Jump to content

Σύνδεση Galaxy S III <-> TV


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβως αυτο και ενα HDMI καλοδιο

Hdmi για κινητο όμως έτσι?

 

Και θα χρειαστείς και ένα φορτιστή (micro usb) παρέα, γιατί χρειάζεται ρεύμα το μηχανάκι αυτό για να δουλεύει (χωρίς ρεύμα δεν παίζει καθόλου)

 

Ο φορτιστής του Samsung δεν κάνει γι αυτή την δουλειά?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 393
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μεσω hdmi παιζει σιγουρα εχω δει πολλες (S/W) μεσω WiFi δεν ξερω

 

Παιζει κανονικα υποτιτλους ο mx μεσω hdmi μονο με S/W. Απλα πρεπει να το επιλεξεις μεσα απο τις ρυθμισεις, αλλιως εχει ως προεπιλεγμενο τον H/W.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά μια βοήθεια. Έχω πάρει το καλώδιο mhl hdmi και όταν βλέπω από το κινητό στην τηλεόραση philips ενώ έχω βάλει στην τηλεόραση μορφή εικόνας 16:9 χάνω λίγα εκατοστά εικόνα από πάνω. Τι πρέπει να κάνω για να φανεί καλά? Γνωρίζει κανείς? Πρέπει να ρυθμίσω κάτι στο κινητό?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει γενικά κάποιο πρόβλημα με το all share cast και custom rom . Έχω διαβάσει κάτι για μηδενισμό counter ισχύει κάτι τέτοιο και αν ναι πως μηδενίζετε ο counter . Σκεφτούμε να παραγκειλω το all share cast αλλά δε θέλω να πάω σε εργοστασιακή κατάσταση .:wacko:

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια. Έχω πάρει το καλώδιο mhl hdmi και όταν βλέπω από το κινητό στην τηλεόραση philips ενώ έχω βάλει στην τηλεόραση μορφή εικόνας 16:9 χάνω λίγα εκατοστά εικόνα από πάνω. Τι πρέπει να κάνω για να φανεί καλά? Γνωρίζει κανείς? Πρέπει να ρυθμίσω κάτι στο κινητό?

Ευχαριστώ.

 

Τσέκαρε το Overscan της τηλεόρασης σου

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως η μεταφραση εχει να κανει με την λεξη σαρωση...

Δεν εχω philips και δεν ξερω πως το μεταφραζει το overscan

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι για να μην διαβάζω όλες τις σελίδες..

 

Αν κατάλαβα καλά θέλει Samsung TV οπωσδήποτε και μαμα-ROM

ή μπορεί να λειτουργήσει σε οποιαδήποτε TV με hdmi και custom rom το τηλεφωνο;

 

(έχω custom rom 4.1.2 και TV LG 32')

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι για να μην διαβάζω όλες τις σελίδες..

 

Αν κατάλαβα καλά θέλει Samsung TV οπωσδήποτε και μαμα-ROM

ή μπορεί να λειτουργήσει σε οποιαδήποτε TV με hdmi και custom rom το τηλεφωνο;

 

(έχω custom rom 4.1.2 και TV LG 32')

 

Αν εννοείς τον mhl adapter, κάνει οποιαδήποτε τηλεόραση με HDMI.

Είναι θέμα κερνελ.Άνευ απροόπτου, δε θα πρέπει να αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα ούτε με τους custom kernels.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς τον mhl adapter, κάνει οποιαδήποτε τηλεόραση με HDMI.

Είναι θέμα κερνελ.Άνευ απροόπτου, δε θα πρέπει να αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα ούτε με τους custom kernels.

 

Ναι αυτόν που αναφέρεται στην 1η σελίδα. Ευχαριστώ! :)

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Να ρωτήσω κάτι ακόμη; Πήρα το καλώδιο, πως θα στείλω σωστά τον ήχο αν η ταινία είναι DTS; Παίζει κανονικά με VLC player ο ήχος, στον ενισχυτή ακούω μονό το κεντρικό ηχείο.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα ο HDMI adaptor από τον γνωστό κινέζο, αλλά δε δουλεύει.

 

Η τηλεόραση αναγνωρίζει το καλώδιο, αλλά δε λαμβάνει σήμα. Δοκίμασα τα πάντα χωρίς αποτέλεσμα.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Για το τελευταίο λινκ δεν ξέρω αλλά τα πρώτα που έχεις δεν βρίσκω λόγο να μην παίζουν.

Και γω ένα σαν και αυτά έχω πάρει και δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο link είναι ανταπτορας από 5 σε 11 pin. Δεν κάνει για τη δουλειά που το θες. Τα υπόλοιπα είναι οκ (μαϊμού βέβαια αλλά πιθανότατα λειτουργικά :p). Εγώ έχω πάρει από Κινέζο ένα που έχει ενσωματωμένο και το hdmi καλώδιο (1,5 μ) και το usb (0,5 μ) και δουλεύει μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν παίρνετε αυτό που έχει το eshop; Με την έκπτωση έχει 29κάτι ευρώ και δουλεύει. Από εκεί το πήρα.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν παίρνετε αυτό που έχει το eshop; Με την έκπτωση έχει 29κάτι ευρώ και δουλεύει. Από εκεί το πήρα.

 

Προφανώς γιατί κάνει 29€ και είναι πανάκριβο.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς γιατί κάνει 29€ και είναι πανάκριβο.

 

Ναι αλλά δουλεύει. Και επειδή από όσα έχετε άκουσει/διαβάσει εδώ και στον net γενικά, κάποια μαϊμού δεν παίζουν, μήπως θα ήταν καλύτερα να μην το ρισκάρεις και το πληρώσεις διπλά μετά;

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δουλεύει. Και επειδή από όσα έχετε άκουσει/διαβάσει εδώ και στον net γενικά, κάποια μαϊμού δεν παίζουν, μήπως θα ήταν καλύτερα να μην το ρισκάρεις και το πληρώσεις διπλά μετά;

 

Δεν θεωρώ 29 € ακριβά γιατί με 29 ευρώπούλα έχεις τον καλύτερο player της αγοράς (αν βρω πως παίζει και αν παίζει Dts θα είναι σίγουρα)

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Έχω τον original αντάπτορα της samsung παίζει μια χαρά όταν το συνδέω με την τηλεόραση αλλά δεν φορτίζει το κινητό παρόλο που το έχω συνδεδεμένο με τον φορτιστή. Καμιά ιδέα?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Χθες παρέλαβα τον δικό μου HDTV Adapter με παραγγελία που έκανα 31-3-13 από εδώ :

http://www.ebay.com/itm/130873358305?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

με κόστος $10,98 μαζί με τα έξοδα μεταφοράς.

Είναι SAMSUNG και έχει και οδηγίες ακόμη και σε Ελληνικά .

Παραθέτω Φωτογραφίες

Λειτουργεί αψογα με ήχο και εικόνα στην LG plasma που έχω .

Δεν πρόσεξα εάν φορτίζει κατά την παρακολούθηση.

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα τον δικό μου HDTV Adapter με παραγγελία που έκανα 31-3-13 από εδώ :

http://www.ebay.com/itm/130873358305?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

με κόστος $10,98 μαζί με τα έξοδα μεταφοράς.

Είναι SAMSUNG και έχει και οδηγίες ακόμη και σε Ελληνικά .

Παραθέτω Φωτογραφίες

Λειτουργεί αψογα με ήχο και εικόνα στην LG plasma που έχω .

Δεν πρόσεξα εάν φορτίζει κατά την παρακολούθηση.

 

Έχεις καταφέρει να βγάλεις ήχο 5.1 ?

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Έχω τον original αντάπτορα της samsung παίζει μια χαρά όταν το συνδέω με την τηλεόραση αλλά δεν φορτίζει το κινητό παρόλο που το έχω συνδεδεμένο με τον φορτιστή. Καμιά ιδέα?

 

Το δικό μου τηλέφωνο φορτίζει . Ειδικά όταν είναι κλειστή η οθόνη έχει και την ένδειξη της φόρτισης. Όταν είναι σε λειτουργία και ανοιχτή η οθόνη εξαρτάται από την χρήση - κατανάλωση που γίνεται εκείνη την στιγμή , εάν είναι μεγάλη η κατανάλωση (video , wi-fi, internet ,κ.λ.π.)μπορεί να φαίνεται ότι δεν φορτίζει ή και να καταναλώνει μπαταρία . Πάντως εξανλείται αργότερα , επειδή είναι συνδεμένο στον φορτιστή .

 

Έχεις καταφέρει να βγάλεις ήχο 5.1 ?

 

Δεν το δοκίμασα σε ενισχυτή AV , μόνο στην τηλεώραση . Θα το κάνω πιθανόν το Σαββατοκύριακο που θα έχω χρόνο .

Εκείνο που δοκίμασα είναι το πληκτρολόγιο της Logittech mini dinovo , το οποίο λειτουργεί πολύ καλά με το τηλέφωνο σε όλα σχεδόν τα επίπεδα . Εκτενή δοκιμή θα κάνω το συντομότερο.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Δεν το δοκίμασα σε ενισχυτή AV , μόνο στην τηλεώραση . Θα το κάνω πιθανόν το Σαββατοκύριακο που θα έχω χρόνο .

Εκείνο που δοκίμασα είναι το πληκτρολόγιο της Logittech mini dinovo , το οποίο λειτουργεί πολύ καλά με το τηλέφωνο σε όλα σχεδόν τα επίπεδα . Εκτενή δοκιμή θα κάνω το συντομότερο.

 

Ok, όταν το δοκιμάσεις και βρεις πως παίζει ενημέρωσε μας γιατί λίγο που το έψαξα (δεν έχω δικό μου ενισχυτή γι αυτό) δεν το πέτυχα, χωρίς να σημαίνει ότι δεν γίνεται. :)

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...