Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εβαλα σημερα μια για Γερμανια μια χαρα παιζει αλλα δεν βλεπω και πολλες αλλαγες θα περιμενω καιν την επισημη Ελληνικη

 

Φίλε μου είσαι σίγουρος πως ήταν για Γερμανία.

Στο sammobile βλέπω μονο την 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως μπορούμε να ρουταρουμε την 4.3;

Το ίδιο θέλω να μάθω και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είσαι σίγουρος πως ήταν για Γερμανία.

Στο sammobile βλέπω μονο την 4.1.2

 

Μεχρι σημερα δεν εχει βγει γερμανικη 4.3... επισης οταν θα βγει το σιγουρο ειναι οτι θα ειναι για κινητα με δικτυο vodafone πρωτα.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο θέλω να μάθω και εγώ.

Με CF-Root-SGS3-v6.4 ή PhilZ

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος οδηγός στα Ελληνικά;;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος οδηγός στα Ελληνικά;;

Για το cf ναι ,για τον άλλο τρόπο τι δεν καταλαβαίνεις να σου το εξηγήσω ,στο κατάλληλο θέμα βέβαια http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336582

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Για το cf ναι ,για τον άλλο τρόπο τι δεν καταλαβαίνεις να σου το εξηγήσω ,στο κατάλληλο θέμα βέβαια http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336582

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά στο CF συμφωνα με τις οδηγίες, στο PDA αντι να φορτώσω το "CF-Auto-Root-m0-gti9300.tar.md5." φορτώνω το "CF-Root-SGS3-v6.4" συγχωρέστε με αν γίνομαι φορτικός αλλά δεν είμαι και πολύ εμπειρος σε αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά στο CF συμφωνα με τις οδηγίες, στο PDA αντι να φορτώσω το "CF-Auto-Root-m0-gti9300.tar.md5." φορτώνω το "CF-Root-SGS3-v6.4" συγχωρέστε με αν γίνομαι φορτικός αλλά δεν είμαι και πολύ εμπειρος σε αυτά.

Έτσι ακριβώς .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς .

 

εκανα ακριβως την διαδικασια που ακολουθουμε για το root και μου βγαζει αυτο.

http://i43.tinypic.com/15p2v0p.png

Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

εκανα ακριβως την διαδικασια που ακολουθουμε για το root και μου βγαζει αυτο.

http://i43.tinypic.com/15p2v0p.png

Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη.

Ευχαριστω

 

κι εγώ ακριβώς το ίδιο έκανα και μου βγάζει κι εμένα αυτό. τι κάνουμε για να το λύσουμε;

Link to comment
Share on other sites

Κάντε μια απεγκατάσταση το super su και μετα ξανά εγκατάσταση ,αν δεν φτιάξει γυρίστε σε stock μέχρι να βρεθεί λύση .

Διαβάζω οτι χρειαζεται το super su v 1.65 και ξανά πέρασμα cf σε κάποιους δούλεψε σε άλλους όχι .

 

Θα παρακαλέσω η συζήτηση να συνεχιστεί στο κατάλληλο θέμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336629

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

εκανα ακριβως την διαδικασια που ακολουθουμε για το root και μου βγαζει αυτο.

http://i43.tinypic.com/15p2v0p.png

Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη.

Ευχαριστω

Το ίδιο θέμα έχω και εγώ . Προφανώς πρεπει να ξανακάνουμε ροοτ το τηλεφωνό ?

Θα μπορούσε να μου πει κάποιος πώς παίρνουμε στιγμιότυπο της οθόνης??? για να ανεβάσουμε την φωτογραφία .

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

πέρνα την παλαμη σου απο δεξια προς τα αριστερα πανω στην οθονη

 

φιλε m7ιxalis δεν με αφηνει να το απεγκαταστησω. Γινεται απεγκατασταση μονο στο update του. Δεν ξερω αν εννοουσες αυτο.

Επισης δεν με αφηνει να κανω unroot για να ξαναδοκιμασω τη διαδικασια απο την αρχη.

Πρεπει να κανω wipe η δεν εχει σχεση?

 

Ευχαριστω και συγγνωμη για τις πολλες ερωτησεις.

Edited by jimbos0013
Link to comment
Share on other sites

 

Θα μπορούσε να μου πει κάποιος πώς παίρνουμε στιγμιότυπο της οθόνης??? για να ανεβάσουμε την φωτογραφία .

Ευχαριστώ

 

Home + Power συγχρόνως.

生活是好的 [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πέφτει τρελό θάψιμο στην ROM και στο sammobile απορώ...

 

Λογικό είναι φίλε γιατί έχει τα δύο πολύ σημαντικά προβλήματα. Προσωπικά με έναν άλλο κερνελ έχει βελτιωθεί η κατάσταση. Τα παιδιά που έχουν πρόβλημα να ρουταρουν να ψάξουν να βρουν το odin 1.85 με cf auto root και γίνεται μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι φίλε γιατί έχει τα δύο πολύ σημαντικά προβλήματα. Προσωπικά με έναν άλλο κερνελ έχει βελτιωθεί η κατάσταση. Τα παιδιά που έχουν πρόβλημα να ρουταρουν να ψάξουν να βρουν το odin 1.85 με cf auto root και γίνεται μια χαρά.

Ποια ειναι αυτα;

Link to comment
Share on other sites

πραγματικά, τι σκατά έχει κάνει η Samsung στα 2 τελευταία updates; και στην 4.1.2 (MG4) και στην 4.3 όταν χρησιμοποιείς το equalizer και ανεβάζεις τα dB των συχνοτήτων, αντί για να αυξάνεται η ένταση του ήχου, χαμηλώνει. και για να το λύσεις θέλει ή να πας σε πίσω έκδοση (που πρέπει να φλασάρεις και το modem της MG4 γιατί δεν θα έχεις δίκτυο) ή να root-άρεις και να περάσεις dsp manager (δεν έχω βρει άλλη λύση). πραγματικά απαράδεκτοι! είπαμε, το παραδέχεστε ότι δεν είστε καλοί στο software... τότε γιατί σκατά πειράζεται πράγματα τα οποία ήδη δούλευαν μια χαρά; :mad:
Link to comment
Share on other sites

Η πιο σωστή ερώτηση είναι τι δίνετε updates που δεν είναι έτοιμα;

δεν παρατάνε λέω εγώ το tw να μας δώσουν stock android να ησυχάσουμε;

Τσάμπα ταλαιπωριουνται...

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω τώρα που δοκίμασαν και αρκετοί άλλοι την '' επίσημη αναβάθμιση '' πολλά προβλήματα να αναφέρουν. Αυτό για ορισμένους που χωρίς να δοκιμάζουν λένε την γνώμη τους και δικαιολογούν τα πάντα. Μιλάμε για επίσημα firmwares και τα bugs είναι μέσα στο παιχνίδι. Αλλά να δίνεις ένα τέτοιο update είναι τραγικό. Λειτουργικά προβληματα. Προσωπικά τα 2 σημαντικότερα είναι η καθυστέρηση για να ξυπνήσει το κινητό όταν μπαίνει σε sleep mode(μιλάμε για δευτερόλεπτα!) και η άθλια μπαταρία.

 

ΥΓ. Με άλλο κερνελ διορθώνονται σε σημαντικό βαθμό τα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...