Jump to content

Sony Xperia Miro


spurakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 225
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαίρεται,

 

Έχω ένα sony xperia miro με εγκατεστημένα τα Avast mobile security & Avast mobile backup. Θα ήθελα να μου πείτε εάν

1. τα θεωρείτε αξιόπιστα για προστασία

2. Εάν κάνουν την συσκευή να κολλάει.

 

Βασικά το θέμα που έχω είναι ότι μπουκώνει η μνήμη και κολλάει η συσκευή.

 

Ευχαριστώ

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Να τα σβήσω, αλλά, τι να βάλω στην θέση τους; :confused:

 

Δεν χρειαζεσαι antivirus.

Η αλλη εφαρμογη για τι ειναι;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεσαι antivirus.

Η αλλη εφαρμογη για τι ειναι;

 

Εφόσον σερφάρεις στο internet νομίζω ότι χρειάζεται antivirus. Το άλλο είναι για backup επαφών κλπ. Νομίζω ότι αυτό ίσως είναι περιττό.

Για προστασία από ιούς στο internet τι χρειάζεται τότε;

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον σερφάρεις στο internet νομίζω ότι χρειάζεται antivirus. Το άλλο είναι για backup επαφών κλπ. Νομίζω ότι αυτό ίσως είναι περιττό.

Για προστασία από ιούς στο internet τι χρειάζεται τότε;

 

Δεν χρειάζεσαι τίποτα. Δεν κολλάς τίποτα. Μην αγχώνεσαι..;)

 

Τώρα όσον αφορά στα back ups, υπάρχουν άπειρες εφαρμογές που κάνουν back up επαφές και μηνύματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα

αφορα ένα sony xperia miro >ειχα ξεκλειδωτο bootloader και ξαφνικα κρασαρε το phone .apk

Αφου η μοναδικη λυση ηταν η επανεγκατασταση(δεν με αφηνε καθολου να κινηθω στο μενου) δεν δουλευει το τηλεφωνο.

γραφει 'δεν είναι συνδεμενο σε δικτυο'

στο #*#* service που μπηκα τα στο sim τα δειχνει όλα 0 και χ οπου από ότι καταλαβα είναι όλα κλειδωμένα.

Υπαρχει γιατρεια? η τετελεστε?

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά τη βοήθειά σας! Μια φίλη μου κατάφερε (!) και έβγαλε τα μάτια σε ένα Sony Xperia Miro. Κατάφερε (δεν ξέρω πώς) να σπάσει κάποια pins από το sim card reader. Γνωρίζετε κάποιο καλό επισκευαστικό κέντρο στην Αθήνα και ενδεχόμενο κόστος;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη βοήθειά σας! Μια φίλη μου κατάφερε (!) και έβγαλε τα μάτια σε ένα Sony Xperia Miro. Κατάφερε (δεν ξέρω πώς) να σπάσει κάποια pins από το sim card reader. Γνωρίζετε κάποιο καλό επισκευαστικό κέντρο στην Αθήνα και ενδεχόμενο κόστος;

Ευχαριστώ

 

Δες εδώ: http://www.ebw.gr/el/page/Mobile-Phone-Service

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Τελικά το άνοιξα μόνος μου και είδα ότι το sim reader δεν είναι ενσωματωμένο στην κεντρική πλακέτα, αλλά αποσπώμενο. Παρήγγειλα ένα από ελληνικό μαγαζί και μόλις έρθει θα το τοποθετήσω και θα ενημερώσω σχετικά, ώστε να γνωρίζουν και άλλοι φίλοι σε παρόμοια κατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Τελικά το άνοιξα μόνος μου και είδα ότι το sim reader δεν είναι ενσωματωμένο στην κεντρική πλακέτα, αλλά αποσπώμενο. Παρήγγειλα ένα από ελληνικό μαγαζί και μόλις έρθει θα το τοποθετήσω και θα ενημερώσω σχετικά, ώστε να γνωρίζουν και άλλοι φίλοι σε παρόμοια κατάσταση.

Ειχε μικρη sim με ανταπτορα ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς τη φίλη μου που το πήρε σβάρνα; Ναι! :X

Πες της να παει στον παροχο της (vodafone-wind-cosmo- οτι εχει) και να παρει κανονικη sim. Την εχω πατησει με ανταπτορακι.

Τωρα, επειδη αλλαζω συχνα τηλεφωνα και ειτε περνουν κανονικες ειτε micro πηγα και πηρα dual sim κανονικο μεγεθος και την μια την εκοψα και την εκανα micro. Γλυτωσα τα 5ευρα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Κανονική είχε, αλλά βρεθήκαμε εξωτερικό και είχαμε πάρει μια micro για internet από κει και έγινε η ζημιά. Η ουσία είναι ότι βρήκα ανταλλακτικό σε ένα από τα δεκάδες μαγαζιά του κέντρου, το αντικατέστησα και όλα κομπλέ! :p
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Καλημερα. Θελω την βοηθεια σας. Εκανα ρουτ το κινητο, ξεκλειδωσα τον bootloader και μετα φλασαρα μια ρομ. Τωρα μου βγαζει δικτυο unknown, και οταν κανω αναζητηση δικτυου που βρισκει τρια αγνωστα δικτυα αντι για cosmote, vodafone, wind. Το ιμει υπαρχει κανονικα, μπορω να παρω και να με παρουν τηλεφωνο. Οσο και να εχω ψαξει δεν εχω βρει λυση. Τι πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Χαιρετω την παρεα..υπαρχει τροπος να μπορεσω να σωσω φωτογραφιες και βιντεο απο εσωτ μνημη του μιρο την στιγμη που ειναι κλειδωμενο; (εχει δηλαδη ζητηθει κωδικος ασφαλειας αλλα και gmail ομως ο φιλος μου δεν τα θυμαται)

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα..υπαρχει τροπος να μπορεσω να σωσω φωτογραφιες και βιντεο απο εσωτ μνημη του μιρο την στιγμη που ειναι κλειδωμενο; (εχει δηλαδη ζητηθει κωδικος ασφαλειας αλλα και gmail ομως ο φιλος μου δεν τα θυμαται)

κανε μια δοκιμη με το pc companion αν και πολυ φοβαμαι..

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

κανε μια δοκιμη με το pc companion αν και πολυ φοβαμαι..

 

Ουτε pc companion ουτε τίποτε δεν με άφηνε!! Τι περιμένεις από συστημικά !!!

 

Για αυτό και γω χρησιμοποίησα το flashtool , φλασαρα την στοκ ρομ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ αλλά δεν σβήστηκαν οι φωτογραφίες και τα βίντεο!!!:):):):):rolleyes:

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 8 months later...
καλησπερα φιλοι μου. εχω προβλημα με το κινητο μου. εβαλε η κορη μου ενα μοτιβο και δεν θυματε ποιο ειναι. πως μπωρω να το ξεκλειδωσω τωρα? ειναι επιγον βοηθιστε με
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου. εχω προβλημα με το κινητο μου. εβαλε η κορη μου ενα μοτιβο και δεν θυματε ποιο ειναι. πως μπωρω να το ξεκλειδωσω τωρα? ειναι επιγον βοηθιστε με

Μάλλον σε βλέπω για επαναφορά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου. εχω προβλημα με το κινητο μου. εβαλε η κορη μου ενα μοτιβο και δεν θυματε ποιο ειναι. πως μπωρω να το ξεκλειδωσω τωρα? ειναι επιγον βοηθιστε με

Μέσω του φλάστουλ θα το κανεις. Το εχεις χρησιμοποιησει; Το ιδιο με εσενα στο ιδιο κινητο ειχε παθει και ενας φιλος μου, του ξαναπερασα το .ftf της stock rom του miro μέσω flashtool και δεν χαθηκαν φωτογραφιες και βιντεο, ισως επειδη ηταν στον εσωτερικο αποθηκευτικό χώρο.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μέσω του φλάστουλ θα το κανεις. Το εχεις χρησιμοποιησει; Το ιδιο με εσενα στο ιδιο κινητο ειχε παθει και ενας φιλος μου, του ξαναπερασα το .ftf της stock rom του miro μέσω flashtool και δεν χαθηκαν φωτογραφιες και βιντεο, ισως επειδη ηταν στον εσωτερικο αποθηκευτικό χώρο.

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου αλλα πως γινετε αυτο? υπαρχει καπου εδω μεσα συγκεκριμενα να διαβασω και να το κανω?:O

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Miro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...