Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του Samsung Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τέλειο φίλε..τι πρέπει να προσέξουμε όμως για την αγορά από το συγκεκριμένο κατάστημα?

 

Φίλε μου, μάλλον δεν θα το τολμήσω. Εδώ έχει γίνει πολλή κουβέντα για το θέμα και είμαι πολύ επιφυλακτικός. Θα συνιστούσα το ίδιο και σε εσένα.

 

Too good to be true...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε μου, μάλλον δεν θα το τολμήσω. Εδώ έχει γίνει πολλή κουβέντα για το θέμα και είμαι πολύ επιφυλακτικός. Θα συνιστούσα το ίδιο και σε εσένα.

 

Too good to be true...

 

Και εμένα πολύ μουφα μου δείχνει παιδία μην κλαίτε τα λεφτά σας μακριά !!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μούφα μου φαίνεται. Πάντως το κινητό έχει πέσει ήδη στα 420 και θα πέσει κι άλλο, οπότε για μένα λίγο υπομονή σε όσους θέλουν να το πάρουν και δεν θέλουν/μπορούν να τα σκάσουν τόσο χοντρά. Η τιμή έχει πέσει 30 ευρώ σε 15 μέρες περίπου.
Link to comment
Share on other sites

Οι συσκευές που δίνουν το Kaizer ή το Birdphone, είναι ευρωπαικές ? Συνήθως απο ποιές χώρες? Λέω να αποφασίσω σε ένα απο τα δύο...είναι οκ? Θα έχω κανένα πρόβλημα ?

 

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Οι συσκευές που δίνουν το Kaizer ή το Birdphone, είναι ευρωπαικές ? Συνήθως απο ποιές χώρες? Λέω να αποφασίσω σε ένα απο τα δύο...είναι οκ? Θα έχω κανένα πρόβλημα ?

 

 

Thanks

 

Είναι ευρωπαϊκές και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Και τα 2 μαγαζιά είναι αξιόπιστα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν αγοράζουμε από οποιοδήποτε κατάστημα (ή από το εξωτερικό) το πλεόν σημαντικό είναι η συσκευή να προορίζεται για κυκλοφορία στην ΕΕ. Κοινώς ψάχνουμε για το sticker με τα αρχικά των χωρών για τις οποίες προορίζεται η συσκευή και εκεί πρέπει να δούμε τα αρχικά GR. Δείτε και την φωτογραφία από το κουτί του note2 (την είχα βγάλει γι αυτό τον λόγο...) :happy:

https://www.dropbox.com/s/219sryhkrgxzbri/20121023_203420.jpg?m

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Οι συσκευές που δίνουν το Kaizer ή το Birdphone, είναι ευρωπαικές ? Συνήθως απο ποιές χώρες? Λέω να αποφασίσω σε ένα απο τα δύο...είναι οκ? Θα έχω κανένα πρόβλημα ?

 

 

Thanks

 

Καλησπερα, πηρα τηλ στο birdphone για το s3 αν ειναι ετοιμοπαραδοτο για να το παρω και μετα απο τα μπλα μπλα μου λεει στο τελος οτι ειναι apo T-mobile η συσκευη.. γιαυτο και εχει 140 ευρο πιο κατω απτα 'μεγαλα' καταστηματα προφανως..http://www.birdphone.gr/gr/prdid/fb1776f14e53432fab3ae343a7f5f1c9/productinfo.aspx

 

Αξιζει να το παρω? γινεται να το κανω unbranded καπως χωρις να χαθει η εγγυηση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, πηρα τηλ στο birdphone για το s3 αν ειναι ετοιμοπαραδοτο για να το παρω και μετα απο τα μπλα μπλα μου λεει στο τελος οτι ειναι apo T-mobile η συσκευη.. γιαυτο και εχει 140 ευρο πιο κατω απτα 'μεγαλα' καταστηματα προφανως..http://www.birdphone.gr/gr/prdid/fb1776f14e53432fab3ae343a7f5f1c9/productinfo.aspx

 

Αξιζει να το παρω? γινεται να το κανω unbranded καπως χωρις να χαθει η εγγυηση?

Ρίξε και μια ματιά στο extreme mobile. Έχει τόσο ευρωπαϊκές όσο και ελληνικές συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω (και μένα με ρώτησαν αν το χω δει.)

Το μαύρο χρώμα είναι "όλο" μαύρο; ή τριγύρω (στο πλάι γύρω-γύρω) είναι γκρί (ή κάτι τέτοιο, ελπίζω όχι το pebble blue).

 

Σε όσες φωτό και βίντεο του μαύρου είδα τριγύρω γκρί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω (και μένα με ρώτησαν αν το χω δει.)

Το μαύρο χρώμα είναι "όλο" μαύρο; ή τριγύρω (στο πλάι γύρω-γύρω) είναι γκρί (ή κάτι τέτοιο, ελπίζω όχι το pebble blue).

 

Σε όσες φωτό και βίντεο του μαύρου είδα τριγύρω γκρί.

 

Στο πλάι όντως είναι γκρι σκούρο το μαύρο S3. Είναι διαφορετικό χρώμα όμως από το χρώμα που έχει στο πλάι το pebble blue S3.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι απο την εμπειρια σας?

1.αμα βγει το S4 θα κυκλοφορησει αμεσα?

2. και αν ναι θα πεσει η τιμη του S3 συντομα?

ο λογος ειναι οτι πουλησα το παλιο μου τηλ.και το σκεφτομαι.αλλα αν αξιζει ννα περιμενω λιγες μερες...τι λετε?

 

ευχαριστω εκ των προτερων.

 

σε σχεση με το nexus4 στα 469ευρω συγκρινεται?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι απο την εμπειρια σας?

1.αμα βγει το S4 θα κυκλοφορησει αμεσα?

2. και αν ναι θα πεσει η τιμη του S3 συντομα?

ο λογος ειναι οτι πουλησα το παλιο μου τηλ.και το σκεφτομαι.αλλα αν αξιζει ννα περιμενω λιγες μερες...τι λετε?

 

ευχαριστω εκ των προτερων.

 

σε σχεση με το nexus4 στα 469ευρω συγκρινεται?

 

1. Όχι

2. Μάλλον ναι.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι απο την εμπειρια σας?

1.αμα βγει το S4 θα κυκλοφορησει αμεσα?

2. και αν ναι θα πεσει η τιμη του S3 συντομα?

ο λογος ειναι οτι πουλησα το παλιο μου τηλ.και το σκεφτομαι.αλλα αν αξιζει ννα περιμενω λιγες μερες...τι λετε?

 

ευχαριστω εκ των προτερων.

 

σε σχεση με το nexus4 στα 469ευρω συγκρινεται?

 

Εγώ λέω αν μπορείς να περιμένεις. :) Η τιμή του s3 πέφτει σχεδόν καθημερινά, όπως έχω ξαναγράψει. Ήδη το βρίσκεις από 415, πριν 2 μέρες είχε 418. Και μην τρελαθούμε κάνεις σε όλα μα όλα μια χαρά τη δουλειά (ακόμα και με το s2 την κάνεις)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι απο την εμπειρια σας?

1.αμα βγει το S4 θα κυκλοφορησει αμεσα?

2. και αν ναι θα πεσει η τιμη του S3 συντομα?

ο λογος ειναι οτι πουλησα το παλιο μου τηλ.και το σκεφτομαι.αλλα αν αξιζει ννα περιμενω λιγες μερες...τι λετε?

 

ευχαριστω εκ των προτερων.

 

σε σχεση με το nexus4 στα 469ευρω συγκρινεται?

 

1. Όχι

2. Μάλλον ναι.

 

1. Το άμεσα είναι σχετικό, όχι σαν την apple που το κυκλοφορεί λίγες μέρες μετά, αλλά υπολόγισε να έρθει στην Ελλάδα κανά μήνα μετά την ανακοίνωσή του (το νωρίτερο) . Στο εξωτερικό ίσως να βγεί νωρίτερα, αλλά δύσκολα θα καλυφθεί η ζήτηση.

2. Η διαφορά τιμής του 4 από το 3 θα είναι σχετικά μεγάλη. Υπολογίζω πάνω από 670 η αρχική τιμή του 4, όταν το 3 είναι τώρα κάτω από 420. Οπότε δεν περιμένω δραματική πτώση, απλή συνέχεια της πτωτικής πορείας. Λίγα Ευρώ κάθε εβδομάδα. Κάπου στα 399 θα έχει το 3 όταν κυκλοφορήσει το 4.

 

Το nexus θα είναι ανάμεσα σε τιμή και σε επιδόσεις.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

λεω να το παρς και αμεσα σχετικα αλλα βλεπω οτι το πλαισιο το εχει καρφωμενο 559ευρω δυστυχως.και με εξυπηρετει να το παρω απο εκει για προσωπικους λογους.γιατι τοσο αποκλιση?
Link to comment
Share on other sites

Γιατί βάζει καπέλο για τους δικούς του λόγους (όπως παλιά λέγαμε ότι ψωνίζουμε από φίρμα μαγαζί). Και μη μου πει κανείς ότι επιδή είναι ελληνικής αντιπροσωπείας, υπάρχουν όπως γράφω και φτηνότερα ελληνικής αντιπροσωπείας αρκεί να το ψάξεις.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δε μπορούσα να περιμένω άλλο να πέσει η τιμή,παρήγγειλα το κινητό την Πέμπτη από Cityshop με δώρο φορτιστή αυτοκινήτου παρακαλώ :p

Τους προτίμησα λόγω ότι υποστηρίζουν άτοκες(μέχρι 3) με πιστωτική και έχουν καλές αξιολογήσεις στο skroutz.

Πολύ καλή εξυπηρέτηση και φιλικοί στο τηλέφωνο,παρά τις πολλές ερωτήσεις μου.

Περιμένω παραλαβή Τρίτη λόγω της αυριανής αργίας καθώς δεν ήταν άμεσα διαθέσιμο..περαιτέρω εντυπώσεις όταν έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και ελπίζω να μην είμαι off topic. ............ τυχαίνει να είμαι Αγγλία και θα θελα να μάθω αν μπορεί να λειτουργήσει η συσκευή στην Ελλάδα λόγω δικτύων και αν αξίζει τον κόπο λόγο εγγυήσεις μιας που το βρίσκω δες 400 λίρες. Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη αν διακόπτω την συζήτηση στο νήμα :)
Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και ελπίζω να μην είμαι off topic. ............ τυχαίνει να είμαι Αγγλία και θα θελα να μάθω αν μπορεί να λειτουργήσει η συσκευή στην Ελλάδα λόγω δικτύων και αν αξίζει τον κόπο λόγο εγγυήσεις μιας που το βρίσκω δες 400 λίρες. Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη αν διακόπτω την συζήτηση στο νήμα :)

 

Η εγγύηση είναι πανευρωπαϊκή ούτως ή άλλως, οπότε είσαι καλυμμένος και λογικά με το δίκτυο δεν έχεις θέμα , μιας και το nexus 4 που είχα από Αγγλία μια χαρά έπαιζε. Απλά βάζεις έναν αντάπτορα για τον φορτιστή και είσαι κομπλέ. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

QUOTE=giannis12a;4612142]Η εγγύηση είναι πανευρωπαϊκή ούτως ή άλλον, οπόε είσαι καλυμμένος και λογικά με το δίκτυο δεν έχεις θέμα , μιας και το nexus 4 που είχα από Αγγλία μια χαρά έπαιζε. Απλά βάζεις έναν αντάπτορα για τον φορτιστή και είσαι κομπλέ. :)

 

Φίλε μου ευχαριστώ για την απάντηση και χωρίς να θέλω να το παίξω πονηρός αλλά μου είπαν

η Αγγλία είναι εκτός ένωσης άρα εγγύηση γιοκ:(

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ειδα οτι ειπες για 400 λιρες.

Γιατι δεν ερχεσαι εδω και να το αγορασεις πιο φθηνα απο εδω: http://www.birdphone.gr/gr/prdid/3f824add08af4b50977d43b2fffa1de4/productinfo.aspx

Link to comment
Share on other sites

QUOTE=giannis12a;4612142]Η εγγύηση είναι πανευρωπαϊκή ούτως ή άλλον, οπόε είσαι καλυμμένος και λογικά με το δίκτυο δεν έχεις θέμα , μιας και το nexus 4 που είχα από Αγγλία μια χαρά έπαιζε. Απλά βάζεις έναν αντάπτορα για τον φορτιστή και είσαι κομπλέ. :)

 

Φίλε μου ευχαριστώ για την απάντηση και χωρίς να θέλω να το παίξω πονηρός αλλά μου είπαν

η Αγγλία είναι εκτός ένωσης άρα εγγύηση γιοκ:(

 

Εκτός νομισματικής ένωσης είναι έξω , όχι εκτός ευρωπαϊκής ένωσης. Απλά δεν έχει μπει στο ευρώ , κατά τα άλλα κομπλέ.

Αλλά όπως είπε και ο φίλος μας , Ελλάδα πλέον έχει πέσει στα 407 ευρώ. Τόσο το πήρα κι εγώ ξανά προχθές από Kaiser σε μαύρο. :love:

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εκτός νομισματικής ένωσης είναι έξω , όχι εκτός ευρωπαϊκής ένωσης. Απλά δεν έχει μπει στο ευρώ , κατά τα άλλα κομπλέ.

Αλλά όπως είπε και ο φίλος μας , Ελλάδα πλέον έχει πέσει στα 407 ευρώ. Τόσο το πήρα κι εγώ ξανά προχθές από Kaiser σε μαύρο. :love:

 

Φιλε μου ειδα οτι ειπες για 400 λιρες.

Γιατι δεν ερχεσαι εδω και να το αγορασεις πιο φθηνα απο εδω: http://www.birdphone.gr/gr/prdid/3f824add08af4b50977d43b2fffa1de4/productinfo.aspx

 

Ευχαριστώ παιδιά έτσι θα το κάνω. Καλύτερα από ότι περίμενα:p

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Εκτός νομισματικής ένωσης είναι έξω , όχι εκτός ευρωπαϊκής ένωσης. Απλά δεν έχει μπει στο ευρώ , κατά τα άλλα κομπλέ.

Αλλά όπως είπε και ο φίλος μας , Ελλάδα πλέον έχει πέσει στα 407 ευρώ. Τόσο το πήρα κι εγώ ξανά προχθές από Kaiser σε μαύρο. :love:

 

 

 

Ευχαριστώ παιδιά έτσι θα το κάνω. Καλύτερα από ότι περίμενα:p

 

Πέρα από την τιμή καλύτερα από Ελλάδα φίλε. Εμένα στην samsung Ελλάδος μου έκαναν τσαλιμακια για s2 δηλωμένο κανονικά στη samsung Γερμανίας. Οπότε bird phone με το ιμει γραμμένο πάνω στην απόδειξη και είσαι καλυμμένος για 2 χρόνια.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...