Jump to content

Σύνδεση Galaxy S III <-> TV


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιζει οταν βλεπεις στο τηλεφωνο,οταν κανεις sream στην tv δεν τους βλεπει η tv,εχω ενεργοποιημενη την επιλογη και με αυτον δουλευω στο τηλεφωνο

 

 

Ναι, είναι λίγο δύσκολο αυτό. Γιατί το stream στη tv το κάνει άλλη εφαρμογή (process πιο σωστα) και οχι ο player. Θα πρέπει να βρεθεί κάποιος player που να συνεργάζεται σωστά .

Το πρόβλημα είναι μάλλον ότι όταν οι διάλογοι είναι εξωτερικοί είναι ένα δεύτερο ανεξάρτητο stream απο αυτο της εικονας. Φοβάμαι ότι δύσκολα θα βρεις κάποιον. Θέλει ψάξιμο και δοκιμες.

 

Ένας ακόμα πολύ καλός είναι ο bs player. Τον δουλεύω στο note μου με άριστη συμπεριφορά. Ρίξε και σ'αυτόν μια ματιά. Από εκεί και μετά θα έλεγα να πάρεις με την σειρά έναν - έναν ή να γκουγκλαρεις το θέμα σου μπας και βρεις τίποτα σχετικό.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 393
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι, είναι λίγο δύσκολο αυτό. Γιατί το stream στη tv το κάνει άλλη εφαρμογή (process πιο σωστα) και οχι ο player. Θα πρέπει να βρεθεί κάποιος player που να συνεργάζεται σωστά .

Το πρόβλημα είναι μάλλον ότι όταν οι διάλογοι είναι εξωτερικοί είναι ένα δεύτερο ανεξάρτητο stream απο αυτο της εικονας. Φοβάμαι ότι δύσκολα θα βρεις κάποιον. Θέλει ψάξιμο και δοκιμες.

 

Ένας ακόμα πολύ καλός είναι ο bs player. Τον δουλεύω στο note μου με άριστη συμπεριφορά. Ρίξε και σ'αυτόν μια ματιά. Από εκεί και μετά θα έλεγα να πάρεις με την σειρά έναν - έναν ή να γκουγκλαρεις το θέμα σου μπας και βρεις τίποτα σχετικό.

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου,δοκιμασα και τον BS αλλα τιποτα,

Οκ με το samsung ευτυχως γινεται δουλεια,με αλλο τηλ. η tablet θα τους ενσωματωσω με mkv tools,δεν βρηκα αλλη λυση ουτε στο google.

Link to comment
Share on other sites

Παιζει οταν βλεπεις στο τηλεφωνο,οταν κανεις sream στην tv δεν τους βλεπει η tv,εχω ενεργοποιημενη την επιλογη και με αυτον δουλευω στο τηλεφωνο

 

Ποιά τηλεόραση έχεις;

Πάντως δεν νομίζω ότι θα βρεις αυτό που ψάχνεις.

Σαν τελευταια επιλογή θα σου έλεγα να δοκιμάσεις προγράμματα τύπου imedia share που στριμαρουν τα πάντα μέσω δικτύου.

Link to comment
Share on other sites

Ποιά τηλεόραση έχεις;

Πάντως δεν νομίζω ότι θα βρεις αυτό που ψάχνεις.

Σαν τελευταια επιλογή θα σου έλεγα να δοκιμάσεις προγράμματα τύπου imedia share που στριμαρουν τα πάντα μέσω δικτύου.

 

SAMSUNG C8000 SMART TV,ξερω οτι υπαρχουν ευκολοτεροι τροποι απλα με βολεψε λογω τεμπελιασ να μην αντιγραφω στικακι να το περναω απο laptop.

Θα ψαξω μηπως βρω κανα προγραμμα ενσωματωσης υποτιτλων κατευθειαν στο S3 σαν το mkv merge κατι θα παιζει δεν μπορει,,,

Παντως φιλε σε ευχαριστω που ασχοληθηκες:)

Link to comment
Share on other sites

SAMSUNG C8000 SMART TV,ξερω οτι υπαρχουν ευκολοτεροι τροποι απλα με βολεψε λογω τεμπελιασ να μην αντιγραφω στικακι να το περναω απο laptop.

Θα ψαξω μηπως βρω κανα προγραμμα ενσωματωσης υποτιτλων κατευθειαν στο S3 σαν το mkv merge κατι θα παιζει δεν μπορει,,,

Παντως φιλε σε ευχαριστω που ασχοληθηκες:)

 

Υπάρχει και αυτη η λύση

http://www.shopandroid.com/samsung-wi-fi-all-share-cast-hub/5A205A11844.htm

Κοστίζει όμως.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου,δοκιμασα και τον BS αλλα τιποτα,

Οκ με το samsung ευτυχως γινεται δουλεια,με αλλο τηλ. η tablet θα τους ενσωματωσω με mkv tools,δεν βρηκα αλλη λυση ουτε στο google.

 

Ο mx player δειχνει κανονικα υποτυτλους αμα τσεκαρεις το s/w αποκοδικοπιοιση

Samsung Galaxy SIII Dualboot

android-x86-4.4.2

Samsung GT-N8010

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και αυτη η λύση

http://www.shopandroid.com/samsung-wi-fi-all-share-cast-hub/5A205A11844.htm

Κοστίζει όμως.

 

Oχι φιλε μου δεν νομιζω να αξιζει τουλαχιστον για μενα,εχω καλυτερες δυνατοτητες δικτυωσης,απλα ηταν οπως ειπα θεμα τεμπελιας,να καθομαι καναπε και να streem αρω ταινιες στην tv,δεν θελω αλλο μηχανακι,εχω και MHL :)

Link to comment
Share on other sites

Ο mx player δειχνει κανονικα υποτυτλους αμα τσεκαρεις το s/w αποκοδικοπιοιση

Ο mx δεν παίζει υπότιτλους μέσω hdmi η μέσω WiFi σε καμία tv

Αυτό ρωτάει ο φίλος παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και αυτη η λύση

http://www.shopandroid.com/samsung-wi-fi-all-share-cast-hub/5A205A11844.htm

Κοστίζει όμως.

 

 

Ναι, αυτο θα δουλεψει στανταρ γιατι ουσιαστικα στριμαρει την οθονη του κινητου. Την εικονα δηλαδη.

 

 

 

Ο mx player δειχνει κανονικα υποτυτλους αμα τσεκαρεις το s/w αποκοδικοπιοιση

 

 

Λίγο κουλό αυτό αν όντως συμβαίνει. Γιατι με σοφτ decoder να δουλευει πολλαπλο στριμ και με hardware οχι. Βέβαια η ποιότητα της εικόνας είναι ..... ΔΡΑΜΑ!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ο mx δεν παίζει υπότιτλους μέσω hdmi η μέσω WiFi σε καμία tv

Αυτό ρωτάει ο φίλος παραπάνω

 

Μεσω hdmi παιζει σιγουρα εχω δει πολλες (S/W) μεσω WiFi δεν ξερω

Samsung Galaxy SIII Dualboot

android-x86-4.4.2

Samsung GT-N8010

Link to comment
Share on other sites

Μεσω hdmi παιζει σιγουρα εχω δει πολλες (S/W) μεσω WiFi δεν ξερω

 

Μέσω hdmi ο mx παίζει και με hw decoder. Μέσω dlna λέμε.

 

Μια που το συζητάμε, ο νέος (hw+) σας παίζει σωστά?

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

SAMSUNG C8000 SMART TV,ξερω οτι υπαρχουν ευκολοτεροι τροποι απλα με βολεψε λογω τεμπελιασ να μην αντιγραφω στικακι να το περναω απο laptop.

 

Και γιατι να χρησιμοποιησεις το laptop???

Με ενα καλωδιο usb otg περνας την ταινια απο το τηλεφωνο σε στικακι και μετα κουμπωνεις το στικακι στην tv και την βλεπεις...

Link to comment
Share on other sites

To λινκ ειναι αυτό.Και παρόλο που δεν λέει για οριτζιναλ,αυτο που έλαβα εγώ ήταν.Αν θυμαμαι καλά το πήρα περίπου στα 16 ευρώ.Και κάποιος άλλως το είχε παραγγείλει από εκεί,και είπε ότι του στείλε ορίτζιναλ,για αυτό είχα κάνει την αγορά και του το επισήμανα και ολας .

 

http://www.ebay.co.uk/itm/MHL-HDMI-HDTV-Adapter-Cable-For-Samsung-Galaxy-S3-Verizon-i535-T-Mobile-T999-New-/261094839344?ssPageName=ADME:X:RTQ:GB:1123

 

οι φόροι ήταν πολλοί για να έρθει από κίνα? Πόσο ήταν οι φόροι περίπου? Μην την πατήσω λέω. :cry:

Link to comment
Share on other sites

οι φόροι ήταν πολλοί για να έρθει από κίνα? Πόσο ήταν οι φόροι περίπου? Μην την πατήσω λέω. :cry:

 

Δεν έχει φόρο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει φόρο.

 

Επειδή γράφει στο eBay δεν ειναι μέσα οι φόροι για Ευρώπη. Γιαυτό ρώτησα. Άρα σε εσάς ήρθε με Τελική Όσο το αγοράσατε. Ενδιαφέρον. :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή γράφει στο eBay δεν ειναι μέσα οι φόροι για Ευρώπη. Γιαυτό ρώτησα. Άρα σε εσάς ήρθε με Τελική Όσο το αγοράσατε. Ενδιαφέρον. :)

 

Σε μικροποσά δεν υπάρχει φόρος.

Δεν αγοράζεις αυτοκίνητο :D

Link to comment
Share on other sites

Θα την πω την κοτσάνα μου αλλά δεν κρατιέμαι...Το αντίθετο γίνεται?Υπάρχει δηλαδή τρόπος(και με έξτρα μηχάνημα)να βλέπουμε στο κινητό ότι παίζει η ΤV?
Link to comment
Share on other sites

Θα την πω την κοτσάνα μου αλλά δεν κρατιέμαι...Το αντίθετο γίνεται?Υπάρχει δηλαδή τρόπος(και με έξτρα μηχάνημα)να βλέπουμε στο κινητό ότι παίζει η ΤV?

 

Δεν είναι κοτσάνα, γίνεται, ακόμα και έξω απ'το σπίτι σου να βλέπεις τι παίζει η τηλεόρασή σου, αλλά θέλει έξτρα εξοπλισμό. Δες εδώ: http://www.slingbox.com/go/slingbox

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κοτσάνα, γίνεται, ακόμα και έξω απ'το σπίτι σου να βλέπεις τι παίζει η τηλεόρασή σου, αλλά θέλει έξτρα εξοπλισμό. Δες εδώ: http://www.slingbox.com/go/slingbox

Κουφάθηκα!Δεν το περίμενα ότι γίνεται...Επειδή δεν κατέχω τις αγγλικές ορολογίες,μόνο το ακριβό κάνει αυτή τη δουλειά ή και το φτηνό?(99,99$)

Link to comment
Share on other sites

Κουφάθηκα!Δεν το περίμενα ότι γίνεται...Επειδή δεν κατέχω τις αγγλικές ορολογίες,μόνο το ακριβό κάνει αυτή τη δουλειά ή και το φτηνό?(99,99$)

 

Όλα την κάνουν... απλά τα ακριβά έχουν και δικό τους router ενσωματωμένο και τέτοια... εδώ παραπάνω λεπτομέρειες. Αυτό εδώ π.χ. αν έχεις ένα κουτί για MPEG4 ή nova κι ένα router το συνδέεις και οκ. Το πρόβλημα είναι ότι μάλλον σταματάνε να το υποστηρίζουν, επειδή βγάλανε τα πιο καινούρια μοντέλα.

 

Mια άλλη εταιρία που κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα και έχει καλές κριτικές, είναι αυτή.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Mια άλλη εταιρία που κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα και έχει καλές κριτικές, είναι αυτή.

Θα κοιτάξω το Vulkano.Thanks πολύ χρήσιμα τα links που έδωσες! :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,θέλω κι εγώ να συνδέσω το s3 με μια Sony tv χωρίς πολλές ρυθμίσεις και μπέρδεματα,αυτό πρέπει να πάρω?http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/kalodia-adaptors/samsung-hdtv-adapter-epl-3fhubegstd-samsung-galaxy-s3-i9300/prod2730118pp/#.UN2RZXer5y4

Συνδέεται και παίζει?που εχει την μύτη που μπαίνει ο ανταπτορας στην τηλεόραση,δε βλέπω κατι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,θέλω κι εγώ να συνδέσω το s3 με μια Sony tv χωρίς πολλές ρυθμίσεις και μπέρδεματα,αυτό πρέπει να πάρω?http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/kalodia-adaptors/samsung-hdtv-adapter-epl-3fhubegstd-samsung-galaxy-s3-i9300/prod2730118pp/#.UN2RZXer5y4

Συνδέεται και παίζει?που εχει την μύτη που μπαίνει ο ανταπτορας στην τηλεόραση,δε βλέπω κατι.

 

Ακριβως αυτο και ενα HDMI καλοδιο

Samsung Galaxy SIII Dualboot

android-x86-4.4.2

Samsung GT-N8010

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,θέλω κι εγώ να συνδέσω το s3 με μια Sony tv χωρίς πολλές ρυθμίσεις και μπέρδεματα,αυτό πρέπει να πάρω?http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/kalodia-adaptors/samsung-hdtv-adapter-epl-3fhubegstd-samsung-galaxy-s3-i9300/prod2730118pp/#.UN2RZXer5y4

Συνδέεται και παίζει?που εχει την μύτη που μπαίνει ο ανταπτορας στην τηλεόραση,δε βλέπω κατι.

 

Ακριβως αυτο και ενα HDMI καλοδιο

Και θα χρειαστείς και ένα φορτιστή (micro usb) παρέα, γιατί χρειάζεται ρεύμα το μηχανάκι αυτό για να δουλεύει (χωρίς ρεύμα δεν παίζει καθόλου)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...