Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σου ηρθε αλλο ενα update για την 4.1.2.μην αγχωνεσαι θα ερθει κ η 4.3 για το δικο σου..βγαινει ανα χωρα η 4.3 που να ταιριαζει με το filmware το κινητου σου!!!

Οχι βρε συ.Η 4.3 ηταν.Εχω 2 S3 και τα 2 wind.Στο ενα τρεχει η 4.3 στο αλλο δεν εκατσε γι αυτο ρωταω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οχι βρε συ.Η 4.3 ηταν.Εχω 2 S3 και τα 2 wind.Στο ενα τρεχει η 4.3 στο αλλο δεν εκατσε γι αυτο ρωταω.

 

Δε παίζει ρόλο ο πάροχος.

Παίζει ρόλο το CSC.

Σίγουρα έχετε διαφορετικό.

Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα την νεα αναβάθμιση χωρις κανένα προβλημα.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τώρα κατεβάζω 430mb.

 

Καλησπέρα παιδιά. Χρόνια πολλά σε όλους.

Ήρθε η 4.3 και για "ελληνικά" κινητά, αυτή την στιγμή κατεβάζει 429,60ΜΒ. Νομίζω αυτή είναι.

 

Χρόνια Πολλά σε όλους καλά Χριστούγεννα.

ΟΤΑ κατεβάζετε ? ή από καπου αλλού?

ποιο firmware ειχατε πριν σας ερθει η αναβαθμιση?

Ρωτάω γιατί σε μένα ΟΤΑ ήταν μόνο 19,60ΜΒη αναβάθμισή που έκανε και δεν βλέπω κάποια στοιχεία που έχουν αναφερθεί.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά σε όλους καλά Χριστούγεννα.

ΟΤΑ κατεβάζετε ? ή από καπου αλλού?

ποιο firmware ειχατε πριν σας ερθει η αναβαθμιση?

Ρωτάω γιατί σε μένα ΟΤΑ ήταν μόνο 19,60ΜΒη αναβάθμισή που έκανε και δεν βλέπω κάποια στοιχεία που έχουν αναφερθεί.

 

4.1.2 είχα αυτή που είχε δηλαδή το τηλ όταν το αγόρασα πριν μία εβδομάδα και πάτησα ενημέρωση λογισμικού και την βρήκε την κατέβασε και την εγκατέστησα.(4,3)

Link to comment
Share on other sites

4.1.2 είχα αυτή που είχε δηλαδή το τηλ όταν το αγόρασα πριν μία εβδομάδα και πάτησα ενημέρωση λογισμικού και την βρήκε την κατέβασε και την εγκατέστησα.(4,3)

και εγώ 4.1.2. της VODAFONE είχα και έκανε ενημέρωση λογισμικού ΟΤΑ περίπου 69ΜΒ με τα αρχικά προβλήματα της 4.3 και τώρα (εδώ και 7-10ημέρες) έκανε την τελευταία αναβάθμισή των 19,60ΜΒ. Τι να συμβάνει άραγέ? Γιατί έχω ένα θέμα με την φωτογραφική . Δεν βγάζει τις πολύ ωραίες φωτογραφίες που έβγαζε.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κυκλοφόρησε νέο unbranded Ελβετικό firmware 4.3.

 

Model: GT-I9300

Country: Switzerland

Version: Android 4.3

Changelist: 2303192

Build date: Fri, 13 Dec 2013 13:04:46 +0000

Product Code: AUT

PDA: I9300XXUGML2

CSC: I9300AUTGML1

MODEM: I9300XXUGMK6

 

Την πέρασα πριν λίγο. Εντυπώσεις: Σταθερότατη όπως πρίν. Τα animations φαίνονται πιο smooth και γενικά είναι ένα κλικ πιο γρήγορη (μην περιμένετε κάτι τρομερό όμως). Επίσης πριν που είχε ένα θέμα με τις πρόσφατες εφαρμογές (άλλοτε τις εμφάνιζε και άλλοτε έλεγε οτι δεν υπάρχει καμία) φαίνεται να λύθηκε και αυτό. Γενικά όλα μια χαρά προχωρήστε άφοβα. TeraFile (Sammobile official), MEGA (απο μέλος του xda).

Edited by jimdem582
Link to comment
Share on other sites

και εγώ 4.1.2. της VODAFONE είχα και έκανε ενημέρωση λογισμικού ΟΤΑ περίπου 69ΜΒ με τα αρχικά προβλήματα της 4.3 και τώρα (εδώ και 7-10ημέρες) έκανε την τελευταία αναβάθμισή των 19,60ΜΒ. Τι να συμβάνει άραγέ? Γιατί έχω ένα θέμα με την φωτογραφική . Δεν βγάζει τις πολύ ωραίες φωτογραφίες που έβγαζε.

 

ΟΤΑ ποιό είναι sorry αλλά τώρα αεχίζω να ασχολούμε και να μαθαίνω.

 

Επίσης πως μπορώ να αυξλησω τη διαθέσιμη RAM.Μου γράφει 726/831 μβ.Πώς γίνεται να πέσει το 726?Πατάω διαγραφή μνήμης αλλά τίποτα.

Edited by dimitris_ziakas
Δευτερο ποστ
Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑ ποιό είναι sorry αλλά τώρα αεχίζω να ασχολούμε και να μαθαίνω.

 

Επίσης πως μπορώ να αυξλησω τη διαθέσιμη RAM.Μου γράφει 726/831 μβ.Πώς γίνεται να πέσει το 726?Πατάω διαγραφή μνήμης αλλά τίποτα.

 

Μάλλον κάτι πάει "στραβά"

Το έχω στα Αγγλικά και με clear memory, πεφτω κάτω απο τα 500, και πετάει.

Δεν ειμαι root, μαμά 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

Παιδία τώρα κατεβαίνει ΟΤΑ αναβάθμιση 429,60 mb σε S3 φίλου αγορασμένο απο ελληνικό καταστημα. Με μια γρήγορη ματιά είδα οτι δεν εχει βγει η 4.3 για Ελλάδα, μόνο για branded vodafone. Μπας και δεν είναι ελληνικό; Edited by hic_et_nunc
Link to comment
Share on other sites

είδα ότι βγήκε για γερμανικά, ΟΤΑ δεν μου δειχνει τιποτα, στο kies ομως την είδε, την περνάω σε λίγο!
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου βγήκε η ειδοποίηση όταν έκανα ενημέρωση λογισμικού απο το μενού. 429,60 mb ήταν όπως γράφει και πιο πάνω ο συμφορουμίτης και αναβαθμίστηκε κανονικά στην 4.3 προς το παρόν δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα. Το δικό μου είναι πολωνέζικο με έκδοση βασικού φάσματος : I9300XXUGMK6

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδία τώρα κατεβαίνει ΟΤΑ αναβάθμιση 429,60 mb σε S3 φίλου αγορασμένο απο ελληνικό καταστημα. Με μια γρήγορη ματιά είδα οτι δεν εχει βγει η 4.3 για Ελλάδα, μόνο για branded vodafone. Μπας και δεν είναι ελληνικό;

 

Εχει βγει στο kies , το παληκαρι που πηρα σημερα το S 3 την κατεβασε μεσω kies,vodafone ειναι.

Τωρα για wind-kote δεν ξερω...

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την αναβάθμιση. Θα πρέπει να κάνω και επαναφορά εργοστάσιακον ρυθμίσεων για να δουλέψει καλύτερα η όχι; ;ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν έκανα επαναφορά.

Στο λιγο που δουλεύει η 4.3 βλεπω οτι πλεον εχω παντα 600 και κατι δεσμευμένη μνήμη ενω πριν ειχα παντα πανω απο 700

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την αναβάθμιση. Θα πρέπει να κάνω και επαναφορά εργοστάσιακον ρυθμίσεων για να δουλέψει καλύτερα η όχι; ;ευχαριστώ!

 

Παντα χρειαζεται επαναφορα πριν κ μετα απο καινουριο filmware!!!θα εχεις καθαρη εγκατασταση!!!στον υπολογιστη σου δεν κανεις format οταν περνας τα windows.....?ε το ιδιο ειναι κ εδω!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Στα γρηγορα ερωτηση πηρε απο κοσμοτε η κοπελα μου το s3.και εχει μεσα γενικα προγραμματα κτλ και δεν παιρνεi updates.

 

Στα γρηγορα πως μπορω να το κανω στο original firmware update χωρις να υπαρχει ενδιαμεσα ο carrieρ της κοσμοτε?

 

υπαρχουν κουμπια hard reset η πρεπει μεσω update και πως?

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου βγήκε η ειδοποίηση όταν έκανα ενημέρωση λογισμικού απο το μενού. 429,60 mb ήταν όπως γράφει και πιο πάνω ο συμφορουμίτης και αναβαθμίστηκε κανονικά στην 4.3 προς το παρόν δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα. Το δικό μου είναι πολωνέζικο με έκδοση βασικού φάσματος : I9300XXUGMK6

 

Ειναι ΧΕΟ δηλαδη? Νομιζω μονο vodafone εκδοση υπαρχει

Link to comment
Share on other sites

καμιά βοήθεια για εμένα?

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

καμιά βοήθεια για εμένα?

Για να φύγουν τα logo τις καθε εταιρίας χρειαζεται root .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

στην 4.3 εχει και to knox?

 

Όχι δεν έχει knox η 4.3 για το s3.

 

Edit: Αν και κάπου είχα διαβάσει ότι δεν αποκλείεται σε κάποια μελλοντική αναβάθμιση της 4.3 να μπει knox και στο s3.

Edited by xristos1_j
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...