Jump to content

Samsung Galaxy S Duos (S7562)


cayman84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά,πήρα το κινητό πριν 2 βδομάδες και έχω αγανακτήσει.Κολλάει πάρα πολύ,καθυστερεί πολύ,και αν έχω ανοιχτή εφαρμογή μπορεί να χάσω μέχρι και κλήση από το κολλήματα του.Το πήρα να μου λύσει τα χέρια και μου κανε το αντίθετο.Δε το χω φορτώσει έχω βάλει 5 εφαρμογές.Τι λύσεις υπάρχουν χωρίς να χάσουμε την εγγύηση;Μια καινούρια ανβάθμιση που λένε ότι θα βγει θα με σώσει από τα προβλήματα;Είμαι τελείως άσχετος από android οπότε όσο πιο απλά τα πείτε τόσο καλύτερα.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδιά,πήρα το κινητό πριν 2 βδομάδες και έχω αγανακτήσει.Κολλάει πάρα πολύ,καθυστερεί πολύ,και αν έχω ανοιχτή εφαρμογή μπορεί να χάσω μέχρι και κλήση από το κολλήματα του.Το πήρα να μου λύσει τα χέρια και μου κανε το αντίθετο.Δε το χω φορτώσει έχω βάλει 5 εφαρμογές.Τι λύσεις υπάρχουν χωρίς να χάσουμε την εγγύηση;Μια καινούρια ανβάθμιση που λένε ότι θα βγει θα με σώσει από τα προβλήματα;Είμαι τελείως άσχετος από android οπότε όσο πιο απλά τα πείτε τόσο καλύτερα.

 

Ευχαριστώ.

 

Τρεις λύσεις υπάρχουν, και οι 2 είναι κάπως δύσκολες για αρχάριους:

 

1)Περνάς την ρομ Kyleopen που έχει αναφερθεί σε παραπάνω ποστ, και το κινητό γίνεται κάπως πιο γρήγορο. Δυστυχώς είναι απογοητευτικά αργό σε στοκ μορφή. Με μια έξτρα διαδικασία δεν χάνεις την εγγύηση, αλλά δε το έχω δοκιμάσει για να ξέρω.

 

2) Περιμένεις (για πόσο δεν γνωρίζω :confused:), φημολογείται πως το επόμενο update θα είναι σε jelly bean και πιθανόν να λύνει τα προβλήματα ταχύτητας. Προσωπικά θεωρώ πως δεν μπορεί με ένα update το τηλέφωνο να μεταμορφωθεί, ίσως γίνει κάπως καλύτερο αλλά θαύματα δεν γίνονται.

 

3)Το πουλάς και παίρνεις άλλο. Τώρα κατά πόσο εύκολα πουλάς ένα τηλέφωνο που "κουτσαίνει" από το εργοστάσιο, και πόσα χρήματα θα χάσεις, είναι μεγάλη συζήτηση...

 

Πάντως δοκίμασε το advanced task manager και ρύθμισε το να κλείνει τις εφαρμογές αυτόματα, όπως επίσης με το home button (το κουμπί κάτω ανάμεσα από τα αφής) πατημένο πολλή ώρα εμφανίζει τις εφαρμογές και μπορείς απο εκεί να τις κλείσεις.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ξέρει κανείς πως βάζουμε φωτογραφία στην επαφή?

Επαφές >πατάς παρατεταμένα πάνω στην επαφή> Επεξεργασία και δίπλα απο το ονομα εχει ενα τετράγωνο

πατάς πάνω στο τετράγωνο και σου δίνει τη δυνατότητα να πάρεις μια εικόνα που εχεις αποθηκευσει στο τηλ. η να κάνεις λήψη φωτογραφίας :p

τα παραπάνω μπορείς να τα κάνεις και με το Samsung kies πολύ πιο εύκολα

Edited by kaberos
Link to comment
Share on other sites

Επαφές >πατάς παρατεταμένα πάνω στην επαφή> Επεξεργασία και δίπλα απο το ονομα εχει ενα τετράγωνο

πατάς πάνω στο τετράγωνο και σου δίνει τη δυνατότητα να πάρεις μια εικόνα που εχεις αποθηκευσει στο τηλ. η να κάνεις λήψη φωτογραφίας :p

τα παραπάνω μπορείς να τα κάνεις και με το Samsung kies πολύ πιο εύκολα

 

Να προσθεσω οτι πρεπει να καταφερεις να τρεξει το Samsung Kies......(ποιο αχρηστο προγραμμα δεν εχω ξαναδει)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με τη RAM. Ενώ την καθαρίζω, μετά από λίγο αρχιζει και γεμίζει σιγά σιγά.Πάω ρυθμίσεις-->διαχειριστής εφαρμογών-->σε εκτέλεση.Στις υπηρεσιες που ειναι σε χρηση οι περισσοτερες νομιζω ειναι χρησιμες.Πατάω μετά στις διεργασίες μνήμης cashe παταω πανω σε μια εφαρμογη,πχ retro clock ή το talk υστερα παταω διακοπή αλλά μετα απο λίγο μου τις κάνει επαννεκίνηση ενώ δεν θέλω.Ξέρει κανείς πως λύνετε αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με τη RAM. Ενώ την καθαρίζω, μετά από λίγο αρχιζει και γεμίζει σιγά σιγά.Πάω ρυθμίσεις-->διαχειριστής εφαρμογών-->σε εκτέλεση.Στις υπηρεσιες που ειναι σε χρηση οι περισσοτερες νομιζω ειναι χρησιμες.Πατάω μετά στις διεργασίες μνήμης cashe παταω πανω σε μια εφαρμογη,πχ retro clock ή το talk υστερα παταω διακοπή αλλά μετα απο λίγο μου τις κάνει επαννεκίνηση ενώ δεν θέλω.Ξέρει κανείς πως λύνετε αυτό;

 

Δεν λύνεται φίλε μου είναι ο τρόπος λειτουργίας του ανδροιντ

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας ...........

Έχω το galaxy s duos 2 βδομάδες κ μου έχει σπάσει τα νεύρα . Κολαει πάρα πολύ,για να ανοίξει 1 εφαρμογή κάνει 2 λεπτά κ να φανταστείτε έχω κατεβάσει ΜΟΝΟ 3 ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ. Έκτος το οτι κολαει πάρα πολύ αργεί κ ο επεχεργαστης του να κάνει το οτιδήποτε. Δεν ξέρω αν φταίει το γεγονός οτι οι εφαρμογές ΔΕΝ ΜΕΤΑΦΈΡΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ. Θα ήθελα να με βοηθήσετε να κάνω root στο κινητό γιατί δεν ξερω κάποια άλλη μέθοδο που μπορεί να βελτιώσει το κινητό .(δεν ξερω καθόλου την διαδικασία για root αν κ διάβασα μερικά άρθρα άλλα δεν κατάλαβα κ πολλά).

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Link to comment
Share on other sites

όταν πάω να στείλω μήνυμα μου βγάζει ένα σύννεφα κι το οποίο γράφει το εξής : το μήνυμα μπορεί να είναι κατεστραμμένο στη συσκευή του παραληπτη. άλλαξε τη λειτουργία εισαγωγής σε αυτόματη . έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει .ισως κάτι από τις ρυθμίσεις , στο γλώσσα και εισαγωγή.
Link to comment
Share on other sites

όταν πάω να στείλω μήνυμα μου βγάζει ένα σύννεφα κι το οποίο γράφει το εξής : το μήνυμα μπορεί να είναι κατεστραμμένο στη συσκευή του παραληπτη. άλλαξε τη λειτουργία εισαγωγής σε αυτόματη . έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει .ισως κάτι από τις ρυθμίσεις , στο γλώσσα και εισαγωγή.

Μηνύματα > ρυθμίσεις > εισαγωγή λειτουργίας > και επέλεξε αυτόματο :p

Link to comment
Share on other sites

Επαφές >πατάς παρατεταμένα πάνω στην επαφή> Επεξεργασία και δίπλα απο το ονομα εχει ενα τετράγωνο

πατάς πάνω στο τετράγωνο και σου δίνει τη δυνατότητα να πάρεις μια εικόνα που εχεις αποθηκευσει στο τηλ. η να κάνεις λήψη φωτογραφίας :p

τα παραπάνω μπορείς να τα κάνεις και με το Samsung kies πολύ πιο εύκολα

 

Και για να γίνει αυτό μήπως θα πρέπει η επαφή να είναι αποθηκευμένη στο τηλέφωνο και όχι στην κάρτα sim;

 

Αν ναι πως επιλέγουμε αποθήκευση επαφής στο τηλέφωνο και όχι στην κάρτα;;

Link to comment
Share on other sites

Επαφές >πατάς παρατεταμένα πάνω στην επαφή> Επεξεργασία και δίπλα απο το ονομα εχει ενα τετράγωνο

πατάς πάνω στο τετράγωνο και σου δίνει τη δυνατότητα να πάρεις μια εικόνα που εχεις αποθηκευσει στο τηλ. η να κάνεις λήψη φωτογραφίας :p

τα παραπάνω μπορείς να τα κάνεις και με το Samsung kies πολύ πιο εύκολα

 

Εγω φιλε το τετραγωνο που λες διπλα στο ονομα γιατη δεν το βλεπω...?μοιπος κανω κατι λαθος?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά κάτι τέτοιο εδώ είναι ρίσκο να το παραγγείλω? http://www.aliexpress.com/item/1-1-s7562-galaxy-trends-duos-Android-4-0-4-Inch-Capacitive-Screen-800-480-pixels/934031266.html

που είναι η λουμπα?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να ρίξετε μιά ματιά στα προηγούμενα πόστ,

θα βρείτε σημαντικες απαντήσεις στα θέματα που σας απασχολούν.

Οπως στο θέμα μνήμης που αναφέρεται.

 

Καλησπέρα σας ...........

Έχω το galaxy s duos 2 βδομάδες κ μου έχει σπάσει τα νεύρα . Κολαει πάρα πολύ,για να ανοίξει 1 εφαρμογή κάνει 2 λεπτά κ να φανταστείτε έχω κατεβάσει ΜΟΝΟ 3 ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ. Έκτος το οτι κολαει πάρα πολύ αργεί κ ο επεχεργαστης του να κάνει το οτιδήποτε. Δεν ξέρω αν φταίει το γεγονός οτι οι εφαρμογές ΔΕΝ ΜΕΤΑΦΈΡΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ. Θα ήθελα να με βοηθήσετε να κάνω root στο κινητό γιατί δεν ξερω κάποια άλλη μέθοδο που μπορεί να βελτιώσει το κινητό .(δεν ξερω καθόλου την διαδικασία για root αν κ διάβασα μερικά άρθρα άλλα δεν κατάλαβα κ πολλά).

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

 

Και root να το κάνεις δεν σώζεται καμιά κατάσταση.

Κοίτα μερικά πόστ πιό πίσω και θα βρείς λύση με την μνήμη.

Στην κάρτα μνήμης δεν μπορεί να μεταφερθεί τίποτα ακόμη,

το έχει κλειδωμένο η SAMSUNG.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα προσπάθησα να γίνω router αλλα δεν το κατάφερα.Πήγα ρυθμίσεις-->περισσότερες ρυθμίσεις-->tethering και φορ.σημ.προσβ το ενεργοποίησα.Ήταν ορατό στην άλλη συσκευή αλλά δεν ξέρω το κωδικό.Τα φώτα σας παρακαλώ!:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εγώ έχω το πρόβλημα με το bluetooth. Μετά από λίγη ώρα απενεργοποιείται και χάνει την επαφή... Ο χρόνος στις ρυθμίσεις είναι "απεριόριστος". Τι μπορεί να φταίει? Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά κάτι τέτοιο εδώ είναι ρίσκο να το παραγγείλω? http://www.aliexpress.com/item/1-1-s7562-galaxy-trends-duos-Android-4-0-4-Inch-Capacitive-Screen-800-480-pixels/934031266.html

που είναι η λουμπα?

 

RAM: 256M Εδω σίγουρα

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα προσπάθησα να γίνω router αλλα δεν το κατάφερα.Πήγα ρυθμίσεις-->περισσότερες ρυθμίσεις-->tethering και φορ.σημ.προσβ το ενεργοποίησα.Ήταν ορατό στην άλλη συσκευή αλλά δεν ξέρω το κωδικό.Τα φώτα σας παρακαλώ!:D

Λύθηκε:happy:

Link to comment
Share on other sites

Χθες προσπαθησα να κατεβασω μια εφαρμογη για blacklist προγραμμα ....αλλα δυστυχως δεν λειτουργουσε καμια...συνεχιζαν να με καλουν κανονικα...μηπως φταιει η ICS διοτι σε κινητο με ginger δουλευε κανονικα..υπαρχει καποιο αλλο προγραμμα που να λειτουργει?
Link to comment
Share on other sites

Χθες προσπαθησα να κατεβασω μια εφαρμογη για blacklist προγραμμα ....αλλα δυστυχως δεν λειτουργουσε καμια...συνεχιζαν να με καλουν κανονικα...μηπως φταιει η ICS διοτι σε κινητο με ginger δουλευε κανονικα..υπαρχει καποιο αλλο προγραμμα που να λειτουργει?

Δεν χρειάζεσαι καμια εφαρμογή για blacklist

Σου δίνει αυτή τη δυνατότητα το τηλέφωνο

πας Τηλέφωνο > Ρυθμίσεις Κλήσεων > Απόρριψη κλήσης > ενεργοποιής τη λειτουργεία αυτομ. απόρριψης και στη λίστα αυτόματης απόρριψης προσθέτεις τα τηλ και αν θές οτι είναι αγνωστο :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι καμια εφαρμογή για blacklist

Σου δίνει αυτή τη δυνατότητα το τηλέφωνο

πας Τηλέφωνο > Ρυθμίσεις Κλήσεων > Απόρριψη κλήσης > ενεργοποιής τη λειτουργεία αυτομ. απόρριψης και στη λίστα αυτόματης απόρριψης προσθέτεις τα τηλ και αν θές οτι είναι αγνωστο :p

 

σε ευχαριστω πολυ δεν το ηξερα οτι εδινε την δυνατοτητα το τηλεφωνο απο μονο του...να σαι καλα!:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Duos (S7562)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...