Jump to content

Samsung Galaxy S Duos (S7562)


cayman84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τα ΝΟΚΙΑ για μεταφορά εικόνων βίντεο επαφών κ.τ.λ είχα το NOKIA PC SUITE.

Υπάρχει κάτι παρόμοιο για τα Samsung;

Ναι , αυτό ---> http://www.samsung.com/gr/support/usefulsoftware/KIES/JSP

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ζελατίνη για την οθόνη κυκλοφορεί στην αγορά ;

εδώ βρίσκεις τα πάντα ολα http://www.extreme-mobile.gr/shop/products

αλλά ..... googlarise και εσυ λιγάκι :p

ολα ετοιμα τα θες:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

οταν μπαινει το κινιτο σε recovery mode κ το συνδεω με usb δεν μου δειχνει το odin οτι το αναγωνρισε καμια βοηθεια?εχω εγκατεστιμενο το samsung kies..

 

Δοκίμασε να πας: Ρυθμίσεις -> Επιλογές Προγραμματιστή -> Εντοπισμός σφαλμάτων USB: Κάνε επιλογή.

992
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα δεν μου αναγνωριζει την μικρο σντι την εξωτερικη ενω την αναγνωριζε παλια κανονικα ξερει κανεις κατι?Την βγαζω την βαζω και τιποτα....ΣΟΣ!!!Να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων? Edited by stef31nos
Link to comment
Share on other sites

Ζελατίνη για την οθόνη κυκλοφορεί στην αγορά ;

 

Εδώ: http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.013266

 

Εγώ το παράγγειλα την Κυριακή το βράδυ και την Δευτέρα το είχα στα χέρια μου, τώρα βέβαια γράφει "Διαθεσιμότητα: Κατόπιν παραγγελίας σε 4-7 εργάσιμες ημέρες".

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα δεν μου αναγνωριζει την μικρο σντι την εξωτερικη ενω την αναγνωριζε παλια κανονικα ξερει κανεις κατι?Την βγαζω την βαζω και τιποτα....ΣΟΣ!!!Να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων?

 

Παίζει να χάλασε η κάρτα.Δοκίμασε πρώτα με ανταπτορα στο πισι και μετά βλέπεις.

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να πας: Ρυθμίσεις -> Επιλογές Προγραμματιστή -> Εντοπισμός σφαλμάτων USB: Κάνε επιλογή.

 

Το χω τικαρισμενο γτ πριν λιγες μερες το εκανα κ ροοτ..αλλα τπτ..μολις ειμαι στο recovery το συνδεω κ τπτ το βαζω κ σε αλλη θυρα αλλα παλι τα ιδια..καμια ιδεα?Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το χω τικαρισμενο γτ πριν λιγες μερες το εκανα κ ροοτ..αλλα τπτ..μολις ειμαι στο recovery το συνδεω κ τπτ το βαζω κ σε αλλη θυρα αλλα παλι τα ιδια..καμια ιδεα?Ευχαριστω

 

Φίλε δεν θέλει recovery mode αλλά download mode για να δουλέψει το οντιν

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν θέλει recovery mode αλλά download mode για να δουλέψει το οντιν

 

ναι αλλα στις οδιγιες για τν αναβαθμηση μου λεει να πατησω το home button+volume + +power button..πως μπαινουμε τοτε σε download mode?

Link to comment
Share on other sites

Πατα και το volume + αλλα και το volume -

Ολα μαζι δηλαδη και home buton και power ...

Μολις βγει το Samsung άφησε τα .....

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ευχαριστω..δοκιμαζω μια ρομ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2087177&page=1 προσπαθω να κανω overclock τωρα εχω περασει τν kernel αλλα δν ξερω με ποιο προγραμα να το κανω OC καμια βοηθεια ξερει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

To βρηκα εδω http://www.alfamobile.gr/product.php?id_product=3001

 

εχει ψωνισει καποιος απο την εταιρια?? Υπαρχει καμια γνωμη??? Η τιμη θεωρειται καλη???

""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

To βρηκα εδω http://www.alfamobile.gr/product.php?id_product=3001

 

εχει ψωνισει καποιος απο την εταιρια?? Υπαρχει καμια γνωμη??? Η τιμη θεωρειται καλη???

 

εγκγηση εχει?γιατι δεν βλεπω να το γραφει..η τιμη καλη ειναι..Πρωσοπικα θα προτιμουσα λιγο πιο ακριβο μαγαζι αλλα με εγγυηση!!αν χρειαζεσε dual και εισαι μεσος χρηστης τοτε αξιζει το κινιτακι..

Link to comment
Share on other sites

ΤΡΟΠΟΣ ΕΠΕΚΤΑΣΗΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΜΝΗΜΗΣ

Η ΛΎΣΗ ΒΡΈΘΗΚΕ ΤΟ ΚΟΛΠΟ ΠΟΥ ΓΊΝΕΤΕ ΕΊΝΑΙ ΝΑ ΑΛΑΞΕΙ Η ΕΣΩΤΕΡΙΚΉ ΚΑΡΤΑ ΜΕ ΤΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΉ(ΜΕ ΗΑCK)

ΓΊΝΕΤΕ ΣΕ ΌΛΑ ΤΑ ΚΙΝΗΤΆ ΚΑΙ ΔΟΚΙΜΑΣΜΈΝΟ ΑΠΌ ΜΕΝΑ ΣΤΟ SAMSUNG S7562

 

ΠΡΟΫΠΟΘΈΣΕΙΣ:

A) ROOT ACCES ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2171441 )

B) MEMORY CARD

 

ΟΔΗΓΙΕΣ

1)Κάνουμε search στο google play το «Root externat 2” internal και το κατεβάζουμε

2)Ανοίγουμε το πρόγραμμα

3)Αν μας εμφανίσει μήνυμα πως δεν έχουμε κάνει τις ρυθμίσεις πατάμε GO, αλλιώς πηγαίνουμε πάνω δεξιά στις ρυθμίσεις

4)Τικάρουμε το "Use per defaults"

5)Πατάμε "View the different devices" περιμένουμε 5 δευτερόλεπτα και σκρολαρουμε κάτω

6)βλέπουμε μια νέα λίστα εδώ αναζητάμε /dev/block/vold/179:33<---αυτός είναι ο αριθμός που χρειαζόμαστε

7)Πηγαίνουμε πάλι πάνω πατάμε στο"The ext.sdcard device access" και αλλάζουμε το τελευταίο κομμάτι των αριθμών στους αριθμούς που είδαμε πριν λίγο πιστεύω όλοι σε αυτό το μοντέλο κινητού τους ιδίους θα έχουμε αλλά το τεστάρουμε

8)Πάμε πίσω και Τικάρουμε το "At boot"

9)Πατάμε "external > internal" περιμένουμε 10 δευτερόλεπτα και βαίνουμε από το πρόγραμμα

10)Πάμε Ρυθμίσεις-Χώρος αποθήκευσης και βλέπουμε ότι το μέγεθος τώρα έγινε ίδιο με της memory card

ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ!!

ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΕΤΕ ΟΠΟΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΘΕΛΕΤΕ..:rolleyes:

 

Βρε παιδιά έκανα αυτό που λέει ο φίλος και ........μου έκανε 1,78G εσωτερική και 1.78G την εξωτερική :mad:

Τι έκανα λάθος ? :X

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

εχει τυχει σε κανεναν να γρατζουνιστει το κρυσταλακι τη καμερας πισω;

λογικα πρεπει να ειναι αντχαρακτικο ε;

περιμενω θηκη και ζελατινες απο κινα και το μιζεριαζω λιγο παραπανω στο πως ακουμπαω την συσκευη..μην ειμαι υπερβολικος;

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ευχαριστω..δοκιμαζω μια ρομ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2087177&page=1 προσπαθω να κανω overclock τωρα εχω περασει τν kernel αλλα δν ξερω με ποιο προγραμα να το κανω OC καμια βοηθεια ξερει κανεις?

 

Υπάρχουν πολλά.

Ενα καλό ειναι το cpu tuner που ειναι και free.

 

Το κινητό αλλάζει επίπεδο έτσι και ειναι χαοτική η διαφορά στην ταχύτητα.

Εγω το έχω μόνιμα στο 1300

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλά.

Ενα καλό ειναι το cpu tuner που ειναι και free.

 

Το κινητό αλλάζει επίπεδο έτσι και ειναι χαοτική η διαφορά στην ταχύτητα.

Εγω το έχω μόνιμα στο 1300

Μπορεις φιλε μου να βοηθησεις και εμας να μας πεις πως το εκανες?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πήρα το κινητό πριν 10 μέρες...μια χαρά το βρίσκω εκτός του γεγονότος ότι βουίζει αρκετά ο ήχος όταν κάνω κλήσεις, και σε εμένα και στον συνδιαλλέκτη μου...είτε πάρω είτε με πάρουν και στις 2 κάρτες (cosmote kai vodafone)...δοκίμασα να τις αλλάξω θέση μεταξύ τους, αλλά του βουητό παραμένει (αρκετά έντονο που σε προκαλεί να κλείσεις και να ξαναπάρεις)...έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα???προτάσεις πριν το πάω πίσω??μήπως είναι θέμα ρυθμίσεων??και τις 2 κάρτες τις έχω σε "mono gsm" ρυθμισμένες. ...ευχαριστώ εκ των προτέρων για όποια βοήθεια...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πήρα το κινητό πριν 10 μέρες...μια χαρά το βρίσκω εκτός του γεγονότος ότι βουίζει αρκετά ο ήχος όταν κάνω κλήσεις, και σε εμένα και στον συνδιαλλέκτη μου...είτε πάρω είτε με πάρουν και στις 2 κάρτες (cosmote kai vodafone)...δοκίμασα να τις αλλάξω θέση μεταξύ τους, αλλά του βουητό παραμένει (αρκετά έντονο που σε προκαλεί να κλείσεις και να ξαναπάρεις)...έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα???προτάσεις πριν το πάω πίσω??μήπως είναι θέμα ρυθμίσεων??και τις 2 κάρτες τις έχω σε "mono gsm" ρυθμισμένες. ...ευχαριστώ εκ των προτέρων για όποια βοήθεια...

 

φίλε μου είναι θέμα συσκευής είναι κακής ποιότητος, το είχα και σε έμενα τα ίδια έκανε

Link to comment
Share on other sites

Βαλτε αυτν την ρομ και θα τρεχει σφαιρα το κινιτο..μιλαμε εχει κανει πολυ καλη δουλεια ο ανθρωπος!!αργοτερα μπορειτε να προσθεσετε κ kernel που κανει αυτοματο overclock στα 1300ghz χωρις να ανεβαζει ουτε 1 βαθμο στν θερμοκρασια!!απλα ακολουθειστε τις οδιγιες και θα δειτε μεγαλη διαφορα και στν μπαταρια πιστεψτε με το τεσταρω μερες τωρα ολα τρεχουν ρολοι!!:Dhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2087177
Link to comment
Share on other sites

διορθώνεται με κάποιο τρόπο? πχ επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή αναβάθμιση από τη samsung?? ή είμαι καταδικασμένος λόγω της αρχικής επιλογής μου να το αγοράσω??
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Duos (S7562)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...