Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα απο εγκατασταση γερμανινης εκδοσης gna5 διαπιστωσα πως η λειτουργια στην lock screen για shortcuts δεν υπαρχει!!:blink:

Ειχα την ml2 της cosmote. Λογικα δεν πρεπει να υπαρχουν διαφορες...

 

Υπάρχουν. Ρυθμίσεις, Η συσκευή μου, Κλείδωμα οθόνης, Συντομεύσεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχουν. Ρυθμίσεις, Η συσκευή μου, Κλείδωμα οθόνης, Συντομεύσεις

 

[ATTACH]43264[/ATTACH]

Κανονικα εδω θα επρεπε να υπαρχει...οπως σωστα λες γιατι ειχα την ml2 κ τα χρησιμοποιουσα γι αυτο ρωταω!!

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τη λύση στο πρόβλημά μου.

Για να βρεις ποια stock rom έχεις,

1) κατεβάζεις το Samsung kies

2) πας στο tools->upgrade (ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΟΥ)

3) Πατάς GT-I9300 (ή όποιο Model έχεις) με ΚΕΦΑΛΑΙΑ

4) Βάζεις το S/N που βρίσκεται κάτω από την μπαταρία ή στο κουτί σου.(όχι IMEI)

5) Done!

Edited by HoleInTheHead
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]43264[/ATTACH]

Κανονικα εδω θα επρεπε να υπαρχει...οπως σωστα λες γιατι ειχα την ml2 κ τα χρησιμοποιουσα γι αυτο ρωταω!!

 

Shortcuts θα επιλέξεις όχι Lockscreen widgets!

Link to comment
Share on other sites

Shortcuts θα επιλέξεις όχι Lockscreen widgets!

Επειδη οπως προειπα ειχα την 4.3 ml2 cosmote version το ειχα ρυθμιση κ ολα οκ. Απλα σε αυτην δεν δινει τετοια επιλογη. Πατωντας lock screen στα settings θα δεις αυτη την καρτελα...[ATTACH]43285[/ATTACH]

Οπως βλεπεις shortcuts δεν εχει σαν επιλογη...

 

Swipe εχει σαν τροπο ξεκλειδωματος!!

Edited by Chrisk6
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειχα την στοκ 4.1.2 περναω την 4.3 απο την αρχικη σελιδα και μου βγαζει fail τι μπορω να κανω,μολις το ανοιγω λεει firmware upgrade encountered an issue . please select recovery mode in kies and try again , τι εγινε?
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειχα την στοκ 4.1.2 περναω την 4.3 απο την αρχικη σελιδα και μου βγαζει fail τι μπορω να κανω,μολις το ανοιγω λεει firmware upgrade encountered an issue . please select recovery mode in kies and try again , τι εγινε?

μεσω οντιν πιστευω οτι κανεις αναβαθμηση,και γενικα εκανες οτι λεει ο οδηγος?προσεξες το φιρμγουερ να ειναι για το τηλ. που εχεις?αστειο αλλα πολοι κανουν τετοια λαθη

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

εχω φλασαρει πολλες φορες δεν ειχα ποτε θεμα, τωρα δεν ανοιγει καθολου , την εβαλα μεσω οντιν να κατεβασει την αναβαθμιση, ελπιζω να την περασει
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε (και την έκανα) αναβάθμιση OTA κάπου στα 18 mb (CY - GNA5). Στις σημειωσεις γράφει ''Προσθήκη νεας δυνατότητας''....Αντε γεια δηλαδή...

Χάθηκε να βαλουν changelog;

Ξερει κανείς τι αφορά;

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εκανα μια αναβαθμηση λογισμικου,γυρω στα 43mb.

Για τι προκειται?

αν εγινε αυτοματα μαλλον προκειται για καποιο συμπληρωμα της ρομ που διορθωνει διαφορα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας ! εδώ και 2 ημέρες το κινητό μου έχει αρχίσει διάφορα τύπου κλείνει μόνο του , δεν λειτουργεί ρολόι ξυπνητήρι εξαφανίζει εφαρμογές και σε γενικά πλαίσια είναι με αρκετή καθυστέρηση σε οτι και να επιλέξω να ανοίξω .συνήθως αυτά τα κάνει όταν είναι να εμφανιστεί νέα αναβάθμιση τελευταία φορά είχα κάνει τον Αύγουστο η έκδοση android γράφει 4,3 . υπάρχει κάποια πληροφορία η τι άλλο μπορώ να κάνω ;;;;;;;;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

εχω την 4.1.2 ρουταρισμενο και θελω να περασω την 4.3 και εχω μερικες ερωτησεις.

 

1.ποιο firmware να προτιμισω το ελληνικο ή της vodafone (τι διαφορες εχουν μεταξυ τους).

2.θα ακολουθησω τον οδηγο στην αρχικη σελιδα?

2.θα σβηστουν τα περασμενα προγραμματα μου?

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα τις εκδοσεις 4.3(EUR-MK6, COSMOTE-ML2, GERMANY GNA5).

Να πω οτι εχω μεινει ευχαριστημενος? Δεν το λεω... Δεν ξερω ποια να αφησω,

Σε ολες η μπαταρια μου φαινεται πως πεφτει σχετικα γρηγορα με φυσιολογικη χρηση. Εννοειται πως δεδομενα κ wifi(οταν το χρειαζομαι) ειναι ανοιχτα. Γενικα εκμεταλλευση της συσκευης παρα να τα εχω κλειστα για 3 ωρες παραπανω.

Το θεμα μου ειναι τι να βαλω για να ειναι τουλαχιστον οπως ηταν με 4.1.2 που τελικα ειχα χαοτικη διαφορα?

Να υποθεσω των αλλων χωρων δεν εχουν τρομερη διαφορα παρα μονο σε κατι αποθηκευμενα applications που ερχονται μαζι.

Να μην μπορω να ξεπερασω τις 2.5 ωρες οθονη? Ξενερωμα μεγαλο...:X

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

εχω την 4.1.2 ρουταρισμενο και θελω να περασω την 4.3 και εχω μερικες ερωτησεις.

 

1.ποιο firmware να προτιμισω το ελληνικο ή της vodafone (τι διαφορες εχουν μεταξυ τους).

2.θα ακολουθησω τον οδηγο στην αρχικη σελιδα?

2.θα σβηστουν τα περασμενα προγραμματα μου?

 

ευχαριστω πολυ

1) Διαφορές δεν έχουν εκτός απο το logo screenτ ης vodafone και όποιες άλλες εφαρμογές έχει προσθέσει η εταιρία .

2)Ναι

3)Αφού εσαι root καλό είναι να γίνει factory reset πριν την περάσεις και θα σβηστούν όλα οσα υπάρχουν στην εσωτερική sd ,αν πάλι βαριέσαι το στήσιμο ξανά βάλτε την έτσι και αν υπάρξουν προβλήματα το κάνεις μετά .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

1) Διαφορές δεν έχουν εκτός απο το logo screenτ ης vodafone και όποιες άλλες εφαρμογές έχει προσθέσει η εταιρία .

2)Ναι

3)Αφού εσαι root καλό είναι να γίνει factory reset πριν την περάσεις και θα σβηστούν όλα οσα υπάρχουν στην εσωτερική sd ,αν πάλι βαριέσαι το στήσιμο ξανά βάλτε την έτσι και αν υπάρξουν προβλήματα το κάνεις μετά .

 

δλδ αν γινει factory reset χανονται και επαφες,φωτο,sms,κλπ ενω αν δοκιμασω χωρις δε χανεται τπτ?

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...