0,γίνεται να αλλάξει)?

 

Αυτό που λέτε για το ότι δεν χρειάζετε να αποφορτίζετε πλήρως το γνωρίζω...αλλά έτσι έκανα με ένα παλιό ΝΟΚΙΑ και για 4 χρόνια η μπαταρία δεν έχει πάθει τπτ! και ακόμα είναι σε πολύ καλό επίπεδο

 

 

Το κενό δεν γίνεται να αλλάξει. Κι εμένα μου την έδινε στην αρχή, καθώς προερχόμουν από ΝΟΚΙΑ, αλλά μετά το συνήθισα.

 

Όσο για την μπαταρία του ΝΟΚΙΑ πιθανόν λόγω ηλικίας δεν ήταν Li-ion, αλλά NiΜH όπου αυτές παθαίνουν το φαινόμενο μνήμης και χρειάζονται πλήρη αποφόρτιση.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος multiPetros (22 Δεκ. 2004 , 00:13)

 

Φυσικά γράφει και πάνω στο κουτί του.

 

 

Όχι στο κουτί δεν γράφει την version του firmware του κινητού,το μόνο που μπορείς να βρείς εκεί είναι το IMEI. ;)

Link to comment
Share on other sites

SOS.Μου επεσε αναψυκτικο πανω στο Κ700 και απο εκεινη τη στιγμη αν και το τηλεφωνο αναψε κανονικα πατωντας ενα πληκτρο στην οθονη βγαζει αλλο.Τα χει παιξει.Υπαρχει περιπτωση να το σωσω το τηλεφωνακι?Στη ΣΕ μου ειπαν οτι ειναι αχρηστο και δεν το κρατησαν καν να το δουν..
Link to comment
Share on other sites

Το ανοίγεις, αφαιρείς την οθόνη, ρίχνεις στην πλακέτα μπόλικο οινόπνευμα και το καθαρίζεις με ένα βουρτσάκι.Το αφήνεις να στεγνώσει και ...... ότι κατάφερες, κατάφερες.

Όσο πιο γρήγορα το κάνεις, τόσες περισσότερες πιθανότητες έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Mια ερωτηση: η αναζητηση στις επαφες γινεται οπως στα νοκια και τα ζιμενς ή οπως και στα παλιοτερα σονυ-ερικσον(δλδ μπορεις να πληκτρολογησεις ενα λατινικο γραμμα μονο);
█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ας απαντήσει κάποιος που ξέρει...γιατί θελω να το αγοράσω;

1) Η μπαταρία πόσα mA είναι, διαρκεί πολυ;

2) Στο ευρετήριο μπορείς να αναζητήσεις ονόματα με το 1ο γραμμα;

3) Το πληκτρολόγιο είναι εύχρηστο;

4) Μπορείς να κάνεις αναπάντητη χωρίς να ακούς βλέποντας μόνο την οθόνη; Ευχαριστώ, όποιος μπορεί ας απαντήσει σύντομα

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Gka (21 Δεκ. 2004 , 22:09)

 

Για να στείλεις ένα παιχνίδι ενεργοποιείς το bluetooth σε k700 και υπολογιστή και απλά κάνεις δεξί κλικ στο αρχείο .jar και αποστολή προς κοντινό υπολογιστή. Από εκεί και μετά αποδέχεσαι στο κινητό σου το αρχείο και σε ρωτάει που να το αποθηκεύσει, το αποθηκεύεις στο φάκελο παιχνίδια και είσαι έτοιμη. :) Περίεργο που δεν μπορεί να στείλει πάνω από 256kb αρχείο :worry: -εγώ με τις υπέρυθρες μια χαρά στέλνω ;) -

 

 

S'eyxaristo elpizo na petyxei. Isos ftaiei to software ths syskeyis gia to megethos ton arxeion den ksero pos ginetai h sygkekrimeni syskeyi na doulepsei me allo software...bebaia h alhtheia einai oti den ksero kai kanena allo sxetiko software. Kapoia bohtheia? :worry:

Link to comment
Share on other sites

παιδια 2 ερωτησουλες.πηρα σημερα το κ700 κ θελω να μαθω τα εξης 1)ποια εκδοση του firmware ειναι η πιο προσφατη και καλυτερη???

2)ποια τα must programs που πρεπει οπωσδηποτε να βαλω???

ευχαριστω

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Eimai katoxos toy T610 kai skeftomai na parw to K700.

Ektos apo megaluterh mnhmh kai mp3 ti alles diafores exoun?

H mpataria krataei oso sto T610 h ligotero?

To koudounisma einai pio dunato?

Eyxaristw :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elhia (22 Δεκ. 2004 , 18:41)

 

S'eyxaristo elpizo na petyxei. Isos ftaiei to software ths syskeyis gia to megethos ton arxeion den ksero pos ginetai h sygkekrimeni syskeyi na doulepsei me allo software...bebaia h alhtheia einai oti den ksero kai kanena allo sxetiko software. Kapoia bohtheia? :worry:

 

Πάντως ο τρόπος που σου είπα δεν απαιτεί software!

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος CaTeRiNa (22 Δεκ. 2004 , 19:47)

 

Eimai katoxos toy T610 kai skeftomai na parw to K700.

Ektos apo megaluterh mnhmh kai mp3 ti alles diafores exoun?

H mpataria krataei oso sto T610 h ligotero?

To koudounisma einai pio dunato?

Eyxaristw :D

 

Video, flash, radio, tft οθόνη με μεγαλύτερη ανάλυση mp3 ringtones και άλλα. Μπορείς να ρίξεις και μια ματιά στο Sony Ericsson K700i review ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος konv (22 Δεκ. 2004 , 17:47)

 

Ρε παιδιά ας απαντήσει κάποιος που ξέρει...γιατί θελω να το αγοράσω;

1) Η μπαταρία πόσα mA είναι, διαρκεί πολυ;

2) Στο ευρετήριο μπορείς να αναζητήσεις ονόματα με το 1ο γραμμα;

3) Το πληκτρολόγιο είναι εύχρηστο;

4) Μπορείς να κάνεις αναπάντητη χωρίς να ακούς βλέποντας μόνο την οθόνη; Ευχαριστώ, όποιος μπορεί ας απαντήσει σύντομα

 

 

1) Δεν ξέρω, αλλά είναι μέτρια προς καλή η αντοχή της (ειδικα αν δεν έχεις Cosmote).

2) Προφανώς.

3) Ναι

4) Όχι ακριβώς. Σου δείχνει πότε συνδέθηκε και σχεδόν αμέσως μετά χτυπάει.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...