Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το δικό μου μετά απο 1 μήνα χρήσης και φόρτισης με αργό φορτιστή απο Τ20e αγγίζει τις 90 ώρες αυτονομία με 30 λεπτά ομιλίας και μερικά sms.

Με τον γρήγορο φορτιστή CST 13,χάνω γύρω στις 20 ώρες αναμονής.

Κάτι άλλο που πρόσεξα τώρα τελευταία είναι οτι η φόρτιση κρατάει 3 ώρες γεμάτες,ενω παλαιότερα φόρτιζε στις 2 1/2 ώρες (μάλλον οι χαμηλότερες θερμοκρασίες των ημερών,επιτρέπουν πληρέστερη φόρτιση).

 

Οσο για τα τριξίματα,ναι!Τρίζει πολύ,αλλά μου έχει πέσει 3-4 φορές κάτω...!

 

Το "Quickshare" ξεκόλλησε στις 20 μέρες χρήσης,αλλά το κόλλησα με LOGO και ησύχασα.

 

Τώρα τελευταία αργεί λίγο να μου ανοίξει τα μηνύματα και γενικά δεν φορτώνει το μενού το ίδιο γρήγορα όπως στην αρχή.Firmware R2A (ακόμη... :( ).

Υπάρχει καμμιά λύση για το τελευταίο πρόβλημα;Σβήνω πάντα τα "απεσταλμένα","εισερχόμενα" κλπ...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Προς Dave Steele.

 

Τα τηλέφωνα (261),είναι μεταφορά από το GD 87 με υπέρυθρες.Να κάτσω να τα ξαναπεράσω ένα ένα,δεν το κάνω.Έχω διαβάσει όλο το thread,τόσο πριν την αγορά του,όσο και μετά.Πέρα από τα παράπονα για την αναζήτηση μόνο με το πρώτο γράμμα,δεν θυμάμαι να έχει αναφερθεί κάτι σχετικό με αυτό που γράφω.

Επίσης στο manual δεν αναφέρει τίποτα.

Μήπως θα σου ήταν εύκολο να γίνεις πιό σαφής για την αναζήτηση με Ελληνικούς χαρακτήρες;

Link to comment
Share on other sites

Θα πας σε ένα service center Sony Ericsson και θα τους πεις να στην περάσουν! Αν σου ζητήσουν λεφτά, πες τους πως είσαι εντός εγγύησης και πως το κινητό κάνει restart κατα τον συγχρονισμό με το outlook!
Link to comment
Share on other sites

Δες το topic με τα παιχνίδια και τις εφαρμογές! Υπάρχει μια λίστα με links στην τελευταία σελίδα. Δες επίσης και στο driefcase του didimos. Μην περιμένεις τρελά πράγματα όμως! Clculators, world time, biorythm αλλες τέτοιες μπουρδίτσες!!!
Link to comment
Share on other sites

Ενοώ θέμα συζήτησης! Αυτό που μιλάμε για παράδειγμα είναι το SonyEricsson K700i!

Δες αυτό

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&postid=541234#post541234

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος autokinitakias ( 8 Σεπ. 2004 , 14:51)

 

Μήπως θα σου ήταν εύκολο να γίνεις πιό σαφής για την αναζήτηση με Ελληνικούς χαρακτήρες;

 

 

Όταν μπεις στο μενού των Επαφών - Ευρετήριο κράτα για λίγο πατημένη την δίεση (#) και θα σου αλλάξει την γλώσσα εύρεσης. Τότε ξαναδοκίμασε με τα πλήκτρα να πας σε καποια επαφή και πες μας. ;)

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν λέτε ότι τρίζει, όσοι το έχετε παρατηρίσει, τι ακριβώς εννοείτε ? Ότι κάνει τέτοιο Θόρυβο που τον ακούτε καθαρά ή ότι νοιώθετε το τρίξιμο όταν κουνάτε το κάλυμα της μπαταρίας ???

Εγώ το έχω 2 μήνες και δεν μου κάνει τέτοια κόλπα. Εδώ και μισό μήνα μάλιστα το βάζω και στην τζέπη μου, επειδή δεν χρησιμοποιώ πλέον το τσαντάκι της μέσης, και δεν μου έχει γίνει ούτε μία γρατσουνιά, από όποια μεριά και αν το δεις.

Και όσο για το αυτοκόλλητο, ε με τόση ζέστη και τόσο τρίψιμο εκεί μέσα άμα ήταν να ξεκολλήσει θα το είχε κάνει :) :cool:

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση,αλλά δυστυχώς δεν άλλαξε τίποτα.Ειδικά αυτό το Κ,δεν λέει να το βρεί.

 

Και κάτι άλλο για όλους όσους γράφουν κατά καιρούς ότι πρέπει να διαβάσουμε...,να κάνουμε search...κτλ.

Εδώ μέσα είναι forum,και forum πάνω απ΄όλα σημαίνει "βοηθάω".

Αν κάποιος βαριέται ν΄απαντήσει σε αυτό που ρωτάει κάποιος ,καλύτερα να μην γράψει τίποτα.

Πόση ώρα θες να διαβάσεις ένα thread με 123 σελίδες;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε και η επίσημη ενημέρωση απο την SE για το τι διορθώνει η R2L....

Έχουμε και λέμε:

-Βελτίωση όσον αφορά διάφορα κολλήματα και restart της συσκευής.

-Βελτίωση όσον αφορά την οικονομία στην μπαταρία.

-Βελτίωση όσον αφορά διάφορα προβλήματα στην επικοινωνία με Bluetooth.

 

Αυτά τα 3 είχε μέσα η ενημέρωση, και νομίζω πως αυτά θα είναι τα σημαντικότερα, καθώς πολλά άτομα έχουν επισημάνει κι άλλες βελτιώσεις...

Και νομίζω πως πλέον είναι διαθέσιμη (η R2L) και για τις Vodafone Live! εκδόσεις...αυτα... :)

http://image.pbase.com/u44/mrnet/small/28487380.bmw.jpg

 

BMW M POWER RULEZZZZZZZZ!!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι πολλοί βάζετε το κινητό στην τσέπη, να σας θυμίσω ότι η ακτινοβολία του κινητού κάνει μεγάλο κακό στους… όρχεις. :o

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stefangsm ( 8 Σεπ. 2004 , 23:36)

 

η ακτινοβολία του κινητού κάνει μεγάλο κακό στους… όρχεις. :o

 

Αμάν :wacko: :blink: :blink: :wacko: :D
http://www.langkawi.dk/u242.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stefangsm ( 8 Σεπ. 2004 , 23:36)

 

Επειδή βλέπω ότι πολλοί βάζετε το κινητό στην τσέπη, να σας θυμίσω ότι η ακτινοβολία του κινητού κάνει μεγάλο κακό στους… όρχεις. :o

 

 

Όχι μόνο στους όρχεις , αλλά και στο ίδιο το κινητό .

Συγκεκριμένα παίρνει μία όχι και τόσο ευχάριστη μυρωδιά ... :D :wacko: :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MaIdeN ( 9 Σεπ. 2004 , 01:30)

 

arxizei k to onile 3ekolaei kali fasi ;)

 

 

Γουστάρεις ξεκολλήματα ε? :cool:

http://www.langkawi.dk/u242.gif
Link to comment
Share on other sites

Από το να κολλάει καλύτερα να ξεκολλάει! :alien:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Helios ( 8 Σεπ. 2004 , 11:55)

 

Διαβάζοντας μερικά ποστ ρε παιδιά ...με πιάνει το χαμόγελο :)

 

Εχει πέσει το κινητό 2 φορές(από το δέυτερο οροφο;) και ξεκόλλησε το αυτοκόλλητο!!Ασε την οθόνη που έχει γεμίσει γρατζουνίες (αφου το βαζω χωρίς θήκη στη τσέπη μαζί με τα κλειδιά ,αναπτήρα).

Το εχω ταράξει στο βάλε βγάλε το κάπακι και μετά παραπονιέμαι που χαλάρωσε.

Αστειέυομαι!

 

 

 

pwpw poules Helios, ekei pou hmouna ston dromo pigena pros to spiti mou skontafto kapou re se mia fasi se kati perierga ypsomata den exei simasia... akou skiniko tora.. k kratousa to kinito ekini tin stigmi tha estelna sms , e mou feygei to kinito apo to xeri mou k skaei mesa ston dromo, ekeinh tin stigmi gia kaki mou tixi pernouse mia ntalika,e fisika d prolabena na to soso k distixos to patise egw epatha egefaliko!paw to blepw to mono pou eixe mini htane to koumpi apo thn camera ... htane tragiko.. tora tha ksanamezepso lefta na to ksanaparo!

Αστειέυομαι!

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παντως σχετικα με την R2L ακομα που κια που μου κανει μερικα reboot.

Μια φορα οταν δοκιμασα να τραβηξω video με το φλας και αλλη μια φορα που τραβουσα φωτο με το φλας.

Μαλλον το φλας κανει το κινητο να παθαινει "φλας". :)

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MaIdeN ( 9 Σεπ. 2004 , 04:06)

 

pwpw poules Helios, ekei pou hmouna ston dromo pigena pros to spiti mou skontafto kapou re se mia fasi se kati perierga ypsomata den exei simasia... akou skiniko tora.. k kratousa to kinito ekini tin stigmi tha estelna sms , e mou feygei to kinito apo to xeri mou k skaei mesa ston dromo, ekeinh tin stigmi gia kaki mou tixi pernouse mia ntalika,e fisika d prolabena na to soso k distixos to patise egw epatha egefaliko!paw to blepw to mono pou eixe mini htane to koumpi apo thn camera ... htane tragiko.. tora tha ksanamezepso lefta na to ksanaparo!

Αστειέυομαι!

 

Βλέπεις ότι εχω δίκιο όταν μιλάω για απροσεξίά; :p

 

@double_k

μάλλον εννοουν αυτό το χαλάρωμα στο καπάκι της μπαταρίας.

Αυτό ειναι συχνό φαινόμενο σε πολλές συσκευές όταν αλλάζεις συχνά σιμ ,γαιτί από το βάλε -βγάλε φαγώνονται οι "επαφές" που κλειδώνουν το καπάκι στο κυρίως σώμα του τηλεφώνου.

Η τοποθέτηση ενός μικρού κομματιού από χαρτί πάνω από τη μπαταρία βοηθά κάποιες φορές στο παλατζαρισμα του καπακιού.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...