Jump to content

Samsung Galaxy Tab 2 10.1 (P5100 / P5110)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω την CM11 και μου βγάζει έκδοση 4.4.2 από την αρχή. Τελευταία αναβάθμιση έκανα πριν μια εβδομάδα την nightly. Κάποιος είπε μήνες πριν ότι του έδωσε αναβάθμιση στην CM11 την 4.4.4. Πως έγινε αυτό;; Μήπως δεν κατάλαβα καλά;
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Έχω την CM11 και μου βγάζει έκδοση 4.4.2 από την αρχή. Τελευταία αναβάθμιση έκανα πριν μια εβδομάδα την nightly. Κάποιος είπε μήνες πριν ότι του έδωσε αναβάθμιση στην CM11 την 4.4.4. Πως έγινε αυτό;; Μήπως δεν κατάλαβα καλά;

 

Έχεις το 5100 απ' ο,τι βλέπω. Έχεις τσεκάρει στο site της cm αν έχουν δώσει 4.4.4 για το 5100;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχεις το 5100 απ' ο,τι βλέπω. Έχεις τσεκάρει στο site της cm αν έχουν δώσει 4.4.4 για το 5100;

 

Ναι το 5100 έχω. Λες να ήταν για το 5110 η αναβάθμιση;; Στο site όχι δεν τσέκαρα. Η 4.4.4 θέλει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή κάθεται και έτσι; Αν θέλει επαναφορά το αφήνω όπως είναι. Μια χαρά δουλεύει.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ναι το 5100 έχω. Λες να ήταν για το 5110 η αναβάθμιση;; Στο site όχι δεν τσέκαρα. Η 4.4.4 θέλει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή κάθεται και έτσι; Αν θέλει επαναφορά το αφήνω όπως είναι. Μια χαρά δουλεύει.

 

Εγώ δεν είχα κάνει επαναφορά για την 4.4.4. Έκανα πολύ αργότερα μετά από ένα κάρο αναβαθμίσεις. Έβγαλαν και σήμερα μια nightly για το δικό σου. Μπορείς να την περάσεις κι αν σου βγάζει 4.4.2 ακόμα, σημαίνει ότι δεν έχουν δώσει 4.4.4.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

θελω παλι την βοηθεια σου !καταρχιν εχω το 5110 και εχω την custom rom και recovery.rom βρηκα την σωστη για το 5110 αλλα με το recovery τι πρεπει ακριβως να κανω για να περασω το περαω σωστα?

Link to comment
Share on other sites

FicΚ έχω πάθει πλάκα με το πόσες αναβαθμίσεις βγάζουν! Είναι δυνατόν ννα βγάζουν ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ;;;; Μπράβο τους, αλλά είναι υπερβολικό!! Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

FicΚ έχω πάθει πλάκα με το πόσες αναβαθμίσεις βγάζουν! Είναι δυνατόν ννα βγάζουν ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ;;;; Μπράβο τους, αλλά είναι υπερβολικό!!

 

Ναι κι εγώ δε μπορώ να το εξηγήσω...

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας παρακαλώ απαντήστε μου γιατί έχω "τρελαθεί" . Ειδα αυτό το ματάκι στο ταμπλετ μου.. Δεν εχω ιδεα τι μπορει να σημαινει.. Εκανα reboot και ηταν παλι εκει.. Εκλεισα ολες τις εφαρμογες που ετρεχαν κ αυτο ηταν παλι εκει. Ξερετε τι ειναι;;; Είναι απο εφαρμογη ή κατι υποπτο;;;;;;

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=53942&stc=1&d=1418323958

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

μηπως εχει το ταμπλετ σου καμια εφαρμογη να παραμενει ανοιχτη η οθονη ενω εντοπιζει το προσωπο σου;

 

Εφαρμογη του ταμπλετ ειναι μη σε φοβιζει δεν ειναι ο κατασκοπος που γυρισε απο το κρυο:p:p

Link to comment
Share on other sites

Illuminati φάση...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας παρακαλώ απαντήστε μου γιατί έχω "τρελαθεί" . Ειδα αυτό το ματάκι στο ταμπλετ μου.. Δεν εχω ιδεα τι μπορει να σημαινει.. Εκανα reboot και ηταν παλι εκει.. Εκλεισα ολες τις εφαρμογες που ετρεχαν κ αυτο ηταν παλι εκει. Ξερετε τι ειναι;;; Είναι απο εφαρμογη ή κατι υποπτο;;;;;;

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=53942&stc=1&d=1418323958

μπού ο μπαμπούλας :lol::rotfl: είναι πρόγραμμα του ταβλετ (το έχουν Όλες οι συσκευές Samsung...δεν ξέρω για άλλες ...) ανιχνεύει εάν κοιτάς την συσκευή.. δες αυτό http://youtu.be/2N6sKyLDNXo

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ειμαι κατοχος του GT-P5110,θελω να μου πειτε που μπορω να βρω καλωδιο για να βαζω usb stick να βλεπω ταινιες κ να ακουω τραγουδια.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ειμαι κατοχος του GT-P5110,θελω να μου πειτε που μπορω να βρω καλωδιο για να βαζω usb stick να βλεπω ταινιες κ να ακουω τραγουδια.

 

Εγώ είχα βρει στο ebay. Ρίξε μια ματιά. Λογικά θα πουλάνε ακόμα.

 

Edit:

Πρόχειρα http://www.ebay.com/sch/i.html?ssPageName=GSTL&LH_BIN=1&_nkw=P5110%20USB%20otg&rt=nc&_pppn=r1&LH_ItemCondition=3

Edited by Fick

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

φιλε φικ,πηρα ενα τετοιο καλωδιο αλλα οταν συνδεω το οποιοδηποτε στικ δεν το αναγνωριζει,γιατι?

Με κάποια στικ είχα πρόβλημα κι εγώ ειδικά αν ήταν usb3 ή φορμαρισμένα σε ntfs και χρειαζόμουν άλλο πρόγραμμα και root για να τα δω. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι στις καινούριες εκδόσεις android και δυστυχώς δεν έχω και δυνατότητα να κάνω δοκιμές τώρα. Υπάρχουν κάποιες εφαρμογές στο play που βγαίνουν αν κάνεις αναζήτηση για usb otg. Ρίξε μια ματιά αν κάνουν τίποτα.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ακομη τπτ,εχω απελπιστει.....

 

Δεν ξέρω κι εγώ τι να σου πω. Το καλώδιο που πήρες είναι σίγουρα usb otg;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Είδα οτι συζητούσατε για custom ROM KitKat και απορώ αν θα έχω καλύτερη απόδοση απ' οτι με το JB. Εμένα κολλάει λίγο το tablet και αναροτιέμαι αν θα είναι καλύτερα με το custom ROM.
Life is short so do what makes you happy.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Είδα οτι συζητούσατε για custom ROM KitKat και απορώ αν θα έχω καλύτερη απόδοση απ' οτι με το JB. Εμένα κολλάει λίγο το tablet και αναροτιέμαι αν θα είναι καλύτερα με το custom ROM.

 

Το tablet μας είναι πλέον παλιό και δε μπορεί να έχει πολύ καλές επιδόσεις γενικά. Με μια custom Rom θα δεις διαφορά σίγουρα. Εγώ έβαλα πριν ένα χρόνο περίπου τη cm και δε γυρίζω πίσω με τίποτα.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το tablet μας είναι πλέον παλιό και δε μπορεί να έχει πολύ καλές επιδόσεις γενικά. Με μια custom Rom θα δεις διαφορά σίγουρα. Εγώ έβαλα πριν ένα χρόνο περίπου τη cm και δε γυρίζω πίσω με τίποτα.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα δοκιμάσω σήμερα να την βάλω.

Life is short so do what makes you happy.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 2 10.1 (P5100 / P5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...