Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερες ειμαι με v39 και δεν μου συνχρονιζει τα contacts στο gmail account με τιποτα εχεις κανεις καμια ιδεα τι γινεται?

Καλημέρα και από μένα. Και εγώ με ν39 και δε συγχρονίζει Gmail & Samsung account. Ας ελπίσουμε να έχει κάποιος τη λύση. .

Απ όσο θυμάμαι δεν είχε πρόβλημα , σβήσε τον λογαριασμό , επανεκκίνηση και βάλτον πάλι

εγώ θα έβαζα την τελευταία , Omega I9300 XXEMC3 v43.3 JB 4.1.2

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έκα καλό σετ γραμματοσειρών για την omega πιο προτείνετε ?

 

Sonysketch, Ubuntu, Storopia..

Υπάρχουν στην εφαρμογή της Omega.

Link to comment
Share on other sites

Απ όσο θυμάμαι δεν είχε πρόβλημα , σβήσε τον λογαριασμό , επανεκκίνηση και βάλτον πάλι

εγώ θα έβαζα την τελευταία , Omega I9300 XXEMC3 v43.3 JB 4.1.2

Το θεμα ειναι με τα καινουργια contacts που εχω προσθεσει τι θα γινει,δεν θελω να τα χασω και δεν ξερω και ποσα εχω βαλει επιπλεον,γιατι αμα το σβησω θα ξανακανει sync με google account και δεν θα εχει τα καινουργια contacts μεσα αφου δεν μπορει να τα sync ;)

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι με τα καινουργια contacts που εχω προσθεσει τι θα γινει,δεν θελω να τα χασω και δεν ξερω και ποσα εχω βαλει επιπλεον,γιατι αμα το σβησω θα ξανακανει sync με google account και δεν θα εχει τα καινουργια contacts μεσα αφου δεν μπορει να τα sync ;)

 

Οποτε αυτο που θα πρεπει να κανεις ειναι να τσεκαρεις απο το gmail σου τα contacts αν ειναι περασμενες και οι καινουριες επαφες σου. ;)

Link to comment
Share on other sites

Οποτε αυτο που θα πρεπει να κανεις ειναι να τσεκαρεις απο το gmail σου τα contacts αν ειναι περασμενες και οι καινουριες επαφες σου. ;)

Δεν ειναι γιατι δεν τις εχει συνχρονισει και πρεπει μαλλον να τις τσεκαρω μια μια και βραστα χαραλαμπε :(

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα θεμα με τη 44,4 με τον ηχο κλησης.Ξεκιναει σιγα και ξαφνικα δυναμωνει.Το ιδιο θεμα ειχα και με τη 43 και περασα τη 44,4 με full wipe και το προβλημα λυθηκε μεχρι σημερα που μου το ξανακανε.Ξερετε τι φταιει?

 

Edit:Τελικα το increase ringtone ηταν απο το omega settings.

Edited by gkalas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!2 προβήματα εντόπισα στην περίπου μια εβδομάδα που έχω την ρόμ.Το ενα είναι οτι στην οθονη κλειδώματος,μου δειχνει συνεχεια λάθος ωρα.Μολις ομως σβησω την οθονη και πάω να το ξεκλειδωσω τότε ξεκολάει και δείχνει την σωστη.Αν μετά απο κάνα μισαωρο κοιτάξω την ώρα του κινητου στην οθονη κλειδώματος θα μου δείχνει την την ωρα μιση ωρα πίσω,και με ενα refresh ξεκολάει.Το αλλο είναι οτι το μπλε led με τις ειδοποιησεις,οποτε του ερθει δουλευει.Οταν ερχοντε μηνύματα σπάνια ανάβει,και με εχει εκνευρίσει,εχω αρχισει να νοσταλγώ τα bln!Σας εχει συμβει σε εσας κατι απο αυτά;
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!2 προβήματα εντόπισα στην περίπου μια εβδομάδα που έχω την ρόμ.Το ενα είναι οτι στην οθονη κλειδώματος,μου δειχνει συνεχεια λάθος ωρα.Μολις ομως σβησω την οθονη και πάω να το ξεκλειδωσω τότε ξεκολάει και δείχνει την σωστη.Αν μετά απο κάνα μισαωρο κοιτάξω την ώρα του κινητου στην οθονη κλειδώματος θα μου δείχνει την την ωρα μιση ωρα πίσω,και με ενα refresh ξεκολάει.Το αλλο είναι οτι το μπλε led με τις ειδοποιησεις,οποτε του ερθει δουλευει.Οταν ερχοντε μηνύματα σπάνια ανάβει,και με εχει εκνευρίσει,εχω αρχισει να νοσταλγώ τα bln!Σας εχει συμβει σε εσας κατι απο αυτά;

εγώ θα περνούσα πάλι την rom

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κατεβασα την ωμεγα v43 κ οταν παω να την ανοιξω μεσα εχει αλλους 4 φακελους.τους ξεζιπαρω πριν την περασω?το αρχειο tar που ειναι??βοηθειστε..
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κατεβασα την ωμεγα v43 κ οταν παω να την ανοιξω μεσα εχει αλλους 4 φακελους.τους ξεζιπαρω πριν την περασω?το αρχειο tar που ειναι??βοηθειστε..

 

Το αρχικό αρχείο zip περνάς απο recovery mode. ΔΕΝ το κάνεις unzip.

Link to comment
Share on other sites

Το αρχικό αρχείο zip περνάς απο recovery mode. ΔΕΝ το κάνεις unzip.

 

οκ μολις την περασω θελει κατι αλλο συμπληρωμα?η ειναι κομπλε?να του κανω επαναφορα πριν την περασω..?:happy:

Link to comment
Share on other sites

οκ μολις την περασω θελει κατι αλλο συμπληρωμα?η ειναι κομπλε?να του κανω επαναφορα πριν την περασω..?:happy:

Αν εννοείς επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων , όχι , αν εννοείς με το titanium backup να κάνεις backup τις εφαρμογές σου , ναι

αν θέλεις ρίξε μια ματιά στο 4ο ποστ στην πρώτη σελίδα και σ αυτό

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316982

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

αγορασα την εφαρμογη omega files pro αλλα δεν κατεβαινει ουτε κινητο ουτε απο pc . Γιαννη να εισαι γερος και να μας χαριζεις Αριστουργηματα:)
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

αγορασα την εφαρμογη omega files pro αλλα δεν κατεβαινει ουτε κινητο ουτε απο pc . Γιαννη να εισαι γερος και να μας χαριζεις Αριστουργηματα:)

 

σε μένα κατέβηκε κανονικά από το μάρκετ

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα την ωμεγα την περασα στην sd παω να κανω εγκατασταση κ μενει εκει.δεν την περναει κ παγωνει εκει.γιατι??απο odin δεν γινεται να περαστει??
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα την ωμεγα την περασα στην sd παω να κανω εγκατασταση κ μενει εκει.δεν την περναει κ παγωνει εκει.γιατι??απο odin δεν γινεται να περαστει??

όχι , όπως είσαι πάτα τα τρία κουμπιά θα πας σε recovery και κάνε πάλι εγκατάσταση

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Ετσι το κανω την βρισκει στηνsd παταω install κ μενει εκει.δεν την κανει εγκατασταση.

βάλτο στην sdcard στο τηλέφωνο όχι στην καρτούλα , δεν το αποσυμπιέζεις , (εκτός αν αυτό κάνεις)

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

H pro έκδοση των Omega files τι παραπάνω προσφέρει;
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Περασα την τελευταια ωμεγα ολα οκ τελικα.πως αλλαζω τωρα καποια εικονιδια πχ της μπαρας εργασιας???τι τροποποιησεις μπορω να της κανω???

 

πηγα να περασω καποια apk απο recovery ekana reboot κ κολλησε στο ανθρωπακι.το δειχνει να περπαταει αλλα δεν ανοιγει το τηλ.εβγαλα μπαταρια ξανα reboot αλλα τιποτα.τωρα????????:(

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς την ν.43,3 για να μας πει εντυπώσεις????

Είμαι με την ν.43,1 είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά τώρα τελευταία κάνει κάτι κολήματα.....:wacko:

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

@george_21 , όπως είσαι πατάς τα 3 κουμπιά και σε recovery βάζεις πάλι την rom

τα .apk δεν τα περνάμε από recovery , μόνο τα .zip (όπως την rom)

με explorer βρίσκεις την εφαρμογή και την τρέχεις

 

@vaterle , ευκαιρία να δοκιμάσεις 43,3 , είναι πολύ καλή

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

@george_21 , όπως είσαι πατάς τα 3 κουμπιά και σε recovery βάζεις πάλι την rom

τα .apk δεν τα περνάμε από recovery , μόνο τα .zip (όπως την rom)

με explorer βρίσκεις την εφαρμογή και την τρέχεις

 

@vaterle , ευκαιρία να δοκιμάσεις 43,3 , είναι πολύ καλή

 

Και εγώ νομίζω ότι είναι η καλύτερη από τις τελευταίες

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...