Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του Samsung Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To 32άρι δέν αξίζει.'Έχει 395Ε και το 64άρι 408.

Δέν ξέρω πόσο χώρο κρατάνε οι εφαρμογές να σας πώ την αλήθεια.Άρα δέν πολυαξίζει έ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To 32άρι δέν αξίζει.'Έχει 395Ε και το 64άρι 408.

Δέν ξέρω πόσο χώρο κρατάνε οι εφαρμογές να σας πώ την αλήθεια.Άρα δέν πολυαξίζει έ?

 

Εχω καμμιά 90 εφαρμογές και εχω 9,5 giga ελεύθερα. Και έβαλα με 22€ μια 32αρα κάρτα για φωτό και βίντεο. Το 16αρι εχω.

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι με μεγαλα παιχνιδια....

 

Αυτό ακριβώς, αν δεν παίζεις πολλά (μεγάλα σε μνήμη) παιχνίδια δεν υπάρχει λόγος να πάρεις το 32αρι ή το 64αρι. Ούτως ή άλλως, φωτογραφίες, βίντεος και μουσική σε συμφέρει να τα έχεις στην SD.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε κανένα κατάστημα απο σκρουτζ-best price που να έχει άτοκες δόσεις?

Το easybuyworld,που επικοινώνησα,μου είπε ότι δυστηχώς δέν δέχεται δόσεις και όλα μαζί τα λεφτά είναι λίγο δύσκολο να τα δώσω.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε κανένα κατάστημα απο σκρουτζ-best price που να έχει άτοκες δόσεις?

Το easybuyworld,που επικοινώνησα,μου είπε ότι δυστηχώς δέν δέχεται δόσεις και όλα μαζί τα λεφτά είναι λίγο δύσκολο να τα δώσω.

 

Το cityshop έχει 3 άτοκες.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πήρα σήμερα από φίλο σε ελαφρά μεταχειρισμένο το s3 (δεν θυμάμαι πόσες φορές το χω πάρει), το χρωματάκι του μου έκανε εντύπωση είναι αυτό που γράφει garnet red αλλά πρακτικά είναι γκρενά σκούρο, ασυνήθιστο αλλά ωραίο.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παραγγείλει το καφέ απο ebw και έχω ρωτήσει και το extreme mobile μήπως το βρεί αλλά ακόμα τίποτα.Περιμένω τους προμηθευτές.

Και το θέλω πρίν τις διακοπές,όχι τίποτ αλλο!

Τόσο δύσκολο ήταν να φέρουν και τ αλλα χρώματα Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πήρα σήμερα από φίλο σε ελαφρά μεταχειρισμένο το s3 (δεν θυμάμαι πόσες φορές το χω πάρει), το χρωματάκι του μου έκανε εντύπωση είναι αυτό που γράφει garnet red αλλά πρακτικά είναι γκρενά σκούρο, ασυνήθιστο αλλά ωραίο.

 

 

Κι εγώ έχω το ίδιο και είναι πραγματικά πολύ ωραίο... το μόνο μειονέκτημα είναι οτι δεν βρίσκεις εύκολα αξεσουάρ της Samsung για αυτό το χρώμα (πχ flip case, μπαταρία 3000mah με ιδιο χρώμα καπάκι κτλ.)

Link to comment
Share on other sites

http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Samsung-i9300-Galaxy-S-III-16GB-Pebble-Blue-T-Mobile.aspx

 

τι διαφορα εχει αυτο με ενα unlocked ρε παιδια, θα μπορω να του φλασαρω generic roms απο international ι9300? ξερει κανεις αν εχει branding πανω στη συσκευη?

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Samsung-i9300-Galaxy-S-III-16GB-Pebble-Blue-T-Mobile.aspx

 

τι διαφορα εχει αυτο με ενα unlocked ρε παιδια, θα μπορω να του φλασαρω generic roms απο international ι9300? ξερει κανεις αν εχει branding πανω στη συσκευη?

 

Φλασαρεις ότι ρομ θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα,μια βοηθεια επειδη εχω πελαγωσει.Να το αγορασω καινουργιο(περιπου 335ευρω),καινουργιο με ανοιγμενη συσκευασια(περιπου 300ευρω) ή μεταχειρισμενο σε καλη κατασταση(περιπου 250ευρω) ? ?

Οι τιμες που σας βαζω ειναι αυτες που βρηκα εγω στην αγορα στην επαρχια που μενω.Τι να προσεξει καποιος σαν εμενα που ειναι ασχετος απο σμαρτ κινητα?Την αποδειξη αγορας και την εγγυηση??Σας ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μένα!

 

Πιστευετε αξίζει η αγορά ενός S3 τώρα η ειναι "παλιό" μοντέλο οποτε να κοιταξω για κάτι άλλο?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/45941shmaia.gif

Στις χαρές και στις λύπες μαζί...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μένα!

 

Πιστευετε αξίζει η αγορά ενός S3 τώρα η ειναι "παλιό" μοντέλο οποτε να κοιταξω για κάτι άλλο?

 

Το s3 δεν θυμίζει για κανένα λόγο «παλιό» κινητό. Δεν εχει κανένα άλλο μειονέκτημα εκτός από αυτό της κακής διαχείρισης της ram.

Αν σε προβληματιζει πάρε το lte που έχει 2 GB και είναι σίγουρα από τα καλύτερα κινητά ακόμα και μετά από 1 χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μια βοηθεια επειδη εχω πελαγωσει.Να το αγορασω καινουργιο(περιπου 335ευρω),καινουργιο με ανοιγμενη συσκευασια(περιπου 300ευρω) ή μεταχειρισμενο σε καλη κατασταση(περιπου 250ευρω) ? ?

Οι τιμες που σας βαζω ειναι αυτες που βρηκα εγω στην αγορα στην επαρχια που μενω.Τι να προσεξει καποιος σαν εμενα που ειναι ασχετος απο σμαρτ κινητα?Την αποδειξη αγορας και την εγγυηση??Σας ευχαριστω πολυ.

 

παίζουν πολλά μεταχειρισμένα κοντά στα 300 μπορεί και λιγότερο που ειναι στη πένα και μπορει να μην έχουν δουλέψει και καθόλου. πάντα θα ζητάς απόδειξη αγοράς! φωτογραφίες του αντικειμένου που πρόκειται να πάρεις αλλιώς το προσπερνάς! απο κει και περα το καλύτερο ειναι να γινει χερι με χερι συναλλαγη για να ελεγξεις το κινητο εσυ η με εναν φιλο σου που ξερει

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

παίζουν πολλά μεταχειρισμένα κοντά στα 300 μπορεί και λιγότερο που ειναι στη πένα και μπορει να μην έχουν δουλέψει και καθόλου. πάντα θα ζητάς απόδειξη αγοράς! φωτογραφίες του αντικειμένου που πρόκειται να πάρεις αλλιώς το προσπερνάς! απο κει και περα το καλύτερο ειναι να γινει χερι με χερι συναλλαγη για να ελεγξεις το κινητο εσυ η με εναν φιλο σου που ξερει

Ασε το τι ζητανε οι περισσοτεροι..τα πουλανε 320-330,ενω ολοκαινουργιο κανει πλεον 330!!Καταλαβα οτι δεν με συμφερει μεταχειρισμενο,μιας και με λιγοτερο απο 20ευρω το αγοραζω ολοκαινουργιο και εχω και το κεφαλι μου ησυχο.Αυτος που μου ειχε ζητησει 250 τελικα ειχε κανει λαθος και εννουσε 350!!Του ανεφερα βεβαια ευγενικα οτι καινουργιο κανει 330,και μου ειπε τα κλασσικα οτι αυτος οταν το πηρε εκανε 500+.Οποτε παμε για καινουργια συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Ασε το τι ζητανε οι περισσοτεροι..τα πουλανε 320-330,ενω ολοκαινουργιο κανει πλεον 330!!Καταλαβα οτι δεν με συμφερει μεταχειρισμενο,μιας και με λιγοτερο απο 20ευρω το αγοραζω ολοκαινουργιο και εχω και το κεφαλι μου ησυχο.Αυτος που μου ειχε ζητησει 250 τελικα ειχε κανει λαθος και εννουσε 350!!Του ανεφερα βεβαια ευγενικα οτι καινουργιο κανει 330,και μου ειπε τα κλασσικα οτι αυτος οταν το πηρε εκανε 500+.Οποτε παμε για καινουργια συσκευη.

 

Πάλι καλά να λες.

Άλλοι τα βάζουν πολύ πιο ακριβά και από τα καινούργια :lol:

Anyway, τα 250 είναι οκ για σ3 σε άριστη κατάσταση. Παραπάνω εγώ προσωπικά (ΕΓΩ) το θεωρώ κλεψιά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κοιτάζω το κινητό χτες στο skroutz και είχε χαμηλότερη τιμή, ολοστρόγγυλα 280€.

Ε, από χτες μέχρι σήμερα, παίζει μια κόντρα ανάμεσα σε 3-4 μαγαζιά τα οποία εναλλάξ κατεβάζουν 0,01-0,02€ την τιμή μόνο και μόνο για να εμφανίζονται πάνω πάνω στην λίστα του skroutz. Με αυτό τον ρυθμό, κατά τα Χριστούγεννα θα φτάσει το κινητό 100€ :lol:

Έχει κανείς άποψη για αυτά τα μαγαζιά (Kaizershop, Galaxy store,to kinito.gr); Είναι αξιόπιστα; Δίνουν κινητά με εγγύηση ή παραεισαγωγές και μετά θα τρέχουμε να βρούμε service;

 

Προσωπικά λέω να περιμένω καμιά προσφορά φυλλαδίου Mediamarkt/Κωτσόβολου/Electroworld να το πάνε στα 250-260€ και να το χτυπήσω.

(Αν υπάρχει καμιά εκ των έσω πληροφόρηση για κάτι τέτοιo, στείλτε μου κανα P.M. :X )

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάζω το κινητό χτες στο skroutz και είχε χαμηλότερη τιμή, ολοστρόγγυλα 280€.

Ε, από χτες μέχρι σήμερα, παίζει μια κόντρα ανάμεσα σε 3-4 μαγαζιά τα οποία εναλλάξ κατεβάζουν 0,01-0,02€ την τιμή μόνο και μόνο για να εμφανίζονται πάνω πάνω στην λίστα του skroutz. Με αυτό τον ρυθμό, κατά τα Χριστούγεννα θα φτάσει το κινητό 100€ :lol:

Έχει κανείς άποψη για αυτά τα μαγαζιά (Kaizershop, Galaxy store,to kinito.gr); Είναι αξιόπιστα; Δίνουν κινητά με εγγύηση ή παραεισαγωγές και μετά θα τρέχουμε να βρούμε service;

 

Προσωπικά λέω να περιμένω καμιά προσφορά φυλλαδίου Mediamarkt/Κωτσόβολου/Electroworld να το πάνε στα 250-260€ και να το χτυπήσω.

(Αν υπάρχει καμιά εκ των έσω πληροφόρηση για κάτι τέτοιo, στείλτε μου κανα P.M. :X )

 

Αυτό που λες στα 260, ΑΝ γίνει, θα γίνει τις γιορτές. Δεν αξίζει να περιμένεις τόσο καιρό για να πέσει το κινητό 20 €.Τα σκρουτζομάγαζα είναι το ίδιο αξιόπιστα με πλαίσιο κλπ και απλά έχουν μικρότερο περιθώριο κέρδους

Link to comment
Share on other sites

Απλά κάθομαι και διαβάζω αξιολογήσεις και διαβάζω για

1) Άρνηση DOA (Dead On Arrival)

2) Κινητά από άλλες χώρες (Ιταλία, Γαλλία, Γερμανία) που δεν είμαι και τόσο σίγουρος ότι αναγνωρίζονται από το ελληνικό service της samsung

3) Τρελά μπερδέματα και γενικά ένα κλίμα του στυλ "Πάρε πάρε, εδώ το καλό κινητό, το βλέπεις και το παραγγέλνεις και αν σου έρθει αυτό που ήθελες, είσαι και τυχερός".

 

Μην παρεξηγηθώ, κάνω αγορές από το ιντερνετ (πάνω από 100 αγορές από ebay και άπειρες αγορές από ελληνικά ιντερνετομάγαζα) δεν είμαι κανας χτεσινός. Απλά διαπιστώνω ένα κλίμα "αρπαχτής" σε ότι αφορά τον τομέα των κινητών λόγω του ότι είναι hot προϊόντα.

 

Είναι και το θέμα ότι θέλω να το πάρω με δόσεις, οπότε μάλλον θα περιμένω καμιά προσφορά από κανα "μεγάλο".

Link to comment
Share on other sites

Απλά κάθομαι και διαβάζω αξιολογήσεις και διαβάζω για

1) Άρνηση DOA (Dead On Arrival)

2) Κινητά από άλλες χώρες (Ιταλία, Γαλλία, Γερμανία) που δεν είμαι και τόσο σίγουρος ότι αναγνωρίζονται από το ελληνικό service της samsung

3) Τρελά μπερδέματα και γενικά ένα κλίμα του στυλ "Πάρε πάρε, εδώ το καλό κινητό, το βλέπεις και το παραγγέλνεις και αν σου έρθει αυτό που ήθελες, είσαι και τυχερός".

 

Μην παρεξηγηθώ, κάνω αγορές από το ιντερνετ (πάνω από 100 αγορές από ebay και άπειρες αγορές από ελληνικά ιντερνετομάγαζα) δεν είμαι κανας χτεσινός. Απλά διαπιστώνω ένα κλίμα "αρπαχτής" σε ότι αφορά τον τομέα των κινητών λόγω του ότι είναι hot προϊόντα.

 

Είναι και το θέμα ότι θέλω να το πάρω με δόσεις, οπότε μάλλον θα περιμένω καμιά προσφορά από κανα "μεγάλο".

 

Μιλάς με άτομο που πήρε από σκρουτζομάγαζο και μάλιστα όχι από τα μεγάλα και γνωστά και του χάλασε το S3 του, πήγε service και ούτε γάτα, ούτε ζημιά.Τώρα αν εσένα σου περισσεύουν, μαγκιά σου, εγώ δεν θα πληρώνω τα "καπέλα" των γνωστών αλυσίδων-καταστημάτων, γιατί μιλάμε για διαφορές 300+ ευρώ.Για να πάει το S3 από 399 που το έχουν οι "μεγάλοι" σε 250 θα περιμένεις πολύ και μπορεί να περιμένεις και άδικα, ίσως όταν βγει το S5, που λογικά τότε θα σταματήσουν και την διαθεσιμότητα του S3.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...