Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Omega files κάτω κάτω.

 

Φαντάζομαι εννοείς το restore camera sounds. Αυτό όμως θα κάνει restore και την stock camera. Δεν γίνεται να έχω ήχο στην μονταρισμένη να φανταστώ, ε?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια μολις εβαλα την 43.1. Τα εικονιδια στη μπαρα πανω (wifi, gps κτλ) δεν μπορω να τα φτιαξω οπως θελω οπως σε προηγουμενες εκδοσεις?

 

οκ το βρηκα. ο πινακας ειδοποιησεων δεν ειναι? Δεν υπηρχε αυτο μενου σε προηγουμενη εκδοση... Αλλα αλλαζω τα εικονιδια και δεν αλλαζουν...

Edited by carve21
Link to comment
Share on other sites

Με perseus εμένα δε χτυπάει μερικές φορές το ξυπνητήρι. Δε το έχει παρατηρήσει κανείς;

Μερικές φορές δεν χτύπαγε το ξυπνητήρι, δεν χτύπαγε ο ήχο κλήσης, γενικά δεν χτύπαγε τίποτα! Αλλά μου το έκανε με όλους τους kernel (και στοκ) οπότε έψαξα αλλού, κατέληξα στο skype (χωρίς να βάζω ο χέρι στη φωτιά). Αλλο μέλος μου έγραψε ότι σε αυτόν μάλλον έφταιγε το viber....

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Ειχα βαλει cyanogenmod και τωρα ξαναγυρισα στην omega.

 

Perseus ε;; ενα λινκ από XDA;;;

 

Γιατι ξανα γυρισες? εγω εχω cyanogenmod και γιαυτο σε ρωταω και ειχα και ομεγα παλια.

 

Φαντάζομαι εννοείς το restore camera sounds. Αυτό όμως θα κάνει restore και την stock camera. Δεν γίνεται να έχω ήχο στην μονταρισμένη να φανταστώ, ε?

 

οταν λες μονταρισμενη τι εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

Και μιας και πιάσαμε την κάμερα, κατά την εγκατάσταση με ρώτησε εάν ήθελα αυτή του 4.2 την οποία και έβαλα.

Την σύγκρινα όμως με στοκ του 4.1.2 και είναι ίδια ακριβώς.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας ειμαι με 43.1 ειχα και το ιδιο θεμα με 44.2 στις επαφες διαλέγω να εμφανίζονται μονο τις google οι επαφες.καθε φορα που χρησιμοποιώ τον κατάλογο και μετα βγω απο αυτον πρεπει να ξανά επιλέξω τις επαφες google αλλιως τις εμφανιζει ολες (σιμ-Facebook-google)

Υπαρχει κάποια λύση για αυτό; ευχαριστώ :confused:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης τωρα που ειμαι με 43.1 δεν μπορω να προσθέσω εφαρμογές στο multi window control. Καποια λυση και για αυτο;:help:
Link to comment
Share on other sites

τι σου προσφερει και υπαρχει καποιο λινκ να την δοκιμασω?

 

Δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω έχει κάποια στοιχεία από το note και από 4,2. Αν έχεις την omega αυτή τη κάμερα πρέπει να έχεις. Ας πει με σιγουριά κάποιος που ξέρει.

 

Υπάρχει μέσα στο omega files.

Link to comment
Share on other sites

Το κάμερα μοντ το συγκεκριμένο,ειναι πιο αρχαίο και από τον Όλυμπο....δεν αναβαθμίστηκε εδώ και μήνες.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Το κάμερα μοντ το συγκεκριμένο,ειναι πιο αρχαίο και από τον Όλυμπο....δεν αναβαθμίστηκε εδώ και μήνες.

Υπάρχει κάποιο link με το τελευταίο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω τη 43.1 και μόλις έβαλα το framework που απαιτείται για να λειτουργήσουν τα deluxe settings του jkay αλλά δεν μου αρέσουν τα πράσινα εικονίδια που έχει στη notification bar (είχα ένα θέμα του kalagka με πολύ πιο ωραία-μοντέρνα εικονίδια). Μπορώ να αλλάξω το θέμα πάλι και να λειτουργήσουν οι deluxe settings ή δεν μπορώ να κάνω τίποτα?
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1807819

 

εδω το βρηκα αυτο που γραφει για XXEMB5. Πιο κατω εχει link με διαφορα θεματα (δεν το ειχα προσεξει) οποτε ολα κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1807819

 

εδω το βρηκα αυτο που γραφει για XXEMB5. Πιο κατω εχει link με διαφορα θεματα (δεν το ειχα προσεξει) οποτε ολα κομπλε.

 

Με το framework αυτό, μειονεκτεί κάτι σε σχέση με το κανονικό της Omega? Πχ,στην notification bar, υπάρχουν όλες οι επιλογές, multiwindow,power saving κτλ? Κάτι άλλο που μπορεί να λείπει?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο link με το τελευταίο;

 

 

Έχει σταματήσει φιλέ μου να ασχολείται ο συγκεκριμένος.Για αυτο και το ειπα.Υπάρχουν άλλα πολύ καλύτερα μοντ.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1883192

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Έχει σταματήσει φιλέ μου να ασχολείται ο συγκεκριμένος.Για αυτο και το ειπα.Υπάρχουν άλλα πολύ καλύτερα μοντ.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1883192

 

Thanks θα το τσεκάρω. Αν και με καλύπτει σε αυτά που θέλω ο jkay.

Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

εχω περασει Omega v44.3 ξερει κανεις τι γινεται με τα sms ??? μολις παω να τα ανοιξω κλεινουν αμεσος.... καμια λυση????
Link to comment
Share on other sites

εχω περασει Omega v44.3 ξερει κανεις τι γινεται με τα sms ??? μολις παω να τα ανοιξω κλεινουν αμεσος.... καμια λυση????

 

Γιαυτο δεν την εχω βαλει εγω..ειναι γνωστο FC, το αναφερουν και στο xda συχνα..Ξανακανε full wipe, και ξαναβαλε τη rom, και αν στο ξανακανει παλι πισω στην 43.1..:O

Link to comment
Share on other sites

αν βγει καποια πολυ ανωτερη απο την 43.1 θα την εγκαταστησω......προς το παρον....δεν υπαρχει...ετσι δεν ειναι;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...