Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος memix (14 Οκτ. 2004 , 03:28)

 

Ειναι > * << * < * οπου > (joy δεξια) και < (joy αριστερα).

Λογικα αφου ειχες S.E και πριν αυτο δεν αλλαζει , δουλευει για ολα τα S.E.

(νομιζω :) )

 

 

:rolleyes:

 

θα πρέπει όμως το joy να μην έχει συντομεύσεις ε?? αλλιώς κάνοντας δεξιά ή αριστερά... ενεργοποιούνται οι συντομεύσεις...

 

στην κατάσταση αναμονής δεν κάνουμε αυτές τις κινήσεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stefangsm (20 Οκτ. 2004 , 00:30)

Όσον αφορά τις νυχτερινές λήψεις πολύ φοβάμαι ότι το πρόβλημα είναι στο hardware. Το λέω αυτό γιατί μοιάζει με ψηφιακό θόρυβο που οφείλεται συνήθως σε κακή θερμική συμπεριφορά των κυκλωμάτων της κάμερας. :( Δεν είμαι όμως σίγουρος και ελπίζω να διαψευστώ. ;)

 

:blink:

Τί μαθαίνει κανείς πρωινιάτικα!!!!

:)

 

Εγώ πάντως πιστεύω πως διορθόνεται! Κατα την νυχτερινή λήψη, ο επεξεργαστής την φωτογραφικής μηχανής λαμβάνει κάποιες τιμές φωτηνότητας απο κάθε pixel του αισθητήρα με την διαφορά οτι πέρνει μεγαλύτερη δειγματοληψία σε χρόνο. (Όπως ξέρουμε κάθε pixel αντιλαμβάνεται ένταση φωτός, όχι χρώμα). Στην συναίχεια αυξάνει τις τιμές αυτές σε ένα επίπεδο που να θυμίζουν τιμές λήψης σε ημέρα. Μεχρι εδώ όλα καλα. Το "σφάλμα" νομίζω πως δημιουργήτε την στιγμή που ο επεξεργαστής αρχίζει να συνθέτει την τελική εικόνα, απο τις απλές τιμές φωτεινότητας κάθε εικονοστηχείου (το κάθε ένα απο αυτά έχει απο ένα χρωματικό φίλτο επάνω του ώστε να αντιλεμβάνεται φωτνότητα μόνο ενός απο τα 3 βασικά χρώματα RGB) στο τελικό χρώμα κάθε pixel της φωτογραφίας αυτο την φορά.

Πιστεύω πως αν κάτσουν και σκαλίσουν τον κώδικα, κάτι καλύτερο θα βγάλουν!!!

:ninja: :spam:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jonick33 (20 Οκτ. 2004 , 01:08)

 

:rolleyes:

 

θα πρέπει όμως το joy να μην έχει συντομεύσεις ε?? αλλιώς κάνοντας δεξιά ή αριστερά... ενεργοποιούνται οι συντομεύσεις...

 

στην κατάσταση αναμονής δεν κάνουμε αυτές τις κινήσεις?

 

 

Όχι, δεν το επηρεάζουν οι συντομεύσεις.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jonick33 (19 Οκτ. 2004 , 20:37)

 

 

1) Έχετε να προτίνετε μια καλή και λειτουργική θήκη για το K700? (url εάν έχει απαντηθεί κάπου)

 

 

 

13 ευρώ από voda shop. Είχα επισυνάψει και φωτό σε παλαιότερο post

 

:cool:

iPhone 3G user
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τις νυχτερινές λήψεις πολύ φοβάμαι ότι το πρόβλημα είναι στο hardware. Το λέω αυτό γιατί μοιάζει με ψηφιακό θόρυβο που οφείλεται συνήθως σε κακή θερμική συμπεριφορά των κυκλωμάτων της κάμερας. Δεν είμαι όμως σίγουρος και ελπίζω να διαψευστώ.

 

 

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος paokaras45 (20 Οκτ. 2004 , 10:06)

 

Εγώ πάντως πιστεύω πως διορθόνεται! Κατα την νυχτερινή λήψη, ο επεξεργαστής την φωτογραφικής μηχανής λαμβάνει κάποιες τιμές φωτηνότητας απο κάθε pixel του αισθητήρα με την διαφορά οτι πέρνει μεγαλύτερη δειγματοληψία σε χρόνο. (Όπως ξέρουμε κάθε pixel αντιλαμβάνεται ένταση φωτός, όχι χρώμα). Στην συναίχεια αυξάνει τις τιμές αυτές σε ένα επίπεδο που να θυμίζουν τιμές λήψης σε ημέρα. Μεχρι εδώ όλα καλα. Το "σφάλμα" νομίζω πως δημιουργήτε την στιγμή που ο επεξεργαστής αρχίζει να συνθέτει την τελική εικόνα, απο τις απλές τιμές φωτεινότητας κάθε εικονοστηχείου (το κάθε ένα απο αυτά έχει απο ένα χρωματικό φίλτο επάνω του ώστε να αντιλεμβάνεται φωτνότητα μόνο ενός απο τα 3 βασικά χρώματα RGB) στο τελικό χρώμα κάθε pixel της φωτογραφίας αυτο την φορά.

Πιστεύω πως αν κάτσουν και σκαλίσουν τον κώδικα, κάτι καλύτερο θα βγάλουν!!!

:ninja: :spam:

 

 

Kαι 'γώ που νόμιζα ότι αγόρασα ένα απλό... κινητό!!! :wacko: :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

double k & lewton

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες σας.

Τελικά το τηλέφωνο το αγόρασα χθές και το βρίσκω πολύ καλό

Η έκδοση που "φορά" είναι η R2V001. Αυτή η έκδοση είναι παλιά; Χρήζει αναβάθμισης;

Ευχαριστώ

tomkar
Link to comment
Share on other sites

Re paidia uparxei tropos otan kalei kapoios na valoume sigh sto tilefwno? Giati otan den 8ew na to shkwsw thn pinw kai akougw thn klhsh mexri na stamathsei .Enw pataw to mute tipota.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ilka71 (20 Οκτ. 2004 , 23:47)

 

R2V???????ειναι καινουργια αυτη????????R2L εχω εγω!να παρουμε τηλ τα σερβις απο αυριο?τι διορθωνει?

 

 

Δεν είναι καινούρια, είναι για τη live έκδοση.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος paokaras45 (20 Οκτ. 2004 , 10:06)

 

Εγώ πάντως πιστεύω πως διορθόνεται! Κατα την νυχτερινή λήψη, ο επεξεργαστής την φωτογραφικής μηχανής λαμβάνει κάποιες τιμές φωτηνότητας απο κάθε pixel του αισθητήρα με την διαφορά οτι πέρνει μεγαλύτερη δειγματοληψία σε χρόνο. (Όπως ξέρουμε κάθε pixel αντιλαμβάνεται ένταση φωτός, όχι χρώμα). Στην συναίχεια αυξάνει τις τιμές αυτές σε ένα επίπεδο που να θυμίζουν τιμές λήψης σε ημέρα. Μεχρι εδώ όλα καλα. Το "σφάλμα" νομίζω πως δημιουργήτε την στιγμή που ο επεξεργαστής αρχίζει να συνθέτει την τελική εικόνα, απο τις απλές τιμές φωτεινότητας κάθε εικονοστηχείου (το κάθε ένα απο αυτά έχει απο ένα χρωματικό φίλτο επάνω του ώστε να αντιλεμβάνεται φωτνότητα μόνο ενός απο τα 3 βασικά χρώματα RGB) στο τελικό χρώμα κάθε pixel της φωτογραφίας αυτο την φορά.

Πιστεύω πως αν κάτσουν και σκαλίσουν τον κώδικα, κάτι καλύτερο θα βγάλουν!!!

:ninja: :spam:

 

 

Από το στόμα σου και στης SE το αυτί. Μακάρι να είναι θέμα κώδικα και όχι hardware. :worry:

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος paokaras45 (20 Οκτ. 2004 , 10:06)

 

:blink:

Τί μαθαίνει κανείς πρωινιάτικα!!!!

:)

 

Εγώ πάντως πιστεύω πως διορθόνεται! Κατα την νυχτερινή λήψη, ο επεξεργαστής την φωτογραφικής μηχανής λαμβάνει κάποιες τιμές φωτηνότητας απο κάθε pixel του αισθητήρα με την διαφορά οτι πέρνει μεγαλύτερη δειγματοληψία σε χρόνο. (Όπως ξέρουμε κάθε pixel αντιλαμβάνεται ένταση φωτός, όχι χρώμα). Στην συναίχεια αυξάνει τις τιμές αυτές σε ένα επίπεδο που να θυμίζουν τιμές λήψης σε ημέρα. Μεχρι εδώ όλα καλα. Το "σφάλμα" νομίζω πως δημιουργήτε την στιγμή που ο επεξεργαστής αρχίζει να συνθέτει την τελική εικόνα, απο τις απλές τιμές φωτεινότητας κάθε εικονοστηχείου (το κάθε ένα απο αυτά έχει απο ένα χρωματικό φίλτο επάνω του ώστε να αντιλεμβάνεται φωτνότητα μόνο ενός απο τα 3 βασικά χρώματα RGB) στο τελικό χρώμα κάθε pixel της φωτογραφίας αυτο την φορά.

Πιστεύω πως αν κάτσουν και σκαλίσουν τον κώδικα, κάτι καλύτερο θα βγάλουν!!!

:ninja: :spam:

 

 

paoki den katalaba ti thes na peis xristo d katalaba basika gine pio aploS :PPppp :blink: :o :spam:

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος denial (21 Οκτ. 2004 , 00:26)

 

Re paidia uparxei tropos otan kalei kapoios na valoume sigh sto tilefwno? Giati otan den 8ew na to shkwsw thn pinw kai akougw thn klhsh mexri na stamathsei .Enw pataw to mute tipota.

 

 

Με τα πλαϊνά +&- ;)

Με το που το πατήσεις συνεχίζει να χτυπά αλλά κόβεται ο ήχος :)

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tomkar (20 Οκτ. 2004 , 21:24)

 

double k & lewton

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες σας.

Τελικά το τηλέφωνο το αγόρασα χθές και το βρίσκω πολύ καλό

Η έκδοση που "φορά" είναι η R2V001. Αυτή η έκδοση είναι παλιά; Χρήζει αναβάθμισης;

Ευχαριστώ

 

 

Τίποτα να σαι καλά και μεγιά το κινητό :D

Όχι, η έκδοση είναι οκ.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MaIdeN (21 Οκτ. 2004 , 00:47)

paoki den katalaba ti thes na peis xristo d katalaba basika gine pio aploS :PPppp :blink: :o :spam:

 

Ένα καλό site με αρχές λειτουργίας διαφόρων πραγμάτων είναο το http://www.howstuffworks.com

 

Για το συγκεκριμένο θέμα τώρα:

Το CCD μιας φωτογραφικής μηχανής είναι κάπως έτσι

Κάθε ένα πίχελ δίνει τιμή φωτεινότητας για ένα απο τα 3 βασικά χρώματα (RebGreenBlue), ανάλογα το χρωματικό φίλτρο που έχει απο επάνω του. Το αποτέλεσμα είναι μία RAW εικόνα. Στην συνέχεια αναλαμβάνει ο αλγόριθμος demosaicing να φτιάξει την τελική εικόνα (πάτα το κουμπάκι "Begin Demosaicing Algorithm"). Καθε μηχανή έχει διφορετικό επεξεργαστή/αλγόριθμο γαι να κάνει αυτή την δουλειά (γι' αυτό το άν μία Canon για παράδειγμα έχει έπεξεργαστή Digic ή όχι, δέν σημάνει απλά ένα παραπάνω αυτοκολητάκι πάνω στο σώμα της μηχανής...!).

Την νυχτερινή ληψη την πετυχένουν με το να κρατάνε το κλείστο που βρήσκετε μπροστά στο CCD περισσότερο χρόνο ανοιχτό, ώστε να μαζέψει περισσότερο φώς το κάθε πίχελ. Αυτό όμως συμβαίνει μόνο στις κανονικές φωτογραφικές μηχανές που έχουν μηχανικό κλείστρο. Στα κινητά υπάρχει λογισμικό κλείστερο το οποίο απλά στον μεγαλύτερο αυτό χρόνο προρθέτει 2 ή 3 τιμές φωτεινότητας μαζί.

Το μπαλάκι η SE το χάνει κάπου ενδιάμεσα στο αργό κλείστρο και στον Demosaicing αλγόριθμο. Έτσι πιστεύω πως άν βάλει το χεράκι του κάποιος ειδικός απο τον τομέα των φωτογραφικών μηχανών της SONY, θα δούμε άσπρη μέρα και την νύχτα!!!

 

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό δεν υπάρχει, κάπου στις πληροφορίες, ο χρόνος λειτουργίας που απομένει στην μπαταρία, μέχρι την πλήρη αποφόρτισή της, ε?

 

 

όπως είχε στα παλιά κινητά της η (σκέτη) Ericsson....

 

 

Χρόνος αναμονής: xxx

Χρόνος ομιλίας: xxx

 

 

 

:whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jonick33 (21 Οκτ. 2004 , 14:37)

 

Στο κινητό δεν υπάρχει, κάπου στις πληροφορίες, ο χρόνος λειτουργίας που απομένει στην μπαταρία, μέχρι την πλήρη αποφόρτισή της, ε?

 

 

όπως είχε στα παλιά κινητά της η (σκέτη) Ericsson....

 

 

 

 

:whistle:

 

 

Όχι στο Κ700i :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος denial (21 Οκτ. 2004 , 00:26)

 

Re paidia uparxei tropos otan kalei kapoios na valoume sigh sto tilefwno? Giati otan den 8ew na to shkwsw thn pinw kai akougw thn klhsh mexri na stamathsei .Enw pataw to mute tipota.

 

dokimase otan xtipaei to kin na patisis to c.stamataei ton ixo.sta palia ericsson epiane.pedia xeri kanis an iparxi ekdosi tu iremote gia to k700?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sniperfg (22 Οκτ. 2004 , 01:45)

pedia xeri kanis an iparxi ekdosi tu iremote gia to k700?

 

Oxi den yparxei :(

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dathanassiou (22 Οκτ. 2004 , 11:38)

 

Oxi den yparxei :(

 

γεια σου φιλε dathanassiou

θελω να σε ρωτησω το εξης:

ενας κολλητος μου εχει το κ700 κ του παρουσιαζει το εξης προβλημα:οταν παει να βαλει ενα ΜΡ3 ως ηχο κλησης του ειναι γκρι το αρχειο κ ετσι δεν παρεχεται η δυνατοτητα αυτη.

ΓΙΑΤΙ???

 

ΕΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ:Τη συσκευη την αγορασε με vodafon live αλλα χρησιμοποιει την καρτα της κοσμοτε που ειχε.

ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΚΙ ΑΝ ΝΑΙ, ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ?

 

Υ.Γ. ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ ΟΣΟΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος singer (22 Οκτ. 2004 , 16:13)

 

 

ΕΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ:Τη συσκευη την αγορασε με vodafon live αλλα χρησιμοποιει την καρτα της κοσμοτε που ειχε.

ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΚΙ ΑΝ ΝΑΙ, ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ?

 

 

από όσο ξέρω, η voda έκδοση απενεργοποιεί αυτό το feature για αυτό το παίρνεις και πιο φτηνά!!

 

από όσο διάβασα και κατάλαβα στα προηγούμενα ποστ...

 

1) υπάρχει f/w που ξεκλειδώνει αυτό το feature

 

2) αγοράζει σκέτη τη συσκευή

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος singer (22 Οκτ. 2004 , 16:13)

 

γεια σου φιλε dathanassiou

θελω να σε ρωτησω το εξης:

ενας κολλητος μου εχει το κ700 κ του παρουσιαζει το εξης προβλημα:οταν παει να βαλει ενα ΜΡ3 ως ηχο κλησης του ειναι γκρι το αρχειο κ ετσι δεν παρεχεται η δυνατοτητα αυτη.

ΓΙΑΤΙ???

 

ΕΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ:Τη συσκευη την αγορασε με vodafon live αλλα χρησιμοποιει την καρτα της κοσμοτε που ειχε.

ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΚΙ ΑΝ ΝΑΙ, ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ?

 

Υ.Γ. ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ ΟΣΟΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!

 

psakse kapou anaferete i lisi na mpori na v azi ta mp3 san ixous klisis
Link to comment
Share on other sites

oreos paokaras tora nai egines pios aplos :P Michpan kati teleyteo na se rotiso file gia ta plastika k d se ksanaprizo, katalaba pos vgenoune einai paneykolo to meletisa k eida pou exei ekei sthn mpataria kati gri plastika pou kratane ta plastika ta piezeis k vgenoune.. yparxei ena provlima omos, anigi apo kato apo plagia aristera de3ia ala ekei pou einai oi yperithres kolaei k d vgenei to piezo tpt den kanei... pos tha to vgalo fobamai mi spaso tpt h prepi na to travikso k tha spasi ? k d tha ginei tpt?ystera bazo kanonika ta kainouria plastika?giati kati mou eipes k c pio panw d thimamai kati tha spasi mou eixes pei. apadise :)
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

to pira kai ego :)

 

ia erotisi mono kai sorry an exei xanarotithei alla se tetoia plithora posts akomi kai to search ta paizei!

 

Mou eipan apo ton Germano pou to pira, oti tis 3 protes fores tha to fortiso apo 7 ores kai apo kei kai pera mia fora to mina tha to adeiazo teleios kai tha to gemizo 7 ores peripou.

 

Isxiei afto?

 

Pera apo afta kai apo oso diavasa edo, thellei plires apofortisi kai fortisi kanena 4oro e?

 

thnx :)

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στις οδηγίες χρήσεως αναφέρεται ρητά σαν μέγιστος χρόνος φόρτισης που μπορεί να φτάσει η μπαταρία τελείως αφόρτιστη είναι οι 4 ώρες. Πράγμα που σημαίνει ότι πέραν των ωρών αυτών το κινητό βρίσκεται απλώς στην πρίζα χωρίς να φορτίζει!

Άκου τι θα κάνεις:

1. Κάνεις 3 πλήρεις φορτίσεις - εκφορτίσεις (με το κινητό σβηστό γιατί ανοιχτό κάνει γρήγορη φόρτιση και όχι κανονική). Το πότε θα φορτίσει το κινητό σου πλήρως θα το δεις στην οθόνη του κινητού σου(έτσι λένε οι οδηγίες).

2. Δεν ξαναπάς στον Γερμανό!!! Οι υπάλληλοι δεν ξέρουν την τύφλα τους και κάνουν τους ξερόλες!!!

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το remote control του κινητού. Ενώ Laptop και κινητό αναγνωριζόνται κανονικά και μπορώ να στείλω/λάβω αρχεία όταν προσπαθώ να κάνω remote control η απάντηση που παίρνω από το κινητό είναι "η σύνδεση απέτυχε".

 

Έχω τα XP SP1 και τα drivers WIDCOMM (από τα CD του αντάπτορα BT Tornado) μιας και δεν έχω ακόμη περάσει το SP2.

 

Καμία ιδέα κανείς για το τι μπορεί να φταίει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...