Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

iparxei kapio antistixo programa gia to K700i opos ine to ir remote gia ta series 60? afto diladi pou mporis na xrisimopiiseis to kinito sou gia remote control tis tileorasis/hi-fi ktl

 

an iparxei na mou anafere to onoma tou kai pou mporo na to vro an kserete

efxaristo

Όχι, το K700i δεν είναι smartphone για να δέχεται εφαρμογές. Ενώ ούτε και η Java 2 ME υλοποίηση που έχει υποστιρίζει το IR API.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι, το K700i δεν είναι smartphone για να δέχεται εφαρμογές. Ενώ ούτε και η Java 2 ME υλοποίηση που έχει υποστιρίζει το IR API.

φίλε multipetro συγχαρητήρια για το εορτολόγιό σου.

Για να το εμπλουτίσεις και για να διορθώσεις κάποια λαθάκια (η γιορτή του Σταμάτη και του Αχιλλέα δεν αναφέρονται στις σωστές ημερομηνίες) ρίξε και μια ματιά στο eortologio.gr

Πάντως έχεις κάνει πολύ καλή δουλειά

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

πως γίνεται να περάσουμε στο ημερολόγιο γενεθλια και γιορτές ώστε να χτυπάει κάθε χρόνο και να μας ενημερώνει;
Link to comment
Share on other sites

Τα ονόματα στον τηλ. κατάλογο μου (τα οποία βρίσκονται στην SIM) δεν είναι σωστά ταξινομημένα (το Ζ βρήσκεται μετά το Χ, το Γ μετά το Ζ κ.α) ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πηγα χθες να αγοράσω το k700i (μένω Θεσσαλονίκη), πήγα πρώτα στο "πλαίσιο" γιατί έιχα δει μια καλή προσφορά με 2 δώρα. Εκεί μου είπαν πως έχει καταργηθεί σαν μοντέλο και τώρα κυκλοφορεί το k750. (σε στυλ που μου το συνέστηνε). Μετά πήγα σε έναν "Γερμανό" και εκεί μετά από δυσκολία, είναι η αλήθεια, το βρήκαν αφού έκαναν 3 τηλέφωνα. Φαίνεται πως το κινητό έχει εξαντληθεί, γι'αυτό όσοι σκοπεύουν να το αγοράσουν ας κινητοποιηθούν αυτές τις μέρες γιατί εγώ χθες ανησύχησα. Πάντως η συσκευή είναι φανταστική και τα αξίζει τα λεφτά της! :cool:

 

Και εγώ φίλε πήγα να το αγοράσω αλλά δεν το βρίσκω πουθενά όπου και να πήγα σκούω την ίδια απάντηση απο βδομάδα.

Το ίδιο μου είχα πει πριν κανα μήνα και ακόμα περιμένω... :worry: :)

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΗΓΕΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΗΚΕΣ???????ΘΑ ΠΑΩ ΣΕΛΙΓΟ ΠΕΣ ΜΟΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΩ :cry: :!: SOS :!: :!:
Link to comment
Share on other sites

Για οποιους ενδιαφερονται..το κ700 υπαρχει στα τελευταια διαφημιστικα φυλλαδια των:κωτσοβολος(και one way),ηλεκτρονικη αθηνων.Σε καποιο απο αυτα δινουν δωρο το bluetooth.Κοιταξτε δηλαδη και σε τετοιες αλυσιδες,στα υπολοιπα καταστηματα προσπαθουν και ειναι φυσικο να πασαρουν τα καινουργια(ιδιως πριν αρχισει να πεφτει η τιμη τους) για να βγαλουν οσο μεγαλυτερο κερδος.Μην ακουτε τους πωλητες,η πλειοψηφια τους δεν ξερει που παν τα 4 σχετικα με δυνατοτητες κινητων και κανουν αυτο που λεει το αφεντικο τους(και λογικο ειναι).Θα δειτε με το καλο οταν ερθει επισημα το κ750 ποια θα ειναι η αρχικη του τιμη και ποσο θα εχει πεσει στο διαστημα Σεπτ-Δεκεμβριος.
Link to comment
Share on other sites

Είχα πάει στο πλαίσιο, το μεγάλο στην Παλαιών Πατρών Γερμανού. Τελικά το βρήκα με δυσκολιά( δεν πιστευω να έχουν αλλά δοκίμασε αν μπορείς) στο Γερμανό(Λεωφόρος Στρατού,ένα μικρό μαγαζί δίπλα από ένα καφέ τριώροφο (δεν ξέρω πως το λένε). Ελπίζω να σε προλαβα!
:) How i wish you were here... by Pink Floyd
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας,

πρόσφατα αγόρασα το Κ700i.Εχω όμως το εξής πρόβλημα:Στις επαφές μου ,ενώ αποθηκεύω κανονικά φωτογραφίες για να εμφανίζονται στις κλήσεις μαζί με το όνομα αυτές δεν εμφανίζονται.Σας ενημερώνω οτι αυτό το εχω κάνει και μέσω της "διαχείρησης αρχείων" και μέσω του "ευρετηρίου".

Να ξέρετε και αυτό:1)Μόνο οταν πρόκειται για κινητό τηλέφωνο δεν μου την εμφανίζει.2) Στην προβολή κάθε επαφής η φωτογραφία φαίνεται κανονικά αποθηκευμένη.

 

 

Σας παρακαλώ αν κανείς γνωρίζει κάτι ας μου απαντήσει

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται από Αθήνα. Ο Γερμανός στο Μοναστηράκι έχει αρκετό στοκ από κ700. Φαίνεται ακόμα αυτούς δεν τους ειδοποίησαν ότι «τελείωσε και δεν θα ξαναέρθει... »
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το πηρα :O :O :O :O :alien: :w00t: :lol: :blink: !!!!!!!!!!!!Ποσες ωρες να το φορτησω ??καταλαθως εβγαλα το φορτιστη οταν φορτιζε :wacko: {μου εδειξε το συμα τησ σε}και κατευθιαν το ξαναβαλα.Θα υπαρξει καποιο προβλημα ??αν το φορτισω 3 ωρες υπαρχει προβλημα?Επισης εχω κατεβασει καποια πιχνιδια και δεν ξερω πως να τα περασω στο pc μου{εχω και φορητο και και κανονικο αν παιζει λογω}
Link to comment
Share on other sites

Mπορεί κανείς να βοηθήσει και να μου πει πως μπορώ να καθαρίσω την οθόνη από μέσα γιατί μάζεψε πολλές σκόνες ύστερα από κάποια πεσίματα που έφαγε το κινητούλι;
Link to comment
Share on other sites

file ponstan an boreis na steileis k se mena PM me plirofories. Gnorizo gia to 9volto alla vriskomai thessaloniki. Kapoio katastima pou na to kanei k edo??
Δυστυχώς φίλε enzo660 δεν γνωρίζω.Αν κάποιος άλλος φίλος είναι από Θεσσαλονίκη και ξέρει, είναι σίγουρο ότι θα σου απαντήσει.
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

πως γίνεται να περάσουμε στο ημερολόγιο γενεθλια και γιορτές ώστε να χτυπάει κάθε χρόνο και να μας ενημερώνει;

Δεν γίνεται. Το ημερολόγιο του K700i δεν δέχεται περιοδικά γεγονότα.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Τα ονόματα στον τηλ. κατάλογο μου (τα οποία βρίσκονται στην SIM) δεν είναι σωστά ταξινομημένα (το Ζ βρήσκεται μετά το Χ, το Γ μετά το Ζ κ.α) ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό?

Διότι η ταξινόμιση γίνεται με βάση το GSM 03.38 αλφάβητο. Και συγκεκριμένα πρώτοι έρχονται οι λατινικοί χαρακτήρες με τη σειρά που τους ξέρουμε και εν' συνεχεία, οι ελληνικοί που δεν υπάρχουν αντίστοιχοι στους λατινικούς.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Mπορεί κανείς να βοηθήσει και να μου πει πως μπορώ να καθαρίσω την οθόνη από μέσα γιατί μάζεψε πολλές σκόνες ύστερα από κάποια πεσίματα που έφαγε το κινητούλι;

Βγάλε τους τις προσόψεις.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Για να ανοιξουμε το κ700, χρειαζομαστε ενα απλο κατσαβιδακι με αρκετα λεπτη μυτη και τιποτα αλλο. Βγαζεις το καπακι της μπαταριας και στο περιβλημα εκει που πατουσε το καπακι βλεπεις απο 3 πλαστικα κλιψακια σε καθε μερια... Χωνεις το κατσαβιδι και απασφαλιζεις ενα ενα τα κλιψακια. Μετα απλα θελει και λιγο τραβηγμα να βγει το πανω μερος του μπροστινου καλλυματος στο οποιο δεν εχει κουμπωματα ... και ετσι θα μπορεσεις να το γυαλισεις.

 

λιγη τολμη και λογικη χρειαζεται... :)

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει ούτε κάποιο πρόγραμμα που να μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε για να αποθ. γεννέθλια;

 

ακόμα και το ΝΟΚΙΑ 8210 είχε τέτοια λειτουργία :(

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει ούτε κάποιο πρόγραμμα που να μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε για να αποθ. γεννέθλια;

 

ακόμα και το ΝΟΚΙΑ 8210 είχε τέτοια λειτουργία :(

Yparxoun dyo tropoi:

 

o enas einai na ftiakseis to epanalamvanomeno symvan sto outlook sto pc sou kai meta na kaneis enan sygxronismo gia na perasei sto kinhto sou. (sto k700 den mporeis na ftiakseis apeu8eias epanalamvanomeno symvan alla me sygxronismo pernietai kai yposthrizeitai).

 

kai o allos einai apo kinhto sou na ftiakseis ena symvan kai na to antigrapseis polles fores meta.

 

Elpizw na dior8o8ei ayth h elleipsh se kapoia nea anava8mish

kai na mhn yparxei sto neo k750

http://www.zacharia.gr/lefteris/files/sigmyphone.gif
Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει ούτε κάποιο πρόγραμμα που να μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε για να αποθ. γεννέθλια;

 

ακόμα και το ΝΟΚΙΑ 8210 είχε τέτοια λειτουργία :(

Υπάρχουν και προγράμματα γραμμένα σε Java που κάνουν τέτοια δουλειά, αλλά εννοείται ότι δεν εκκινούν αυτόματα.

Θα πρέπει δηλαδή εσύ να το κοιτάς κάθε μέρα.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Yparxoun dyo tropoi:

 

o enas einai na ftiakseis to epanalamvanomeno symvan sto outlook sto pc sou kai meta na kaneis enan sygxronismo gia na perasei sto kinhto sou. (sto k700 den mporeis na ftiakseis apeu8eias epanalamvanomeno symvan alla me sygxronismo pernietai kai yposthrizeitai).

 

kai o allos einai apo kinhto sou na ftiakseis ena symvan kai na to antigrapseis polles fores meta.

 

Elpizw na dior8o8ei ayth h elleipsh se kapoia nea anava8mish

kai na mhn yparxei sto neo k750

Στο Κ750 δεν υπάρχουν επαναλάβμανόμενα γεγονότα. Υπάρχει όμως στην κάθε επαφή πεδίο με την ημ/νία γέννησης, οπότε λογικά θα χτυπάει υπενθύμιση.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

όταν λές

επαναλαμβανόμενο συμβάν με συγχρονισμο τι εννοείς;

 

πλάκα πλάκα έχω μπεί σε σκέψεις για αγορά του Κ750, αλλά το Κ700 το έχω μόνο 5 μήνες

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια δεν νομιζω οτι αξιζει η αλλαγη απο Κ700 σε Κ750.

Δε λεω, το Κ750 ειναι φοβερο τηλεφωνο, αλλα δεν προσφερει τοσα ωστε να αλλαξεις το Κ700 σου μετα απο 4 μολις μηνες.

Εγω στη θεση σου θα περιμενα το Κ600 που ειναι και 3g

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...