Jump to content

Samsung Galaxy Tab 2 10.1 (P5100 / P5110)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν χανεται η εγγυηση ετσι?

 

Χάνεται αν παραμείνει έτσι και πάει στο service ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ok. Για μενα με την 3g εκδοση τελικα υπαρχουβν ελπιδες για jelly bean συντομα ή να τη βαλω μονος να τελειωνουμε?

επισης δεν εχω ιδεα απο mod και κατι αλλα που διαβαζω,γραφει καπου αναλυτικα πως να τη βαλω?

Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

Κανένα νέο πότε θα πάρουμε jelly bean υπάρχει; αν περάσω την έκδοση jb που κυκλοφόρησε στην Αγγλία θα δουλέψει εδώ και θα υποστηρίζει ελληνικά;

 

Κανονικα υποστηριζει Ελληνικα...Αν δεν κανω λαθος καθε εκδοση ειναι διαθεσιμη σε καθε γλωσσα που υποστηριζεται...π.χ. αν το εκανες αναβαθμιση σε Αγγλια, Αυστρια κτλ. θα εχεις κανονικα την γλωσσα μας.

'''Έρωτας είναι η ψευδαίσθηση οτι μία γυναίκα, είναι διαφορετική απο τις άλλες..''
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα. Ξερει κανεις αν στο skype μπορω να χρησιμοποιησω την δευτερη καμερα, και πως? Για να δειχνω στον συνομηλητη μου αυτο που βλεπω κι εγω. ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν ασχολούμαι καθόλου με root, rom κτλ κτλ κτλ και ούτε καν ξέρω τι σημαίνουν εμείς οι "κοινοί" θνητοί που δεν ασχολούμαστε με αυτά, αναβάθμιση θα πάρουμε; Βλέπω ότι έχω την 4.0.3 και όταν πάω να κάνω αναβάθμιση μου λέει ότι δεν υπάρχει. Έχω την 3G έκδοση. Για να κάνω την αναβάθμιση θα πρέπει να κατεβάσω κάποια εφαρμογή/πρόγραμμα ή πηγαίνοντας μέσα από τις Ρυθμίσεις και πατώντας ενημέρωση λογισμικού θα ξεκινήσει να κάνει αυτόματα μέσω του wifi;

 

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι πλήρως Ελληνική?? Εντυπώσεις ??

 

Είναι ελληνική και παρα πολύ καλη, πολύ πιο αερατη ακόμα και απο την 4.1.2 την επίσημη ποσο μάλλον σε σχέση με την 4.0.4 το μονο κακό χάνεις την εγγύηση αλλά περνοντας και παλι μια επίσημη ελληνική είσαι οκ

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη λαγκαρει γενικα κ δε μαρεσει.... στα 3g θα βγει αυτη η καταραμενη αναβαθμιση για jelly bean? εχουμε κανα επισημο νεο?
Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

Στην αυστρια παντως που ειμουν προσφατα τοβαλα να ψαξει updates Και δε βρηκε..

 

Το ανεφερα γιατι καποιος ειχε πει οτι τον εβγαζε αναβαθμιση..Τεσπα...Η αγγλικη υπαρχει κανονικα...

'''Έρωτας είναι η ψευδαίσθηση οτι μία γυναίκα, είναι διαφορετική απο τις άλλες..''
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα cm 10.1 και πραγματικα το ταμπλετ τσουλαει πολύ καλυτερα απο τις official roms.Ακόμα κι απο την 4.1.2.

Όμως πια δεν μου αναγνωρίζει το usb otg.Έχετε βρει λύση σε αυτό;

Επίσης έχετε βρει κερνελ για o/c;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα cm 10.1 και πραγματικα το ταμπλετ τσουλαει πολύ καλυτερα απο τις official roms.Ακόμα κι απο την 4.1.2.

Όμως πια δεν μου αναγνωρίζει το usb otg.Έχετε βρει λύση σε αυτό;

Επίσης έχετε βρει κερνελ για o/c;

Ο υπερχρονισμος γενικά δεν αξίζει τον κόπο δε κερδίζει και κάτι το ιδιαίτερο

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα αναβάθμιση σήμερα στην 4.1.1 jb μόνος μου γιατί αν περίμενα την samsung....σώθηκα. Πέρασα την αγγλική rom η οποία υποστηρίζει ελληνικά, μου έβγαλε 2-3 παραπάνω εικονίδια και μια λειτουργία αποκλεισμού που δε ξέρω τι κάνει....έγινε λίγο πιο γρήγορο.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα αναβάθμιση σήμερα στην 4.1.1 jb μόνος μου γιατί αν περίμενα την samsung....σώθηκα. Πέρασα την αγγλική rom η οποία υποστηρίζει ελληνικά, μου έβγαλε 2-3 παραπάνω εικονίδια και μια λειτουργία αποκλεισμού που δε ξέρω τι κάνει....έγινε λίγο πιο γρήγορο.

 

Καλημέρα

Από πού την βρήκες αυτή την έκδοση;

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Κι εκει που ημουν ετοιμος να το πουλησω αυτο το χρεπι(p5110) ειπα να του δωσω αλλη μια ευκαιρια με το να το κανω o/c.

Επειδη η cm10.1 δεν εχει tablet ui προτιμησα μια που να στηριζεται στην official 4.1.2.

Ετσι εβαλα απο xda την ripper rom κι εβαλα και το add on για o/c και το χρονισα στα 1.2Ghz.

Το χρεπι πηρε τα πανω του,παιζει ακομα κι απαιτητικα παιχνιδια,ο στοκ browser κινειται αξιοπρεπεστατα και τελικα λογικα θα το κρατησω.

Θα επαιρνα το note 10.1 αλλα εχε χαρη που εχει την ιδια χαλια οθονη με αυτο και ψιλολυπαμαι τα παραπανω λεφτα που κανει.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

 

Πώς γίνεται η εγκατάσταση του updated firmware σε αυτήν την περίπτωση?

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το odin 3.07 http://www.android.gs/download-odin-3-07/ ξεζίπαρέ το, άνοιξε το tablet σε download mode κράτα πατημένο το πλήκτρο ήχου + μαζί με το power και θα σε ρωτησει αν θες να μπεις μέσα να πατήσεις το πλήκτρο ήχου -

όταν το κάνεις αυτό άνοιξε το odin και όταν ανοίξει το πρόγραμμα σύνδεσε το tablet στον υπολογιστή, βάλε στο μενού pda το firmware που κατέβασες (ξεζιπαρισμένο)και πάτα start.

εδω οδηγός: http://forums.androidcentral.com/sprint-galaxy-s-iii-rooting-roms-hacks/219308-guide-how-flash-tar-files-odin-3-07-a.html

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια εχω πολυ σοβαρο προβλημα παρακαλω να μου δωσετε τα φωτα σας.

εχω την 3g εκδοση.

 

ξαφνικα πριν μερες ανοιγω το ταμπλετ και οποια εφαρμογη και να ανοιγα με το που παταγα καπου για να πκηκτρολογησω μου λεγε η εφαρμογη διακοπηκε.

λυση ηταν το φορματ κ επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

μετα για λιγες μερες δουλεψε σωστα ωσπου ξαναγινε το ιδιο. παλι επαναφορα.

ειπα μπας κ τρωει κανα κολημα το προγραμα της σαμσουνγκ για το πληκτρολογιο κετσι κατεβασα αλλο. τζιφος,παλι τα ιδια.

 

αν το παω στο σερβις προφανως δε θα βρουνε κανα προβλημα κ θα μου κανουν ενα φορματ κ θα μου πουνε οριστε δουλευει σωστα,παρτο.

σε λιγες μερες θαχω παλι τα ιδια ομως.

 

εχω πελαγωσει,τι να κανω???

Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια εχω πολυ σοβαρο προβλημα παρακαλω να μου δωσετε τα φωτα σας.

εχω την 3g εκδοση.

 

ξαφνικα πριν μερες ανοιγω το ταμπλετ και οποια εφαρμογη και να ανοιγα με το που παταγα καπου για να πκηκτρολογησω μου λεγε η εφαρμογη διακοπηκε.

λυση ηταν το φορματ κ επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

μετα για λιγες μερες δουλεψε σωστα ωσπου ξαναγινε το ιδιο. παλι επαναφορα.

ειπα μπας κ τρωει κανα κολημα το προγραμα της σαμσουνγκ για το πληκτρολογιο κετσι κατεβασα αλλο. τζιφος,παλι τα ιδια.

 

αν το παω στο σερβις προφανως δε θα βρουνε κανα προβλημα κ θα μου κανουν ενα φορματ κ θα μου πουνε οριστε δουλευει σωστα,παρτο.

σε λιγες μερες θαχω παλι τα ιδια ομως.

 

εχω πελαγωσει,τι να κανω???

 

Για αρχή δοκίμασε διαγραφή δεδομένων και cache στην εφαρμογή του πληκτρολογίου από τη διαχείριση εφαρμογών στις ρυθμίσεις

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχοντας για τηλέφωνο το galaxy sii και είμαι ευχάριστημένος είπα να πάρω το galaxy tab ii p5110 από το e-shop που ήταν σε προσφορά. Τι λέει σαν αγορά γιατί είμαι άσχετος από tablet. Ορίστε και η διεύθυνση http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.906054&sid=1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχοντας για τηλέφωνο το galaxy sii και είμαι ευχάριστημένος είπα να πάρω το galaxy tab ii p5110 από το e-shop που ήταν σε προσφορά. Τι λέει σαν αγορά γιατί είμαι άσχετος από tablet. Ορίστε και η διεύθυνση http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.906054&sid=1

 

Κάνεις παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

εγω το πηρα το Δεκέμβριο και ειμαι πολυ ευχαριστημένος το έκανα και αναβαθμιση σε jelly bean και έγινε καλύτερο.

Ξέρει κανενας οι εικόνες φόντου που ειναι αποθηκευμένες γιατί θέλω να προσθεσω δικές μου στον ίδιο φάκελο;

Link to comment
Share on other sites

παιδια λογικα θα το εχετε θιξει αλλα flash περιεχομενο πως μπορει να υποστηριχ

τει τωρα που δεν ειναι διαθεσιμο στο playstore.?

Link to comment
Share on other sites

παιδια λογικα θα το εχετε θιξει αλλα flash περιεχομενο πως μπορει να υποστηριχ

τει τωρα που δεν ειναι διαθεσιμο στο playstore.?

 

Κατεβάζεις από εδώ http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html το flashplayer

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 2 10.1 (P5100 / P5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...