Jump to content

Samsung Galaxy Tab 2 10.1 (P5100 / P5110)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανονική παίρνει.Απλά πρέπει να έχεις μαζί σου ένα μυτερό κάτι για να μπορείς να την βάζεις και να την βγάζεις ή μία γυναίκα με μεγάλα νύχια.

 

Υπάρχει και εδώ, αλλά πιο ακριβό....

http://www.amazon.co.uk/Bluetooth-Aluminium-KING-OF-FLASH/dp/B007PKMKRE/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1357902255&sr=8-1

 

Και μια με θήκη που την σκέφτομαι, γιατί χωρίς θήκη δε λέει....

http://www.amazon.co.uk/GreatShield-Wireless-Bluetooth-Keyboard-Leather/dp/B00AVZUWWU/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1357902255&sr=8-3

 

Έστειλα μνμ σε έναν Κινέζο ρωτώντας τον από τι υλικό είναι το πληκτρολόγιο και προς τιμήν του μου είπε ότι είναι πλαστικό βαμμένο στο χρώμα του αλουμινίου.

Τη θήκη φίλε μου μην την αγοράσεις.Έχω κι εγώ μία αλλά την χρησιμοποίησα 5-6 φορές και τώρα την έχω και την κοιτάω αφού μέσα σε αυτήν το tablet είναι ένα ξέρασμα τόσο πρακτικά κυρίως όμως αισθητικά και επειδή δεν σκοπεύω όσο το έχω να το βλέπω και να ξερνάω για να το χαρεί σε άψογη κατάσταση ο επόμενος ιδιοκτήτης του,την έχω πεταμένη.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΡΙΣΕΩΣ

Οσο αφορα την συνδεσιμοτητα εχω το εξης προβλημα εαν ξερη κανεις να απαντηση.

μου κανη συνεχες αποσυνδεσης συνδεσεις,και μια με πεταη για καρτα sim, kai mia gia wifi.

Τι πρεπει να κανω μηπως δεν εχει ρυθμιστη σωστα?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

[τπτ...κανενας να ξερει??

 

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1602

Ακολούθησε το παραπάνω link, εκεί θα βρεις ότι χρειάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μπορει καποιος να με παραπεμψει να κανω root και αναβαθμιση σε jelly bean!!!!εχω το p5100..αλλα εχω χαθει σε ολο το φορουμ!!!

 

Άλλο πράγμα το root και άλλο η αναβάθμιση σε jelly bean. Jelly bean έκδοση ελληνική δεν έχει βγει ακόμα. Θα βρεις όμως για άλλες χώρες εδώ και εδώ τον τρόπο για να την περάσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απλα να σας πω γι αυτο το πληκτρολογιο της LOGITECH που πηρα απο το amazon και ειναι φανταστικο... η πλακα ειναι οτι ειχε κανονικα κανα 80αρι ευρο και το χαν προσφορα και το πηρα 22 δολλαρια !!!!! τιποτα δλδ... ειναι ειδικα σχεδιασμενο για το ταμπλετ μας και φυσικα εχει την ποιοτητα που χαρακτηριζει γενικα την LOGITECH... ολα δουλευουν με πληρη αρμονια... η φορτιση του πληκτρολογιου γινεται μεσω mini usb και εχω πραγματικα εντυπωσιαστει απο το ποσο κραταει η μπαταρια του.... με καλη χρηση και το φορτιζω καθε τρεις τεσσερις εβδομαδες!!!!!(ναι εβδομαδες!!!!) ειδικο και ανετο πληκτρολογιο ειδικα σχεδιασμενο για ANDROID και η κλιση που εχει οταν το ταμπλετ μας καθεται ειναι η σωστη.... οταν κλεινει κουμπωνει παρα πολυ καλα.... και το χρωμα του ειναι ακριβως μα ακριβως το ιδιο με το ταμπλετ...παιδια ειναι απλα τελειο.... η αποκριση στα πληκτρα εντυπωσιακη....σας παραθετω μερικες φωτος να το δειτε....συνδεση μεσω BLUETOOTH απροβληματιστα.....

 

Χαζή ερώτηση...Ελληνικά έχει το πληκτρολόγιο;;

Μου αρέσει πολύ και είμαι έτοιμος να το πάρω...!!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΡΙΣΕΩΣ

Οσο αφορα την συνδεσιμοτητα εχω το εξης προβλημα εαν ξερη κανεις να απαντηση.

μου κανη συνεχες αποσυνδεσης συνδεσεις,και μια με πεταη για καρτα sim, kai mia gia wifi.

Τι πρεπει να κανω μηπως δεν εχει ρυθμιστη σωστα?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις μιά βόλτα από το service της Samsung.

Αν δεν πας για τα προβλήματα που αναφέρεις,γιατί θα τους το πας?

Link to comment
Share on other sites

Χαζή ερώτηση...Ελληνικά έχει το πληκτρολόγιο;;

Μου αρέσει πολύ και είμαι έτοιμος να το πάρω...!!!

 

Ναι βεβαίως έχει.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Κανονική παίρνει.Απλά πρέπει να έχεις μαζί σου ένα μυτερό κάτι για να μπορείς να την βάζεις και να την βγάζεις ή μία γυναίκα με μεγάλα νύχια.

 

 

 

Έστειλα μνμ σε έναν Κινέζο ρωτώντας τον από τι υλικό είναι το πληκτρολόγιο και προς τιμήν του μου είπε ότι είναι πλαστικό βαμμένο στο χρώμα του αλουμινίου.

Τη θήκη φίλε μου μην την αγοράσεις.Έχω κι εγώ μία αλλά την χρησιμοποίησα 5-6 φορές και τώρα την έχω και την κοιτάω αφού μέσα σε αυτήν το tablet είναι ένα ξέρασμα τόσο πρακτικά κυρίως όμως αισθητικά και επειδή δεν σκοπεύω όσο το έχω να το βλέπω και να ξερνάω για να το χαρεί σε άψογη κατάσταση ο επόμενος ιδιοκτήτης του,την έχω πεταμένη.

 

γι αυτο σας ελεγα για την ποιοτητα του logitech.... ειναι παρα πολυ ανωτερο, δεν υπαρχει συγκριση....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Θελω να ρωτησω αν ξερει κανεις πως μπορεις να βλεπεις ελληνικη τηλεορ. απο το ταμπλετ οταν εισαι εξωτερικο. Βελγιο ας πουμε? Οσα εχω δοκιμασει.... τζιφος.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση "πως δημιουργείτε φακέλους σε κάποια οθόνη

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :-)

 

 

 

 

Υ.Γ Εννοώ φακέλους που μπορείς π.χ να βάζεις όλα τα games μεσα ή διάφορες εφαρμογές μαζί σε έναν φάκελο!!!

Edited by Alejandr
για να εξηγησω καλητερα τη εννοω:-)
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση "πως δημιουργείτε φακέλους σε κάποια οθόνη

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :-)

 

 

 

 

Υ.Γ Εννοώ φακέλους που μπορείς π.χ να βάζεις όλα τα games μεσα ή διάφορες εφαρμογές μαζί σε έναν φάκελο!!!

 

Πατάς συνεχόμενα σε ένα σημείο της οθόνης και επιλέγεις προσθήκη και μετά φακελος

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει πρόγραμμα σε android που να ενσωματώνει τους υπότιτλους μιας ταινίας όπως γίνεται στα pc? Ρωτάω γιατί κάνω προβολή των ταινιών στην τηλεόραση μου αλλά παίζει μόνο την ταινία και όχι τους υπότιτλους. Εχω βρει πρόγραμμα σε pc αλλά αναρωτιέμαι αν υπάρχει και σε android.

 

Ευχαριστώ

letv one pro ( X800 ) Official US version + Greek

Doogee X5 Galicia

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει πρόγραμμα σε android που να ενσωματώνει τους υπότιτλους μιας ταινίας όπως γίνεται στα pc? Ρωτάω γιατί κάνω προβολή των ταινιών στην τηλεόραση μου αλλά παίζει μόνο την ταινία και όχι τους υπότιτλους. Εχω βρει πρόγραμμα σε pc αλλά αναρωτιέμαι αν υπάρχει και σε android.

 

Ευχαριστώ

 

όπως γίνεται στα pc!

Link to comment
Share on other sites

Το κάνω αλλά μετά με στέλνει στο μενού των εφαρμογών!!Δεν βλέπω πουθενά επιλογή για φάκελο σου παραθέτω και κάποια screenshots
Link to comment
Share on other sites

Το κάνω αλλά μετά με στέλνει στο μενού των εφαρμογών!!Δεν βλέπω πουθενά επιλογή για φάκελο σου παραθέτω και κάποια screenshots

 

παιδια καλημερα.μια ερωτηση θελω να κανω.ξερει καποιος να μου πει με σιγουρια αν μπορω μεσω του ΤΑΒ. να κατεβασω ταινιες?πειτε μου αν θελεται για να ξερω να δω αν θα το παρω.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το κάνω αλλά μετά με στέλνει στο μενού των εφαρμογών!!Δεν βλέπω πουθενά επιλογή για φάκελο σου παραθέτω και κάποια screenshots

 

Στο πρώτο screenshot αν επιλέξεις προσθήκη στην αρχική οθόνη θα σου βγάλει επιλογή για φάκελο. Αν θες να προσθέσεις φάκελο εκεί που είναι όλες οι εφαρμογές, θα πρέπει να επιλέξεις επεξεργασία από το μενού πάνω δεξιά

 

 

Edit: εννοείς ότι πατάς προσθήκη και σε πετάει στις εφαρμογές;

Edited by Fick

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.μια ερωτηση θελω να κανω.ξερει καποιος να μου πει με σιγουρια αν μπορω μεσω του ΤΑΒ. να κατεβασω ταινιες?πειτε μου αν θελεται για να ξερω να δω αν θα το παρω.ευχαριστω

 

Ναι φίλε μου μπορεις κανονικα! Το εχω κάνει ήδη πολλές φορές! :D

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο screenshot αν επιλέξεις προσθήκη στην αρχική οθόνη θα σου βγάλει επιλογή για φάκελο. Αν θες να προσθέσεις φάκελο εκεί που είναι όλες οι εφαρμογές, θα πρέπει να επιλέξεις επεξεργασία από το μενού πάνω δεξιά

 

 

Edit: εννοείς ότι πατάς προσθήκη και σε πετάει στις εφαρμογές;

Ακριβως οταν επιλεγω προσθήκη στην αρχική οθόνη με πεταει στις εφαρμογες (αυτο οταν παταω συνεχομενα στην αρχικη οθονη).

Απο την αλλα πλευρα αν κανω το ιδιο οταν ειμαι στο μενου των εφαρμογων παταω συνεχομενα και δεν κανει τιποτα!

Τρελααααααα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως οταν επιλεγω προσθήκη στην αρχική οθόνη με πεταει στις εφαρμογες (αυτο οταν παταω συνεχομενα στην αρχικη οθονη).

Απο την αλλα πλευρα αν κανω το ιδιο οταν ειμαι στο μενου των εφαρμογων παταω συνεχομενα και δεν κανει τιποτα!

Τρελααααααα!!!!

 

Μάλλον δεν έχεις περάσει την 4.0.4 ε; Έχεις την 4.0.3 και δε θυμάμαι πως κάναμε φάκελο. Δοκίμασε να αφήσεις ένα εικονίδιο εφαρμογής πάνω σε άλλο μπας και γίνει δουλειά.

Ή πάτα παρατεταμένα μια εφαρμογή και δες αν σου βγάζει πάνω ψηλά δημιουργία φακέλου οπότε τη ακουμπάς εκεί και δημιουργεί φάκελο.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχεις περάσει την 4.0.4 ε; Έχεις την 4.0.3 και δε θυμάμαι πως κάναμε φάκελο. Δοκίμασε να αφήσεις ένα εικονίδιο εφαρμογής πάνω σε άλλο μπας και γίνει δουλειά.

Ή πάτα παρατεταμένα μια εφαρμογή και δες αν σου βγάζει πάνω ψηλά δημιουργία φακέλου οπότε τη ακουμπάς εκεί και δημιουργεί φάκελο.

Οκ ευχαριστω αυτο ειναι πατας και πανω βγαζει διαφορες επιλογες καδο κτλ και δεξια τους ενα φακελακι,αφηνεις επανω του και οκ!!

Την 4.0.3 εχω οντως.Θα ερθει αυτοματη αναβαθμιση η πρεπει να ψαχτουμε χειροκινητα???!!!

Ευχαριστω και παλι για την βοηθεια !!!!

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστω αυτο ειναι πατας και πανω βγαζει διαφορες επιλογες καδο κτλ και δεξια τους ενα φακελακι,αφηνεις επανω του και οκ!!

Την 4.0.3 εχω οντως.Θα ερθει αυτοματη αναβαθμιση η πρεπει να ψαχτουμε χειροκινητα???!!!

Ευχαριστω και παλι για την βοηθεια !!!!

 

Νομίζω ότι έρχεται αυτόματα. Δες και μια στις ρυθμίσεις > πληροφορίες συσκευής > ενημέρωση λογισμικού. Εγώ το πήγα για service και μου το έφεραν αναβαθμισμένο

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά, γνωρίζει κανείς πώς μπορούμε να βρούμε το jelly bean firmware update, που έχει κυκλοφορήσει στην αγγλία εδώ και δύο μήνες? δεν μπορώ να καταλάβω τί παίρνει τόσο καιρό στη samsung για να το κυκλοφορήσει ελλάδα, αλλά κατάντησε κουραστικό....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 2 10.1 (P5100 / P5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...