Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

File lewton afto gia to bug tis mpatarias ego to anefera arketa posts prin kai opos egrapsa kai proxthes vradi giro stis 22:06 kai eno i mpataria itan sto 1/3 me 1/4 epixirisa na kano mia dokimi.Evala to mp3 stin full entasi xoris akoustika(apo to ixeio tou k700 dld) ante3e 75 lepta kai stis 23:21 ekane to xar/ko ixo oti i mpataria eine adeia.Stamatisa to mp3 kai stis 23:46 peripou esvise.Pantos an i mpataria mono 1 mera paei tote megalo lathos tis SE.Fisika ola afta ta kaloudia m p3-radio-othoni exoun to kostos tous se themata aftonomias.P.X to 6230 exei mikroteri se megethos kai analisi othoni kai sigoura mikroteri katanalosi.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (26 Ιούν. 2004 , 11:53)

 

Η απάντηση είναι προφανής. Όχι ρε φίλε προφανώς δεν είναι επιπέδου Τ610 η οθόνη.

Το Τ610 είχε STN οθόνη, δεν καταλαβαίνεις τη διαφορά;

Ήδη με το Τ630 κατευθείαν κάτω από τον ήλιο με λίγη προσπάθεια διακρίνω τι γράφει η οθόνη (βέβαια έχω πολύ καλό θέμα). Αν δεν το χτυπάει ο ήλιος φαίνεται τέλεια.

Στη χειρότερη περίπτωση το Κ700 θα είναι έτσι.

 

 

 

Ase na apanthsei kapoios pou to exei kai sigoura exei apopsh.

Efxaristw !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Giorgosk80 (26 Ιούν. 2004 , 12:05)

 

Epidh eimai fantaros den exo xrono na diavaso polla..den to eida....Toulaxiston afou mphkes ston kopo na mou apanthseis tha mporouses na mou peis kai oxi na mou kaneis parathrhsh,an den exeis kati ousiastiko na mou peis ase ta sxolia.

 

 

Mα σου απάντησα: σε παρέπεμψα μερικά posts πιο πίσω όπου υπάρχουν και άλλοι συμπάσχοντες. Εκεί σου λύθηκε η απορία αν το πρόβλημα είναι γενικό ή αν έπεσες στην περίπτωση.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος geovass (26 Ιούν. 2004 , 13:28)

 

sync με B/T εχει κανει κανενας ?

Εαν ναι, πως το κανατε ρε γ@μωτο ? :mad:

 

 

Εγω εχω κανει. Που κολλας?

Link to comment
Share on other sites

τα εχω κανει Paired devices και στελνω φωτος κλπ στο κινητο και αναποδα.

 

Δεν το βλεπει ομως στο Sync Station Settings. Ειναι grey-out η επιλογη αυτη. Εχω κανει και connection με την com 1 του κινητου αλλα παλι τιποτα.

 

Για πες... :(

Link to comment
Share on other sites

Λογικα δεν ειναι κομ1 εκει ειναι η στανταρ σειριακη του ΠΣ. δες απο το ΒΤ του ΠΣ ποια πορτα σειριακη εχει δημιουργησει. εμενα συνθως κανει την κομ10. Πας control panel-phone monitor options και κανεις enable αυτη την κομ (εγω τις εκανα ολες οποτε εισαι μεσα). Πας sync station settings και πρεπει να βγαλει το μαυρο τηλεφωνακι κατω με ενα τικ να κανει φλας (κιτρινο οταν προσπαθει να συνδεθει πρασινο σταθερο οταν συνδεθει). Θελει 1-2 προσπαθειες και θα το δει. Sta sync station settings κανεις επιλογη τι θες να συγχρονισθει και βουρ. Το outlook εχετο ανοιχτο για καλο και για κακο και οταν σου ζητησει προσβαση δωστου 10 λεπτα.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος redcon (26 Ιούν. 2004 , 14:03)

 

Λογικα δεν ειναι κομ1 εκει ειναι η στανταρ σειριακη του ΠΣ. δες απο το ΒΤ του ΠΣ ποια πορτα σειριακη εχει δημιουργησει. εμενα συνθως κανει την κομ10. Πας control panel-phone monitor options και κανεις enable αυτη την κομ (εγω τις εκανα ολες οποτε εισαι μεσα). Πας sync station settings και πρεπει να βγαλει το μαυρο τηλεφωνακι κατω με ενα τικ να κανει φλας (κιτρινο οταν προσπαθει να συνδεθει πρασινο σταθερο οταν συνδεθει). Θελει 1-2 προσπαθειες και θα το δει. Sta sync station settings κανεις επιλογη τι θες να συγχρονισθει και βουρ. Το outlook εχετο ανοιχτο για καλο και για κακο και οταν σου ζητησει προσβαση δωστου 10 λεπτα.

 

 

"Failed to start Synchronisation"

 

Εγω εγραψα λαθος. Com 6 χρησιμοποιηει το Β/Τ μου και την εκανα και enable μεσα απο το Control Panel στο monitor (ολες δηλαδη οπως ειπες), και παλι τιποτα. Εμφανιζετε το μαυρο τηλεφωνακι (με δεξι κλικ εχω την επιλογη Configure) αλλα στο sync settings παραμενουν grey-out οι 2 επιλογες... :(

Link to comment
Share on other sites

Στο molile phones & sim card εχει τιποτα? Οταν δει το τηλεφωνο θα σου ζητησει να επιβεβαιωσεις το ονομα η να το αλλαξεις. Το ιδιο και με τη sim card name. Εκει να επιμεινεις. Πρεπει να δει απο εκει το τηλεφωνο. Κανε προσπαθεια ξανα. Mετα πας στα sync settings.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος redcon (26 Ιούν. 2004 , 14:26)

 

Στο molile phones & sim card εχει τιποτα? Οταν δει το τηλεφωνο θα σου ζητησει να επιβεβαιωσεις το ονομα η να το αλλαξεις. Το ιδιο και με τη sim card name. Εκει να επιμεινεις. Πρεπει να δει απο εκει το τηλεφωνο. Κανε προσπαθεια ξανα. Mετα πας στα sync settings.

 

 

Στο molile phones & sim card ειχε το K700i αλλα το ειχε δημιουργισει με IR συνδεση. Τωρα το εσβησα απο εκει, αλλα δεν το βλεπει μονο του. Εχω κανει connection με την σεριαλ πορτ toy k700i αλλα τιποτα... :(

Link to comment
Share on other sites

Στον Γερμανό που έτυχε και ρώτησα θα το έχουν την Δευτέρα κάποια καταστήματα στην τιμή των 437 ευρώ. Επίσης (σχήμα οξύμωρο) το 6230 δεν υπήρχε πουθενά όπου ρώτησα. Yπάρχει μεγάλη έλλειψη! Το Κ700 αυτή τη στιγμή είναι μονόδρομος :p

 

Επίσης παρατήρησα ότι το Τ610 έπεσε στα 200 στυρογγυλά ευρώ τελική... 197 στο πλαίσιο. Δηλαδή χοντρικά 1 Κ700= 2xΤ610... Πώς αλλάζουν οι καιροί, ε; :p

 

Ερώτηση: Αυτό εδώ το έχει δοκιμάσει κανείς; Φαίνεται καλή εναλλακτική του ΒΤ... :)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανα προγραμματακι,που να μπορουμε να μετατρεπουμε το συνηθισμενα βιντεο του PC (MPEG,AVI,WMV κτλ..) σε 3GP ωστε να τα βλεπουμε στο κινητο??? :)

Bug ξεbug η SE έγραφε και γραφει οτι η μπαταρια κραταει 7 ωρες ομιλια πραγμα το οποιο δεν ισχυει... :mad:

Ας ελπισουμε οτι θα βελτιωθει γιατι την κατσαμε !!!!!! :cry:

Live and let live...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nik13s (26 Ιούν. 2004 , 17:15)

 

Υπαρχει κανα προγραμματακι,που να μπορουμε να μετατρεπουμε το συνηθισμενα βιντεο του PC (MPEG,AVI,WMV κτλ..) σε 3GP ωστε να τα βλεπουμε στο κινητο??? :)

Bug ξεbug η SE έγραφε και γραφει οτι η μπαταρια κραταει 7 ωρες ομιλια πραγμα το οποιο δεν ισχυει... :mad:

Ας ελπισουμε οτι θα βελτιωθει γιατι την κατσαμε !!!!!! :cry:

 

Κατέβασε και εγκατέστησε στο pc σου το QuickTime 6.x με μετά απο εδώ h**p://briefcase.pathfinder.gr/contents/pasxos/17047 κατέβασε το κλειδάκι ώστε να μπορείς να χρησιμοποιείς όλες τις δυνατότητες του QuickTime!!!!!!!!!!!!!!!

NO ONE LIVES FOREVER

http://briefcase.pathfinder.gr/download/pasxos/16349/209847/0/vba0de3e06e.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος redcon (26 Ιούν. 2004 , 14:52)

 

Sti thesi sou tha ekana uninstall ta SE sw kai ksana install. Exoun meinei skoupidia sto phone monitor.

 

 

λοιπον το εκανα και δουλεψε !!!

Τωρα φτανει στο νουμερο 306 contact και σκαει το τηλεφωνο "Session Failed" !!!

 

Ωραια πραγματα εε ??? :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Trobocop® (26 Ιούν. 2004 , 06:56)

 

Ερώτηση: Αυτό εδώ το έχει δοκιμάσει κανείς; Φαίνεται καλή εναλλακτική του ΒΤ... :)

 

 

Αυτή είναι η ίδια βάση που έρχεται στο πακέτο με το Ρ900!

Την χρηστιμοποιώ συνέχεια και επίσης δέχεται και το καλώδιο του φορτιστή από πίσω ώστε να κάνεις και ταυχρονη φόρτιση.

Για μεταφορά δεδομένων μια χαρά είναι αν και ειδικά στην μεταφορά αρχείων αργεί κάπως, αλλά είναι αρκετά βολική για software installation/update/sychronization κτλ

 

ΕDIT: Το έχω δοκιμάσει και με Τ68 μια χαρά δουλευει.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος geovass (26 Ιούν. 2004 , 18:31)

 

λοιπον το εκανα και δουλεψε !!!

Τωρα φτανει στο νουμερο 306 contact και σκαει το τηλεφωνο "Session Failed" !!!

 

Ωραια πραγματα εε ??? :(

 

Στα settings του συγχρονισμού στην τρίτη καρτέλα ξετσέκαρε την επιλογή full force και στο πίνακα ελέγχου των windows στις επιλογές internet όρισε σαν πρόγραμμα αλληλογραφίας το microsoft outlook αντί του outlook express.

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτό με την μπαταρία πρέπει να είναι bug, μόνο που στο δικό μου λειτουργεί αντίστροφα.Δηλαδή από Παρασκευή πρωί μέχρι τώρα με πολλή χρήση είναι ακόμη κολλημένο στα 3/4 η ένδειξη.

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Pasxos_C (26 Ιούν. 2004 , 17:24)

 

Κατέβασε και εγκατέστησε στο pc σου το QuickTime 6.x με μετά απο εδώ h**p://briefcase.pathfinder.gr/contents/pasxos/17047 κατέβασε το κλειδάκι ώστε να μπορείς να χρησιμοποιείς όλες τις δυνατότητες του QuickTime!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Καταρχην να σε ευχαριστησω τα μεγιστα αδερφε.... :D

Μια απορια μονο... ;)

Τα κανεις export σε MP4.

Άλλα τα παιζει και αλλα οχι... :confused:

Και εκτος αυτο, οσα παιζει κολλανε (ελαφρως..) και δεν εχουν ηχο... :worry:

Κανω κατι λαθος?? ;)

Live and let live...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος geovass (26 Ιούν. 2004 , 18:31)

 

λοιπον το εκανα και δουλεψε !!!

Τωρα φτανει στο νουμερο 306 contact και σκαει το τηλεφωνο "Session Failed" !!!

 

Ωραια πραγματα εε ??? :(

 

 

Υπομονη geovass. Πλησιαζεις στο τελος. :)

Παντως απο σουιτες συγχρονισμου η Νοκια ειναι ετη φωτος μπροστα. Για να μη πουμε για το active sync που εχουν τα MS phones.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος peter (26 Ιούν. 2004 , 20:45)

 

Diladh T-mobile mporo na xrisimopoihso kai thn vash tou aderfou mou pou exi p800 gia tin metafora ton dedomenon tou k700;Kai an nai yparxi kana kolima se downloads kai uploads;

 

Δοκιμασέ το και πες το και εμάς! :)

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Kai tora dhladh ti tha ginei me thn mpataria pou synhthos se polous krataei ellaxista?prepei na pame sthn ericsson gia allagh mpatarias h einai bug kai prepei dhladh na perimenoume kapio kairo gia anavatmish...? :eek:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...