Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fostirop (11 Αύγ. 2004 , 19:05)

 

Se aftin tin periptosi (toulaxiston) den einai, diladi tin R2L pou einai gia ta mi vodafonized K700i den tha sou tin perasoun se vodafonized kinito!

H anavathmisi einai dorean outos h alios afou den exei perasei akoma enas xronos apo tin kikloforia tis siskeuhs kai den nomizo oti xriazete logos gia na tis kaneis, toulaxiston emena den mou zitisane logo!

 

 

Ομολογώ πως δεν το ήξερα και δεν μπορώ να καταλάβω αν υπάρχει λόγος γι' αυτό. (Vodafone τι να πεις)

Ναι είναι δωρεάν αλλά άμα δεις παραπάνω ο MaIdeN είχε πρόβλημα με την αναβάθμιση (του την χρέωσαν 13 euro) και οπότε ίσως χρειαστούν μερικά ψεματάκια ;)

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fostirop (11 Αύγ. 2004 , 19:20)

 

Koita ligo to sxetiko post mou pio pano, exo grapsei (ok meta apo edit!) kai tin selida sto bibliaraki odigion tis siskeyhs poy eksigei tis proipotheseis gia na paiksei wav

 

 

ok φίλε μου θα το δω, όταν το είχα διαβάσει στην αρχή ήταν σαν αερολογία, τώρα με την επεξήγηση μιλάμε σοβαρά :cool:

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος double_k (11 Αύγ. 2004 , 19:31)

 

ok φίλε μου θα το δω, όταν το είχα διαβάσει στην αρχή ήταν σαν αερολογία, τώρα με την επεξήγηση μιλάμε σοβαρά :cool:

 

 

;) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος double_k (11 Αύγ. 2004 , 19:22)

 

Ναι είναι δωρεάν αλλά άμα δεις παραπάνω ο MaIdeN είχε πρόβλημα με την αναβάθμιση (του την χρέωσαν 13 euro) και οπότε ίσως χρειαστούν μερικά ψεματάκια ;)

 

 

Nai to ida tora auto...an to katastima pou pige einai apo ta eksousiodotimena servise tis SE, malon prepei na kalesei tin SE kai na rotisei ti paizei (h na paei sto katastima) giati ego pou milisa me SE mou eipan oti sta eksousiodotimena service h anavathmisi einai dorean :eek:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος double_k (11 Αύγ. 2004 , 19:12)

Και από την άλλη γιάτι πρέπει και καλά να βάλουμε wav να παίξει αφού το mp3 είναι μικρότερης χωρητικότητας και από χώρο μας συμφέρει !!!

Βεβαια εξαρταται απο πολλους παραγοντες το κατα ποσο ενα mp3 θα ειναι μικροτερο απο ενα wav αλλα με την ιδια κωδικοποιηση ειναι σαφως μικροτερο το mp3.

Αλλα και να επαιζε wav παλι mp3 θα βαζατε γιατι τα 40 mb δεν φτανουν ουτε για αστειο αν βαλεις μια νορμαλ κωδικοποιηση στο τραγουδι(64kbps).

Γι'αυτο συνιστω να κατεβασετε το cool Edit pro για να κοβεται τα κομματια σας ενω αυτοι που προτιμησαν το 6230 τα βαζουν ολοκληρα κατα δεκαδες :lol: :lol: :lol: :lol:

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

:lol:

nai exw anatrixiasei me ta 10ades mp3 poy mporoyn na apolanvanoyn oi xrhstes toy nokia :p

ase na leipei to vissino. :rolleyes:

kala re paidia edw pia oyte sta pc mas den axoloymaste me ta wav ...giati xalate thn zaxarenia sas gia to an ta yposthrizei ena thlefwno?

Link to comment
Share on other sites

michalis_10 :

 

Το 6230 είναι ένα μαυροτσούκαλο με 128x128 ανάλυση ? :) :p :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Didimos (11 Αύγ. 2004 , 22:22)

 

michalis_10 :

 

Το 6230 είναι ένα μαυροτσούκαλο με 128x128 ανάλυση ? :) :p :D

 

Το μαυροτσουκαλο ομως σε αφηνει να βαζεις MMC και δεν σε αφηνει μια ζωη στα 40mb.

Αλλα ξεχασα το Κ700 δεν θα επαιρνε ποτε MMC ακομη και αν ειχε slot για καρτα μνημης γιατι ειναι Σονυ και θα επρεπε να αγοραζεις τα ακριβα Memory Stick Duo με ολα τα μειονεκτηματα που εχουν. :alien:

Αν θες υπαρχει θεμα Vs που ειναι νεκρο για πολλη καιρο.Συνεχιζουμε εκει αν θες. ;)

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Katarxhn se afini na valis mmc opos les kai esy file mou alla prepi na plirosis opote ti na lei i DORO I TIPOTA toulaxiston gia mena siga min dinoume ta euro mas gia aksesouar kai polla edosa gia na paro to k700 min trelathoume gia tilefona milame!Etsi kai allios to mp3player einai xamenh istoria kai 128mb na eixame mou telioni h mpataria toso grigora opote etsi kai allios den akouo kai polla!Xoris na leo oti den einai thetiko to na perni mmc etsi!
Link to comment
Share on other sites

Α ΟΚ, αφού η μπαταρία είναι αίσχος δε μας πειράζει που το mp3 σχεδόν αχρηστεύεται λόγω της έλλειψης κάρτας μνήμης.

Λογικό... :whistle:

 

Προς θεού, δεν πιστεύω ότι η μπαταρία είναι αίσχος.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος peter (11 Αύγ. 2004 , 22:53)

 

Katarxhn se afini na valis mmc opos les kai esy file mou alla prepi na plirosis opote ti na lei i DORO I TIPOTA toulaxiston gia mena siga min dinoume ta euro mas gia aksesouar kai polla edosa gia na paro to k700 min trelathoume gia tilefona milame!Etsi kai allios to mp3player einai xamenh istoria kai 128mb na eixame mou telioni h mpataria toso grigora opote etsi kai allios den akouo kai polla!Xoris na leo oti den einai thetiko to na perni mmc etsi!

 

1.Τα 60 ευρω για 256mb ειναι πολλα; :blink: :wacko:

2.Δεν ειναι δωρο η MMC του πακετου την πληρωνεις και αυτη.

3.Ειναι τουλαχιστον χαζο να υποστηριζεις οτι μια MMC ειναι αξεσουαρ.

4.Μια MMC ειναι επενδυση.Δεν θα την δωσεις οταν πουλησεις το κινητο γιατι απλα το 6230 δεν ειναι η μονη συκευη που παιρνει καρτες μνημης. :eek:

5.Το 6230 δεν εχει τετοιο προβλημα μπορεις να ακουσεις ανετα 3 ωρες mp3 και να σου κρατησει με αρκετη χρηση για ολοκληρη την ημερα.

6.Ναι το κ700 δεν ειναι το μοναδικο κινητο στον κοσμο και ναι η Sony δεν ειναι η μονη εταιρεια.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Το off-topic, του off-topic, τω off-topic... ω Μιχάλη!

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλα, απο προβληματακια υπαρχουν αλλα αυτη η περιβοητη αναβαθμιση τελικα που υπαρχει...θα ειμαι αθηνα το διημερο και θελω να δω αν αξιζει...
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος του Κ700, κορυφαίο κινητό! Είμαι ενθουσιασμένος :D

 

Σκέφτομαι να κάνω και εγώ την αναβάθμιση, μιας και φτιάχνει αρκετά πραγματάκια, οπότε θα ήθελα να ρωτήσω την εμπειρία που είχαν με τα service centers όσοι την έχουν κάνει. Έχω ακούσει διάφορα περίεργα (όπως ότι ανοίχτηκε το κινητό χωρίς λόγο ενώ το μόνο που ζητήθηκε ήταν αναβάθμιση).

 

Όσοι είναι από Αθήνα λοιπόν, που πήγατε? είστε ικανοποιημένοι? Πείτε μου να πάω και εγώ εκεί :p

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως παντα ανογεται το τηλεφωνο για να ελεχθει για ...υργασια -οξειδωση κτλπ...τωρα εσυ αν θελεις τονισε τους οτι δεν επιθυμεις κατι τετοιο.

Ενα καλο sp ειναι αυτο ΠΥΡΓΟΣ ΑΘΗΝΩΝ

PROCORDIA

ΣΙΝΩΠΗΣ 16

210-7777076 :)

Link to comment
Share on other sites

Το sync με την τελευταια αναβαθμηση ΔΕΝ παιζει σωστα ! :wacko:

Στελνει καμια 300αρια contacts και μετα γραφει Session Aborded ή κατι τετοιο...

Τα νευρα μου ! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε R2L, η καινούργια έκδοση του FMA (1.1.15RC3) μου μεταφέρει δεδομένα με ρυθμό περίπου 1Kb/s. Χρησιμοποιώ καλώδιο USB για τη σύνδεση και με πιο παλιές εκδόσεις του FMA δεν έχω πρόβλημα (αν και εκείνες δεν υποστηρίζουν τους φακέλους του κ700.

 

Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα; Τρέχω δύο λειτουργικά winxp και το πρόβλημα υπάρχει και στα δύο.

 

Άσχετο, αλλά η μπαταρία με έχει αφήσει άφωνο! Φόρτισα το κινητό όλο το βράδυ μετά την αναβάθμιση, το ενεργοποίησα το πρωί στις 9 και το έσβησα τη νύχτα στη 1. Με 6-7 λεπτά ομιλίας, 4 φωτογραφίσεις και μερικά slideshows η μπαταρία δεν έπεσε ούτε γραμμή μέχρι που το έκλεισα. Φτου να μη το ματιάσω!

 

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirage (11 Αύγ. 2004 , 22:11)

 

Συνηθως παντα ανογεται το τηλεφωνο για να ελεχθει για ...υργασια -οξειδωση κτλπ...τωρα εσυ αν θελεις τονισε τους οτι δεν επιθυμεις κατι τετοιο.

Ενα καλο sp ειναι αυτο ΠΥΡΓΟΣ ΑΘΗΝΩΝ

PROCORDIA

ΣΙΝΩΠΗΣ 16

210-7777076 :)

 

 

ThanQ, θα το πάω μάλλον την δευτέρα και θα τους πω να μην το ανοίξουν αφού είναι βδομάδας και δεν υπάρχει λόγος :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος michalis_10 (11 Αύγ. 2004 , 22:31)

 

Το μαυροτσουκαλο ομως σε αφηνει να βαζεις MMC και δεν σε αφηνει μια ζωη στα 40mb.

Φυσικά προτειμώ το MMC. Που να μου φθάσουν τα 41 mb,κάνωντας τον γύρο του κόσμου; :whistle:

Εξάλλου ποιός κάθετε να αδειάζει τα 41 mb κάθε τόσο; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PropheT (11 Αύγ. 2004 , 23:54)

 

Νέος κάτοχος του Κ700, κορυφαίο κινητό! Είμαι ενθουσιασμένος :D

 

Σκέφτομαι να κάνω και εγώ την αναβάθμιση, μιας και φτιάχνει αρκετά πραγματάκια, οπότε θα ήθελα να ρωτήσω την εμπειρία που είχαν με τα service centers όσοι την έχουν κάνει. Έχω ακούσει διάφορα περίεργα (όπως ότι ανοίχτηκε το κινητό χωρίς λόγο ενώ το μόνο που ζητήθηκε ήταν αναβάθμιση).

 

Όσοι είναι από Αθήνα λοιπόν, που πήγατε? είστε ικανοποιημένοι? Πείτε μου να πάω και εγώ εκεί :p

 

Δυσαρεστημένος πέρα για πέρα. Απο 2-3 μέρρες και βάλε μου είπαν στην Κηφησίας και στην Τζώρτζ 26. :mad:

Ακόμα έτσι τό'χω, και ταλαιπωρούμε κάνωντας άσκοπα χλμ, διοτι δεν μένω στο κέντρο. :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...