Jump to content

Rooting στην έκδοση 4.0.4 ICS


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξερει κανεις γιατι οταν παταω τη σελιδα να κατεβασω τον κερνελ λεει

 

The file link that you requested is not valid

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 381
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

προσπάθησα να κάνω root το Sony Xperia sole μου. Πως καταλαβαίνω ότι πέτυχε; επειδή μου έβγαλε τον εικονίδιο SuperSU; και αν ναι τι κάνω από δω κ πέρα προκειμένου να τρέχει καλύτερα..το ίδιο μου φαίνεται..:-/
Link to comment
Share on other sites

προσπάθησα να κάνω root το Sony Xperia sole μου. Πως καταλαβαίνω ότι πέτυχε; επειδή μου έβγαλε τον εικονίδιο SuperSU; και αν ναι τι κάνω από δω κ πέρα προκειμένου να τρέχει καλύτερα..το ίδιο μου φαίνεται..:-/

 

Κατέβασε από το play store την εφαρμογή root checker και δες αν είσαι όντως root.

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα προσπαθω να κανω Root στο mini pro αλλα εχω ενα προβλημα με το Flasher μου βγαζει την παρακατω εντολη στην φωτογραφια που επισυναπτω και δεν μου φορτωνει η γραμμη που βλεπω οτι γινεται σε κατι βιντεακια με αποτελεσμα να μην μπορω να προχωρησω την διαδικασια. Σταματαω εκει που εχω υπογραμμισει μετα αποσυνδεω το κινητο. Edited by aleka_0
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα προσπαθω να κανω Root στο mini pro αλλα εχω ενα προβλημα με το Flasher μου βγαζει την παρακατω εντολη στην φωτογραφια που επισυναπτω και δεν μου φορτωνει η γραμμη που βλεπω οτι γινεται σε κατι βιντεακια με αποτελεσμα να μην μπορω να προχωρησω την διαδικασια. Σταματαω εκει που εχω υπογραμμισει μετα αποσυνδεω το κινητο.

 

αν δεν κανω λαθος το μνμ αυτο ειναι οτι στη συνδεσιμοτητα του

usb πρεπει να εισαι σε μαζικη αοθηκευση και οχι σε

μεταφορα πολυμεσων.

SE xperia Neo V 2.3.4 Codename 9.0

ευχαριστω το φιλο Soulfunkdjx για τη βοηθεια :bow:

Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανω λαθος το μνμ αυτο ειναι οτι στη συνδεσιμοτητα του

usb πρεπει να εισαι σε μαζικη αοθηκευση και οχι σε

μεταφορα πολυμεσων.

 

το εχω στην λειτουργια μαζικης αποθηκευσης (MSC)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα προσπαθω να κανω Root στο mini pro αλλα εχω ενα προβλημα με το Flasher μου βγαζει την παρακατω εντολη στην φωτογραφια που επισυναπτω και δεν μου φορτωνει η γραμμη που βλεπω οτι γινεται σε κατι βιντεακια με αποτελεσμα να μην μπορω να προχωρησω την διαδικασια. Σταματαω εκει που εχω υπογραμμισει μετα αποσυνδεω το κινητο.

 

Πας ρυθμίσεις Xperia συνδεσιμότητα λειτουργία σύδεσης USB και επιλέγεις το MSC. Προφανώς το έχεις στο MTP και γι αυτό κολλάς.

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμίσεις Xperia συνδεσιμότητα λειτουργία σύδεσης USB και επιλέγεις το MSC. Προφανώς το έχεις στο MTP και γι αυτό κολλάς.

 

Όπως έχω αναφέρει και πιο πάνω το έχω στο MSC

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω κάνει root στο κινητό και μου εμφανιστκέ το εικονίδιο superuser εκεί μόλις το άνοιγες είχε μέσα την εφαρμογή app2sd αλλά εγώ κατά λάθος την έσβησα από εκεί. Έκανα απεγκατάσταση και την ξανά έβαλα αλλά δεν εμφανίστηκε μέσα στο superuser. Τι μπορώ να κάνω για να εμφανίστη ξανά η εφαρμογή;
Link to comment
Share on other sites

Βασικά η εφαρμογή app2sd δεν απαιτεί δικαιώματα superuser για να δουλέψει γι' αυτό μάλλον δεν την βλέπεις στην εφαρμογή superuser. Τώρα πώς βρέθηκε εκεί δεν ξέρω να στο απαντήσω...

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

εχω το sony experia E dual και με οτι προγραμμα προσπαθησα να το κανω root απετυχε εχει εκδοση android 4.0.4 εκδοση kernel 3.0.8-perf καμια βοηθεια?
Link to comment
Share on other sites

εχω το sony experia E dual και με οτι προγραμμα προσπαθησα να το κανω root απετυχε εχει εκδοση android 4.0.4 εκδοση kernel 3.0.8-perf καμια βοηθεια?

 

Έλεγξε να είναι ενεργοποιημένο το USB Debbuging και οι άγνωστες πηγές. επίσης στην συνδεσιμότητα με usb βάλε ΜSC.

Aν ακολουθήσεις τον οδηγό κατά γράμμα δεν θα έχεις πρόβλημα.

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Έλεγξε να είναι ενεργοποιημένο το USB Debbuging και οι άγνωστες πηγές. επίσης στην συνδεσιμότητα με usb βάλε ΜSC.

Aν ακολουθήσεις τον οδηγό κατά γράμμα δεν θα έχεις πρόβλημα.

το εχω στις σωστες ρυθμισεις οπως πρεπει ποιον οδηγο εχεις να προτεινεις

για root?

Link to comment
Share on other sites

το εχω στις σωστες ρυθμισεις οπως πρεπει ποιον οδηγο εχεις να προτεινεις

για root?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=339346

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις που μπορω να βρω ADB DRIVERS για το xperia arc s??

στο flashtool δεν εχει για arc s

 

Δοκίμασε εδώ http://xperiadev.wordpress.com/guidelines-xperia/flashtool-fastboot/

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

με αυτην την μεθοοδο για root στο sony experia E δεν εγινε

τιποτα κατι αλλο?

 

Δοκιμή δεύτερη...

 

http://www.andromods.com/custom-roms/how-to-update-step-by-step-xperia-ion-lt28at-lt28i-android-40-rooted-locked-bootloader.html

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

εγω γιατι δε βλεπω παλι το arc s δε ξερω :(

ειναι ευκολο να μου δωσεις το λινκ με του drivers?

παντως σ ευχαριστω για αλλη μια φορα :)

Edited by soullis
Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα με αυτην την μεθοδο αν δεν εχω κανει κατι λαθος μου εβγαλε succesfully

πως θα ειμαι σιγουρος αν ειμαι root? το You should see Superuser app installed που εχει εγκατασταθει?

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα με αυτην την μεθοδο αν δεν εχω κανει κατι λαθος μου εβγαλε succesfully

πως θα ειμαι σιγουρος αν ειμαι root? το You should see Superuser app installed που εχει εγκατασταθει?

καπου αναμεσα στις εφαρμογες ειναι
Link to comment
Share on other sites

Soulis νομίζω ότι τα εγκαταστείς και με το pc companion... αν το εγκαταστήσεις σου περνάει τους drivers αυτοματα. δοκίμασε το.

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

καπου αναμεσα στις εφαρμογες ειναι

 

δεν ειμαι root τελικα το τσεκαρα με το root checker η κανω κατι λαθος

η δεν γινεται τους adb drivers για sony experia e που τους βρισκουμε καποιο λινκ?

αν και εχω κατεβασει drivers και τους εχω εγκαταστησει αλλα μηπως δεν ειναι

οι συγκεκριμενοι που χρειαζεται

Link to comment
Share on other sites

Soulis νομίζω ότι τα εγκαταστείς και με το pc companion... αν το εγκαταστήσεις σου περνάει τους drivers αυτοματα. δοκίμασε το.
εχω κανει πολλες προσπαθειες με το τροπο που λεει στη πρωτη σελιδα,

μαλιστα ακολουθησα κ στο youtube

βημα κ εκει και σε ολες τις περιπτωσεις μου λεει πως δεν εχω ADB DRIVERS

και μου κολλαει και το pc και αναγκαζομε να το κλεισω απο κατω,

δοκιμασα και με λαπτοπ παλι τα ιδια, εχω αγανακτησει δε ξερω τι να φταιει :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...