Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aς γκρινιάξω και εγώ λίγο. Τι, μόνο εσείς θα γκρινιάζετε; Ομως εγω θα γκρινιάξω σε αυτούς που γκρινιάζουνε. Υπάρχουν κάποια ελλατωματικά κομμάτια που κάποιοι τα φάγανε στην μάπα επειδή τους τύχανε και μας έχουν πρήξει γενικεύωντας. Εμείς 3 άτομα δηλαδή που πήραμε, ούτε τριξήματα έχουμε, ούτε fags(πως τα λέτε τέλος πάντων) ούτε και προβλήματα με το T9.(Βέβαια για το τελευταίο εαν θυμάμαι καλά, αναφέρωνται προβλήματα σε όσους έκαναν την τελευταία αναβάθμηση και όχι σε όλους) Πήρα και το 410 της samsung. Ξέρετε τι "εμμετικό" Τ9 διαθέτει το εν λόγο; Απλά δεν το χρησιμοποιείς. Το τηλέφωνο ειναι super και σας το λέει κάποιος που δεν έχει κολλήματα με μάρκες. Οποια εταιρεία βγάζει κάτι καλό, το θαυμάζω και το αγοράζω εαν οικονομικα μπορώ. Γι'αυτό εαν δείτε στο thread "τα κινητά μου" θα δείτε σαν "videomix" να γράφω πολλές μάρκες να έχουν περάσει απο τα χέρια μου. Αυτά και στο επανιδείν.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν να πω και εγώ κάτι.

Κάποια κινητά, και από ότι φαίνεται αρκετά, έχουν προβλήματα. Το γεγονός ότι κάποια άλλα δεν έχουν δεν σημαίνει ότι θα πρέπει να πέσετε να φάτε αυτούς που έχουν προβλήματα. Δεν υπάρχει θέμα υπεράσπισης μιας εταιρίας. Εδώ ούτε να υπερασπιστούμε μια εταιρία έχουμε σκοπό αλλά ούτε να την θάψουμε. Ο καθένας γράφει τι προβλήματα και απορίες έχει και κοιτάμε αν μπορούμε να βοηθήσουμε να λυθούν.

Προσωπικά η SE έχει κάνει κάποια μεγάλα λάθη που δεν φαίνεται να προσπαθεί να τα διορθώσει παρόλο που έχουν παρουσιαστεί εδώ και χρόνια. Το προβληματικό Τ9 και το τελικό 'ς' είναι δύο από αυτά, όπως επίσης και ο περιορισμός στο πόσα μηνύματα μπορείς να αποθηκεύσεις.

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μη εχωντας κοιταξει τα προηγουμενα ποστς επειδη ειχα παει διακοπες ποσταρω αυτο με επιφυλαξη.Εχω το εξης προβλημα:Οπως περναω τον καταλογο των ονοματων μολις περασω απο 2 συγκεκριμενα ονοματα απο κει και περα ΟΛΑ κατω απο αυτα φαινονται να εχουν το ιδιο νουμερο...!!!!!Δηλαδη πχ περναω απο μια καταχωρηση λευτερης που εχω μεσα και απο το λευτερης μεχρι το τελευταιο ονομα του καταλογου δειχνει σε ολα το νουμερο του λευτερη!!!!!!ΛΟΛ?Βεβαια αν κανω επεξεργασια φαινεται το κανονικο νουμερο της καθε επαφης αλλα τι ελεινο ειναι αυτο?????Θελει αναβαθμιση λετε?Α και επειδη δεν το εχω δει πουθενα πως βλεπω εκδοση λογισμικου σε SE εχω ξεχασει...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια για δωστε τα φωτα σας και σε μενα,θελω να συνδεσω το κινητο μου με ενα τ610 μεσω bluetooth,το προβλημα ειναι οτι μου ζηταει κωδικο για να επικοινωνησει,οπως φυσικα συμβαινει και με το bluetooth του υπολογιστη μου,αλλά δεν ξέρω πού να ορισω κωδικο και στη δικη μου συσκευη αλλά και στου φίλου μου.Εχει κανεις καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

ο κωδικος που σου ζηταει ειναι ο κωδικος ασφαλειας του τηλεφωνου.ο εργαστασιακος ειναι 12345, εκτος και αν τον εχεις αλλαξει που αν δεν το εχει κανει καλο θα ηταν.τωρα δεν θυμαμαι ποτε πρεπει να βαλεις το δικο σου η του 610.αν δεν παρει το ενα κωδικο δοκιμασε τον αλλο και θα συνδεθουν
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ksessalonikios (10 Αύγ. 2004 , 14:38)

 

ρε παιδια για δωστε τα φωτα σας και σε μενα,θελω να συνδεσω το κινητο μου με ενα τ610 μεσω bluetooth,το προβλημα ειναι οτι μου ζηταει κωδικο για να επικοινωνησει,οπως φυσικα συμβαινει και με το bluetooth του υπολογιστη μου,αλλά δεν ξέρω πού να ορισω κωδικο και στη δικη μου συσκευη αλλά και στου φίλου μου.Εχει κανεις καμια ιδεα?

 

νομιζω οτι ειναι 0000 για bluetooth
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ksessalonikios (10 Αύγ. 2004 , 14:38)

 

ρε παιδια για δωστε τα φωτα σας και σε μενα,θελω να συνδεσω το κινητο μου με ενα τ610 μεσω bluetooth,το προβλημα ειναι οτι μου ζηταει κωδικο για να επικοινωνησει,οπως φυσικα συμβαινει και με το bluetooth του υπολογιστη μου,αλλά δεν ξέρω πού να ορισω κωδικο και στη δικη μου συσκευη αλλά και στου φίλου μου.Εχει κανεις καμια ιδεα?

 

 

Και με τον υπολογιστή έχεις πρόβλημα ?

Προσωπικά πάντως και σε συνδεση που έχω κανει με το pc μου αλλά και σε σύνδεση με άλλο κινητό έβαλα απλά τον ίδιο τυχαίο αριθμό και στουσ δύο (πομπο και δεκτη) και η σύνδεση εγινε χωρίς προβλημα !

Δεν χρειάστηκα δηλαδη κανένα εργοστασιακό κωδικό !

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα κατι που κατα κάποιο τρόπο εξηγεί το γιατί χωράνε μόνο 70 sms στο κινητό.

 

http://developer.sonyericsson.com/site/global/techsupport/tipstrickscode/java/p_java_0601.jsp

 

έχει να κάνει με τον διαχωρισμό της μνήμης του κινητού όπως μπορεί να φανεί και απο το σκίτσο. ;)

Τώρα γιατί δεν υπάρχει δυναμική καταχώριση ειναι ένα άλλο θέμα... :whistle:

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος double_k (10 Αύγ. 2004 , 19:25)

 

Και με τον υπολογιστή έχεις πρόβλημα ?

 

Οχι,με τον υπολογιστη δουλευει αψογα (αν και εχω το ma-700)

Παντως παιδια οτι αλλη ιδεα εχετε πειτε την μεχρι να ξανασυναντηθω με το γνωστο μου,για να τις εφαρμοσω ολες μαζι κι οποια πιασει :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, βρε παιδεια δεν καταλαβα κατι 70 sms συνολο ή αποθηκευμενα? γιατι συνολο σε μενα τουλαχιστον, χωραει καπου στα 120 με 130.... :D

Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς!

 

Our forum ===>> IrCtAlK Forum :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος LimassoL (10 Αύγ. 2004 , 12:12)

 

Βρε παιδια να ρωτησω SAR 0.48 δεν ειναι πολυ???κοιταγα το siemens sx1 εχει 0.21, απλα καποιες φορες που μιλαω πολυ με ποναει το αυτι μου μετα και το κεφαλι μου!!δεν ξερω μπορει και να ειναι η ιδεα μου!

 

Λίγο είναι, όχι πολύ. Εγώ θα το αγόραζα ακριβώς για την χαμηλή ακτινοβολία του. Το 0.21 που λες είναι απλά εξαιρετικό. Τα πιο πολλά κινητά παίζουν πάνω απο 0.5 και φτάνουν μέχρι και πάνω απο 1.0! Το όριο πάντος είναι 2.0, οπότε το 0.48 είναι περίπου το 1/4 του ορίου.

 

(πολλά νούμερα έγραψα και crashαρα :wacko: )

Link to comment
Share on other sites

nai icY20 poly lol mou akougete isos nanai kana bug sto kin sou ti na pw me tin anavathmisi isos ginei ala den exeis tpt na xasis ama pas kai tous peis ti pezi... kati tha kanoune pane sti SE k pes tous!nai re file stelios d 3ero ti lene gia ta minimata egw den exo kana provlima egw exo kamia 85-90 minimata ayti tin stigmi tora ama mou gemisi h mnimi sta 100 tha se gelaso d 3ero :P kai lene poloi oti exxoune ayto to provlima tous gemizi sta 70 ala d 3ero ti na pezi isos nanai atixoi :PP basika thelw na pw k gw mia aporia pou exo toso kairo k 3exnao na tin pw k dw FULL SCREEN FONTO GIATI DEN VGAZEI KAI MOU VGAZEI MONO FULLSCREEN STO SCREENSAVER KAI STIN PAROUSIASI STIS FOTOGRAFIES?nomiza me tin R2L tha eftiaxne ala tpt mono eftiaxe to full sreen sto screensaver kai stin parousiasi enw stin palia ekdosi d ginotane ayto me tin R2L enas mou eixe pei oti ftiaxnei kai to na vazeis fullscreen fonto .... giayto exo ayti tin aporia kai se sas etsi den einai logika;mallon den ginete etsi einai!
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stelios4 (10 Αύγ. 2004 , 23:41)

 

Καλησπερα, βρε παιδεια δεν καταλαβα κατι 70 sms συνολο ή αποθηκευμενα? γιατι συνολο σε μενα τουλαχιστον, χωραει καπου στα 120 με 130.... :D

 

 

Όσα μηνύματα είναι στο κινητό σου και δεν είναι αποθηκευμένα στη SIM σου θεωρούνται αποθηκευμένα στη μνήμη του τηλεφώνου. Για ξαναπές λοιπόν πόσα χωράει...

Κλάψαμε με στίχους που γραφτήκαν για τις πτώσεις των όμορφων, ανέγγιχτων, απόμακρων ονείρων...

Current User of: Samsung Omnia II

Previous User of: Siemens C11, Siemens S6, Nokia 3210, Ericsson T28s, Ericsson T29s, Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson P800, Qtek 8310

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου sorry αν έχει ήδη απαντηθεί..αλλά που να διαβάζω όλες τις σελίδες. Υπάρχει τελικά αναβάθμιση για live κινητά; Και αν πω ότι έχει κάποιο πρόβλημα (restart) θα μου το κάνουν δωρεάν;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MaIdeN (11 Αύγ. 2004 , 03:19)

 

FULL SCREEN FONTO GIATI DEN VGAZEI KAI MOU VGAZEI MONO FULLSCREEN STO SCREENSAVER KAI STIN PAROUSIASI STIS FOTOGRAFIES?

 

Γίνεται αλλα ειναι μεγαλη διαδικασια,γιατι η οθονη αναμονης αποτελειται απο 3 τμηματα (σχεδια),αυτο που ειναι οι τιτλοι των κουμπιων (διαστασεις 176χ26),το τμημα που φαινονται οι ενδειξεις για την μπαταρια,σημα κλπ (176χ18),και τελος το κεντρικο που οι διαστασεις του ειναι 176χ176.Το συνολικο μεγεθος και των τριων ειναι 176χ220 που ειναι η αναλυση της οθονης.Για να βαλεις φωτογραφια fullscreen πρεπει αρχικα να εχει αναλυση 176χ220,να την κοψεις σε αυτα τα τρια τμηματα και με τη βοηθεια του theme creator να φτιαξεις ενα νεο theme

Link to comment
Share on other sites

emufear οπως ειπα :) 120 με 130 μεχρι που μου εμφανιζετε το γκρι φακελακι που μου λεει εχετε παρα πολλα sms και πρεπει να διαγραψετε καποια.....και σιγκεκριμενα επειδη εχτες διεγραψα ηταν στα 127 sms που κοιταξα.. :) :)

Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς!

 

Our forum ===>> IrCtAlK Forum :)

Link to comment
Share on other sites

επειδη καποιος ειχε πει σε προηγουμενη σελιδα οτι παιζει wav εγω κατεβασα εναν τετοιο ηχο και μου λεει οτι "cannot play this sound". αρα δεν παιζει wav.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ilka71 (11 Αύγ. 2004 , 18:22)

 

επειδη καποιος ειχε πει σε προηγουμενη σελιδα οτι παιζει wav εγω κατεβασα εναν τετοιο ηχο και μου λεει οτι "cannot play this sound". αρα δεν παιζει wav.

 

και επειδη λετε οτι μονο γκρινιαζω εχω καταχαρει γιατι μετα την τεταρτη φορτιση η αναμονη εφτασε απο τις 14 στις 40 ωρες και ανεβαινει!με λιγη χρηση ακουστικων bluetooth 15 λεπτα ομιλιας και καμμια 20αρια μηνυματα.
Link to comment
Share on other sites

Exo την ιδια απορια με τον yiazoo και θα περιμενω καποια απαντηση για το αν θα πρεπει τελικα να κανω αναβαθμιση και τι θα τους πω ακριβως για να μου το κανουν free...

ευχαριστω και περιμενω αγωνιως

R U MAD

"http://www.milka-home.gr"

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ilka71 (11 Αύγ. 2004 , 18:22)

 

επειδη καποιος ειχε πει σε προηγουμενη σελιδα οτι παιζει wav εγω κατεβασα εναν τετοιο ηχο και μου λεει οτι "cannot play this sound". αρα δεν παιζει wav.

 

 

Paizei!!!!!!

Alla opos exei anaferthei kai se proigoumeno post se kapio apo ta forum, to forma tou wav pou mporei na paiksei einai sigekrimeno...nomizo oti to leei kai mesa sto bibliaraki tis siskeuhs (selida 71, Anaparagogi Meson)!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος yiazoo (11 Αύγ. 2004 , 14:26)

 

Φίλοι μου sorry αν έχει ήδη απαντηθεί..αλλά που να διαβάζω όλες τις σελίδες. Υπάρχει τελικά αναβάθμιση για live κινητά; Και αν πω ότι έχει κάποιο πρόβλημα (restart) θα μου το κάνουν δωρεάν;

 

 

Η αναβάθμιση ειναι μία είτε έχεις live είτε όχι (τουλάχιστον έτσι γνωρίζω)

η διαφορά είναι πως άν έχεις live θα το έχεις και μετά, δεν σου το βγάζουν (έτσι είναι η συμφωνία μεταξύ SE & Vodafone)

'Οσο για το free παίζονται πολλά, απλά πείτε πως κολλάει, κλείνει μόνο του και προβλήματα γνωστά που έχουν αναφερθεί πολλές φορές και να ξέρετε πως κανονικά η αναβαθμιση του firmware είναι δωρεάν εάν δεν δουν τίποτε άλλο στο κινητό και αν είστε 1 χρονο από την αγορά του. ;)

Good luck :)

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος double_k (11 Αύγ. 2004 , 19:01)

 

Η αναβάθμιση ειναι μία είτε έχεις live είτε όχι (τουλάχιστον έτσι γνωρίζω)

η διαφορά είναι πως άν έχεις live θα το έχεις και μετά, δεν σου το βγάζουν (έτσι είναι η συμφωνία μεταξύ SE & Vodafone)

'Οσο για το free παίζονται πολλά, απλά πείτε πως κολλάει, κλείνει μόνο του και προβλήματα γνωστά που έχουν αναφερθεί πολλές φορές και να ξέρετε πως κανονικά η αναβαθμιση του firmware είναι δωρεάν εάν δεν δουν τίποτε άλλο στο κινητό και αν είστε 1 χρονο από την αγορά του. ;)

Good luck :)

 

 

Se aftin tin periptosi (toulaxiston) den einai, diladi tin R2L pou einai gia ta mi vodafonized K700i den tha sou tin perasoun se vodafonized kinito!

H anavathmisi einai dorean outos h alios afou den exei perasei akoma enas xronos apo tin kikloforia tis siskeuhs kai den nomizo oti xriazete logos gia na tis kaneis, toulaxiston emena den mou zitisane logo!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fostirop (11 Αύγ. 2004 , 18:59)

 

Paizei!!!!!!

Alla opos exei anaferthei kai se proigoumeno post se kapio apo ta forum, to forma tou wav pou mporei na paiksei einai sigekrimeno...nomizo oti to leei kai mesa sto bibliaraki tis siskeuhs!!

 

 

Τελικά παίζει ή δεν παίζει ?!

Από όσα έχω διαβάσει και ξέρω δεν παίζει wav στο κινητό αλλά mp3

εσύ τι έκανες και παίζει ?

Και από την άλλη γιάτι πρέπει και καλά να βάλουμε wav να παίξει αφού το mp3 είναι μικρότερης χωρητικότητας και από χώρο μας συμφέρει !!!

(εκτός βέβαια από αυτούς που έχουν Voda Live και τους το έκλεισαν. εκεί ok) :whistle:

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος double_k (11 Αύγ. 2004 , 19:12)

 

Τελικά παίζει ή δεν παίζει ?!

Από όσα έχω διαβάσει και ξέρω δεν παίζει wav στο κινητό αλλά mp3

εσύ τι έκανες και παίζει ?

Και από την άλλη γιάτι πρέπει και καλά να βάλουμε wav να παίξει αφού το mp3 είναι μικρότερης χωρητικότητας και από χώρο μας συμφέρει !!!

(εκτός βέβαια από αυτούς που έχουν Voda Live και τους το έκλεισαν. εκεί ok) :whistle:

 

 

Koita ligo to sxetiko post mou pio pano, exo grapsei (ok meta apo edit!) kai tin selida sto bibliaraki odigion tis siskeyhs poy eksigei tis proipotheseis gia na paiksei wav

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...