Jump to content

Samsung Galaxy S Duos (S7562)


cayman84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα μου λέτε γιατί δεν συνδέεται στο wi-fi? Βασικά μια συνδέεται μια όχι, μου'χει σπάσει τα νεύρα. Καμμιά ιδέα?Το έχει πάθει άλλος αυτό ή είμαι ο μόνος???

 

Τι εννοείς δεν συνδέεται.Σε όποιο wi-fi προσπάθησα να μπώ (cafe κ.τ.λ.) και το βρήκε γρήγορα και συνδέθηκε σταθερότατα σε αντίθεση με iphone το οποίο είχε σε κοινό wifi αποσυνδέσεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια ξερει κανεις πια ειναι η επιλογη για να συνδεεται με 3g απτη μια SIM μονο?σημερα μου σταλθηκε μηνυμα απο την 1 sim οτι με χρεωσε 1 ευρω.Αν δεν κανω λαθος ειχα μπει μονο με wifi.Ποιες ειναι οι ρυθμισεις που πρεπει να εχω για τις SIM?
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα ειμαι σε αναζητηση dual κινητου λεω να παρω το sg s duos αξιζει η αγορα απο πλαισιο με τους χαρτες?

καποια αλλη εναλκτικη για καλητερη τιμη υπαρχει?

Επειδη πιγενω Αυστρια Γερμανια καποιες φορες το dont panic που δεινει δωρα θα εχει αυτες της χωρες ?

 

Thnx

 

Απο αυτα εχει αγωρασει καποιος ? http://www.skroutz.gr/s/2358832/Samsung-Galaxy-S-Duos-S7562.html?keyphrase=s7562

 

Εχει αγοασει καποιος απο αυτα ?

Link to comment
Share on other sites

Κινητό μανία, "πουλάκια" και βνπ προσωπικά πάντα άψογη εξυπηρέτηση! :cool:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Εχει αγοασει καποιος απο αυτα ?

 

Οχι δεν έχει χάρτες εξωτερικού έχει μόνο Ελλάδος. Με έχτρα χρέωση θα μπορείς να βάλεις σε συνενόηση με την genius drive.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν έχει χάρτες εξωτερικού έχει μόνο Ελλάδος. Με έχτρα χρέωση θα μπορείς να βάλεις σε συνενόηση με την genius drive.

 

Οποτε το αφεινω ,,,, εσεις γενικα πιο εχετε? καποιο καλο? δωρεαν ακομα καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Οποτε το αφεινω ,,,, εσεις γενικα πιο εχετε? καποιο καλο? δωρεαν ακομα καλυτερα

 

CoPilos GPS, πολυ καλο. δωρεαν.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις πια ειναι η επιλογη για να συνδεεται με 3g απτη μια SIM μονο?σημερα μου σταλθηκε μηνυμα απο την 1 sim οτι με χρεωσε 1 ευρω.Αν δεν κανω λαθος ειχα μπει μονο με wifi.Ποιες ειναι οι ρυθμισεις που πρεπει να εχω για τις SIM?

Στη διαχείριση καρτών SIM υπάρχει επιλογή για το ποια SIM θα επιλεγεί ως δίκτυο υπηρεσίας δεδομένων, ορίζοντας έτσι από ποια θα γίνεται η λήψη και η αποστολή δεδομένων. Η μόνη περίπτωση για να αλλάξει αυτή η επιλογή (που εγώ έχω παρατηρήσει στο Galaxy Y Duos που έχω) είναι να απενεργοποιηθεί η συγκεκριμένη κάρτα (πάλι μέσα από τη διαχείριση καρτών SIM) και αυτόματα να επιλεγεί η άλλη (μοναδική ενεργή) SIM ως δίκτυο υπηρεσίας δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

Απο το market το κατεβαζουμε? εχει ευρωπη?

 

Thnx

 

ναι και στα δύο. δηλωνεις ενα ισχύον email , αλλά πιστεύω αξίζει τον κόπο.

 

τίποτα. η γνώση να μοιράζεται ;)

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

ουσιαστικα παλια στα samsung οπως το s2 υπηρχε η εσωτερικη μνηνη sd card και η external sd card. η εσωτερικη ηταν χωρισμενη σε 2 κομματια τα οποια το ενα ας πουμε 1 gb ηταν για εφαρμογες και το υπολοιπο της εσωτερικης να βαλεις οτι θες. σε αυτη την περιπτωση σου ελεγε να μεταφερεις εφαρμογες στην sd card ηταν οτι δηλαδη να μεταφερεις απο το ενα κομματι της εσωτερικης στο αλλο κομματι παλι της εσωτερικης. ποτε δεν εδιναν την δυνατοτητα να μεταφερεις στην external sd card . τωρα κατεργησαν τα 2 κομματια της εσωτερικης και πλεον σου δινουν ολο το χωρο της εσωτερικης να αποθηκευσεις εφαρμογες. καπως ετσι ειναι τα πραγματα. και root να κανεις παλι δεν θα εχεις την δυνατοτητα να αποθηκευσεις στην external sd card.

 

Φιλε μου θα διαφωνισω μαζι σου ως προς το κομματι οτι δεν μεταφερονται οι εφαρμογες στο S2.

Επειδη εχω και το S2, ενημερωνω οτι κανονικα μεταφερει στην εξωτερικη καρτα μνημης.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

προσπαθώ να συνδέσω με το usb το κινητό...αλλά...ενώ ψάχνει για την νέα συσκευή, μετά..μου λέει να βάλω το cd με drivers κλπ...και ποτέ δεν κατάφερα να το κάνω να το δει...

 

Καμια βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

προσπαθώ να συνδέσω με το usb το κινητό...αλλά...ενώ ψάχνει για την νέα συσκευή, μετά..μου λέει να βάλω το cd με drivers κλπ...και ποτέ δεν κατάφερα να το κάνω να το δει...

 

Καμια βοήθεια?

 

Φυσικά και δεν θα το δει . Το κινητό για να συνδεθεί στον υπολογιστή είναι όπως κάθε άλλη περιφεριακή συσκευή (εκτυπωτές, κάμερες κ.τ.λ) θέλει drivers για να το αναγνωρίσει ο υπολογιστής. Κοίτα εδώ http://www.samsung.com/gr/support/model/GT-S7562ZKAEUR και κατέβασε από εδώ http://www.samsung.com/gr/support/model/GT-S7562ZKAEUR-downloads

Link to comment
Share on other sites

το πήρα κι εγώ!

Πολύ καλό τηλέφωνο!

Μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος όταν δεν υπάρχει δίκτυο να σερφάρεις με wap και χρήση δεδομένων, όμως απενεργοποιώντας τις εικόνες και ότι άλλο αυξάνει τον όγκο δεδομένων και αφήνοντας μόνο τα βασικά?

Αυτό που με φοβίζει είναι λίγο η μπαταρία αλλά ελπίζω στις επόμενες φορτίσεις να τα πάει καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

το πήρα κι εγώ!

Πολύ καλό τηλέφωνο!

Μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος όταν δεν υπάρχει δίκτυο να σερφάρεις με wap και χρήση δεδομένων, όμως απενεργοποιώντας τις εικόνες και ότι άλλο αυξάνει τον όγκο δεδομένων και αφήνοντας μόνο τα βασικά?

Αυτό που με φοβίζει είναι λίγο η μπαταρία αλλά ελπίζω στις επόμενες φορτίσεις να τα πάει καλύτερα

 

Απο που το πηρες ? ποσο αν επιτραιπετε?

Link to comment
Share on other sites

Απο που το πηρες ? ποσο αν επιτραιπετε?

Από Πλαίσιο 299 euro.

Ακριβό ήταν αλλά είχα μια δωροεπιταγη 150 ευρώ. Είχε ακουστικά καθώς και τους χάρτες δώρο

Link to comment
Share on other sites

Από Πλαίσιο 299 euro.

Ακριβό ήταν αλλά είχα μια δωροεπιταγη 150 ευρώ. Είχε ακουστικά καθώς και τους χάρτες δώρο

Εννοείς τα ακουστικά που είχε μέσα το κουτί ή έξτρα ακουστικά; πριν 1 εβδομάδα μου το έκανε δώρο αδερφός μου και από ότι είδα ήταν αγορασμένο από το Πλαίσιο

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς τα ακουστικά που είχε μέσα το κουτί ή έξτρα ακουστικά; πριν 1 εβδομάδα μου το έκανε δώρο αδερφός μου και από ότι είδα ήταν αγορασμένο από το Πλαίσιο

Τα ακουστικά που ήταν μέσα στην συσκευασία

Link to comment
Share on other sites

Από Πλαίσιο 299 euro.

Ακριβό ήταν αλλά είχα μια δωροεπιταγη 150 ευρώ. Είχε ακουστικά καθώς και τους χάρτες δώρο

 

Που της βρεισκεται ρε σεις αυτες της κ...οεπιταγες ? να βρω κ γω μια να το χτυπισω...

 

ξερει καποις αν αυτες οι επιταγες ισχυουν κ για on line αγορες?

Link to comment
Share on other sites

παιδια η μπαταρια ποσο διαρκει? στο SE dual tipo εχω ακουσει οτι διαρκει απο 2-3 μερες. με αυτο εδω τι γινεται? μην ειναι σαν το galaxy y duos που κραταει μονο μια μερα....
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κ εγώ πριν μερικές μέρες στα 240 από birdphone χωρίς ακουστικά στη συσκευασία.σε γενικές γραμμές καλη συσκευή αλλά κολλάει λίγο.αν κ έχω κ το galaxy nexus αυτό το πήρα καθαρά για τηλέφωνο κ μηνύματα.απλά νεκρωνει το σήμα συχνά.δηλαδή ενώ κ οι 2 σιμ κόσμο τε έχουν σήμα δε στέλνει ούτε μηνύματα ούτε καλεί..στρώνει μετά από επανεκκίνηση.φταίει το λογισμικό?δεν το κάνει πάντα Edited by rs280ps
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά.Αγόρασα το κινητό πριν 3 μέρες και μέχρι πριν λίγο όλα ήταν τέλεια.Ξαφνικά όμως ενώ πάω να συνδεθώ με wi-fi σε δίκτυο που μέχρι πριν συνδεόμουν κανονικά, μου βγάζει μήνυμα ότι "παρουσιάστηκε σφάλμα πιστοποίησης" και δεν συνδέεται.Άλλο κινητό samsung που έχουμε συνδέεται κανονικά.Μήπως ξέρετε τι μπορεί να φταίει;;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Duos (S7562)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...