Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το γνωρίζω ότι χάνεται η εγγύηση. Άλλο ρώτησα όμως. Αν έχει πρόβλημα συμβατότητας το Triangle Away με την επίσημη ελληνική 4.1.1 :wink:

 

Δουλεύει ! δεν εχει κάποιο πρόβλημα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει κάπου ένας οδηγός πως εγκαθιστουμε το Triangle Away και πως το χρησιμοποιουμε ακριβως;

Device: Samsung Galaxy S III 32GB

Device: Motorola XOOM 3G

Device: HTC Desire

Device: iPhone 4 16GB

Device: iPad Mini 16GB

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου ένας οδηγός πως εγκαθιστουμε το Triangle Away και πως το χρησιμοποιουμε ακριβως;

 

Διάβασε εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336629

και εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1494114

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου το κάνει το πρόβλημα μόνο όταν πάω να κάνω back-up και τις εφαρμογές.

Με το CSC, πρέπει τελικά να το κάνω ή δεν είναι απαραίτητο?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου το κάνει το πρόβλημα μόνο όταν πάω να κάνω back-up και τις εφαρμογές.

Με το CSC, πρέπει τελικά να το κάνω ή δεν είναι απαραίτητο?

 

Αν το τηλέφωνό σου έχει ήδη το σωστό csc και έχεις κάνει factory reset, όχι δεν είναι απαραίτητο.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου το κάνει το πρόβλημα μόνο όταν πάω να κάνω back-up και τις εφαρμογές.

Με το CSC, πρέπει τελικά να το κάνω ή δεν είναι απαραίτητο?

 

Αν το τηλέφωνό σου έχει ήδη το σωστό csc και έχεις κάνει factory reset, όχι δεν είναι απαραίτητο.

 

Όσοι από εμάς εχουμε ευρωπαικες συσκευες κερδίζουμε κάτι με το να αλλάξουμε το CSC στην stock rom μας σε ελληνικο (EUR) ;

Link to comment
Share on other sites

Όσοι από εμάς εχουμε ευρωπαικες συσκευες κερδίζουμε κάτι με το να αλλάξουμε το CSC στην stock rom μας σε ελληνικο (EUR) ;

 

Όχι, τίποτα, εκτός από τα APN. Μάλιστα χάνεις την εγγύηση και το κιες δε θα το αναγνωρίζει.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Όχι, τίποτα, εκτός από τα APN. Μάλιστα χάνεις την εγγύηση και το κιες δε θα το αναγνωρίζει.

 

Σε ευχαριστώ ! Τα ΑΡΝ της cosmote τα εχει default ούτως η άλλως (ίσως λόγω της sim).

Link to comment
Share on other sites

Φίλε τυχεράκια το CSC μου είναι VGR, λόγο ότι η συσκευή είναι Vodafone. Factory reset δεν της έκανα, απλά έβαλα την καθαρή έκδοση μέσω Odin, για να βγάλω της βλακείες της Vodafone. Θα έχω πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε τυχεράκια το CSC μου είναι VGR, λόγο ότι η συσκευή είναι Vodafone. Factory reset δεν της έκανα, απλά έβαλα την καθαρή έκδοση μέσω Odin, για να βγάλω της βλακείες της Vodafone. Θα έχω πρόβλημα.

 

Όχι απαραίτητα. Αν πάντως δεις πρόβλημα, θα ξέρεις τι φταίει :p

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Έχω ένα SG3 32gb αγορασμένο από πλαίσιο την προηγούμενη εβδομάδα με την προσφορά και χτες το έκανα root και έβαλα την Pulse. Θυμάμαι πριν ότι μου έβγαζε ένα widget της vodafone αλλά πιστεύω ότι δεν ήταν branded. Κλασικά δεν ξέρω τι rom φορούσε πριν :( . Ξέρει κανείς να μου πει ποιά rom πρέπει να του βάλω για να μην έχω πρόβλημα με την εγγύηση ?

Αυτή τη στιγμή μου βγάζει τα εξής :

AP : I9300XXDLJ4

CP : I9300XXDLID

CSC : I9300OXFDLJ2

 

Λέω να του βάλω την EUR 4.1.1 από SamMobile.

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Έχω ένα SG3 32gb αγορασμένο από πλαίσιο την προηγούμενη εβδομάδα με την προσφορά και χτες το έκανα root και έβαλα την Pulse. Θυμάμαι πριν ότι μου έβγαζε ένα widget της vodafone αλλά πιστεύω ότι δεν ήταν branded. Κλασικά δεν ξέρω τι rom φορούσε πριν :( . Ξέρει κανείς να μου πει ποιά rom πρέπει να του βάλω για να μην έχω πρόβλημα με την εγγύηση ?

Αυτή τη στιγμή μου βγάζει τα εξής :

AP : I9300XXDLJ4

CP : I9300XXDLID

CSC : I9300OXFDLJ2

 

Λέω να του βάλω την EUR 4.1.1 από SamMobile.

 

Ο μόνος τρόπος που μπορείς να μάθεις ποια ρομ φορούσες πριν είναι να πάρεις στη samsung και να δώσεις το IMEI σου ώστε να σου πούνε ποιας χώρας είναι..

Εμένα μου είπαν στο s3 που είχα πριν, αλλά έκαναν να με πάρουν βδομάδα κοντά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Έχω ένα SG3 32gb αγορασμένο από πλαίσιο την προηγούμενη εβδομάδα με την προσφορά και χτες το έκανα root και έβαλα την Pulse. Θυμάμαι πριν ότι μου έβγαζε ένα widget της vodafone αλλά πιστεύω ότι δεν ήταν branded. Κλασικά δεν ξέρω τι rom φορούσε πριν :( . Ξέρει κανείς να μου πει ποιά rom πρέπει να του βάλω για να μην έχω πρόβλημα με την εγγύηση ?

Αυτή τη στιγμή μου βγάζει τα εξής :

AP : I9300XXDLJ4

CP : I9300XXDLID

CSC : I9300OXFDLJ2

 

Λέω να του βάλω την EUR 4.1.1 από SamMobile.

 

Αν είναι το 32 και σου έβγαζε και widget Vodafone ήταν branded και είχε την ελληνική Vodafone rom.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι το 32 και σου έβγαζε και widget Vodafone ήταν branded και είχε την ελληνική Vodafone rom.

 

Κανονικά unbranded δεν θα έπρεπε να ήταν ?

Link to comment
Share on other sites

Πως θα καταλαβω αν ειναι ΟΤΑ η οχι? Η επιλογες ειναι αυτες που γραφεις στον πινακα πιο κατω? Ειμαι νεος χρηστης. Αν το κανω θα χασω της εφαρμογες? Και κατι τελευταιο? Εχω το τιτανιουμ μπακ απ πρεπει να το αποθηκευσω στην sd και να να κανω μπακ απ? Edited by Superuser
ΣΤΗΣ ΧΑΡΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗΣ ΛΥΠΕΣ ΜΑΖΙ g13
Link to comment
Share on other sites

Πως θα καταλαβω αν ειναι ΟΤΑ η οχι? Η επιλογες ειναι αυτες που γραφεις στον πινακα πιο κατω? Ειμαι νεος χρηστης. Αν το κανω θα χασω της εφαρμογες? Και κατι τελευταιο? Εχω το τιτανιουμ μπακ απ πρεπει να το αποθηκευσω στην sd και να να κανω μπακ απ?

 

Θα το καταλάβεις οτι ειναι OTA ...το γράφει .Αν κανεις factory reset ,και που συνησταται να γινει για να μην εχεις προβλήματα ,ναι θα χάσεις τις εφαρμογές .

Δεν μπορείς πλεον να μεταφέρεις εφαρμογής στην εξωτερικη sd (αν κατάλαβα καλα τι εννοείς )

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Θα το καταλάβεις οτι ειναι OTA ...το γράφει .Αν κανεις factory reset ,και που συνησταται να γινει για να μην εχεις προβλήματα ,ναι θα χάσεις τις εφαρμογές .

Δεν μπορείς πλεον να μεταφέρεις εφαρμογής στην εξωτερικη sd (αν κατάλαβα καλα τι εννοείς )

Τι να κανω για να μη χασω της εφαρμογες?

ΣΤΗΣ ΧΑΡΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗΣ ΛΥΠΕΣ ΜΑΖΙ g13
Link to comment
Share on other sites

Τι να κανω για να μη χασω της εφαρμογες?

 

Γίνεσαι root και κάνεις backup με titanium. Μετά απλά μεταφέρεις κάπου τον φάκελο του titanium (είτε στην εξωτερική κάρτα, είτε στο pc).

 

Κανονικά unbranded δεν θα έπρεπε να ήταν ?

 

H 32GB έκδοση ήταν από την αρχή αποκλειστικότητα της vodafone. Δεν υπάρχει "κανονικά"... αν και τώρα τελευταία είδα αναφορές για 32GB με unbranded rom, αφού εσένα είχε προγράμματα vodafone δεν ανήκεις σ'αυτο το group.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Τι να κανω για να μη χασω της εφαρμογες?

 

Για να τις κάνεις backup μπορείς χρησιμοποιώντας είτε το titanium (πρπεπει να εισαι root) είτε το mybackup pro (δουλεύει και χωρίς root).

Εναλλακτικά πας Ρυθμίσεις - δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας και το ενεργοποιείς ,ετσι κάθε φορά που θα στήνεις το τηλέφωνο απο την αρχή βάζοντας το mail σου θα κατεβάζει όλες τις εφαρμογές που είχες την τελευταία φορα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Για να τις κάνεις backup μπορείς χρησιμοποιώντας είτε το titanium (πρπεπει να εισαι root) είτε το mybackup pro (δουλεύει και χωρίς root).

Εναλλακτικά πας Ρυθμίσεις - δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας και το ενεργοποιείς ,ετσι κάθε φορά που θα στήνεις το τηλέφωνο απο την αρχή βάζοντας το mail σου θα κατεβάζει όλες τις εφαρμογές που είχες την τελευταία φορα .

 

Aπλά να σημειώσουμε ότι με τον εναλλακτικό τρόπο όλες οι ρυθμίσεις σου χάνονται, είναι σαν να έβαλες την εφαρμογή καινούρια.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Αγόρασα μεταχειρισμένο ένα σ3 από το easybuyworld. είχε περασμένη μια custom rom foxhoundκατι.. (άσχετος από android). πήγα να του περάσω την επίσημη ελληνική της κοσμοτέ, αλλά το κινητό δεν εκκινεί και κολάει στο σήμα της σάμσουνγκ. αν περάσω το firmware που γράφει Greece europe και όχι το Greece Cosmote, θα δουλέψει; Δεν γνωρίζω σε ποιο πάροχο ήταν αγορασμένο. please help...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Αγόρασα μεταχειρισμένο ένα σ3 από το easybuyworld. είχε περασμένη μια custom rom foxhoundκατι.. (άσχετος από android). πήγα να του περάσω την επίσημη ελληνική της κοσμοτέ, αλλά το κινητό δεν εκκινεί και κολάει στο σήμα της σάμσουνγκ. αν περάσω το firmware που γράφει Greece europe και όχι το Greece Cosmote, θα δουλέψει; Δεν γνωρίζω σε ποιο πάροχο ήταν αγορασμένο. please help...

 

Με κλειστό το τηλέφωνο μπες σε recovery mode (volume up+home+power) και κάνε wipe data. Θα ξεκινήσει.

Αν και αφού δεν ξέρεις για τον πάροχο, θα συνιστούσα το πιο καινούριο ελληνικό firmware (η cosmote περιέχεται). Θα βρεις links και οδηγίες στην πρώτη σελίδα του θέματος.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Με κλειστό το τηλέφωνο μπες σε recovery mode (volume up+home+power) και κάνε wipe data. Θα ξεκινήσει.

Αν και αφού δεν ξέρεις για τον πάροχο, θα συνιστούσα το πιο καινούριο ελληνικό firmware (η cosmote περιέχεται). Θα βρεις links και οδηγίες στην πρώτη σελίδα του θέματος.

 

Της κοσμοτέ έβαλα και το κινητάκι κόλησε... τον οδηγό της πρώτης σελίδας ακολούθησα. Υπάρχει πρόβλημα εαν βάλουμε διαφορετικό firmware από του παρόχου; Να δοκιμάσω το ευρωπαικό ελληνικό firmware;

Link to comment
Share on other sites

Της κοσμοτέ έβαλα και το κινητάκι κόλησε... τον οδηγό της πρώτης σελίδας ακολούθησα. Υπάρχει πρόβλημα εαν βάλουμε διαφορετικό firmware από του παρόχου; Να δοκιμάσω το ευρωπαικό ελληνικό firmware;

 

Δεν φταίει το firmware που κόλλησε το τηλέφωνο ,συνήθως συμβαίνει όταν απο custom πας σε official και φτιάχνει με wipe data .

Όποια rom θέλεις μπορείς να βάλεις ....και ναι μπορείς να δοκιμάσεις το ελληνικό unbranded ειναι το ποιο πρόσφατο .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει το firmware που κόλλησε το τηλέφωνο ,συνήθως συμβαίνει όταν απο custom πας σε official και φτιάχνει με wipe data .

Όποια rom θέλεις μπορείς να βάλεις ....και ναι μπορείς να δοκιμάσεις το ελληνικό unbranded ειναι το ποιο πρόσφατο .

Φιλε μου εγω ειμαι απο κυπρο(στο λεω για να καταλαβεις τι εκδοση εχω στο κινητο για να με βοηθησεις) , το κινητο το αγορασα πριν 5 μερες, αυτο που θελω ειναι να μου πεις κατα την γνωμη σου πιο firmware να βαλω? Πιο ειναι το καλητερο?*αι κατι αλλο, εχω και το galaxy nexus τλ μετετρεψα σε takju για να παρω την 4.2 κατι τετοιο στο ς3 μπορω να κανω? (αν και εχει πολλα bugs η 4.2, μονοη καμερα και τα notification αξιζαν)

ΣΤΗΣ ΧΑΡΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗΣ ΛΥΠΕΣ ΜΑΖΙ g13
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...