Jump to content

[Επίσημο] Nokia 100 & 101


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ακριβώς!btw βάλτο στην πρίζα πριν κλέισει, καλύτερα είναι έτσι

 

ισα που το προλαβα πριν κλεισει:p

αυτο πρεπει να το κανω σε οτι κινητο αγορασω;και στα smartphones;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Κάποιος φίλος που εχει το 101 αν μπορεί ας μου λύσει μια απορία που έχω μπορείς να έχεις την μια απο τις δυο κάρτες ανενεργή (κλειστή) και την άλλη ενεργή και όταν θέλεις απλα να ενεργοποιείς και την δεύτερη? Η πρέπει να είναι ανοικτές και οι δυο απαραίτητα; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επειδή ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο κινητό πρόσεξα πώς στο Νοκια 100 όλα τα eshop αλλά και το gsmarena δίνουν 0,81 sar ενώ για το 101 δίνουν 1.28.Ξέρει κανείς άν όντως ισχύει αυτό?

Επίσης από μπαταρία πώς πάει?Κρατάει καμοιά βδομάδα με ελάχιστη χρήση?

Link to comment
Share on other sites

Για το sar ισχύει ότι αναφέρεται στα χαρακτηριστικά της συσκευής στο πρώτο ποστ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Καλησπέρα. Θέλω να πάρω το nokia 100, γνωρίζετε αν δεν είναι ελληνικής εισαγωγής αν θα έχει ελληνικά;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να πάρω το nokia 100, γνωρίζετε αν δεν είναι ελληνικής εισαγωγής αν θα έχει ελληνικά;

 

Τα ελληνικά καταστήματα φέρνουν κινητά από το εξωτερικό και τους βάζουν ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

2 ερωτήσεις :)

 

1)το 101 έχει δυνατοτήτα ηχογράφησης? όχι κλήσεων, αν ηχογραφεί το μικρόφωνο εννοώ και να το αποθηκεύει στο κινητο.

2)μπορώ να ορίζω by default η κλήση ή τα μηνύματα σε κάποιες επαφές να γίνονται απο συγκεκριμένη sim ή καθε φορά ρωτάει?

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις :)

 

1)το 101 έχει δυνατοτήτα ηχογράφησης? όχι κλήσεων, αν ηχογραφεί το μικρόφωνο εννοώ και να το αποθηκεύει στο κινητο.

2)μπορώ να ορίζω by default η κλήση ή τα μηνύματα σε κάποιες επαφές να γίνονται απο συγκεκριμένη sim ή καθε φορά ρωτάει?

κάθε φορά ρωτάει

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ρε παιδια ξερει κανεις η προσβαση στις επαφες γινετε μονο απο το μενου και και με το πληκτρο του βελους (κατω) απο την αρικη οθονη???? πηγα σε ενα μαγαζι να δω αλλα θελει sim για να ανοιξει...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πήρα το 101 προχτές για το στρατό και επέστρεψα στα Nokia μετά από 7 χρόνια. Δεν μπορώ να πω ότι διαφέρει πολύ από το 6510 μου :lol:

Δεδομένης της τιμής χώμα καλό είναι. Έχει πολύ δυνατό ηχείο, παίζει mp3 και ράδιο και έχει φακό και φιδάκι, δηλαδή ότι χρειάζεται κάθε φαντάρος :lol: Επίσης η πoιότητα κατασκευής φαίνεται καλή αφού το καπάκι κουμπώνει πολύ σφιχτά και δεν τρίζει καθόλου. Στα μείον είναι η αργή απόκριση του μενού όταν πχ. κατεβαίνεις τις επαφές γρήγορα και το άσχημο design που δεν θυμίζει nokia αλλά alcatel. Επίσης δεν θα έβλαπτε να είχε GPRS για στοιχειώδες browsing αλλά μάλλον για 30 ευρώ πολλά ζητάω.

Edited by johnnytifosi
Nokia 6510 -> Sony Ericsson W700i -> Sony Ericsson Xperia Ray (LegacyXperia CM11), Nokia 101 -> OnePlus X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα,

Πηρα προσφατα το δικαρτο το 101 για μενα και για την κοπελα μου.. ηθελα να ρωτησω γενικα για τα δικαρτα, παιζει καποιο θεμα οταν χρησιμοποιουνται και οι δυο καρτες? ας πουμε πολλες φορες η sim2 χανει το σημα και το ξαναβρησκει, επισης στην sim1 πολλα μηνυματα ''χανονται'' στον δρομο, δηλαδη αν στειλω 5 μηνυματα σε μιση ωρα το ενα μπορει απλα να χαθει, οι αναφορες ερχονται οποτε θελουν η και καθολου, μπρορει πχ να λεει εκκρεμει αλλα να εχει παραδωθει κανονικα, η να λεει οτι εχει παραδωθει και να μην εχει παει καν. Αυτο το κανουν και τα δυο νοκια, αλλα παρομοια πραματα κανει και ενα LG δικαρτο του πατερα μου.. Ειναι τοσο αναξιοπιστα τα δικαρτα? γιατι για να ετυχε σε ολα λιγο δυσκολο.. απο κλησεις ακομα δεν εχει χαθει καμια.. Οτιδηποτε συμβουλες θα ειναι χρησιμες :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια καλησπερα.. Αντιμετωπιζω εδω κ μια βδομαδα κατα διαστηματα προβλημα με τα μηνυματα με τη συγκεκριμενη συσκευη. Στην αρχη δν μπορουσα να λαβω μηνυματα απο αυτην, ενω τωρα δεν μπορω να στειλω σε αυτην!

Στην αρχη νομιζα πως ηταν θεμα δικτυου.. Αλλα τελικα απο τη στιγμη που βαλαμε την καρτα απο αυτο το κινητο,σε καποιο αλλο και παλι στο nokia, ξεκολλησε και τελικα σταλθηκαν μαζεμενα οσα μηνυματα δεν ειχαν παει.. Μπορει να κολλησει για 2-3 μερες παλι αλλα μετα για 2 μερες να μπορει να λαβει τα μηνυματα κανονικα..Γιατι να συμβαινει αυτο; Οποιος γνωριζει ας με βοηθησει!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.. Αντιμετωπιζω εδω κ μια βδομαδα κατα διαστηματα προβλημα με τα μηνυματα με τη συγκεκριμενη συσκευη. Στην αρχη δν μπορουσα να λαβω μηνυματα απο αυτην, ενω τωρα δεν μπορω να στειλω σε αυτην!

Στην αρχη νομιζα πως ηταν θεμα δικτυου.. Αλλα τελικα απο τη στιγμη που βαλαμε την καρτα απο αυτο το κινητο,σε καποιο αλλο και παλι στο nokia, ξεκολλησε και τελικα σταλθηκαν μαζεμενα οσα μηνυματα δεν ειχαν παει.. Μπορει να κολλησει για 2-3 μερες παλι αλλα μετα για 2 μερες να μπορει να λαβει τα μηνυματα κανονικα..Γιατι να συμβαινει αυτο; Οποιος γνωριζει ας με βοηθησει!

 

 

Ακριβως το ιδιο κανει στο δικο μου και στης κοπελας μου, απο την στιγμη που βαλαμε μονο μια σιμ στο κινητο δουλευει κανονικα εδω και μερικες βδομαδες..

Οποιος ξερει ας βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Παλαιότερα φτιάχναμε μελωδίες με τα κουμπιά.

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο σήμερα για nokia 100;

Αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να εισάγεις mp3 και να το κάνει με νότες για να τις περάσεις χειροκίνητα ακόμα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

τελικα το πηρα σημερα απο birdphone!

πρωτες εντυπωσεις αριστες! μικρη λιτη συσκευασια, ηχος ΑΛΛΟΥ, τα πληκτρα "ακουν" οπως πρεπει (ευτυχως ειναι λαστιχενια), του φορτωσα και micro sd 2gb φουλ με μπ3

το χω σαν βασικο τηλεφωνο πλεον!

 

εχω 2 ερωτησεις

1) πως θα επιλεξω ποια μνημη επαφων θα βλεπω; (θελω μονο του τηλεφωνου)

2) η αντιθεση της οθονης αλλαζει;

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...