Jump to content

Κάρτες μνήμης: Απορίες, συμβατότητα, προβλήματα κ.α.


eosid
 Κοινοποίηση

ποια να επιλεξω???  

3 members have voted

  1. 1. ποια να επιλεξω???

    • SAMSUNG
      1
    • Sandisk
      2


Recommended Posts

Τελικά με 14 ευρώ έχω πάρει αρκετές sandisk m2 για φίλους και συγγενείς κ είναι όλοι ικανοποιημένοι..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω αυτή τη φωτογραφική μηχανή με μία μνήμη 2gb.

Πήγα σε μια συναυλία σήμερα.. έβγαζε κανονικά βίντεο και φωτό μέχρι ένα σημείο. Δεν πειράχτηκε κάτι στις ρυθμίσεις.. ενώ φαινόταν κανονικά η φωτό ή το βίντεο ότι τραβήχτηκε, μετά στην επιλογή της προβολής, δεν εμφανίζει τπτ, μόνο μια μπλε οθόνη που.. βγάζει μήνημα file error.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω ένα είδος recovery αυτών των φωτογραφιών...? Είναι επειγόντως απαραίτητες...!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτή τη φωτογραφική μηχανή με μία μνήμη 2gb.

Πήγα σε μια συναυλία σήμερα.. έβγαζε κανονικά βίντεο και φωτό μέχρι ένα σημείο. Δεν πειράχτηκε κάτι στις ρυθμίσεις.. ενώ φαινόταν κανονικά η φωτό ή το βίντεο ότι τραβήχτηκε, μετά στην επιλογή της προβολής, δεν εμφανίζει τπτ, μόνο μια μπλε οθόνη που.. βγάζει μήνημα file error.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω ένα είδος recovery αυτών των φωτογραφιών...? Είναι επειγόντως απαραίτητες...!!

hallo !! στη καρτα μνημης αποθηκευες?

 

την εβγαλες να τη βαλεις σε ενα card reader?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ναι κάρτα μνήμης.. αφού εσωτερική η φωτογραφική δεν έχει τπτ..

ναι σε card reader την έβαλα.. πάντα έτσι κάνω..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

ναι κάρτα μνήμης.. αφού εσωτερική η φωτογραφική δεν έχει τπτ..

ναι σε card reader την έβαλα.. πάντα έτσι κάνω..

 

δοκιμασε αυτο ..ειναι πολυ καλο ...εμενα με εχει βοηθησει... :)

 

http://www.mediarecover.com/

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε αυτο ..ειναι πολυ καλο ...εμενα με εχει βοηθησει... :)

 

http://www.mediarecover.com/

 

 

ok, ευχαριστώ.

θα το δοκιμάσω. αν κι έχω δοκιμάσει κ παρόμοια προγράμματα κι αυτό που ήθελα δεν το έκαναν..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

το κατέβασα.. είναι δοκιμαστικό, θέλει αγορά για να δουλέψει full.

το θέμα είναι τι κάνω μετα?

 

δοκίμασα κάτι ψιλά κ με αυτό..

αλλά δεν κάνει αυτό που θέλω.. δεν βρίσκει καν τα εν λόγω αρχεία, ενώ υπάρχουν μέσα στην ms.

δεν μπορώ να καταλάβω τι έχει συμβεί.. προφανώς κάποια βλάβη σε εκείνο το κομμάτι της ms..

χάθηκε ο κόσμος να ήταν σε άλλες φωτό;;;

ενώ υπάρχει το image του αρχείου, και δείχνει στις ιδιότητες του μέγεθος, διαστάσεις, κτλ.. δεν το εμφανίζει..πουθενά.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Έχω βρεί κάρτες μνήμης Micro SD για το Samsung E250 μου στο Γερμανό San Disk 1GB μόνο 14 ευρώ!!!:w00t:.Υπάρχει κατάστημα που να δίνει τις Micro SD 1G 14 ευρώ??:worry::worry:.
Link to comment
Share on other sites

Έχω βρεί κάρτες μνήμης Micro SD για το Samsung E250 μου στο Γερμανό San Disk 1GB μόνο 14 ευρώ!!!:w00t:.Υπάρχει κατάστημα που να δίνει τις Micro SD 1G 14 ευρώ??:worry::worry:.

 

Ναι υπάρχει...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Έχω βρεί κάρτες μνήμης Micro SD για το Samsung E250 μου στο Γερμανό San Disk 1GB μόνο 14 ευρώ!!!:w00t:.Υπάρχει κατάστημα που να δίνει τις Micro SD 1G 14 ευρώ??:worry::worry:.
Πανάκριβη είναι. Δες εδώ ή εδώ ή εδώ :cool:. Αν θες sandisk δες αυτό ή αυτό :cool:
Link to comment
Share on other sites

Πανάκριβη είναι. Δες εδώ ή εδώ ή εδώ :cool:. Αν θες sandisk δες αυτό ή αυτό :cool:

 

Αυτό το έχεις δει..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

To skroutz καλό είναι να μην παίρνουμε και τοις μετρητοίς τα αποτελέσματά του. Συνήθως από δέκα μαγαζιά, τα 4-5 που είναι και τα φτηνότερα δεν έχουν πρακτικά σε απόθεμα αυτό που διαφημίζουν αλλά «μπορούν να το παραγγείλουν». Αφού εξασφαλίσουν την παραγγελία φυσικά.

 

Προφανώς ορισμένοι είναι αερητζίδες κάργα. Θέλει λίγη προσοχή.

Link to comment
Share on other sites

Πανάκριβη είναι. Δες εδώ ή εδώ ή εδώ :cool:. Αν θες sandisk δες αυτό ή αυτό :cool:

 

Αυτό το έχεις δει..

 

Εγώ θέλω να μου πείτε εάν υπάρχουν φθηνότερες κάρτες μνήμης Micro SD 1GB σε καταστήματα και όχι σε on-line καταστήματα στο internet.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να μου πείτε εάν υπάρχουν φθηνότερες κάρτες μνήμης Micro SD 1GB σε καταστήματα και όχι σε on-line καταστήματα στο internet.

Ευχαριστώ.

H photoagora που υπέδειξε ο θέκα, είναι γνωστό και αξιόπιστο κατάστημα στην Στουρνάρη. Υπάρχει χρόνια τώρα. Το πλαίσιο επίσης είναι γνωστό.

 

Τα υπόλοιπα πρώτη φορά τα ακούω.

 

Σε κάθε περίπτωση, ότι και να σου πει κανείς, καλό είναι να το διασταυρώσεις με ένα τηλέφωνο στο κατάστημα, όπου καλό επίσης θα ήταν να κλείσεις το συγκεκριμένο κομμάτι, ειδικά αν είναι από τα τελευταία.

 

Μην πάρεις δλδ σαν δεδομένο κάτι που θα σου πει κάποιος, ακόμα και αν έχει τις καλύτερες προθέσεις. Θέλει ψάξιμο και από μόνος σου.

Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε περίπτωση, ότι και να σου πει κανείς, καλό είναι να το διασταυρώσεις με ένα τηλέφωνο στο κατάστημα, όπου καλό επίσης θα ήταν να κλείσεις το συγκεκριμένο κομμάτι, ειδικά αν είναι από τα τελευταία.

 

Μην πάρεις δλδ σαν δεδομένο κάτι που θα σου πει κάποιος, ακόμα και αν έχει τις καλύτερες προθέσεις. Θέλει ψάξιμο και από μόνος σου.

 

Ευχαριστω για τη συμβουλη.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα !ξέρετε αν μπορώ να χρησιμοποιήσω μνήμη Μ2 σε συσκευή άου κανονικά παίρνει memory stick ? ένα ναι η συσκευή λειτουργεί με την ιδία ταχύτητα ?

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !ξέρετε αν μπορώ να χρησιμοποιήσω μνήμη Μ2 σε συσκευή άου κανονικά παίρνει memory stick ? ένα ναι η συσκευή λειτουργεί με την ιδία ταχύτητα ?

 

Ναι φυσικά αρκεί να έχει αντάπτορα.

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά αρκεί να έχει αντάπτορα.

 

Γεια σου ρε Mάνο!!! :happy: :D

 

Αν έχει αντάπτορα, είναι βέβαιο ότι θα παίξει. Δεν είναι βέβαιο όμως ότι θα παίξει στην ίδια ονομαστική ταχύτητα όμως, ειδικά αν η συσκευή είναι παλιά. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Θελω μια καρτα μνημης M2 sandisk 2GB.Που την εχουν πιο φτηνα?

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
γιατι δεν κοιτας στο sroutz σιγουρα θα βρεις αυτο που ζητας σου βγαζει σχεδον ολα τα καταστηματα για συγκρινεις την πιο συμφερουσα τιμη
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδια ξερει κανενας πως κανουμε αφαιρεση προστασιας εγγραφης απο καρτες μνημης micro sd? (samsung κινητά)

 

Παρακαλώ βοηθηστε....η καρτα ειναι καινουρια μαζι με το κινητο την παρελαβα.

 

edit

 

λυθηκε.Αρκουσε η χρηση του διακοπτη lock / unlock του αντάπτορα...

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγώ θέλω να μου πείτε εάν υπάρχουν φθηνότερες κάρτες μνήμης Micro SD 1GB σε καταστήματα και όχι σε on-line καταστήματα στο internet.

Ευχαριστώ.

 

1GB SD 2,90 EURO

http://www.letsbuy.gr/product_info.php?cPath=125&products_id=817

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

σχεδον παντα τις καλλιτερες τιμες σε καρτες μνημης τις βρισκω στον Κατερελο,ενα καταστημα με ειδη φωτογραφικα στο Περιστερι

http://www.katerelos.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...