Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η rom σύντομα θα είναι διαθέσιμη. Κυκλοφορούν διάφορα Links, άλλα δεν δουλεύουν άλλα τρολλάρουν και έχουν 4.1.2 μέσα. Αναμένουμε. Edited by jimdem582
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη? Την εβαλες και δεν ειναι καλη?

 

2 βλάκες ανέβασαν δήθεν 4.3 στο xda ενώ ήταν 4.1.2. Ευτυχώς δεν κατέβασα τίποτα άλλοι περίμεναν ώρες να κατέβει. :lol: Προσωπικά αν δεν βγει στο sammobiles δεν την περνάω. Ακόμα δεν είναι διαθέσιμη ούτε στο KIES μόνο μέσω OTA. Μερικοί έχουν πρόβλημα με την baseband επειδή έβαλαν την ψεύτικη ρομ.

Link to comment
Share on other sites

ο,τ ναναι.....μας πηρανε στο ψιλο και μας δουλευουνε.....

κριμα....

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια χαζη ερωτηση?χτες εκανα αναβαθμιση στο κινητο μου μεσω kies(χωρις την χρηση odin) και εχει αρχισει και ψιλοκολλαει συν του οτι εχω χασει την μπαρα των κουμπιων γρηγορης ρυθμισης...υπαρχει καποιος τροπος να κανω επαναφορα στην προηγουμενη κατασταση?και πως μπορω να επαναφερω αυτη την μπαρα?σας ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

We are currently updating our device to the newest firmware and will report back with the new changes and screenshots.

So, stay tuned!.

Posted by FaryaabS on 05 December 2013 at 13:31

Ας περμένουμε λίγο ακόμα ..ισως αξίζει κατι παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!μολις ανεβηκε αυτο http://terafile.co/c63909a42422/I9300XXUGMJ9_I9300OXAGMJ9_BTU.zip

 

Αυτή είναι η προβληματική 4.3 που βγήκε αρχές Νοεμβρίου. Μην κατεβάζετε ο,τι βρείτε. Περιμένετε να ανέβει στο sammobiles. Δεν είναι ακόμα διαθέσιμη η rom μέσω KIES γι αυτό δεν έχει ανέβει. Όσες κυκλοφορούν είναι fake. Ένας τρόπος για να σας έρθει η νέα 4.3 είναι να βάλετε την προβληματική BTU, να αλλάξετε το CSC σας σε BTU και μετά να περιμένετε OTA.

Link to comment
Share on other sites

Η νέα MK3 βγήκε πρίν λίγο για Sprint μέσω KIES. Όπου να'ναι θα βγει και κάποια για το international. Μόλις βγει θα μπορούμε να την κατεβάσουμε απο sammobiles για φλασάρισμα μέσω odin
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους, ειμαι νεος σε android κινητα, πηρα ενα galaxy s3 που φοραει την 4.3 της vodafone (εγω εχω cosmote συνδεση) θα ηθελα να ρωτησω τα εξης: (ειμαι χρηστης mac os)

1) πως μπορω να περασω την επισημη τελευταια rom για ελλαδα οχι ομως με τα εικονιδια των παροχων?

2) πως μπορω να μηδενισω το flash counter?

3) ανοιγωντας το kies μου λεει: your device's current firmware version is not supported to update firmware via kies, kurrent firmware version i9300xxugmj9(vd2) τι σημαινουν ολα αυτα?

4) πως μπορω να μεταφερω αρχεια απο τον mac υπολογιστη μου στο s3? (ανοιγωντας τον finder δεν βλεπω καν την καρτα μνημης )

 

ευχαριστω

... : Λογική είναι η τέχνη να κάνεις λάθος με αυτοπεποίθηση : ...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. κατέβασα απο sammobile.com το επίσημο Firmwares για το δικο μου s3. για να το εχω 4.1.2 ,άλλα έχω ένα προβληματισμο

το αρχείο Είναι αυτό εδώ I9300XXEMH1_I9300COAEMH1_I9300XXEMH1_HOME.tar.md5

και έχει κ αυτό SS_DL.dll

Αν θέλω να το περάσω κάποια στιγμή με obin τι περναω?

το ss_DL_.dll τι ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω. το τηλ το εχω root εχω παρει κ bakup τη μαμα samsung room αλλα σημερα κατεβασα κ την ρομ για να βρισκεται.
Link to comment
Share on other sites

Για τους τολμηρούς. Εδώ σε λίγα λεπτά θα υπάρχει ένα flashable cwm zip της MK6 που πάρθηκε απο system dump ενός χρήστη που έλαβε την εν λόγω αναβάθμιση. Οι πρώτες αναφορές δεν κάνουν λόγο για τρομερές βελτιώσεις σε άποψη ταχύτητας σε σχέση με την προβληματική 4.3. Όσοι βιάζεστε μπορείτε να την φλασάρετε. Εγώ προσωπικά θα περιμένω το επίσημο .tar απο kies για φλασάρισμα μέσω odin.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα έκανα την αναβάθμιση μέσω OTA, 24.15mb

Παλιός κερνελ.....:down: :X

βλέπουμε τα υπόλοιπα στην πορεία

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ήρθε νέα αναβάθμισή 19,60ΜΒ . Είδωμεν τι ψάρια πιάσαμε ......

http://D

 

καλησπερα ποιο firmware ειχες πριν σου ερθει η αναβαθμιση?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ποιο firmware ειχες πριν σου ερθει η αναβαθμιση?

Εκδοση Βασικού φάσματος

Ι9300XXUMGJ9

Kernel

3.0.31-1902166

Αριθμός κατασκευής

JSS15JI9300XXUGMJ9

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει εδώ και δύο μέρες την ΜΚ6 και σε σχέση με την τελευταία 4.1.2 τα πάντα είναι και λειτουργούν καλύτερα. Εκτός από το wake up lag που ναι μεν υπάρχει, αλλά δεν είναι τραγικό, δεδομένου ότι και πριν υπήρχε.

Γενικά, πιο γρήγορο, πολύ πιο ομαλή λειτουργία (η διαφορά είναι σημαντική), καλύτερα χρώματα και γενικότερα η απόδοση της οθόνης είναι πολύ καλύτερη, οι εφαρμογές του τηλεφώνου και των επαφών ανοίγουν πιο γρήγορα (αλλά και πάλι όχι άμεσα, όπως θα έπρεπε).

Το μόνο lag που είναι λίγο ενοχλητικό είναι κατά το άνοιγμα της εφαρμογής των φωτογραφιών. Και πάλι δεν είναι κάτι φοβερό, αλλά είναι το μόνο που αργεί σε σχέση με πριν.

Η μπαταρία είναι στα ίδια επίπεδα με πριν.

Προσωπικά, θεωρώ ότι αξίζει η μετάβαση στην ΜΚ6.

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει εδώ και δύο μέρες την ΜΚ6 και σε σχέση με την τελευταία 4.1.2 τα πάντα είναι και λειτουργούν καλύτερα. Εκτός από το wake up lag που ναι μεν υπάρχει, αλλά δεν είναι τραγικό, δεδομένου ότι και πριν υπήρχε.

Γενικά, πιο γρήγορο, πολύ πιο ομαλή λειτουργία (η διαφορά είναι σημαντική), καλύτερα χρώματα και γενικότερα η απόδοση της οθόνης είναι πολύ καλύτερη, οι εφαρμογές του τηλεφώνου και των επαφών ανοίγουν πιο γρήγορα (αλλά και πάλι όχι άμεσα, όπως θα έπρεπε).

Το μόνο lag που είναι λίγο ενοχλητικό είναι κατά το άνοιγμα της εφαρμογής των φωτογραφιών. Και πάλι δεν είναι κάτι φοβερό, αλλά είναι το μόνο που αργεί σε σχέση με πριν.

Η μπαταρία είναι στα ίδια επίπεδα με πριν.

Προσωπικά, θεωρώ ότι αξίζει η μετάβαση στην ΜΚ6.

Συμφωνώ με όσα αναφέρεις εκτός από της μπαταρίας που δεν έχω προλάβει να δοκιμάσω. Είχα όμως και το πρώτο κόλλημα, πάγωσε το τηλέφωνο και δεν ανταποκρινόταν, χρειάστηκε να βγάλω την μπαταρία. Έχω από ότι βλέπεω διαφορετική έκδοσή βασικού φάσματος σε σχέση με άλλους που έκαναν την αναβάθμιση. Λέτε να φταίει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα s3 το οποιο ειχα αγορασει απο την Vodafone....δεν ηταν ομως κλειδωμένο. Με το τελευταιο update σε 4.3 και το ξενέρωμα αποφασισα να επιστρεψω στην 4.1.2 την οποια κατεβασα απο το sammobile σκετο firmware I9300XXUGMJ9. Τωρα το κινητο μου δεν βλεπει την καρτα sim μου η οποια ειναι wind!!

Τι να κάνω?? η ολη διαδικασια εγινε μεσω ODIN 3!

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...