Jump to content

Samsung Galaxy S Duos (S7562)


cayman84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα Θα ήθελα να ρωτήσω αυτούς που κάναν την αναβάθμιση. Είμαι root και θέλω να μάθω αν κάνοντας την αναβάθμιση από το kies οι εφαρμογές που έχω συνδεμένες στην κάρτα τι θα γίνουν. θα χαθούν ή θα πρέπει να ξαναγίνω root για να τις λειτουργώ. Και γενικά τι άλλο επιρεάζει η αναβάθμιση σε αυτούς που είναι root και τι κερδίζουμε τέλος πάντων από την αναβάθμιση.Ευχαριστώ.

 

Καλησπέρα. Σ' εμένα δεν πείραξε τίποτα απ' την κάρτα μνήμης. Είχα μεταφέρει το Twitter, το Skype και τους χάρτες, όλα εξακολουθούν να παίζουν κανονικά. Με την αναβάθμιση χάνεται το root και πρέπει να το ξανακάνεις, εγώ το έκανα κυρίως για να δώσω SU rights στο Clean Master (και να διαγράψω τις περιττές εφαρμογές) και για το Faster GPS.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμενα παντος ειναι αγορασμενο απο Wind και μου βγαζει αυτη ως πιο προσφατη......

 

TPH = Portugal

 

http://forum.xda-developers.com/wiki/Csc

Link to comment
Share on other sites

Να σας κάνω μια ερώτηση? (κυρίως σε όποιον δεν έχει κάνει root) Έχετε θέμα με τη μπαταρία μετά την αναβάθμιση?? γιατί εμένα με έχει πεθάνει!!! θέλει 2 φορές την ημέρα φόρτιση ενώ πριν την αναβάθμιση με 1 φορά ήμουν οκ!
Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος να μου πει πως μπορω να σταματηδω τις αυτιματες ενημερωσεις με το 3G υπαρχει καποια ρυθμηση

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πως μπορω να απεγκαταστηδω τις εφαρμογες που εγκατασταθηκαν μετα την αναβαθμηση

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος να μου πει πως μπορω να σταματηδω τις αυτιματες ενημερωσεις με το 3G υπαρχει καποια ρυθμηση

play store -> μενού -> ρυθμίσεις -> στο υπομενού "Γενικά" θα δεις την επιλογή για τις αυτόματες ενημερώσεις

Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος να μου πει πως μπορω να σταματηδω τις αυτιματες ενημερωσεις με το 3G υπαρχει καποια ρυθμηση

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πως μπορω να απεγκαταστηδω τις εφαρμογες που εγκατασταθηκαν μετα την αναβαθμηση

 

ευχαριστω

 

 

Για το πρώτο:

α) Για τις ενημερώσεις του τηλεφώνου: Ρυθμίσεις -> Πληροφορίες συσκευής -> Ενημέρωση λογισμικού -> Μόνο Wi-Fi.

β) Για όλες τις άλλες εφαρμογές: Μπαίνεις στο Play Store -> Ρυθμίσεις -> Αυτόματη ενημέρωση εφαρμογών -> Αυτόματη ενημέρωση μόνο μέσω Wi-Fi.

 

Για το δεύτερο, πρέπει να κάνεις root.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά η ερώτηση αφορά και άλλες συσκευές τηλεφώνου αλλά εγώ το καλώδιο για αυτήν την συσκευή το αγόασα.

Πέρασα τυχαία από έναν «Ζερβουδάκη» κα επειδή χρειαζόμουν ένα δεύτερο καλώδιο Usb μπήκα μέσα και ρώτησα. Μου έδωσε ένα το οποίο φαίνεται να είναι original αλλά γράφει επάνω U2 ενώ αυτό που είχε η συσκευασία γράφει U6 και είναι πιό χοντρό. Πέντε ευρώπουλα ο Κος Ζερβουδάκης bulk συσκευασία παρακαλώ.

 

Τώρα βλέπω στο ιντερνετ και καλώδιο U9 το οποίο πρέπει να κάνει και αυτό. Γνωρίζει κάποιος τις διαφορές;

 

:rolleyes:

Edited by Vox
Ορθογραφία
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση για το πιο σημαντικο γιατι η αλλη σιμ δεν εχει πακετο ινετ!

πως μπορω να βαλω να μπαινει παντα στο inet-3g μονο απο την μια sim?και να μπλοκαρω εντελως την αλλη?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Sorry αν έχει αναφερθεί ξανά αυτό που θέλω να ρωτήσω.

 

Βρήκα ένα άρθρο με σχετικά πρόσφατη ημερομηνία που έχει οδηγό για εγκατάσταση Android 4.4 στο S Duos. Τα σχόλια από κάτω είναι ενθαρρυντικά και σκέφτομαι να το δοκιμάσω. Κυρίως επειδή έχω ακούσει ότι το 4.4 τρώει λιγότερους πόρους, άρα υποθέτω ότι είναι καλή αναβάθμιση για το S Duos. Τι λέτε; Το έχει επιχειρήσει κάποιος να μας πει εντυπώσεις;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ δύσκολο. Επίσημο 4.4 δεν είναι. Αν έχει κάτσει κάνεις να φτιάξει custom rom βασισμένη σε νεότερη έκδοση, κατά πάσα πιθανότητα θα υπήρχε ήδη θέμα στο xda όπου θα το είχαν δοκιμάσει και πολλοί. Και παλιότερα υπήρχε ένα βίντεο στο YouTube που έδειχνε κάποιον να περνάει cyanogenmod. Ήταν εντελώς μούφα, γιατί επρόκειτο για έκδοση άλλης συσκευής, που αν την πέρναγε σε αυτό θα κατέληγε με ένα ωραιότατο τούβλο. Και φυσικά μετά το τέλος του φλασαρίσματος δεν το έδειχνε να ανάβει, παρά τελείωνε το βίντεο. Αν θες μοιράσου το link με το άρθρο που βρήκες.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ δύσκολο. Επίσημο 4.4 δεν είναι. Αν έχει κάτσει κάνεις να φτιάξει custom rom βασισμένη σε νεότερη έκδοση, κατά πάσα πιθανότητα θα υπήρχε ήδη θέμα στο xda όπου θα το είχαν δοκιμάσει και πολλοί. Και παλιότερα υπήρχε ένα βίντεο στο YouTube που έδειχνε κάποιον να περνάει cyanogenmod. Ήταν εντελώς μούφα, γιατί επρόκειτο για έκδοση άλλης συσκευής, που αν την πέρναγε σε αυτό θα κατέληγε με ένα ωραιότατο τούβλο. Και φυσικά μετά το τέλος του φλασαρίσματος δεν το έδειχνε να ανάβει, παρά τελείωνε το βίντεο. Αν θες μοιράσου το link με το άρθρο που βρήκες.

 

Καλησπέρα και ευχαριστώ για την απάντηση. Όντως και εγώ δύσκολο το βλέπω να υπάρχει ή να υπάρξει στο μέλλον υποστήριξη. Κρίμα πάντως γιατί θα ήταν σοβαρή αναβάθμιση.

 

Τελικά έκανα λάθος, το λίνκ που βρήκα αφορούσε το S Duos 2 και δεν το είχα παρατηρήσει...

 

Οπότε συγγνώμη και αγνοήστε το προηγούμενο μήνυμά μου.

 

Ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, δεν ξέρω αν πρέπει να το γράψω εδώ μιας και πρόκειται για το Samsung Galaxy trend plus S7580. Απλά επειδή μοιάζει με την δική σας. Έχει το κινητό η κοπέλα μου και ξαφνικά σταμάτησε να δουλεύει η εναλλαγή γλωσσών στο πληκτρολόγιο. Δεν βγάζει πλέον τα βελάκια αριστερά-δεξιά στο space και κολλάει στην τελευταία επιλεγμένη γλώσσα. Αν βάλω πρώτα τα ελληνικά μόνο, ότι γλώσσα και να βάλω σαν δεύτερη μένει μόνο αυτή, αν βάλω κάποια άλλη πρώτη όποια άλλη και να βάλω μετά μένει πάντα η πρώτη. Στο μενού των ρυθμίσεων παρόλα αυτά, δείχνει και τις δύο σαν επιλεγμένες.

Έχετε καμιά ιδέα, διαφορετική από factory reset αν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παίδες αξίζει να του κάνω την αναβάθμιση ή θα σέρνεται χειρότερα;

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σύντροφοι

Έχω ενεργοποιήσει την προώθηση κλήσεων από την μια κάρτα σιμ στην άλλη, ώστε όποτε μιλώ στην μια κάρτα και με πάρουν τηλέφωνο στην άλλη να μην μου έρθει σαν μήνυμα χαμένης κλήσης αλλά σαν εισερχόμενη κλήση.

Αλλά καθώς δοκίμαζα αν δουλεύει και μιλούσα στην μια κάρτα και πήρα τηλέφωνο στην άλλη μου εμφάνισε εισερχόμενη κλήση αλλά δεν έκανε κάποιον θόρυβο να με ειδοποιήσει…

Δηλαδή αν είσαι μέρα μεσημέρι και μιλάς δεν μπορείς να καταλάβεις αν φωτίζει η οθόνη και έχεις εισερχόμενη κλήση…

Μήπως είναι κάποια ρύθμιση που μου διαφεύγει..?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά γεια! μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ να δω την εφαρμογή της vodafone mobile tv-novasports mobile, σε android, γιατί λέει ότι δεν είναι διαθέσιμη μέσω internet (ακόμα και μέσω 3G) και δεν μπορώ να μπω ακόμα και από την εφαρμογή My vodafone όπου έχει και επιλογή mobile tv. Μήπως επειδή είναι dual sim και η vodafone είναι η 2η sim και γιαυτό δεν υποστηρίζει 3g (υποστηρίζει μόνο από την 1η);

Ευχαριστώ για τυχόν πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

και οι δυο γραμμες υποστηριζουν 3g αλλα οχι ταυτοχρονα..πηγαινε στις ρυθμισεις-περ.ρυθμισεις-δικτυα και επελεξε το
Link to comment
Share on other sites

και οι δυο γραμμες υποστηριζουν 3g αλλα οχι ταυτοχρονα..πηγαινε στις ρυθμισεις-περ.ρυθμισεις-δικτυα και επελεξε το

 

ερώτηση: εαν μπαίνεις στο ιντερνετ μόνο με wifi, παίζει ρόλο η ταχύτητα εαν έχεις επιλέξει 2g ή 3g;

Link to comment
Share on other sites

Πριν μια εβδομάδα το κινητό παρέδωσε πνεύμα, ένα βράδυ άρχισε και έκλεινε μόνο του και μετά δεν ξανάνοιξε…. Δοκιμάσαμε και άλλη μπαταρία τίποτα νεκρό….. 14 μηνών κινητό δίχως υπερβολική χρήση…. Το πήγα στο service στη Ηράκλειο Κρήτης και το έστειλαν στην Αθήνα σε ανώτερο service όπως μου είπαν… έχει περάσει μια εβδομάδα και δεν έχω νέα. Εγγύηση έχω οπότε δεν περιμένω να έχω τίποτα δυσάρεστες εκπλήξεις αλλά μήπως έχει κάποιος εμπειρία του τι να περιμένω; Γενικά τα επισκευάζουν στη Samsung ή σε λένε πάρε ένα άλλο παλιό; Κάνουν γρήγορα ή με την αράδα τους;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω,το κινητο υποστηριζει την υπηρεσια nova go;

 

Σύμφωνα με τον έλεγχο συμβατότητας που κάνει το Play Store, είναι, το εμφανίζει ως συμβατό. Αν δεις τις απαιτήσεις της εφαρμογής όμως γράφει "Η εφαρμογή απαιτεί έκδοση λογισμικού 4.2 (Jelly Bean) ή νεότερη." Και τα σχόλια των περισσότερων χρηστών λένε ότι δεν παίζει σε 4.0.4 & 4.1.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τον έλεγχο συμβατότητας που κάνει το Play Store, είναι, το εμφανίζει ως συμβατό. Αν δεις τις απαιτήσεις της εφαρμογής όμως γράφει "Η εφαρμογή απαιτεί έκδοση λογισμικού 4.2 (Jelly Bean) ή νεότερη." Και τα σχόλια των περισσότερων χρηστών λένε ότι δεν παίζει σε 4.0.4 & 4.1.

 

Ναι κι εγω αυτο περιμενα αφου απο οτι βλεπω το κινητο αυτο η εκδοση του ειναι 4.1.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Duos (S7562)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...