Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του Samsung Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα,ειμαι νεος στην παρεα σας και στον κοσμο των smartphones,

Διαβαζοντας μερικα σχολια στο φορουμ καταλαβα οτι δεν εχω τις γνωσεις για να κανω μια ασφαλη αγορα,γι αυτο και θα θελα τη συμβουλη σας με λεπτομεριες για τι να προσεξω.

Προσωπικα μου αρεσε το καφε,δυσκολευτικα, αλλα βρηκα αυτο εδω http://www.ebw.gr/el/product/45253/Samsung-Galaxy-S3-(S-III)-I9300-16GB-Amber-Brown-Kafe-Smartphone-Kamera-8-MP-Othoni-720-x-1280-pixels-4-8-inches-3G-GPS-Wi-Fi

Μπορω να το αγορασω αφοβα το συγγεκριμενο η πρεπει να ρωτησω κατι πριν το παρω?Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

edit* επισης υπαρχει καποιος τροπος να αποφυγουμε την αγορα sudden death κινητου?? :D

Edited by slayer111
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα,ειμαι νεος στην παρεα σας και στον κοσμο των smartphones,

Διαβαζοντας μερικα σχολια στο φορουμ καταλαβα οτι δεν εχω τις γνωσεις για να κανω μια ασφαλη αγορα,γι αυτο και θα θελα τη συμβουλη σας με λεπτομεριες για τι να προσεξω.

Προσωπικα μου αρεσε το καφε,δυσκολευτικα, αλλα βρηκα αυτο εδω http://www.ebw.gr/el/product/45253/Samsung-Galaxy-S3-(S-III)-I9300-16GB-Amber-Brown-Kafe-Smartphone-Kamera-8-MP-Othoni-720-x-1280-pixels-4-8-inches-3G-GPS-Wi-Fi

Μπορω να το αγορασω αφοβα το συγγεκριμενο η πρεπει να ρωτησω κατι πριν το παρω?Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

edit* επισης υπαρχει καποιος τροπος να αποφυγουμε την αγορα sudden death κινητου?? :D

 

Είναι καλό κατάστημα , απλά ρώτα άν είναι branded σε κάποια εταιρία και άν είναι απέφυγέ το.

Είδα όμως πως δεν το έχει διαθέσιμο, μόνο με προπαραγγελία άν το έχει ο προμηθευτής του.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

απο χτες μπηκα εγω στην παρεα!αγορασα το κινητο απο το cityshop με 3 ατοκες δοσεις!ειναι γερμανικο με το no shane chip!

αψογη συμπεριφορα-σφραγισμενη συσκευη και αμεση αποστολη!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Γιαννη,δηλαδη εκτος απο branded δεν με απασχολει τιποτα αλλο?Π.χ. οι οροι εγγυησης η το d.o.a.(παρεπιπτοντως τι σημαινει αυτο?).
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Γιαννη,δηλαδη εκτος απο branded δεν με απασχολει τιποτα αλλο?Π.χ. οι οροι εγγυησης η το d.o.a.(παρεπιπτοντως τι σημαινει αυτο?).

doa->dead on arrival..............αν ενα προιον εχει doa 7 ημερων σημαινει οτι αμα παθει κατι σε αυτο το διαστημα σου αλλαζουν τη συσκευη!

Link to comment
Share on other sites

Εγω να θεωρηθω μ@λ@κας που πηρα το lte στα 458 απο birdphone και 4 μερες μετα το βρισκω στα 398 ; Δεν ειναι λιγο κοροιδια ; Μπορουσαν να μου πουν κατι για την τιμη.
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Εγω να θεωρηθω μ@λ@κας που πηρα το lte στα 458 απο birdphone και 4 μερες μετα το βρισκω στα 398 ; Δεν ειναι λιγο κοροιδια ; Μπορουσαν να μου πουν κατι για την τιμη.

 

Λεφτά είναι δεν έχουν ψυχή, μην σκέφτεσαι έτσι

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Εγω να θεωρηθω μ@λ@κας που πηρα το lte στα 458 απο birdphone και 4 μερες μετα το βρισκω στα 398 ; Δεν ειναι λιγο κοροιδια ; Μπορουσαν να μου πουν κατι για την τιμη.

 

Που έχει 398 το lte??

Link to comment
Share on other sites

Που έχει 398 το lte??

 

βλεπε απο εδω τιμες

 

και μιας και το αναφεραμε... το lte δεν ειναι ουσιαστικα το 4g; εννοω δεν προσφερει τιποτα παραπανω παιρνοντας αυτη τη συσκευη σε σχεση με την κανονικη εκδοση, σωστα;

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

βλεπε απο εδω τιμες

 

και μιας και το αναφεραμε... το lte δεν ειναι ουσιαστικα το 4g; εννοω δεν προσφερει τιποτα παραπανω παιρνοντας αυτη τη συσκευη σε σχεση με την κανονικη εκδοση, σωστα;

 

προσφερει 2 giga ram...

Link to comment
Share on other sites

προσφερει 2 giga ram...

 

μαλιστα... επειδη αρχιζω και το σκεφτομαι, να ρωτησω κατι... υπηρξε φορα που να μεινετε απο ram στο s3, οσοι εχετε την κανονικη εκδοση του; σιγουρα το 4g πλεονεκτημα αλλα δεν θα εδινα 50 ευρω παραπανω μονο και μονο για αυτο...

Link to comment
Share on other sites

βλεπε απο εδω τιμες

 

και μιας και το αναφεραμε... το lte δεν ειναι ουσιαστικα το 4g; εννοω δεν προσφερει τιποτα παραπανω παιρνοντας αυτη τη συσκευη σε σχεση με την κανονικη εκδοση, σωστα;

 

Και γιατί το easybuyworld το έχει και 397 και 445???

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα... επειδη αρχιζω και το σκεφτομαι, να ρωτησω κατι... υπηρξε φορα που να μεινετε απο ram στο s3, οσοι εχετε την κανονικη εκδοση του; σιγουρα το 4g πλεονεκτημα αλλα δεν θα εδινα 50 ευρω παραπανω μονο και μονο για αυτο...

 

Προσωπικά δεν έχω μείνει ποτέ. Και ας του αλλάξανε τα φώτα τα ανίψια μου το Πάσχα με games και εγώ με internet, Facebook, teamviewer κλπ.

Πιστεύω και μια καλή custom και αφαίρεση "αχρήστων" εφαρμογών μια χαρά είναι.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι κατοχος iphone 3gs εδω και 3 χρονια και ηρθε η στιγμη να αλλαξω κινητο. Αποφασισα να παω σε android smartphone και κλινω κατα 90% στo galaxy s3. Ειναι αξιοπιστο smartphone η μηπως να ψαχτω για καποιο αλλο?? Ευχαριστω εκ των προτερων για οποια απαντηση.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι κατοχος iphone 3gs εδω και 3 χρονια και ηρθε η στιγμη να αλλαξω κινητο. Αποφασισα να παω σε android smartphone και κλινω κατα 90% στo galaxy s3. Ειναι αξιοπιστο smartphone η μηπως να ψαχτω για καποιο αλλο?? Ευχαριστω εκ των προτερων για οποια απαντηση.

 

αναλογα τις αναγκες σου και τι χρηση σκοπευεις να κανεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι κατοχος iphone 3gs εδω και 3 χρονια και ηρθε η στιγμη να αλλαξω κινητο. Αποφασισα να παω σε android smartphone και κλινω κατα 90% στo galaxy s3. Ειναι αξιοπιστο smartphone η μηπως να ψαχτω για καποιο αλλο?? Ευχαριστω εκ των προτερων για οποια απαντηση.

Όσο το έχω είναι αξιόπιστο. Από λειτουργία θα πρέπει να το συνηθίσεις λίγο το android καθώς δεν είμαι σίγουρος πως όλα τα menu είναι στην σωστή θέση ή πως στις ρυθμίσεις μπορείς να βρεις αυτό που ψάχνεις άμεσα αλλά γενικά είναι οκ

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

αναλογα τις αναγκες σου και τι χρηση σκοπευεις να κανεις.

 

αυτο σιγουρα παιζει ρολο απλως δεν ειχα ποτε στην ζωη μου κινητο με 1gb ram οποτε δεν μπορω να ξερω ποσο αντεχει. και νομιζω οτι τελικα το κανονικο μου αρκει...

ευχαριστω για τις απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση..πιστευω οτι το android δεν θα ειναι προβλημα για μενα. Εχω βαρεθει το ios 3 χρονια τωρα το ιδιο διχως καμια δυνατοτητα παραμετροποιησης και εξατομικευσης. Ελπιζω να ειναι αξιοπιστη συσκευη το s3.
Link to comment
Share on other sites

μαλιστα... επειδη αρχιζω και το σκεφτομαι, να ρωτησω κατι... υπηρξε φορα που να μεινετε απο ram στο s3, οσοι εχετε την κανονικη εκδοση του; σιγουρα το 4g πλεονεκτημα αλλα δεν θα εδινα 50 ευρω παραπανω μονο και μονο για αυτο...

 

Θα διαφωνήσω με τους υπόλοιπους και θα σου πω ότι σαν κάτοχος του απλού S3 με εκνευρίζει που με το που ανοίξω δυό-τρεις εφαρμογές κλείνουν οι υπόλοιπες...ειδικά στον browser είναι πολύ σπαστικό να ξαναφορτώνει την ίδια σελίδα.Επίσης σπαστικό το redraw που κάνει στα widgets όταν ζοριστεί.Σίγουρα ΔΕΝ θα έπαιρνα το απλό στην θέση σου..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Ενδιαφέρομαι να πάρω το s3 σε μαύρο χρώμα ξέρει κάποιος αν αφήνει δαχτυλιές?

 

ολα αφηνουν δαχτυλιες..απλα στο λευκο λογω χρωματος φαινονται λιγοτερο!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Ενδιαφέρομαι να πάρω το s3 σε μαύρο χρώμα ξέρει κάποιος αν αφήνει δαχτυλιές?

 

Αφήνει, αλλά να σου πω την αλήθεια δεν μου έχουν κάτσει στραβά στο μάτι ακόμη.

Παρτο το μαύρο, είναι πολύ πιο όμορφο από τα άλλα, του πάει πάρα πολύ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

για το kinitomania τι λετε; πηρα ενα s advance προχτες για τον αδερφο μου και ειναι μια χαρα. εχει παρει κανενας το s3 απο εκει;
Link to comment
Share on other sites

για το kinitomania τι λετε; πηρα ενα s advance προχτες για τον αδερφο μου και ειναι μια χαρα. εχει παρει κανενας το s3 απο εκει;

 

το s2 μου ειχα παρει απο εκει. κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...