Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του Samsung Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επειδη παντα παρακολουθουσα τις τιμες για να αγορασω κατι,οι τιμες πεφτουν μεχρι ενα οριο που ελενχει η εταιρια κατασκευης,μετα απλως εξαφανιζεται απο αμεση διαθεσιμοτητα,και με πιο ανεβασμενη τιμη πλεον.το ς3 αυτη την στιγμη ειναι ισως στην καλυτερη τιμη στα σκρουτζομαγαζα,και αν υπαρχει το πασχα μπορει να πεσει λιγο ακομα.αποψι μου.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

^^^

Θα μου επιτρέψεις ν' αμφιβάλλω - οι τιμές πέφτουν συνέχεια απ' ότι φαίνεται. Αγόρασα 19 Φλέβάρη το μαύρο για την αδερφή μου από το kaizershop στα €248 και τώρα στο sktoutz βλέπω ότι έχει πέσει στα €222 :rolleyes: πέφτει δηλ περίπου €6.5 την εβδομάδα lol.

Link to comment
Share on other sites

^^^

Θα μου επιτρέψεις ν' αμφιβάλλω - οι τιμές πέφτουν συνέχεια απ' ότι φαίνεται. Αγόρασα 19 Φλέβάρη το μαύρο για την αδερφή μου από το kaizershop στα €248 και τώρα στο sktoutz βλέπω ότι έχει πέσει στα €222 :rolleyes: πέφτει δηλ περίπου €6.5 την εβδομάδα lol.

οπως εγραψα ...μεχρι ενα οριο..

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έκανα μια έρευνα αγωρας θελω να παρω το galaxy S3

Αποτι ειδα το skroutz το εχει σχεδόν τσάμπα τα μαγαζιά το εχουν 400/500€

Αλλα ειναι τα αφεντικά ? τα οριτζιναλ? μην δίνω 212€ και πανε τσάμπα για να παρω μια μούφα!! Το κινητο το βρήκα απο το (to.kinito.gr)

Εχει μεγάλη διαφορα τιμής απο πλαισιο bublic και κτλ.!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι το ίδιο ,από την ίδια εταιρία , με το ιμει του. Απλά ίσως προοριζόταν για άλλη χωρα και εισήχθηκε στην Ελλάδα απο εκεί. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να επικοινωνήσεις με το κατάστημα , να ρωτήσεις από που έγινε η εισαγωγή και αν είναι απο χώρα της ΕΕ τότε προχώρα και μη φοβάσαι τπτ γιατί θα σε καλύπτει και η Πανευρωπαική εγγύηση της samsung.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έκανα μια έρευνα αγωρας θελω να παρω το galaxy S3

Αποτι ειδα το skroutz το εχει σχεδόν τσάμπα τα μαγαζιά το εχουν 400/500€

Αλλα ειναι τα αφεντικά ? τα οριτζιναλ? μην δίνω 212€ και πανε τσάμπα για να παρω μια μούφα!! Το κινητο το βρήκα απο το (to.kinito.gr)

Εχει μεγάλη διαφορα τιμής απο πλαισιο bublic και κτλ.!

http://www.skroutz.gr/s/1828505/Samsung-Galaxy-S-III-i9300-16GB.html

 

Έπεσε στα €212 ήδη και θα συνεχίσει χαλαρά να πέφτει non-stop imho. ;)

 

Αυτό που πήρα για την αδερφή μου από το kaizershop ήταν από Ρουμανία - μόλις ξεκινάς επιλέγεις Ελληνικά και είσαι set. :) Αυτή είναι η διαφορά δηλ που στο ΠΛΑΣΙΟ κλπ κοστίζει ένα καράβι λεφτά παραπάνω. :p

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει δλδ να το παρω?

Γτ ακούω δεν εχει ελληνική εγγύηση.!

Αν η συσκευή προορίζεται για χώρα της ευρωπαϊκής ένωσης εχει κανονικά εγγύηση στην Ελλάδα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει δλδ να το παρω?

Γτ ακούω δεν εχει ελληνική εγγύηση.!

Φίλε μου αυτά τα λένε στο ΠΛΑΙΣΙΟ κλπ για να τσεπώσουν την τεράστια διαφορά τιμής και ουσιαστικά να βγάλουν 2 τηλέφωνα σε 1. ;)

 

Ισχύει η εγγύηση 2 ετών κανονικά. :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια και από μένα,

το είδα και γω που πήγε στα 212€ και το σκέφτομαι.. ποιο είναι το πόρισμα όμως μετά από τόσο καιρό που κυκλοφορεί, αξίζει??:p

Αν έχετε καμιά καλύτερη πρόταση στα ίδια επίπεδα τιμών, hit me!

Η αλήθεια είναι ότι ζαχάρωνα το Huawei Ascend Mate (πλέον είναι στα 249€) αλλά ακόμα δεν έχω αποφασίσει αν η (τόσο) μεγάλη οθόνη του είναι στα pros ή στα cons. Έχουμε και μικρά χέρια.. Αλλά το θέλω για καψιματάκι οπότε η μπαταρία των 4050mah είναι αρκετά δελεαστική σε σχέση με του S3.

Edited by Kaede
Link to comment
Share on other sites

Γεια και από μένα,

το είδα και γω που πήγε στα 212€ και το σκέφτομαι...

 

Στα 205 πλέον! Και θα συνεχίσει να πέφτει γιατί υπάρχει άπειρο στοκ!

Φοβερό value for money.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Στα 205 πλέον! Και θα συνεχίσει να πέφτει γιατί υπάρχει άπειρο στοκ!

Φοβερό value for money.

 

Χτες το κοιτούσα, τι στο καλό..! Καλή φάση:D

Αν και θέλω πρώτα να σιγουρευτώ για το άλλο ρε γμτ...

Link to comment
Share on other sites

Σου λέω, κάθε μέρα πέφτει και ένα-δύο ευρώ!

Ανετα το έπαιρνα και του έβαζα CM11 (ή και 10)

 

Εδώ το αρκετά πιο αδύναμο GNexus πετάει με vanilla 4.3, το S3 θα κολλήσει;

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Με CM, το S3 θα ανασάνει sister! Φεύγει η σαβούρα της Samsung που σέρνει το κινητό. Γλυτώνεις MB σε RAM και ROM.

 

Επίσης μην ξεχνάς πόσοι οδηγοί και χρήστες υπάρχουν εδώ που θα σε (μας) βοηθήσουν.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δες και το Huawei P6.

 

Τέλειο σε χαρακτηριστικα , πανέμορφο και μεταλλικό σώμα.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δες και το Huawei P6.

 

Τέλειο σε χαρακτηριστικα , πανέμορφο και μεταλλικό σώμα.

 

hmmmm όντως, αλλά πέρα από extra RAM δε βλέπω να 'χει και μεγάλες διαφορές από το S3.. και είναι και 50 ευρώ πάνω..

Link to comment
Share on other sites

H διπλάσια RΑΜ πάντως είναι κάτι πολύ πολύ πολυυυύ σημαντικό. Όσο περισσότερη, τόσο καλύτερα "ανασαίνει" η συσκευή. Μετά, στα συν το σώμα από αλουμίνιο του Huawei.

Αποπνέει άλλη αίσθηση όταν το κρατάς. Χωρίς τριγμούς και πολύ συμπαγές.

 

Επίσης, η εμπρόσθια κάμερα του Huawei είναι στα 5ΜP, είναι πιο ελαφρύ (παρά το μέταλλο) και πιο μικρό σε όλες τις διαστάσεις.

Και αυτό είναι σε πτωτική φάση όσον αφορά την τιμή.

 

Απλά έχε το στην άκρη του μυαλού σου. Είναι φανταστική συσκευή.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Η μπροστινή κάμερα δε με απασχολεί και πολύ, αλλά για τη RAM συμφωνώ.. γιατί οχι το Ascent Mate τότε όμως που έχει ίδια RAM και διπλάσια μπαταρία? (επιμένω, το ξέρω;p)
Link to comment
Share on other sites

To μέγεθός μετράει αρνητικά εδώ (imo).

Το Mate δεν είναι απλά μεγάλο είναι τερατούργημα...

Τέρμα άβολο στο κράτημα. Με τα δύο χέρια αναγκαστικά...

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η δουλειά μου έχει να κάνει αρκετά με τα internets, σκεφτόμουν μήπως βοηθούσε.. (ντάξει, σκέφτηκα και το gaming είναι η αλήθεια:P)

Μ'αρέσουν οι μεγάλες οθόνες αλλά ίσως όντως η συγκεκριμένη ξεφεύγει, δε ξέρω. Αν δεν ήταν και η μπαταρία τέρας, δε θα το σκεφτόμουν καν.

(έχει πάντως ρύθμιση για one hand typing απ'ότι είδα στο youtube!)

Link to comment
Share on other sites

Ανετα το έπαιρνα και του έβαζα CM11 (ή και 10)

 

Εδώ το αρκετά πιο αδύναμο GNexus πετάει με vanilla 4.3, το S3 θα κολλήσει;

 

Ordered!! Πολλές μέρες το λιβάνισα.. Βρήκα και ένα guide για CM11.. 4.4.. Για να δούμε:)

Link to comment
Share on other sites

Ordered!! Πολλές μέρες το λιβάνισα.. Βρήκα και ένα guide για CM11.. 4.4.. Για να δούμε:)

 

Congrats! Καλή επιλογή.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

:!: Ενημέρωση :!:

Τα μηνύματα σχετικά με τη CyanogenMod και γενικότερα που αφορούσαν το τροποποιημένο λογισμικό της συσκευής μεταφέρθηκαν στο σωστο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για κάτι που μου κίνησε το ενδιαφέρον στο ηλεκτρονικό κατάστημα birdphone και θα ήθελα να μου το εξηγήσει κάποιος, βρίσκω λοιπόν το galaxy S3 με τα ίδια ακριβώς specs αλλά με δύο διαφορετικές τιμές, το ένα στα 209 ευρώ και το άλλο στα 272, η μόνη διαφορά που παρατήρησα είναι ότι στο φθηνότερο υπάρχει και η ένδειξη "EU". Υποθέτω λοιπόν ότι πρόκειται για συσκευή άλλης χώρας της Ευρωπαϊκής Ένωσης αλλά είναι όντως έτσι; Το ακριβότερο δηλαδή είναι Ελληνικό;

Εσείς ποιο από τα δύο θα αγοράζατε;:)

 

[ATTACH]43400[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...