Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του Samsung Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φυσικα είναι δυνατό. Είναι πολυ γρήγοροι...

Επειδή είδα και άλλα παιδιά οτι αγόρασαν απο amazon Γερμανίας κάνω την ερώτηση γιατί κάπου μπερδεύομαι.

 

Έκανα την παραγγελία χθες περίπου στις 10 το πρωΪ. Το επιβεβαιωτικό email έγραφε Delivery date: 20 June 2012 - 25th June 2012.

Πριν απο λίγα λεπτά μου έστειλαν ενα email με οδηγίες σε περίπτωση που θέλω να κάνω cancel την παραγγελία. Πατάω στο Track order και λεει τα εξής

 

Shipping date: 14th June 2012

Status: In transit

Expected delivery date: 15th June 2012

Date Time Place For more information

14th June 2012 19:54 MILANO IT Shipment is received at the distribution center.

14th June 2012 19:35 MILANO IT Broadcast received by the transport provider.

14th June 2012 12:17 IT Delivery has left the dispatch center and is on the way.

 

Είναι δυνατόν να έρθει αύριο; Σε μόλις 2 μέρες;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμένα φίλε μου έγραφε ότι θα έρθει σε δύο μέρες από Γερμανία εδώ στην Κύπρο μέσω Αθήνας. Τελικά ήρθε σε μία!! (πήγα εγώ στην αποθήκη της UPS)

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Πήγα κι εγώ σήμερα να το δω από κοντά στο πλαίσιο. Είχε το λευκό σαν demo συσκευή.

 

Η συσκευή με την πρώτη όψη είναι τεράστια αλλά μετά από λίγη ώρα μου φάνηκε ότι είναι ακριβώς αυτό που χρειάζεται κάποιος. Όσο κοντά κι αν έβαλα τα μάτια μου pixel δεν είδα, αυτό που με χάλασε λίγο είναι η φωτεινότητα η οποία προφανώς ήταν στο auto από τον sensor και "μπερδευόταν". Είναι αρκετά ελαφρύ, περισσότερο απ΄ ότι νόμιζα. Γενικά είναι τούμπανο όπως το περίμενα.

 

Μετά από ώρα περιεργασίας, κι αφού είχα την πωλήτρια να μου ζαλίζει τα <κλειδιά> να κάνω συμβόλαιο, την ρώτησα πότε θα φέρουνε το μπλε. Και να! Μου λέει ότι το έχουνε εδώ και το βγάζει από ένα ντουλάπι. Το παίρνω στα χέρια και καταλαβαίνω ότι πράγματι είναι πολύ ελαφρύ. Βλέπετε το λευκό που είχα για κανα 20λεπτο είχε το καλώδιο ασφαλείας το οποίο του ασκούσε μία πίεση και δεν είχα ακριβή αίσθηση για το βάρος. Εκεί νομίζω ενθουσιάστηκα. Κλάσεις ανώτερο το μπλε (pebble blue) με αυτά τα "νερά" να του δίνουν διαφορετική αίσθηση. Συνειδητοποίησα ότι το λευκό έμοιαζε πιο "ψεύτικο" μπροστά στο θηριώδες μπλε S3. Αφού απέφυγα εννοείται την αγορά στα 669€:X η κοπέλα με διαβεβαίωσε ότι η συσκευή είναι ελληνικής εισαγωγής και επίσης αφού κοίταξε στο pc μου είπε ότι υπάρχουν 10 μπλε συσκευές στην κεντρική αποθήκη τους. Δεν ξέρω αν μου είπε αλήθεια βέβαια ή αν το έκανε για να φοβηθώ ας πούμε και να το πάρω άμεσα. Αυτά τα ολίγα:D.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Κανένα νεότερο για τη διάθεση του μπλε από τον Γερμανό?

 

Περιορίζομαι για αγορά μόνο από εκεί δυστυχώς...

Link to comment
Share on other sites

Κανένα νεότερο για τη διάθεση του μπλε από τον Γερμανό?

 

Περιορίζομαι για αγορά μόνο από εκεί δυστυχώς...

 

και εγω το ιδιο... πηρα τηλ σήμερα αλλα δεν το παραλαβανε :cry: αρα ή τη δεύτερα ή τετάρτη...

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, πέρασα σήμερα από kaizer πανεπιστημίου-ομόνοια. Έχει κομμάτια σφραγισμένα και άσπρα και μπλέ. Ευρωπαϊκά όπως μου έιπε, μάλλον γερμανικά. Τα δίνει 580 ευρώ το καθένα, πολύ καλή τιμή νομίζω, επαναλαμβάνω σφραγισμένα. Α έχω και μια κάρτα με τηλέφωνο 2103235123, ζητάτε Λεωνίδα ή Γιάννη. Ελπίζω να βοήθησα όποιον ενδιαφέρεται, μακάρι να μπορούσα να το τσίμπαγα κι εγώ. :)
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, πέρασα σήμερα από kaizer πανεπιστημίου-ομόνοια. Έχει κομμάτια σφραγισμένα και άσπρα και μπλέ. Ευρωπαϊκά όπως μου έιπε, μάλλον γερμανικά. Τα δίνει 580 ευρώ το καθένα, πολύ καλή τιμή νομίζω, επαναλαμβάνω σφραγισμένα. Α έχω και μια κάρτα με τηλέφωνο 2103235123, ζητάτε Λεωνίδα ή Γιάννη. Ελπίζω να βοήθησα όποιον ενδιαφέρεται, μακάρι να μπορούσα να το τσίμπαγα κι εγώ. :)

580 ευρω νομιζω ειναι μια παρα πολυ καλη τιμη.Οσο θα επρεπε να πωλειται κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Συγκρίνοντας με τα 699 ευρώ του Γερμανού σαφέστατα είναι πολύ καλή τιμή.

το θέμα είναι να είναι όντως Ευρωπαϊκά και όχι από την "πίσω" πόρτα ...

μπορεί κάποιος να ελέγξει τι προέλευσης είναι το κινητό του χωρίς να το ανοίξει φυσικά, μόνο από το κουτί του σφραγισμένο .. ?

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι μπορεί κάποιος να το τσεκάρει αν γράφεται το imei ή κάποιο serial έξω στο κουτί , παίρνοντας τηλέφωνο την αντιπροσωπεία. Δυστυχώς δεν εχω το κινητό να πω με σιγουριά τι λέει το κουτί, πάντως χωρίς να είμαι σε θέση να ξέρω κάτι παραπάνω ο συγκεκριμένος δεν μου έχει πουλήσει ασιατικα ή τίποτα ανακατασκευασμένα που έχουν σφραγιστεί με κάποιο τρόπο, είναι οκ. Πιστεύω αξίζει να το τσεκάρετε. Είναι μεγάλη διαφορά στα λεφτά.
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι μπορεί κάποιος να το τσεκάρει αν γράφεται το imei ή κάποιο serial έξω στο κουτί , παίρνοντας τηλέφωνο την αντιπροσωπεία. Δυστυχώς δεν εχω το κινητό να πω με σιγουριά τι λέει το κουτί, πάντως χωρίς να είμαι σε θέση να ξέρω κάτι παραπάνω ο συγκεκριμένος δεν μου έχει πουλήσει ασιατικα ή τίποτα ανακατασκευασμένα που έχουν σφραγιστεί με κάποιο τρόπο, είναι οκ. Πιστεύω αξίζει να το τσεκάρετε. Είναι μεγάλη διαφορά στα λεφτά.

 

Εμένα σε παρόμοια αγορά το σφραγισμένο κουτί έγραφε samsung.pl δηλαδή Πολωνίας και όντως έτσι ήταν και δεν είχα κανένα θέμα με επίσημο service όταν χρειάστηκα κάτι εντός εγγύησης πάντα.. Και από τον συγκεκριμένο έχω πάρει κάποιες φορές πότε δεν είχα κανένα πρόβλημα.. Αξίζει παιδιά η διαφορά τι να λέμε τώρα.. Είπαμε ban στους μεγάλους μην το σκέφτεστε!!

Link to comment
Share on other sites

592€ το δίνει το xtreme mobile με ελληνική εγγύηση. Προς το παρόν το λευκό και από βδομάδα το μπλε. Σίγουρα οποίος ψάξει βρίσκει κάτι καλύτερο.
Link to comment
Share on other sites

Κανένα φρέσκο νέο για το μπλε από τον Γερμανό?

 

ΘΑ το έχουμε επιτέλους αυτή την εβδομάδα τουλάχιστον?

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα στα κεντρικά του Γερμανού και μου είπαν ότι το βλέπουν διαθέσιμο (αλλά μου φάνηκε λίγο άσχετη η κοπέλα μπορεί να έβλεπε το λευκό αν και της το τόνισα)

 

Πήρα και στην Samsung και μου είπαν ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα διαθεσιμότητας από πλευράς τους και κυκλοφορεί κανονικά το μπλε...

 

Από Vodafone πλευράς φαίνεται κανονικά διαθέσιμο παντού το μπλε και μάλιστα και η 32gb έκδοση. Και με το πακέτο με το αξεσουάρ μάλιστα, κέρδισε κατά κράτος την Cosmote...

Link to comment
Share on other sites

Είναι τα επίσημα αξεσουάρ της Samsung:

 

To σετ αξεσουάρ περιλαμβάνει:

 

- 1 θήκη flip top

 

- 2 θήκες σιλικόνης

 

- 1 επιτραπέζια βάση φόρτισης

 

- 1 extra μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Όχι νομίζω ότι είναι για όλες τις εκδόσεις και χρώματα με νέα σύνδεση ή ανανέωση.

Άλλα μόνο από καταστήματα Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πήρα σήμερα το s3 το μπλε από το kaizer στην Ομόνοια στα 585 ευρώ. Μου είπε ότι είναι Ευρωπαϊκό μάλλον Γερμανικό. Το άνοιξα όταν ήρθα σπίτι και βλέπω ότι έχει έκδοση βασικού φάσματος Ι900XXLEF. Αν δεν κάνω λάθος αυτό είναι Ασιατικό, έτσι? Που σημαίνει ότι δεν έχει και Ευρωπαϊκή εγγύηση, σωστά?

Εκτός από αυτό έχει καμιά άλλη διαφορά το τηλέφωνο με το Ευρωπαϊκό? Μπορεί να είναι χειρότερης ποιότητας ή κάτι άλλο?

Ας μου πει κάποιος γιατί μάλλον αύριο θα το γυρίσω πίσω αλλά θέλω να ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

με μια γρηγορη αναζητηση στο google βγαινει Χονκ κονκ, Μπαγκλατεζ, Ταιβαν

Καλα πουλανε στην Ελλαδα και τετοια; Ελεος.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πήρα σήμερα το s3 το μπλε από το kaizer στην Ομόνοια στα 585 ευρώ. Μου είπε ότι είναι Ευρωπαϊκό μάλλον Γερμανικό. Το άνοιξα όταν ήρθα σπίτι και βλέπω ότι έχει έκδοση βασικού φάσματος Ι900XXLEF. Αν δεν κάνω λάθος αυτό είναι Ασιατικό, έτσι? Που σημαίνει ότι δεν έχει και Ευρωπαϊκή εγγύηση, σωστά?

Εκτός από αυτό έχει καμιά άλλη διαφορά το τηλέφωνο με το Ευρωπαϊκό? Μπορεί να είναι χειρότερης ποιότητας ή κάτι άλλο?

Ας μου πει κάποιος γιατί μάλλον αύριο θα το γυρίσω πίσω αλλά θέλω να ξέρω.

 

φιλε αυτο ειναι το modem.

στις ρυθμισεις - πληροφοριες συσκευης - αριθμος κατασκευης τι σου γραφει

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

φιλε αυτο ειναι το modem.

στις ρυθμισεις - πληροφοριες συσκευης - αριθμος κατασκευης τι σου γραφει

 

IMM76D.I9300XXALEF. http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&t=1&o=1&m=GT-I9300&r=2#regiona. Δλδ Sri Lanka, Bangladesh, Nepal.

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι ξέρω και αν δεν έχει αλλάξει κάτι από την στιγμή που δεν είναι Ευρωπαϊκό δε θα έχεις και Ευρωπαϊκή Εγγύηση οπότε το πας με την μία πίσω και απαιτείς Ευρωπαϊκό μοντέλο ή τα λεφτά σου πίσω!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

IMM76D.I9300XXALEF. http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&t=1&o=1&m=GT-I9300&r=2#regiona. Δλδ Sri Lanka, Bangladesh, Nepal.

 

XXALEF

Firmware Info

PDA: XXALEF

Phone: DDLE9

Date: 22/05/2012

Android Version: 4.0.4

 

NPL (Nepal) SLK (Sri Lanka) TML (Bangladesh) also contains CSC (ETR INS INU):

φιλε εγω θα το πυγαινα πισω και δεν θα εμπλεκα σε περιπετειες. 600 ευρω δινεις γιατι να μην παρεις κατι και να μην εισαι συνεχεια με το αγχος. ασε που δεν ξερω μυπως εχει και τιποτα διαφορες και δεν δουλευει σωστα και το δικτιο κινητης τηλεφωνιας

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι ξέρω και αν δεν έχει αλλάξει κάτι από την στιγμή που δεν είναι Ευρωπαϊκό δε θα έχεις και Ευρωπαϊκή Εγγύηση οπότε το πας με την μία πίσω και απαιτείς Ευρωπαϊκό μοντέλο ή τα λεφτά σου πίσω!

 

Έχω φύγει πρωί πρωί. Εκτός από την εγγύηση όμως το τηλέφωνο δεν έχει κάποια διαφορά με το Ευρωπαϊκό, έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...