Jump to content

Samsung Galaxy Tab 2 10.1 (P5100 / P5110)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείται :) Τι tentatively, βουρ! Τώρα για τη swisscom δεν ξέρω, αλλά υποθέτω θα τό'χεις ψάξει :)

Μάλλον θα το πάρω.

Η Swisscom πανάκριβη αλλά η μόνη που λέει 20 Mbps και σου δίνει 20 Mbps (θα μου τα δώσει μέσω FTTH στο σπίτι που μετακομίζω). Οι άλλες σου λένε 20, μπορεί να συγχρονίζεις όντως στα 20, αλλά στην πράξη σέρνεται....

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

...-Δυστυχώς δεν έχει ράδιο. Απαράδεκτο και το χειρότερο είναι ότι δεν υποστηρίζει τέτοια λειτουργία, μια που κατέβασα το spirit fm & FM RADIO, αλλά δεν...... Στο SII παίζουν...

 

Δοκίμασε να περάσεις το tunein radio. Απλά πιστεύω δεν υπάρχει καλύτερο!!! Ακούς ραδιόφωνο από όλο τον πλανήτη. Και στην ταμπλέτα παίζει κανονικότατα.

 

...-Δεν είχε Ελληνικό ή Αγγλικό πληκτρολόγιο!! Δεν θυμάμαι ποιο!! Αν είναι δυνατόν!! Κατέβασα το SWIFT KEY και ΟΚ!

 

Δεν νομίζω να ισχύει αυτό που λες φίλε μου! Εάν πας Ρυθμίσεις - Γλώσσα και εισαγωγή - Πατήσεις δίπλα από το Πληκτρολόγιο Samsung που έχει ένα εικονίδιο και μετά γλώσσα εισαγωγής μπορείς να βάλεις όσες γλώσσες θέλεις στο πληκτρολόγιό σου. Και όταν πληκτρολογείς κάτι και θέλεις να αλλάξεις από την μια γλώσσα στην άλλη, έχει μια υδρόγειο δίπλα από το space που σου κάνει την αλλαγή στις γλώσσες που θέλεις να πληκτρολογήσεις.

 

...Δεν ξέρω γιατί, αλλά ενώ έχω κατεβάσει το flash player 11 δεν μου παίζει intrernet radio. Μου βγάζει μήνυμα ''System playback failed''.

 

Επίσης με περασμένο κι εγώ τον flash player 11, άμα πάω πχ στην σελίδα του e-radiο, ακούω κανονικά μουσική. Όχι σε όλους τους σταθμούς βέβαια (ίσως να οφείλεται και αλλού αυτό) αλλά σε πολλούς ακούω.

Edited by nobody4
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: η 3G έκδοση παίρνει κανονική SIM ή mini-SIM;

Το gsmarena λέει mini, αλλά το ίδιο λέει και για το Optimus 2X μου που παίρνει κανονική. :p

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_tab_2_10_1_p5100-4567.php

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Περασα και εγώ το flash player 11 αλλά στον firefox μου γράφει tap to activate plugin. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

 

Όχι. Κάνεις tap και τρέχει το flash

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να περάσεις το tunein radio. Απλά πιστεύω δεν υπάρχει καλύτερο!!! Ακούς ραδιόφωνο από όλο τον πλανήτη. Και στην ταμπλέτα παίζει κανονικότατα.

 

 

 

Δεν νομίζω να ισχύει αυτό που λες φίλε μου! Εάν πας Ρυθμίσεις - Γλώσσα και εισαγωγή - Πατήσεις δίπλα από το Πληκτρολόγιο Samsung που έχει ένα εικονίδιο και μετά γλώσσα εισαγωγής μπορείς να βάλεις όσες γλώσσες θέλεις στο πληκτρολόγιό σου. Και όταν πληκτρολογείς κάτι και θέλεις να αλλάξεις από την μια γλώσσα στην άλλη, έχει μια υδρόγειο δίπλα από το space που σου κάνει την αλλαγή στις γλώσσες που θέλεις να πληκτρολογήσεις.

 

 

 

Επίσης με περασμένο κι εγώ τον flash player 11, άμα πάω πχ στην σελίδα του e-radiο, ακούω κανονικά μουσική. Όχι σε όλους τους σταθμούς βέβαια (ίσως να οφείλεται και αλλού αυτό) αλλά σε πολλούς ακούω.

 

Το tunein radio είναι διαδικτυακό, έτσι δεν είναι, δηλαδή θέλει σύνδεση. ή υπάρχει και κάτι άλλο που είναι κανονικό ράδιο το οποίο δεν έχω βρει.

https://play.google.com/store/apps/details?id=tunein.player&feature=search_result

 

Όσο για το πληκτρολόγιο έχεις δίκιο! Δεν μπορώ να καταλάβω πως μου ξέφυγε!!!!:O

 

Όσο για το flash player έχω το resco free player για internet radio και ενώ στο SII παίζει κανονικά στο τάμπλετ τίποτε! Live streaming όμως κάνει από άλλα site που έχω δοκιμάσει. Ίσως συμβαίνει κάτι με την ICS, μια που στο SII έχω την 2.3.4.

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.resco.radio&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm5ldC5yZXNjby5yYWRpbyJd

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Το tunein radio είναι διαδικτυακό, έτσι δεν είναι, δηλαδή θέλει σύνδεση. ή υπάρχει και κάτι άλλο που είναι κανονικό ράδιο το οποίο δεν έχω βρει.

 

Έχεις δίκιο φίλε μου! Δεν κατάλαβα ότι εννοούσες ραδιόφωνο που να μην χρειάζεται σύνδεση. Όντως τέτοια δυνατότητα δυστυχώς δεν υπάρχει να έχει ράδιο, όπως πχ ένα κινητό τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: η 3G έκδοση παίρνει κανονική SIM ή mini-SIM;

Το gsmarena λέει mini, αλλά το ίδιο λέει και για το Optimus 2X μου που παίρνει κανονική. :p

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_tab_2_10_1_p5100-4567.php

 

Δέχεται κανονική SIM.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς κάποιον launcher στο tablet; Έχω βάλει το go launcher hd for pad. Υπάρχει κάτι καλύτερο;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από εμένα.

 

Μόλις παρέλαβα στη δουλειά το Samsung Galaxy Tab 5110. Αγοράστηκε από Θεσσαλονίκη. Δεν το έχω ανοίξει ακόμα γιατί είμαι στη δουλειά, οπότε εντυπώσεις αργότερα. Μου στείλανε μαζί και ένα αντάπτορα ρεύματος από αγγλικό σε ευρωπαϊκό (με προβλημάτισε λίγο). Πρέπει να προσέξω κάτι σχετικά με χώρα προέλευσης και εγγύηση;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη επαφή χτες με το tablet. Οφείλω να πω ότι είναι το πρώτο μου tablet και ότι το μόνο που έχω ξαναχρησιμοποιήσει είναι το ipad2. Είναι το 5110 σε άσπρο χρώμα. Μου φάνηκε μια χαρά για τα λεφτά που έδωσα και για τη χρήση που το θέλω. Πριν από 2 εβδομάδες πήρα το Galaxy S3, οπότε δοκιμάζοντας το tablet μετά το τηλέφωνο φυσιολογικό είναι να μου φανεί λίγο αργό. Σε γενικές γραμμές μια χαρά. Θα επανέλθω με περισσσότερες εντυπώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα και εγω παιδια ολα οκ απλα εχω 2 ερωτησεις.

1)τρεχει 4.0.3 δεν εχει βγει κανενα update ακομα?

2)εκανα update to YouTube και δεν φορτωνε μετα και αναγκαστικα να το βγαλω.γιατι αυτο;

Ευχαριστω.

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

2)εκανα update to YouTube και δεν φορτωνε μετα και αναγκαστικα να το βγαλω.γιατι αυτο;

Ευχαριστω.

 

Κάτι τρέχει με την αναβάθμιση αυτή στο tablet. Μου έκανε και μένα FC, τόσο στη στοκ ROM, όσο την είχα, όσο και σε cm10 που έχω τώρα. Εγώ έχω το 3g μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τρέχει με την αναβάθμιση αυτή στο tablet. Μου έκανε και μένα FC, τόσο στη στοκ ROM, όσο την είχα, όσο και σε cm10 που έχω τώρα. Εγώ έχω το 3g μοντέλο.

 

ενδεχετε να ειμαι και εγω κατοχός του εντός της εβδομάδος 3g 16gb θέλω να μάθω αναβάθμιση παίζει ή οχι

στα 300€ για δίμηνο που το εχει φίλος και το δίνει λέει?

ενημερώστε με αμεσα γιατί αύριο πρέπει να δω αν θα το πάρω

Link to comment
Share on other sites

ενδεχετε να ειμαι και εγω κατοχός του εντός της εβδομάδος 3g 16gb θέλω να μάθω αναβάθμιση παίζει ή οχι

στα 300€ για δίμηνο που το εχει φίλος και το δίνει λέει?

ενημερώστε με αμεσα γιατί αύριο πρέπει να δω αν θα το πάρω

 

Για ποιά αναβάθμιση μιλάς;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους μια και νεος μια απορια πως διαγραφουμε το ιστορικό των κλήσεων,οι "αγαπημένες" κλήσεις παραμένουν!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ εκτ των πρωτερον
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αναφέρεται σε αναβαθμηση σε jelly bean. Κάτι επίσημο ( απο samsung μέσω kies) δεν παίζει για αναβαθμηση, ακόμα, Μονό cm10 για οποιον θέλει jelly bean.
Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να μην έχει εγγραφή φωνής;;; Ξέρει κανείς πως μπορούμε να βάλουμε το πρόγραμμα που έχει το SII στην Gingerbred 2.3....., το οποίο είναι εξαιρετικό;
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα.

 

Ερώτηση: Έχει ασχοληθεί κανείς με το AllShare;

Έκανα εγκατάσταση στο laptop και έχω την εφαρμογή στο tablet και στο Galaxy S3. Όρισα τους φακέλους που θέλω να βλέπω από το laptop και δουλεύει μια χαρά. Του έχω ορίσει ένα φάκελο για φωτογραφίες μέσα στον οποίο έχω γύρω στους 30 διαφορέτικους φακέλους. Το πρόβλημα μου είναι ότι ανοίγοντας το AllShare είτε από το κινητό είτε από το tablet και επιλέγοντας την καρτέλα Pictures, μου της εμφανίζει όλες χύμα οπότε είναι δύσκολο να τις διαχειριστώ ή να βρω κάποια που θέλω. Το ίδιο συμβαίνει και με την καρτέλα Music και Videos. Υπάρχει και η καρτέλα Files, στην οποία βλέπεις τους φακέλους ακριβώς όπως είναι αλλά είναι μόνο για μετακίνηση, διαγραφή κτλ. Έχει ασχοληθεί κανείς με το συγκεκριμένο; Υπάρχει τρόπος να μπορείς να βλέπεις τους φακέλους όπως είναι στον υπολογιστή;

Γνωρίζει κανείς κάποιον άλλο τρόπο να διαμοιραστούν τα αρχεία ανάμεσα σε laptop, tablet και τηλέφωνο;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να μην έχει εγγραφή φωνής;;; Ξέρει κανείς πως μπορούμε να βάλουμε το πρόγραμμα που έχει το SII στην Gingerbred 2.3....., το οποίο είναι εξαιρετικό;

 

Δοκίμασε να κάνεις ένα backup την εφαρμογή στο SII αν το έχεις και μετά στείλε το .apk με όποιο τρόπο θες στο tablet

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απέκτησα και εγώ το P5110. Μιας και θα έχετε δοκιμάσει μετά από τόσο καιρό αρκετές θήκες και επειδή χάθηκα λίγο στο ebay μιας και υπάρχουν τουλάχιστον 3 τύποι θηκών, μπορείτε να μου πείτε πια σας βόλεψε περισσότερο:

 

1) Αυτή που το πάνω της κάλυμμα σπάει στα 3:

http://www.ebay.co.uk/itm/Ultra-Slim-Leather-Case-Cover-For-Samsung-Galaxy-Tab-2-10-1-P5100-P5110-P5113-/251149545358?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item3a79adef8e

 

2) Αυτή με την περιστροφή:

http://www.ebay.co.uk/itm/360-Rotary-Leather-Case-Cover-Stand-for-Samsung-Galaxy-Tab2-10-1-P5100-P5110-/200816919335?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item2ec19f0327

 

3)Η απομίμηση της original τύπου βιβλίου:

http://www.ebay.co.uk/itm/150888883576?var=450108956346&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

Μπορεί κάποιος που έχει θήκη να μου πει την άποψή του?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που έχει θήκη να μου πει την άποψή του?

 

Κατ'αρχήν καλορίζικο! Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ αυτήν και πραγματικά με έχει βολέψει πάρα πολύ. Δένει πολύ καλά πάνω στην συσκευή και μπορείς να την βάλεις όπως σε βολεύει. Προσωπικά εμένα δεν με βόλεψε αυτήν με την περιστροφή, αλλά και αυτό είναι θέμα γούστου οπότε δεν μπορώ να πω και τίποτα παραπάνω πάνω σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχήν καλορίζικο! Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ αυτήν και πραγματικά με έχει βολέψει πάρα πολύ. Δένει πολύ καλά πάνω στην συσκευή και μπορείς να την βάλεις όπως σε βολεύει. Προσωπικά εμένα δεν με βόλεψε αυτήν με την περιστροφή, αλλά και αυτό είναι θέμα γούστου οπότε δεν μπορώ να πω και τίποτα παραπάνω πάνω σε αυτό.

 

παιδια καλησπέρα είμαι ενας ευτυχής κάτοχος αυτής της συσκεύης και ήθελα να ρωτήσω γιατί όταν συνδέω επάνω έναν φορητό σκληρό δίσκο 500gb με usb δεν ανταποκρίνεται να τον φορτώσει περιμένω απαντήσεις σας ευχαριστώ να επισυμανω οτι ο σκληρός δεν είναι ρευματος και η πλακα είναι ότι σε κινέζικο τάμπλετ κουμπώνει και παίζει όλες τις ταινίες τι γίνετε ξέρει κανένας?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 2 10.1 (P5100 / P5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...