Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stamos (17 Σεπ. 2004 , 11:30)

 

ΓΙΑΤΙ υπαρχει R2N?εχθες εκανα αναβαθμιση και μου περασανε την R2L

 

 

Η R2N είναι για Live συσκευές. Για κανονικες είναι η R2L!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kyramas (13 Σεπ. 2004 , 14:04)

 

Δοκίμασα να πάω στο SC της Τζώρτζ 26.

 

Φοβερός διάλογος :

 

Εγώ - Παρακαλώ, έχω το Κ700ι, σε πόση ΩΡΑ θα είναι έτοιμο το κινητό αν το αφήσω για αναβάθμιση λογισμικού ?

 

Αυτή - Σε 3 εργάσιμες ΗΜΕΡΕΣ !!!!!

 

wow....

 

:)

 

Tώρα ή με δουλεύουνε ή έχουν ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΟ φόρτο εργασίας....

 

Τώρα πάλι...το παλιό στην Πανεπιστημίου που έκλεισε...είχε ουρά μέχρι έξω και το έπαιρνες σε μιάμιση ώρα....

 

Anyway...θα το πάω Καλλιθέα μάλλον....

 

:)

 

 

Quote στον εαυτό μου !

 

Τι τόθελα το update ?

 

Το πήγα Καλλιθέα (εκεί τα πάω από εποχής T68i) στο Certified Service Center τους (τρομάρα τους) και μου λέει η κυρία σε 3-4 ώρες και λέω ΟΚ.

Με ρώτησε όμως τι κάνει και της είπα το Outlook Synch Dance !!

Λεει ΟΚ αστο αλλά φέρε και την απόδειξη αγοράς για να μην έχεις χρέωση.

Ωραία λέω και φεύγω ευτιχισμένος.

....

Πάω λοιπόν το παίρνω λέω και ευχαριστώ.

Αλλά πριν φύγω λέω δεν το τσεκάρω καλού κακού ?

 

Αλί Αλί !!! Καταστροφή !!!

 

Στο μενου έλειπε το εικονίδιο Internet Services και στη θέση του είχε ένα μαύρο κουτάκι. Το τηλέφωνο πολύ αργό και ήχοι και παιχνίδια δεν παίζανε.

Σε μερικά μενου δεν έμπαινε και γενικά το τηλέφωνο σε άθλια κατάσταση.

Είχε και κάτι ασπρες οριζόντιες γραμμές στην οθόνη που φύγανε όμως όταν άλλαξα theme.

Της το δείχνω της κυρίας και μου λέει...Χμ...μάλλον πάει στα κεντικά για αντικατάσταση !

Λέω μα δεν είχε πρόβλημα πριν την αναβάθμιση.

Ναι μου λέει. Τα προβλήματα σε ελαττωματικά κινητά εμφανίζονται με την αναβάθμιση...

Τελικά σήμερα θα το πάω για να δοκιμάσουν να ξαναπεράσουν το update μήπως και στρώσει και στη χειρότερη ... 8 εργάσιμες λέει...για αντικατάσταση...

 

Τι καντεμιά...πάει το κινητάκι μου...

 

:cry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kyramas (17 Σεπ. 2004 , 12:08)

 

...Ναι μου λέει. Τα προβλήματα σε ελαττωματικά κινητά εμφανίζονται με την αναβάθμιση...

 

 

Σωστά, γιατί τότε τους κάνει κούκου!!!!! Τι μας λένε καλέ!!!!!... :eek: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Paizei kanena kalo SE service center sto Marousi/Melissia (Oxi apo ayta pou sto dinoun pisw se 3 meres...:p),pou na exei paei kapoios to kinito kai na exei meinei eyxaristimenos gia na paw ki egw to K700i mou?? :)
[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις το online update για το k700 οπως αναφερθηκε πιο πανω ?

Παντως στο γνωστο ξενο forum οσοι το δοκιμασαν ειχαν επιτυχια.

Δεν ισχυει για voda live.

Link to comment
Share on other sites

opaaaaaaa ti blepw egine telika!! update tha kanoume apo to spitaki mas kali fasi, ti prepi na exo gia na mporeso na to kanw? to kalodio USB ? as apadisi kapios ! oso afora gia ta 2 lepta pou eixa pei gia ton germano den einai psema paei to dinei o filos mou , milousame emis gia kana 2,5 lepta kapou ekei poly ligo k mas lei aytos etimo egw ta eixa pe3ei e vgenoume e3o k eida eixe tin R2L koufo ? :)
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δε ξερω ρε παιδια εκει τι γινεται παντως διακρινω καποιο ψιλοχαμο παντως εδω στο ηρακλειο της κρητης πηγα πριν λιγες μερες το κινητακι για αναβαθμιση και το πηρα μεσα σε 10 λεπτα και το θεμα ειναι οτι και σε αλλες συσκευες που χω παει μου τη κανουν αμεσως μεχρι και στο p-900

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

όσον αφορά στα mms της tim, στις προηγμένες ρυθμίσεις του προφίλ wap "tim mms" τί βάζουμε στο "αλλαγή homepage";;εγώ έχω όνομα: tim mms και url: http://192.168.200.95/servlets/mms και πάλι δε λειτουργούν τα mms, ενώ όλες τις ρυθμίσεις που έγραψε ο double_k τις έχω (επειδή έχω gprs και όχι wap, έχω το tim gprs ως προφίλ wap στις ρυθμίσεις wap και στις ρυθμίσεις streaming και όχι το tim, παίζει ρόλο;;).μα τι κάνω λάθος, θα σκάσω τόσο καιρό χωρίς mms!!!
Link to comment
Share on other sites

..άσχετο!

 

έχω ένα τ610 εάν θυμάστε κάποιοι...

 

και λέω να πάρω τοο κ700ι...

Καλό είναι?

Διαστάσεις?

Ταχύτητα?

Bugs?

 

...ή να το ρίξω σε κανένα smartphone?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ταξιδιωτης22 (17 Σεπ. 2004 , 15:57)

 

δε ξερω ρε παιδια εκει τι γινεται παντως διακρινω καποιο ψιλοχαμο παντως εδω στο ηρακλειο της κρητης πηγα πριν λιγες μερες το κινητακι για αναβαθμιση και το πηρα μεσα σε 10 λεπτα και το θεμα ειναι οτι και σε αλλες συσκευες που χω παει μου τη κανουν αμεσως μεχρι και στο p-900

 

 

Από την στιγμή που τα εξουσιοδοτημένα καταστήματα service είναι ανεξάρτητα τότε είναι καθαρά θέμα τύχης τι αντιμετώπιση θα έχει κάποιος...άλλα κάνουν την δουλειά πιο γρήγορα και άλλα πιο αργά, άλλα πιο προσεχτικά και άλλα πιο "τσαπατσούλικα"... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Μα καλα στην αντιπρωσωπια της Ελλαδας κοιμουνται ολορθοι σχετικα με την online αναβαθμισης? Σε ερωτηση μου αν κανω την αναβαθμιση μεσω Internet κατα ποσο θα με καλυβει η εγγυηση , οπως ανεφερε και καποιος εχθες δειτε τι απαντησανε:

 

 

 

Αγαπητέ Κύριε ,

 

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της

Sony Ericsson μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

 

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι, δεν υπάρχει η δυνατότητα αναβάθμισης

λογισμικού για το Sony Ericsson K700i κινητό τηλέφωνο μέσω διαδικτύου.

 

Σας προτείνουμε να απευθυνθείτε σε ένα από τα Εξουσιοδοτημένα Κέντρα

Επισκευής της Sony Ericsson, για να πραγματοποιηθεί η διαδικασία της

αναβάθμισης.

 

Σας επισυνάπτουμε το αρχείο το οποίο περιέχει αναλυτική λίστα των

Κέντρων Επισκευής της Sony Ericsson ανά περιοχή. Σας προτείνουμε λοιπόν

να επιλέξετε το πλησιέστερο προς εσάς Κέντρο Επισκευής.

 

Μαζί με την συσκευή σας είναι απαραίτητο να προσκομίσετε το τιμολόγιο

αγοράς και λόγω ενδεχόμενης απώλειας των προσωπικών σας δεδομένων σας

προτείνουμε να κρατήσετε αντίγραφο των δεδομένων σας (Backup).

 

 

Με εκτίμηση,

Ν. Σκρέκας

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών Sony Ericsson

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος costantinos2000 (17 Σεπ. 2004 , 16:07)

 

όσον αφορά στα mms της tim, στις προηγμένες ρυθμίσεις του προφίλ wap "tim mms" τί βάζουμε στο "αλλαγή homepage";;εγώ έχω όνομα: tim mms και url: http://192.168.200.95/servlets/mms και πάλι δε λειτουργούν τα mms, ενώ όλες τις ρυθμίσεις που έγραψε ο double_k τις έχω (επειδή έχω gprs και όχι wap, έχω το tim gprs ως προφίλ wap στις ρυθμίσεις wap και στις ρυθμίσεις streaming και όχι το tim, παίζει ρόλο;;).μα τι κάνω λάθος, θα σκάσω τόσο καιρό χωρίς mms!!!

 

 

Στο homepage του προφίλ TIM MMS σε εμένα έχει

Όνομα: SonyEricsson

URL: h**p://wap.sonyericsson.com

τα οποία δεν νομίζω πως παίζουν τόσο ρόλο. Δοκίμασε τα πάντως.

Όσο για το gprs που λες αν δεν βαριέσε κάνε ένα καινούργιο προφίλ με τα στοιχεία του ΤΙΜ που είχα γράψει (για το wap) επέλεξέ το και στις δύο ρυθμίσεις και αν δεν γίνει τίποτα τα ξαναλέμε.

Επίσης στα Μηνύματα > Ρυθμίσεις >MMS >Διακομ. μηνυμάτων

βάλε h**p://192.168.200.95/servelts/mms (** = tt)

και στο προφίλ wap: ΤΙΜ ΜΜS

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Για την R2N:στις αναπαντητες βλεπεις την ωρα κλησης,η τριπλη επιλογη υπαρχει ακομα οταν εχεις εισερχομενη,εχει βαρυνει η πλοηγηση στο μενου των εικονων αρκετα,εχει βελτιωθει κατα πολυ η ζωη της μπαταριας.Αυτα συν καποια αλλα που δεν τα θυμαμαι τωρα.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος romeo1 (17 Σεπ. 2004 , 21:19)

 

Για την R2N:στις αναπαντητες βλεπεις την ωρα κλησης,η τριπλη επιλογη υπαρχει ακομα οταν εχεις εισερχομενη,εχει βαρυνει η πλοηγηση στο μενου των εικονων αρκετα,εχει βελτιωθει κατα πολυ η ζωη της μπαταριας.Αυτα συν καποια αλλα που δεν τα θυμαμαι τωρα.

 

Dld re romeo a3izei h R2N h to mono pou 8a kataferw 8a einai na kanw to kinito ais8hta pio arga apla gia na blepw thn wra stis anapanthtes(egw den exw problhma me th mpararia)?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kyramas (17 Σεπ. 2004 , 12:08)

 

Quote στον εαυτό μου !

 

Τι τόθελα το update ?

 

Το πήγα Καλλιθέα (εκεί τα πάω από εποχής T68i) στο Certified Service Center τους (τρομάρα τους) και μου λέει η κυρία σε 3-4 ώρες και λέω ΟΚ.

Με ρώτησε όμως τι κάνει και της είπα το Outlook Synch Dance !!

Λεει ΟΚ αστο αλλά φέρε και την απόδειξη αγοράς για να μην έχεις χρέωση.

Ωραία λέω και φεύγω ευτιχισμένος.

....

Πάω λοιπόν το παίρνω λέω και ευχαριστώ.

Αλλά πριν φύγω λέω δεν το τσεκάρω καλού κακού ?

 

Αλί Αλί !!! Καταστροφή !!!

 

Στο μενου έλειπε το εικονίδιο Internet Services και στη θέση του είχε ένα μαύρο κουτάκι. Το τηλέφωνο πολύ αργό και ήχοι και παιχνίδια δεν παίζανε.

Σε μερικά μενου δεν έμπαινε και γενικά το τηλέφωνο σε άθλια κατάσταση.

Είχε και κάτι ασπρες οριζόντιες γραμμές στην οθόνη που φύγανε όμως όταν άλλαξα theme.

Της το δείχνω της κυρίας και μου λέει...Χμ...μάλλον πάει στα κεντικά για αντικατάσταση !

Λέω μα δεν είχε πρόβλημα πριν την αναβάθμιση.

Ναι μου λέει. Τα προβλήματα σε ελαττωματικά κινητά εμφανίζονται με την αναβάθμιση...

Τελικά σήμερα θα το πάω για να δοκιμάσουν να ξαναπεράσουν το update μήπως και στρώσει και στη χειρότερη ... 8 εργάσιμες λέει...για αντικατάσταση...

 

Τι καντεμιά...πάει το κινητάκι μου...

 

:cry:

 

 

Περαστικά φίλε. Κάτι παρόμοιο έπαθα και εγώ. Πήγα για αναβάθμιση και το κινητό έσβησε τα πάντα (έτσι μου είπαν). Το παρέλαβα σήμερα. Για την ακρίβεια μου έδωσαν άλλο (όχι από κουτί καινούριο). 8 ημέρες έκανε και το δικό μου και σε συμβουλεύω να τους πιέσεις λίγο. Στο κατάστημα βλέπουν on-line σε ποιο σημείο βρίσκεται το κινητό.

Και ρωτάω τώρα, δεν θα έπρεπε να μου δώσουν καινούριο του κουτιού; Δύο εβδομάδες το είχα.

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stamos (17 Σεπ. 2004 , 17:31)

 

Μα καλα στην αντιπρωσωπια της Ελλαδας κοιμουνται ολορθοι σχετικα με την online αναβαθμισης? Σε ερωτηση μου αν κανω την αναβαθμιση μεσω Internet κατα ποσο θα με καλυβει η εγγυηση , οπως ανεφερε και καποιος εχθες δειτε τι απαντησανε:

 

 

 

Αγαπητέ Κύριε ,

 

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της

Sony Ericsson μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

 

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι, δεν υπάρχει η δυνατότητα αναβάθμισης

λογισμικού για το Sony Ericsson K700i κινητό τηλέφωνο μέσω διαδικτύου.

 

Σας προτείνουμε να απευθυνθείτε σε ένα από τα Εξουσιοδοτημένα Κέντρα

Επισκευής της Sony Ericsson, για να πραγματοποιηθεί η διαδικασία της

αναβάθμισης.

 

Σας επισυνάπτουμε το αρχείο το οποίο περιέχει αναλυτική λίστα των

Κέντρων Επισκευής της Sony Ericsson ανά περιοχή. Σας προτείνουμε λοιπόν

να επιλέξετε το πλησιέστερο προς εσάς Κέντρο Επισκευής.

 

Μαζί με την συσκευή σας είναι απαραίτητο να προσκομίσετε το τιμολόγιο

αγοράς και λόγω ενδεχόμενης απώλειας των προσωπικών σας δεδομένων σας

προτείνουμε να κρατήσετε αντίγραφο των δεδομένων σας (Backup).

 

 

Με εκτίμηση,

Ν. Σκρέκας

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών Sony Ericsson

 

 

Eμ αγόρι μου, εδώ είναι που του στέλνεις ένα απαντητικό e-mail με το link στη url αναβάθμησης να πάει να το δει να το μάθει και αυτός...τι στο καλό, όλα αυτοί θα μας τα λένε...ας τους πούμε και εμείς κάτι...μην είμαστε και αχάριστοι!! :p :whistle:

Α! Και μην ξεχάσεις να του πεις και ευχαρηστώ!!! :confused:

Link to comment
Share on other sites

ERWTHSH:(kai sygnwmh an exei ksanaginei)Yparxei dynatothta epeidh exw katevasei thn anabathmish ston ypologisth mou(11mb peripou)na thn kanw install sto kinhto me bluetooth??H' thelei bash syxronismou aparraithta?Sorry gia ta greeklish alla kapoio provlhma yparxei me ta ellhnika kai den ta anagnwrizei swsta...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sealover (18 Σεπ. 2004 , 02:51)

 

ERWTHSH:(kai sygnwmh an exei ksanaginei)Yparxei dynatothta epeidh exw katevasei thn anabathmish ston ypologisth mou(11mb peripou)na thn kanw install sto kinhto me bluetooth??H' thelei bash syxronismou aparraithta?Sorry gia ta greeklish alla kapoio provlhma yparxei me ta ellhnika kai den ta anagnwrizei swsta...

 

 

Δυστυχως μονο με την βαση συχρονισμου μπορει να γινει.

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Η βαση του P900, ναι κανει.!!!

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μήπως ξέρει κανείς από που μπορώ να αγοράσω βάση συγχρονισμού για το K700i για να μπορώ και 'γώ (σαν μικρό παιδί που είμαι :p ) να κάνω firmware update από την αναπαυτική καρέκλα που έχω μπροστά στον υπολογιστή μου?! :worry: :lol:
Link to comment
Share on other sites

Η ιστορια εχει συνεχεια.Ακολουθει η απνατηση που δωσανε οταν τους εστειλα το link για την αναβαθμιση.Σαν να μου λενε δηλαδη οτι μην την κανεις γιατι εμεις δεν το ξερουμε.

 

 

 

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της

Sony Ericsson μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

 

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι, η υπηρεσία ενημέρωσης της Sony

Ericsson για το Κ700i δεν είναι ακόμα επίσημα διαθέσιμη από την Sony

Ericsson.

 

Παρόλα αυτά, αν στην περίπτωση που παρουσιαστεί κάποιο σφάλμα κατά την

χρήση της συγκεκριμένης υπηρεσίας σας δίνεται η δυνατότητα να ξεκινήσετε

πάλι την υπηρεσία ενημέρωσης της Sony Ericsson και να επιλέξετε την

επιλογή "recovery mode" ώστε να εξαλειφθεί οποιοδήποτε πρόβλημα.

 

 

Με εκτίμηση,

Κ. Τσιουμπρής

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών Sony Ericsson

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...