Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδες Χαιρετω...

 

Μια ερωτηση για τα φωτα σας...

Προσφατα εχασα τον φορτιστη μου για το Κ700ι (το εχω 9-10μηνες) και αφου εμεινα δοκιμασα να φορτισω με τον παλιο μου φορτιστη απο το Τ610 που ειχα.

Οταν ειναι ανοιχτο το κινητο κανει φορτιση κανονικα (optimized charging grafei)

και σε 4 ωρες ετοιμο. Οταν ομως το αφησα (εμεινε 8-9 ωρες φορτισης) καποιο βραδυ και κλειστο για να φορτισει (γραφει Charging), την επομενη μερα ηταν παλι στο ιδιο επιπεδο η μπαταρια.

Τι παιζει?

1) Προβλημα με μπαταρια; (Αλλαγη ισως)

2) Προβλημα με τον φορτιστη του παλιου μου Τ610; Κανω δουλεια Η τελικα πρεπει να αγορασω κανονικο φορτιστη για Κ700.

 

 

Εκ των προτερων Σας Ευχαριστω

Αντωνης

Φίλε Αντώνη ασυζητητί αλλαγή μπαταρίας! Κι εγώ του Κ700 μου το φορτίζω αρκετά συχνά με αυτόν του Τ29 και δεν μου βγάζει κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα αναφέρθηκε ξανά αλλά 250 σελίδες είναι πολλές για ψάξιμο.

Πώς γράφω μεγάλο sms και όχι αυτό που έχει προκαθορισμένο το τηλέφωνο και είναι πολύ μικρο?

Ευχαριστώ

Υπάρχει κι άλλη λύση: Πας "ΜΗΝΥΜΑΤΑ", "ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ", "ΓΡΑΠΤΟ ΜΗΝΥΜΑ", "ΜΕΓ. ΜΗΚΟΣ SMS", κι επιλέγεις "Μέγ. αρ. SMS".

Link to comment
Share on other sites

Παιδες Χαιρετω...

 

Μια ερωτηση για τα φωτα σας...

Προσφατα εχασα τον φορτιστη μου για το Κ700ι (το εχω 9-10μηνες) και αφου εμεινα δοκιμασα να φορτισω με τον παλιο μου φορτιστη απο το Τ610 που ειχα.

Οταν ειναι ανοιχτο το κινητο κανει φορτιση κανονικα (optimized charging grafei)

και σε 4 ωρες ετοιμο. Οταν ομως το αφησα (εμεινε 8-9 ωρες φορτισης) καποιο βραδυ και κλειστο για να φορτισει (γραφει Charging), την επομενη μερα ηταν παλι στο ιδιο επιπεδο η μπαταρια.

Τι παιζει?

1) Προβλημα με μπαταρια; (Αλλαγη ισως)

2) Προβλημα με τον φορτιστη του παλιου μου Τ610; Κανω δουλεια Η τελικα πρεπει να αγορασω κανονικο φορτιστη για Κ700.

 

 

Εκ των προτερων Σας Ευχαριστω

Αντωνης

 

Το

3) Μπορεί να μην είχε κάνει καλή επαφή ο φορτιστής με το κινητό :cool:

Το λέω επειδή μου έχει συμβεί με τον παλιό μου φορτιστή από Ζ600

Δεν νομίζω ότι σε λιγότερο από 1 χρόνο η μπαταρία τα έπαιξε τόσο πολύ.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Το

3) Μπορεί να μην είχε κάνει καλή επαφή ο φορτιστής με το κινητό :cool:

Το λέω επειδή μου έχει συμβεί με τον παλιό μου φορτιστή από Ζ600

Δεν νομίζω ότι σε λιγότερο από 1 χρόνο η μπαταρία τα έπαιξε τόσο πολύ.

Μπορεί να είναι κι αυτό. Σε αυτή την περίπτωση, απλά αντικατέστησε τον φορτιστή!

Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτο με το φορτιστη σχεδον παντα υπαρχει προβλημα..το λεω γιατι οι φορτιστες δεν κανουν παντα καλη επαφη και καμια φορα θελει λιγο κουνημα για να πιασει... λετε να ειναι φτηνοκατασκευες./.
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάλι είναι μια χαρά.

Τυχερός είσαι, θα έπεσες φαίνεται σε καλό φορτιστή.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Έκανα update το Κ700 το Σ/Κ και η έκδοση που έβαλε είναι η R2AE033. Από τότε η ένδειξη της μπαταρίας κατεβαίνει πολύ γρήγορα. Μερικές φορές μάλιστα ανεβοκατεβαίνει καθώς παρακολουθώ το τηλέφωνο. Έχει παρατηρήσει κάτι ανάλογο κανένας άλλος;

Important things for a happy relationship:

 

1. It is important to find a woman that cooks and cleans.

2. It is important to find a woman that makes good money.

3. It is important to find a woman that likes to have sex.

4. It is important that these three women never meet.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα update το Κ700 το Σ/Κ και η έκδοση που έβαλε είναι η R2AE033. Από τότε η ένδειξη της μπαταρίας κατεβαίνει πολύ γρήγορα. Μερικές φορές μάλιστα ανεβοκατεβαίνει καθώς παρακολουθώ το τηλέφωνο. Έχει παρατηρήσει κάτι ανάλογο κανένας άλλος;

 

Περιεργο μου φαινεται. Με αυτην την εκδοση, εχω παρατηρησει (οπως και αλλοι) αυξηση στην διαρκεια της μπαταριας. Ουτε ανεβοτατεβαινει ουτε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα update το Κ700 το Σ/Κ και η έκδοση που έβαλε είναι η R2AE033. Από τότε η ένδειξη της μπαταρίας κατεβαίνει πολύ γρήγορα. Μερικές φορές μάλιστα ανεβοκατεβαίνει καθώς παρακολουθώ το τηλέφωνο. Έχει παρατηρήσει κάτι ανάλογο κανένας άλλος;

 

Monos sou tin ekanes tin anabathmisi mallon e? Apo to internet?? Dokimase to gia liges meres akoma kai an sinexizei to idio problima , mallon den exei perastei i kainourgia ekdosi kala.

 

An sinexistei to problima, apla xanakane update kai perase xana tin kainourgia ekdosi.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ξέρω εγώ που πηγαίνω σε service centers μόνο! Τελοσπάντων, η βάση συγχρονισμού πόσο περίπου κοστίζει; (Η DSS-25 εννοώ, του Ρ800/Ρ900)
Link to comment
Share on other sites

Τυχερός είσαι, θα έπεσες φαίνεται σε καλό φορτιστή.

 

Παιδιά αυτό είναι άσχετο, το θέμα είναι κατά πόσο σωστά "κουμπώνεις" τον φορτιστή στο κινητό, κάτι που έχει σαν επακόλουθο να είναι περισσότερο ή λιγότερο φαγομένες οι πλαστικές επαφές του και έτσι να κάνει ή να μην κάνει καλή επαφή ;) Όμως σαν πλαστικές που είναι αργά ή γρήγορα φαγόνονται :O

Από ότι φαίνεται όμως το πήρανε είδηση τα "αφεντικά" και έτσι στα καινούργια κινητά Κ750 και W800 έχουν αλλάξει το είδος σύνδεσης :) για να δούμε λοιπόν...

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό είναι άσχετο, το θέμα είναι κατά πόσο σωστά "κουμπώνεις" τον φορτιστή στο κινητό, κάτι που έχει σαν επακόλουθο να είναι περισσότερο ή λιγότερο φαγομένες οι πλαστικές επαφές του και έτσι να κάνει ή να μην κάνει καλή επαφή ;) Όμως σαν πλαστικές που είναι αργά ή γρήγορα φαγόνονται :O

Από ότι φαίνεται όμως το πήρανε είδηση τα "αφεντικά" και έτσι στα καινούργια κινητά Κ750 και W800 έχουν αλλάξει το είδος σύνδεσης :) για να δούμε λοιπόν...

 

Kaka ta psemata h SE exei ta xeirotera vismata kai tropo syndeshs me handsfree kai fortisth. Gia logous symvatothtas pistevw den exei allaxei ta vismata kai exei edw kai polla xronia apo thn epoxh tou ericsson T10 pou 8ymamai ta idia vismata!!!

Einai kairos pistevw gia mia anava8mish kai neo eksoloklhrou sxediasmo twn syndesewn pio praktikwn kai megalyterhs antoxhs.

http://www.zacharia.gr/lefteris/files/sigmyphone.gif
Link to comment
Share on other sites

Kaka ta psemata h SE exei ta xeirotera vismata kai tropo syndeshs me handsfree kai fortisth. Gia logous symvatothtas pistevw den exei allaxei ta vismata kai exei edw kai polla xronia apo thn epoxh tou ericsson T10 pou 8ymamai ta idia vismata!!!

Einai kairos pistevw gia mia anava8mish kai neo eksoloklhrou sxediasmo twn syndesewn pio praktikwn kai megalyterhs antoxhs.

Και η «προς τα πίσω» συμβατότητα; Γιατί να χάσω handsfree, mp3 player κλπ;

Ίσως μια αλλαγή στον τρόπο κουμπώματος ήταν καλύτερη...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/874.gif

MyPhone Forum Moderator @ "Κινητά τηλέφωνα"

Link to comment
Share on other sites

Μην ακούω τέτοια.... Μια χαρά κουμπώνει οποιοδήποτε αξεσουάρ, η πλαστικές εξοχές κουμπώνουν αυτόματα. Η ΣΕ φημίζεται για την καλύτερη ποιότητα και είδος αξεσουάρ!!!!

Όσο για σένα Myst τράβα ψάξε. Μην τα περιμένεις όλα έτοιμα. Το έχουμε πει περίπου 1.000.000 φορές στο thread αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα site με music video clips υπάρχει;;;;;

 

 

sorry pou argisa alla 2 mnmt pano apo to proto sou mnm eixa anaferei ayto to pragma k nomiza oti tha to DEIS!telos panton :mad: .pigaine kane registaration sto mobile9.com pou einai free,mpes sto forum k tha breis oti zitas ekei pera........ :w00t:

Link to comment
Share on other sites

"Όσο για σένα Myst τράβα ψάξε. Μην τα περιμένεις όλα έτοιμα. Το έχουμε πει περίπου 1.000.000 φορές στο thread αυτό"

Το άλλαξα γιατί εδώ μπαίνω και να χαλαρώνω λύνοντας απορίες μου.

Αρκετή ένταση υπάρχει εκτός

Link to comment
Share on other sites

Ηρεμία! :)

Δεν υπάρχει λόγος να ν'αρχίσουμε τους τσακωμούς.

Κ700i_maniakos θα σε παρακαλούσα όταν γνωρίζεις κάποια απάντηση μπορείς πολύ απλά να απαντήσεις προσωπικά,να δώσεις κάποιο λινκ ή ακόμη και το κουμπάκι της "Αναζήτησης".

Εδώ είμαστε για να βοηθάμε,ο καθένας όπως μπορεί και με τον τρόπο του κι όχι για να κρίνουμε.

Ας συνεχίσουμε στο θέμα μας. :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

pedia na rotiso kati.. exei kati paromio sto k700i opos exei sta series 60 to programa hairstyle? gia aftous pou den to kseroun na po oti ine ena programa pou bgazeis fotografia i kaneis load apo to kinito sou kai vazeis diafora malia sto atomo pou vriskete stin fotografia, antrika ginekia ka

an nai pos to lene kai pou mporo na to vro

thnx

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...