Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν ή μετά την εγκατάσταση του firmware ? Ευχαριστώ πολύ με έσωσες γιατι η μπαταρία τελειώνει αμέσως με το γαλλικό
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πριν ή μετά την εγκατάσταση του firmware ? Ευχαριστώ πολύ με έσωσες γιατι η μπαταρία τελειώνει αμέσως με το γαλλικό

Μετά ,να ξέρεις οτι αλλάζοντας το csc με το συγκεκριμενο πρόγραμμα γίνεται wipe .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τελευταίο επειδή το προγραμμα αυτό χρειάζεται root και δεν θέλω να το κάνω επειδή φοβάμαι, αν όπως είναι τώρα το κινητό μου με official 4.3 xef περασω το ελβετικό firmware θα συμβει τίποτα ?
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τελευταίο επειδή το προγραμμα αυτό χρειάζεται root και δεν θέλω να το κάνω επειδή φοβάμαι, αν όπως είναι τώρα το κινητό μου με official 4.3 xef περασω το ελβετικό firmware θα συμβει τίποτα ?

Τι να συμβεί ?

Τίποτα δεν θα γίνει ,αν δεν αλλάξει το csc δεν θα μπορείς να παίρνεις τα update ,αυτο ,τίποτα άλλο .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια εδώ.

Ημουν με την ελβετικη ML2 και σημερα κατεβασε αυτοματα 32 ΜΒ και εκανε update, δινει τις εξης πληροφοριες.

AP XXUGNA5, CP XXUGMK6, CSC:AUTGNA1. να περασω παλι με Odin την ML2?. Το ρωτω επειδή εχει γραφτει κατά κορον ότι η ML2 είναι καλυτερη η είμαι με ML2 και εγινε update μονο?.

Edited by charis232
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια εδώ.

Ημουν με την ελβετικη ML2 και σημερα κατεβασε αυτοματα 32 ΜΒ και εκανε update, δινει τις εξης πληροφοριες.

AP XXUGNA5, CP XXUGMK6, CSC:AUTGNA1. να περασω παλι με Odin την ML2?. Το ρωτω επειδή εχει γραφτει κατά κορον ότι η ML2 είναι καλυτερη η είμαι με ML2 και εγινε update μονο?.

 

Η NA5 είναι πιο καινούρια. Θεωρητικά είναι και καλύτερη. Η ΜL2 ήταν η καλύτερη μέχρι να βγεί η επόμενη!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Εσείς ποια πιστεύετε είναι καλύτερη μέχρι στιγμής η NA5 ή ΜL2 από ελβετικές ?

Εγώ έβαλα την ML2 και συνέχιζε να έχει κάποια κολλήματα. Μετά έβαλα μέσω odin την ΝΑ5 και πάει πολύ καλύτερα. Χωρίς κολλήματα. Μόνο μία μικρή καθυστέρηση (περίπου 2") μετά από deep sleep.

Link to comment
Share on other sites

Εσείς ποια πιστεύετε είναι καλύτερη μέχρι στιγμής η NA5 ή ΜL2 από ελβετικές ?

 

I9300XXUGMK6_I9300OXXGML1_I9300XXUGMK6

9300XXUGML2_I9300MTLGML2_I9300BUUGMK1

I9300XXUGNA5_I9300AUTGNA1_I9300XXUGMK6 με κερνελ 14 ιαν. μετα απο δοκιμες στις 3 η τελευταια ειναι η καλυτερη με διαφορα,αν κ σε μενα πατησαν καλα ολες,στην 2η ρομ εκανα επαναφορα εργοστασιακων την αλλη την εβαλα απο πανω μεσο οντιν ολες ,εκτος την πρωτη μεσο οτα.η NA5 παει στις ρυθμισεις ποιο γρηγορα και παει πισω μαζι με την .MK6.στα ενδιαμεσα εβαλα την κοσμοεληνικη που ειναι η δικη του αλλα την αλλαξα λογο λογκο.19166-19044 η 3η antutu.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω μολις περασα την ΝΑ5 αλλά το CSC δεν αλλάζει.Είμαι root.

Χρησιμοποίησε την εφαρμογή για να αλλάξεις το csc https://play.google.com/store/apps/details?id=com.manniakk.cscselector&hl=en

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησε την εφαρμογή για να αλλάξεις το csc https://play.google.com/store/apps/details?id=com.manniakk.cscselector&hl=en

 

Αυτην έχω αλλά τίποτα. Δες τα παρακάτω.

Οι πληροφορίες που δίνει το phone info είναι:

Product code: GT-I9300RWDXEF

Sales Code: XEF/AUT

CSC Country:Switzerland

CSC Country ISO: CH

 

Bootloader Version: I9300XXUGNA5

Baseband Version:I9300XXUGMK6

PDA Version: I9300XXUGNA5

CSC Version: I9300AUTGNA1

Edited by sofo988
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει νεότερη από την ΝΑ5, η ΝΑ7, για τα Αραβικά Εμιράτα. Παίζει κανονικά σε Ευρώπη.

Αυτή τη στιγμή έχω την ΝΑ5 με τον stock kernel της ΝΑ7 και μπορώ να πω πως είναι ακόμα πιο γρήγορο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Ενας φιλος εχει το γαλλικο με 4.1.2. Του ηρθε το update περιπου 450 mb για την 4.3. Σε περιπτωση που θελει να γυρισει πισω στη 4.1.2 , με το odin χανεται η εγγυηση? Το κινητο δεν εχει πειραχτει καθολου. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Ενας φιλος εχει το γαλλικο με 4.1.2. Του ηρθε το update περιπου 450 mb για την 4.3. Σε περιπτωση που θελει να γυρισει πισω στη 4.1.2 , με το odin χανεται η εγγυηση? Το κινητο δεν εχει πειραχτει καθολου. Ευχαριστώ

 

Οχι δεν χάνεται .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Τελικά μετά από πολλές δοκιμές με διάφορες 4.3 δεν βρήκα με καμία λύση στο θέμα τις μπαταρίας όσο και στο ξύπνημα του κινητού απο deep sleep.

Επέστρεψα στην τελευταία 4.1.2 και όλα καλά.

 

Ερώτηση:Υπάρχει εφαρμογή που να δουλεύει για μεταφορά app στην sd. Δεν δουλεύει καμία από όσες έχω κατεβάσει.; ;

Link to comment
Share on other sites

Όχι μπορείς να την βάλεις με odin.

Δεν χρειάζεται ρουταρισμα για να την περάσεις.

 

κανενα link για την NAN5?ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν δουλεύει φίλε δυστυχώς. :-(

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα,απο σημερα κατοχος του ς3 μετα απο συμβιωση με το ς2 δυο χρονων,και ρωταω αν ειναι αυτο το ελληνικο φιρμγουερ γιατι στο σαμομπιλ εχει μια μικρη διαφορα.ειδικα KAI MONO στο τελευταιο GML2 Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Τελικά μετά από πολλές δοκιμές με διάφορες 4.3 δεν βρήκα με καμία λύση στο θέμα τις μπαταρίας όσο και στο ξύπνημα του κινητού απο deep sleep.

Επέστρεψα στην τελευταία 4.1.2 και όλα καλά.

 

Ερώτηση:Υπάρχει εφαρμογή που να δουλεύει για μεταφορά app στην sd. Δεν δουλεύει καμία από όσες έχω κατεβάσει.; ;

 

Θα μπορουσες να μου στειλεις οδηγιες για την επιστροφη στην 4.1.2 και που θα τη βρω γιατι το link στην αρχη του θεματος δεν ισχυει??

Εχω συσκευη cosmote (απο Γερμανο)

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσες να μου στειλεις οδηγιες για την επιστροφη στην 4.1.2 και που θα τη βρω γιατι το link στην αρχη του θεματος δεν ισχυει??

Εχω συσκευη cosmote (απο Γερμανο)

Ευχαριστω.

Κατέβασε το απο εδώ http://www.sammobile.com/firmwares/1/?model=GT-I9300&pcode=COS#firmware

Οδηγίες υπάρχουν στην πρώτη σελίδα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...