Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του Samsung Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[ΔΙΑΒΑΣΕ ΠΡΙΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ] Συχνές ερωτήσεις / FAQ για το Galaxy S III

 

Πρώτο-πρώτο... πόσες φορές θα γίνει αυτή η ερώτηση πια...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τελικα τι γινεται παιδια?

εχει η δεν εχει εγγυηση σε αναλογη περιπτωση?

 

οποια συσκευη ειναι για ΕΕ εχει εγγυηση κανονικα!

Link to comment
Share on other sites

τελικα αγορασα ενα μαυρο 9300 απο την κινητομανια.

ευχαριστω ολους για την βοηθεια.

 

καλοριζικο!

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή πάντως σε συνεχή πτώση. Πλέον στα 374 καινούργιο. Είμαι περίεργος να δώ πόσο θα έχει σε κανά μήνα που θα κυκλοφορήσει ευρύτερα ο διάδοχος. Επίσης να δούμε για πόσο τα μεγάλα μαγαζιά θα το έχουν 559. :lol: Το lte μοντέλο πάντως σταθερά εκεί στα 430 δεν έχει πεσει άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Σε ενα μήνα ίσως το δούμε κάπου στα 350 ή ακόμα και κατω απο αυτη την τιμη και πλέον θα μιλάμε για ενα πολυ value for money device!;)
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω ρε παιδια,στο προηγουμενο s3 που ειχα το ελληνικο,οταν ειχε αναπαντητη η μυνημα με το που επιανα τη συσκευη δονουσε,τωρα με το ευρωπαικο αναβει μεν το μπλε λαμπακι αλλα δεν δονειται.

 

ειναι θεμα ρυθμισης?

 

επισης ειναι δυνατον να αλαξει η λειτουργια ορισμενων πληκτρων?

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω ρε παιδια,στο προηγουμενο s3 που ειχα το ελληνικο,οταν ειχε αναπαντητη η μυνημα με το που επιανα τη συσκευη δονουσε,τωρα με το ευρωπαικο αναβει μεν το μπλε λαμπακι αλλα δεν δονειται.

ειναι θεμα ρυθμισης?

 

Ρυθμίσεις συστήματος - Κίνηση -Έξυπνη ειδοποίηση

Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

Στο άμεσο μέλλον θα είμαι και εγώ κάτοχος του "σπέσιαλ" S3. Αν και πήγαινα προς optimus 4x μεριά κατέληξα στο S3. Το θέμα είναι να περιμένω να βγει πρώτα το S4 ώστε να πέσει και αλλο η τιμή του ή δεν πρόκειται να πέσει; Το βρήκα 372.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα παρακολουθώ τακτικά πόσο πέφτει η τιμή του. Εδώ και 2 μήνες περίπου έχει πέσει η τιμή 70 ευρώ. Πιστεύω ότι μέχρι την κυκλοφορία του διαδόχου τέλη του μήνα/αρχές του επόμενου θα είναι γύρω στα 350. Βέβαια δεν θα συνεχίσει να πέφτει έτσι η τιμή του συνέχεια. Θα βάλει κι ένα φρένο ή θα πέφτει πιο αργά μέχρη κάποια στιγμή που θα το βγάλουν προσφορά εκεί γύρω στα χριστούγεννα για να ξεστοκάρουν όπως έγινε φέτος με το sii. Εγώ αν μπορούσα θα το έπαιρνα τον άλλο μήνα ελαφρά μεταχειρισμένο, αγρατσούνιστο, που πολλοί θα το δίνουν και θα μάζευα λεφτά για να πάρω πιο μετά είτε το note 3 είτε το s4. Αν βέβαια διαθέτεις τα φράγκα για άμεση αγορά καινούργιου άντε να κερδίσεις το πολύ κανά 20-30 ευρώ αν περιμένεις να κυκλοφορήσει το επόμενο
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα παρακολουθώ τακτικά πόσο πέφτει η τιμή του. Εδώ και 2 μήνες περίπου έχει πέσει η τιμή 70 ευρώ. Πιστεύω ότι μέχρι την κυκλοφορία του διαδόχου τέλη του μήνα/αρχές του επόμενου θα είναι γύρω στα 350. Βέβαια δεν θα συνεχίσει να πέφτει έτσι η τιμή του συνέχεια. Θα βάλει κι ένα φρένο ή θα πέφτει πιο αργά μέχρη κάποια στιγμή που θα το βγάλουν προσφορά εκεί γύρω στα χριστούγεννα για να ξεστοκάρουν όπως έγινε φέτος με το sii. Εγώ αν μπορούσα θα το έπαιρνα τον άλλο μήνα ελαφρά μεταχειρισμένο, αγρατσούνιστο, που πολλοί θα το δίνουν και θα μάζευα λεφτά για να πάρω πιο μετά είτε το note 3 είτε το s4. Αν βέβαια διαθέτεις τα φράγκα για άμεση αγορά καινούργιου άντε να κερδίσεις το πολύ κανά 20-30 ευρώ αν περιμένεις να κυκλοφορήσει το επόμενο

 

Και να δώσεις πόσα για ένα μεταχειρισμένο s3,300?γιατί για παραπάνω δεν το συζητάμε.

Και πάλι δεν αξίζει,με συν 70 ευρώ έχεις κινητό της κουτας

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αποψη μου να περιμένεις κανα μήνα να το πάρεις εκει κοντα στα 350 ευρω(κάπου τόσο κάνουν τωρα τα ελαφρώς μεταχειρισμένα) και να έχεις τη χαρα του να παραλαμβάνεις κινητο του κουτιου.Κατα την ταπεινή μου γνώμη η τιμη θα βάλει φρένο λιγο μετα την κυκλοφορία του S4,κάπου εκει τον Ιούνιο,αφου μετα τα φώτα θα στραφούν στον διάδοχο.Μην νομίζεις οτι τος τιμές καθονται και τις προσδιορίζουν υπάλληλοι.Σε σκρουτζομαγαζα μεγάλου μεγέθους υπαρχουν πληροφοριακά συστηματα που προσδιορίζουν τιμη πώλησης στο μαγαζι βάση τιμη αγοράς,ζητουμενης και προσφερόμενης ποσότητας.Για αυτο και καθε μερα οι τιμές κατεβαίνουν.
Link to comment
Share on other sites

Και να δώσεις πόσα για ένα μεταχειρισμένο s3,300?γιατί για παραπάνω δεν το συζητάμε.

Και πάλι δεν αξίζει,με συν 70 ευρώ έχεις κινητό της κουτας

 

Μετά από ένα μήνα η τιμή του s3 καινούργιου θα είναι 350 ίσως και πιο κάτω. Παράλληλα θα υπάρχουν πιο πολλά μεταχειρισμένα γιατί θα πάνε αρκετοί χρήστες του s3 να πάρουν το s4. Οπότε λογικά η τιμή του s3 θα πέσει σαν μεταχειρισμένο κάτω από τα 300, μπορεί 270-280. Αυτό εννοώ. Εννοείται ότι για διαφορές 30 και 40 ευρώ που ορισμένοι εδώ βάζουν τα κινητά ελαφρά μεταχειρισμένα δεν συμφέρει. Οι πωλητές κοιτάνε το συμφέρον τους και οι υποψήφιοι αγοραστές το δικό τους. Μένει να δούμε που θα κάτσει η μπίλια. Αν κάποιος διαθέτει τα 370 τωρα το παίρνει καινούργιο και τελειώνει το θέμα, άντε να πέσει 20-30 ευρώ σε κανα μήνα όπως είπα.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να προσέξω κάτι πριν από την αγορά του; Επειδή συμφωνώ πάνω κάτω μαζί σας μάλλον η κίνηση απο μέρους μου θα γίνει σύντομα.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να προσέξω κάτι πριν από την αγορά του; Επειδή συμφωνώ πάνω κάτω μαζί σας μάλλον η κίνηση απο μέρους μου θα γίνει σύντομα.

 

Να είναι φυσικά σφραγισμένο και σε κάποιο μέρος στο κουτί να δεις ανάλογο box. Δηλαδή να προορίζεται για κυκλοφορία σε χώρες εντός EU οπότε και στο κουτάκι μεταξύ άλλων να έχει και την Ελλάδα (GR) ;)

 

http://db.tt/1foSAplv

Link to comment
Share on other sites

Και επίσης να αναγράφεται το imei στην απόδειξη αγοράς και είσης να είναι σφραγισμένο με την ταινία της σαμσουνγκ και όχι με τίποτα ζελατίνες που δείχνει ότι το κινητό μπορεί να έχει ανοιχθεί, λεπτομέρεια το τελευταίο απλά το αναφέρω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μετά απο αποτυχημένη επέμβαση του κινητού μου (HTC DESIRE HD) λόγω πτώσης στη θάλασσα !!!! αποφάσισα να πάω για το SIII ...

ΤΟ ξέρω αυτό που θα ρωτήσω ότι έχει χιλιοειπωθει αλλα μπορείτε να μου προτείνετε κάπιο SKROYTZομάγαζο που μπορώ να το αγοράσω χωρίς φόβο ?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by apateonoulis
Link to comment
Share on other sites

Απο μέρα σε μέρα θα έχω ένα λευκό S3 στα χέρια μου, και νιώθω σαν να ειμαι 5 χρονών και περιμένω το δώρο απο τον 'Αγιο Βασίλη. Λέω να περιμένω λίγες μέρες ακόμα μπας και πέσει κι άλλη η τιμή του. Αλλά και πάλι πόσο να φτάσει, 362 πλέων στα σκουτζομαγαζα. :D
Link to comment
Share on other sites

Απο μέρα σε μέρα θα έχω ένα λευκό S3 στα χέρια μου, και νιώθω σαν να ειμαι 5 χρονών και περιμένω το δώρο απο τον 'Αγιο Βασίλη. Λέω να περιμένω λίγες μέρες ακόμα μπας και πέσει κι άλλη η τιμή του. Αλλά και πάλι πόσο να φτάσει, 362 πλέων στα σκουτζομαγαζα. :D

 

φίλε μου είμαι ακριβώς στην ίδια φάση με σένα και όλο το τρενάρω αλλά έλα μου ντε πόσο να πέσει ακόμα. Εγώ έχω και άλλο πρόβλημα δεν ξέρω τι χρώμα να το πάρω μαύρο ή ασπρο;

Ρε παιδιά από kaizershop έχει παρει κανένας; ξέρουμε από που εισάγουν;

Link to comment
Share on other sites

Απο μέρα σε μέρα θα έχω ένα λευκό S3 στα χέρια μου, και νιώθω σαν να ειμαι 5 χρονών και περιμένω το δώρο απο τον 'Αγιο Βασίλη. Λέω να περιμένω λίγες μέρες ακόμα μπας και πέσει κι άλλη η τιμή του. Αλλά και πάλι πόσο να φτάσει, 362 πλέων στα σκουτζομαγαζα. :D

Έτσι είναι, αντε με το καλό.. Τώρα για το χρώμα τι να σου πω. Εγώ το είχα πάρει λευκό, μετά είδα το μπλε και το ερωτεύτηκα και το πήρα, μετά πήρα πάλι μπλε 32αρι και τώρα το έχω ξαναπάρει μπλε 16αρι αλλά θα το ήθελα γκρι :p

φίλε μου είμαι ακριβώς στην ίδια φάση με σένα και όλο το τρενάρω αλλά έλα μου ντε πόσο να πέσει ακόμα. Εγώ έχω και άλλο πρόβλημα δεν ξέρω τι χρώμα να το πάρω μαύρο ή ασπρο;

Ρε παιδιά από kaizershop έχει παρει κανένας; ξέρουμε από που εισάγουν;

Εχω παρει εγώ 2-3 φορές, κάπου από Βαλκάνια φέρνει αλλά είναι χώρα EU και δεν υπάρχει θέμα με εγγύηση κτλ, είσαι κομπλέ. Έχουμε πει, να προορίζεται για χώρα EU και είμαστε κομπλέ με εγγύηση :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...