Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω αν δεν το δωσω αυριο θα το κανω το απογευμα. Ελπιζω να ειναι ευκολο !

 

 

 

Custom rom ε?? Εδω μερικα προγραμματα πηγα να βγαλω και το ριμαξα το δικο μου το καημένο που να του περασω καστομια.

Δεν τις ελπιστευομαι τοσο.

Προτιμω γνησια πραγματακια....

 

Ε και εσεις ρε παιδια ανεβαστε κανα βιντεακι να δπυνε τι ειναι αυτες οι καστομιες.....

 

Είναι πανεύκολο αν ακολουθήσεις τους οδηγούς κατά γράμμα. Και πάνω απ'όλα ένα αρχικό backup!!

Από εκεί και πέρα έχει να κάνει με την rom που θα διαλέξεις αν είναι "stable " ή όχι. Για τους μη εξικοιωμενους η "stable" είναι η επιλογή.

Για τους προχωρημένους οι "nightly" ή ακραία " experimental"

 

Το τηλέφωνο γίνεται αρκετά γρήγορο, χωρίς lag και το βασικότερο με καλύτερη διαχείριση (βέβαια αυτό έχει να κάνει με την επιλογή του τύπου και του προγραμματιστη της rom που θα διαλέξεις.)

Εγώ έχω κατασταλάξει τώρα τελευταία σε CyanogenMod cm11 (4.4.2) αλλά σκέφτομαι να δοκιμάσω και την Omni.

生活是好的 [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Το τηλέφωνο γίνεται αρκετά γρήγορο, χωρίς lag και το βασικότερο με καλύτερη διαχείριση (βέβαια αυτό έχει να κάνει με την επιλογή του τύπου και του προγραμματιστη της rom που θα διαλέξεις.)

Εγώ έχω κατασταλάξει τώρα τελευταία σε CyanogenMod cm11 (4.4.2) αλλά σκέφτομαι να δοκιμάσω και την Omni.

 

Συμφωνώ αλλά πρέπει να προσθέσεις και το θέμα της μπαταρίας που πέφτει ευκολότερα.

Εγώ είμαι με 10.1.3 αρκετό καιρό, χωρίς κανένα πρόβλημα αλλά αύριο αν βρω χρόνο θέλω και εγώ να δοκιμάσω την Omni.

Link to comment
Share on other sites

Με την cm11 η μπαταρία μου πάει πάρα πολύ καλά με όλα ανοιχτά ( bt, wifi , 3G κλπ)
生活是好的 [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ αλλά πρέπει να προσθέσεις και το θέμα της μπαταρίας που πέφτει ευκολότερα.

Εγώ είμαι με 10.1.3 αρκετό καιρό, χωρίς κανένα πρόβλημα αλλά αύριο αν βρω χρόνο θέλω και εγώ να δοκιμάσω την Omni.

 

Η omni είναι πολύ σταθερή και πολύ γρήγορη.αλλά η κάμερα δουλεύει οποτε θέλει όπως θέλει,και δυστυχώς όπως σε όλες τις aosp ROM η μπαταρία πέφτει πιο γρήγορα κατα την χρηση.και δεν φταίει η omni σε αυτό αλλά η Google ,δηλαδή δεν κανει καμια παραμετροποίηση στο θέμα της μπαταριας γι αυτό και τα νεξους κινητά είχαν παντα την χειρότερη διαρκεια μπαταρίας.την είχα 2 μηνες αλλά τελικά παλι Samsung και υπομονη,μονο για την μπαταρια

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν μπορω να κατεβάσω την 4.1.2 απο samobile.φτανει μεχρι 70 mb κ σταματαει.Γνωριζει κανεις καποιο αλλο σαιτ;;
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

είναι επίσης μπλοκαρισμένο απο τα αμερικανάκια...δεν μπορεί να κατέβει..

ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν μπορω να κατεβάσω την 4.1.2 απο samobile.φτανει μεχρι 70 mb κ σταματαει.Γνωριζει κανεις καποιο αλλο σαιτ;;

 

Για δες εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Για δες εδώ.

πολύ ωραία...δείχνει να δουλεύει και βρήκα την ελληνική eur

Το έβαλα να κατέβει για να δούμε

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κι εγώ από εκεί κατέβασα την DBT και την πέρασα μέσω Odin. ;)

 

Φιλε ποια κατεβασες ; Εγω ειχα της vodafone Και ηταν απαραδεκτη. Τωρα ειμαι παλι με 4.1.2 .

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει τελικα η αναβαθμιση σε 4.3 χωρις τα προβληματα που παρουσιασε τις προαλλες και που για τον λογο αυτο ανακληθηκε απο την samsung? Υπαρχει καμια νεοτερη σταθερη για το κινητο μας? (δεν μιλαω για custom)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ρε παιδια.εχω αρχισει και αμφιβαλω...

Διαβαζω αλλοι λενε οτι πεταει με την 4.3 εμενα σέρνεται. ..και ο απο πανω αμφιβαλει και καλα κανει.

 

Οποτε ας ρωτησω και εγω το παρακατω.υπαρχει περιπτωση να μου περασαν εμενα την προβληματικη 4.3 που ειχε βγαλει η google και στην συνεχεια απέσυρε? ?

 

Το ρωτω αυτο γιατι εγψ δεν την περασα αλλα μ την περασε ο τεχνικος που του το πηγα με προβλημα....

 

Υπαρχει τροπος να δω ποια εκδοση ειναι;;

 

Φιλε ποια κατεβασες ; Εγω ειχα της vodafone Και ηταν απαραδεκτη. Τωρα ειμαι παλι με 4.1.2 .

 

Αμα εχεις την 4.1.2 τωρα ξανα γιατι θελεις να ξαναβαλεις την 4.3 που ειχες αλλα δεν δουλευε καλα απο οτι καταλαβα.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Αμα εχεις την 4.1.2 τωρα ξανα γιατι θελεις να ξαναβαλεις την 4.3 που ειχες αλλα δεν δουλευε καλα απο οτι καταλαβα.

 

Δεν καταλαβες καλα. Θελω να βαλω ξενη rom οχι της Vodafone. Με αυτη ειχα προβλημα φιλε.

 

ΠΑιδια καποια προταση για ξενη rom ; Επισημη εννοειται.

 

Απο αυτες ποια να επιλεξω ;

 

http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I9300

Edited by SpecialMan
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβες καλα. Θελω να βαλω ξενη rom οχι της Vodafone. Με αυτη ειχα προβλημα φιλε.

 

ΠΑιδια καποια προταση για ξενη rom ; Επισημη εννοειται.

 

Απο αυτες ποια να επιλεξω ;

 

http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I9300

 

Αυτή θα επιλέξεις που είναι και η πιο καινούρια (Ελβετία αλλά και γενικά ML2)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή θα επιλέξεις που είναι και η πιο καινούρια (Ελβετία αλλά και γενικά ML2)

 

Βγαζει το λινκ μια δεξια και μια αριστερα τι παταω φιλος ; Επισης τι σημαινει ML2 ;

Link to comment
Share on other sites

Βγαζει το λινκ μια δεξια και μια αριστερα τι παταω φιλος ; Επισης τι σημαινει ML2 ;

 

Δοκίμασε ποιο απο τα 2 σου κατεβάζει πιο γρήγορα και διάλεξε. ML2 είναι η έκδοση του λογισμικού. Δηλαδή ακόμα και να διαλέξεις άλλης χώρας, εφ'όσον είναι ML2 θα είναι ίδια με των άλλων χωρών τις ML2

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε ποιο απο τα 2 σου κατεβάζει πιο γρήγορα και διάλεξε. ML2 είναι η έκδοση του λογισμικού. Δηλαδή ακόμα και να διαλέξεις άλλης χώρας, εφ'όσον είναι ML2 θα είναι ίδια με των άλλων χωρών τις ML2

 

Ευχαριστω . Κατι τελευταιο φιλος, Ειναι πιο γρηγορη απο τις Ελληνικες γενικα ;

 

Επισης μολις την εκανα Extract και μεσα μου εχει βγαλει και ενα αρχειο ακομα αυτο --> SS_DL.dll ...παιζει ρολο στην υποθεση ;

Edited by SpecialMan
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω . Κατι τελευταιο φιλος, Ειναι πιο γρηγορη απο τις Ελληνικες γενικα ;

 

Επισης μολις την εκανα Extract και μεσα μου εχει βγαλει και ενα αρχειο ακομα αυτο --> SS_DL.dll ...παιζει ρολο στην υποθεση ;

 

Απο την τελευταία Ελληνική είναι πιο καλή γιατί είναι πιο πρόσφατη αυτή που σου έστειλα. Όχι δεν παίζει ρόλο

Link to comment
Share on other sites

Απο την τελευταία Ελληνική είναι πιο καλή γιατί είναι πιο πρόσφατη αυτή που σου έστειλα. Όχι δεν παίζει ρόλο

 

Με σωνεις αν δεν κολλαει...Ευχαριστω φιλος ! Αργοτερα θα κατσω να την περασω....Να κανω απο πριν Factory reset ;

Γιατι προχτες μου κολλουσε στο σημα της samsung και εφαγα φλας τρελο.

Link to comment
Share on other sites

Με σωνεις αν δεν κολλαει...Ευχαριστω φιλος ! Αργοτερα θα κατσω να την περασω....Να κανω απο πριν Factory reset ;

Γιατι προχτες μου κολλουσε στο σημα της samsung και εφαγα φλας τρελο.

 

Διαφορές δε θα βρεις.

Όταν κολλάει στο logo, κάνουμε factory reset.

Το γράφει και στο αρχικό θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Διαφορές δε θα βρεις.

Όταν κολλάει στο logo, κάνουμε factory reset.

Το γράφει και στο αρχικό θέμα.

 

Αρα θα κολλαει και αυτη μαλιστα..Ελεγα μηπως κανει καλυτερη διαχειριση μνημης και μηπως ρολλαρει γενικα καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Μια ερωτησουλα σχετικα με το περασμα αναβαθμισης μεσω οντιν!!

Χρησιμοποιειτε καποιο backup app οπως mybackup, titanium για να μην ξαναστηνετε απο την αρχη τα παντα?

Ενταξει οι εφαρμογες θα κατεβουνε λογω λογαριασμου απλα τα data κ ολα τα υπολοιπα εννοω.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...