Jump to content

Αξεσουάρ S3 (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει καμία φθηνή πρόταση για γνήσια μπαταρία και εξωτερικό φορτιστή μπαταρίας; Έχει πάρει κανένας τέτοιου είδους μπαταρία που να μην είναι γνήσια; Έχετε παρατηρήσει τίποτα στη λειτουργία του κινητού με μη γνήσιες μπαταρίες; Τι κίνδυνος υπάρχει;

 

Όποιος μπορεί ας κάνει καμία πρόταση για το πακέτο αυτό..

Αν είναι μαϊμού, δεν ξέρεις τι κύκλωμα προστασίας έχει. Μπορεί μέχρι και να φουσκώσει ή και (σπάνια) να σκάσει.

Μία που έχω (μαϊμού) ενώ μοιάζει 100% με την μαμά, δεν έχει NFC και όταν την φορτίζω μυρίζει λίγο!!!!!:lol:

Την έχω μόνο για ώρα μεγάλης ανάγκης και την φορτίζω με πολύ προσοχή.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει καμία φθηνή πρόταση για γνήσια μπαταρία και εξωτερικό φορτιστή μπαταρίας; Έχει πάρει κανένας τέτοιου είδους μπαταρία που να μην είναι γνήσια; Έχετε παρατηρήσει τίποτα στη λειτουργία του κινητού με μη γνήσιες μπαταρίες; Τι κίνδυνος υπάρχει;

 

Όποιος μπορεί ας κάνει καμία πρόταση για το πακέτο αυτό..

δες

http://www.amazon.co.uk/Samsung-Galaxy-2100-mAh-Battery/dp/B007Y8VJP6/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1385368321&sr=8-1&keywords=galaxy+s3+battery

 

http://www.amazon.co.uk/Samsung-i9300-Galaxy-Battery-Charger/dp/B008KYPTJ0/ref=pd_bxgy_ce_img_y

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ πολύ.. Στις προτάσεις αυτές μου φαίνεται πολύ χαμηλή ή τιμή και αυτό με προβληματίζει λίγο.. Πάντως αν με αυτή την τιμή είναι γνήσια η μπαταρία, είναι πολύ καλή περίπτωση..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είχα κι εγώ παρόμοιο πρόβλημα αλλά με σκληρό δίσκο. Είχα δοκιμάσει πολλά προγράμματα (και το Recuva που ανέφερε ο φίλος παραπάνω) σε Windows, αλλά δεν είχε γίνει κάτι. Τελικά έλυσα το πρόβλημα μου bootάρωντας ένα live linux και τρέχοντας το testdisk. Κατάφερα να σώσω περίπου 99% των αρχείων. Η λύση με το format θεωρητικά μπορεί να παίξει, αφού δε σβήνει κάτι από την κάρτα σου, αλλά για μένα πρέπει να είναι τελευταία λύση. Ελπίζω να τα καταφέρεις τελικά.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.. Στις προτάσεις αυτές μου φαίνεται πολύ χαμηλή ή τιμή και αυτό με προβληματίζει λίγο.. Πάντως αν με αυτή την τιμή είναι γνήσια η μπαταρία, είναι πολύ καλή περίπτωση..

 

απο αρχικη 19.99 λιρες.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είχα κι εγώ παρόμοιο πρόβλημα αλλά με σκληρό δίσκο. Είχα δοκιμάσει πολλά προγράμματα (και το Recuva που ανέφερε ο φίλος παραπάνω) σε Windows, αλλά δεν είχε γίνει κάτι. Τελικά έλυσα το πρόβλημα μου bootάρωντας ένα live linux και τρέχοντας το testdisk. Κατάφερα να σώσω περίπου 99% των αρχείων. Η λύση με το format θεωρητικά μπορεί να παίξει, αφού δε σβήνει κάτι από την κάρτα σου, αλλά για μένα πρέπει να είναι τελευταία λύση. Ελπίζω να τα καταφέρεις τελικά.

 

Φιλε καλησπερα, εφαγα ολο το σαββατοκυριακο δοκιμαζοντας πανω απο 15 προγραμματα αλλα δεν καταφερα τιποτα. Αν σου ειναι ευκολο δωσε μου μερικες πληροφοριες για το live linux και το testdisk για να το δοκιμασω και αυτο. Την λυση του φορματ την εχω ως τελευταια ελπιδα.

Ευχαριστω.

 

 

EDIT : Τελικα εγινε το θαυμα και εχτες το απογευμα εδωσα κατα τυχη την καρτα σε εναν φιλο μου και την δοκιμασε στο δικο του pc το οποιο την ειδε αμεσως και εκανε copy paste πανευκολα ολα μου τα αρχεια. :D:D:D

 

Τωρα περιμενω μια Kingston 16Gb class 10 και πλεον καθε 1-2 μηνες backup.

Edited by guspsoras
Link to comment
Share on other sites

Φιλε καλησπερα, εφαγα ολο το σαββατοκυριακο δοκιμαζοντας πανω απο 15 προγραμματα αλλα δεν καταφερα τιποτα. Αν σου ειναι ευκολο δωσε μου μερικες πληροφοριες για το live linux και το testdisk για να το δοκιμασω και αυτο. Την λυση του φορματ την εχω ως τελευταια ελπιδα.

Ευχαριστω.

 

 

EDIT : Τελικα εγινε το θαυμα και εχτες το απογευμα εδωσα κατα τυχη την καρτα σε εναν φιλο μου και την δοκιμασε στο δικο του pc το οποιο την ειδε αμεσως και εκανε copy paste πανευκολα ολα μου τα αρχεια. :D:D:D

 

Τωρα περιμενω μια Kingston 16Gb class 10 και πλεον καθε 1-2 μηνες backup.

Θα κατεβάσεις ένα live distribution του linux (σου συστήνω το Knoppix

http://ftp.knoppix.nl/os/Linux/distr/knoppix/knoppix-cd/KNOPPIX_V7.2.0CD-2013-06-16-EN.iso)

και το περνάς σε ένα φλασάκι. Bootάρεις από το φλασάκι και ακολουθείς αυτόν τον οδηγό:

http://www.maketecheasier.com/recover-data-and-partitions-for-free-with-testdisk/

Υπάρχουν πάρα πολλοι οδηγοί online οπότε αν θέλεις να το ψάξεις παραπάνω απλά κάνε ένα search για "recover data with testdisk". Για ό,τι άλλο χρειαστείς πες μου. Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε καλησπερα, εφαγα ολο το σαββατοκυριακο δοκιμαζοντας πανω απο 15 προγραμματα αλλα δεν καταφερα τιποτα. Αν σου ειναι ευκολο δωσε μου μερικες πληροφοριες για το live linux και το testdisk για να το δοκιμασω και αυτο. Την λυση του φορματ την εχω ως τελευταια ελπιδα.

Ευχαριστω.

 

 

EDIT : Τελικα εγινε το θαυμα και εχτες το απογευμα εδωσα κατα τυχη την καρτα σε εναν φιλο μου και την δοκιμασε στο δικο του pc το οποιο την ειδε αμεσως και εκανε copy paste πανευκολα ολα μου τα αρχεια. :D:D:D

 

Τωρα περιμενω μια Kingston 16Gb class 10 και πλεον καθε 1-2 μηνες backup.

 

μακρια απο kingston. εχω καψει 2 μεσα σε 1 βδομαδα. 2 16αρες class 10 . μονο σασμσουνγκ παρε η adata. αυτες εχω δοκιμασει.και οι δυο αψογες. η σαμσουνγκ ειναι 10 μηνων καρτα και η adata ενος μηνος.

Link to comment
Share on other sites

μακρια απο kingston. εχω καψει 2 μεσα σε 1 βδομαδα. 2 16αρες class 10 . μονο σασμσουνγκ παρε η adata. αυτες εχω δοκιμασει.και οι δυο αψογες. η σαμσουνγκ ειναι 10 μηνων καρτα και η adata ενος μηνος.

 

Μακριά από kingston, μακριά από transent, μακριά από sandisk...

Πάρτε το χαμπάρι.

Το κινητό φταίει και όχι οι κάρτες.

Κάρτες που δούλευαν κανονικά σε άλλες συσκευές, τις ψήνει.

Link to comment
Share on other sites

Μακριά από kingston, μακριά από transent, μακριά από sandisk...

Πάρτε το χαμπάρι.

Το κινητό φταίει και όχι οι κάρτες.

Κάρτες που δούλευαν κανονικά σε άλλες συσκευές, τις ψήνει.

Μπορεί να έχει...αλλεργία σε άλλες μάρκες!:lol:

Στο δικό μου έχω Samsung 32GB εδώ και 18 μήνες, δεν έχει πάθει κάτι.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχει...αλλεργία σε άλλες μάρκες!:lol:

Στο δικό μου έχω Samsung 32GB εδώ και 18 μήνες, δεν έχει πάθει κάτι.

 

Ακόμα και στις Samsung έχει αλλεργία :lol:

Δες εδώ

Link to comment
Share on other sites

Ο φιλος που μου εκανε και την "ανακτηση" της καρτας, εχει μαγαζι με υπολογιστες και την εχω παραγγειλει απο κει. Εκεινος μου την προτεινε και μου ειπε οτι τις δουλευει χρονια χωρις προβληματα, τωρα αν καει θα παει για αντικαταστασει.

Παντως, φτου φτου να μην με ματιασω, εγω εχω μια sandisk 64gb class 10 στο Νοτε 2 μου εδω και σχεδον ενα χρονο που εχω και το τηλεφωνο, χωρις προβλημα.

Οσοι εχετε S3, κανεις σας δεν εχει kingston που να δουλευει χωρις προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σκέφτομαι να παρω καινούργια μπαταρία γιατί πλεον η απόδοση της εχει πέσει σχεδόν στο μισό σε σχέση με τότε που αγόρασα το κινητό(λογικο βέβαια είναι αφού εχω κάνει γύρω στις 500 φορτίσεις μεσα σε 14.5 μηνες που έχω το κινητό). Εχω λοιπόν μια απορία.

 

Ποία η διαφορά αυτής της μπαταρίας

http://www.digitalx.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=tab_flypage.tpl&product_id=13712&category_id=152&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart

 

Σε σχεση με αυτή εδω

http://www.digitalx.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=tab_flypage.tpl&product_id=9657&category_id=152&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart

Link to comment
Share on other sites

Ο φιλος που μου εκανε και την "ανακτηση" της καρτας, εχει μαγαζι με υπολογιστες και την εχω παραγγειλει απο κει. Εκεινος μου την προτεινε και μου ειπε οτι τις δουλευει χρονια χωρις προβληματα, τωρα αν καει θα παει για αντικαταστασει.

Παντως, φτου φτου να μην με ματιασω, εγω εχω μια sandisk 64gb class 10 στο Νοτε 2 μου εδω και σχεδον ενα χρονο που εχω και το τηλεφωνο, χωρις προβλημα.

Οσοι εχετε S3, κανεις σας δεν εχει kingston που να δουλευει χωρις προβλημα;

Εγω εχω kingston 16g c10 και την εχω σ'ενα y pro duos b5512 κανενα προβλημα, εχω επισης μια silicon power 32g c10 στο s2 η καρτα ηταν παμφθηνη περσι που την πηρα ειχε 22ευρωπουλα και μ'αυτην κανενα προβλημα, μιλαμε δηλαδη για αγνωστη τελειως και μου εκατσε τι να πω;.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σκέφτομαι να παρω καινούργια μπαταρία γιατί πλεον η απόδοση της εχει πέσει σχεδόν στο μισό σε σχέση με τότε που αγόρασα το κινητό(λογικο βέβαια είναι αφού εχω κάνει γύρω στις 500 φορτίσεις μεσα σε 14.5 μηνες που έχω το κινητό). Εχω λοιπόν μια απορία.

 

Ποία η διαφορά αυτής της μπαταρίας

http://www.digitalx.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=tab_flypage.tpl&product_id=13712&category_id=152&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart

 

Σε σχεση με αυτή εδω

http://www.digitalx.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=tab_flypage.tpl&product_id=9657&category_id=152&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart

Υπάρχει κάποιος που ξέρει να μου απαντήσει στην παραπανω ερώτηση; Γιατι θέλω να παραγγειλω αμεσα καινούργια μπαταρία αλλα δεν ξερω ποια απο τις δύο πρέπει να πάρω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος , εάν είναι εφικτή η έξοδος απο το κινητό σε VGA , αλλά αφού πρώτα περάσει απο USB Hub.

Επειδή έχω απο παλιό PC μια οθόνη αχρησιμοποίητη, σκέφτηκα να το κάνω . Στο youtube έχω δει σύνδεση με usb hub με διάφορα περιφερειακά αλλά όχι και usb to vga πάνω στο hub.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια ... ψάχνω ένα φθηνό Bluetooth, με καλωδιο όμως, (όχι αυτα που κρεμάνε στα αυτιά) .. και το οποόιο να έχει CALL ID !!

 

ευχαριστώ !!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παραγγείλει μια μπαταρία για το κινητό από τον Γερμανό εδώ και μια εβδομάδα (χωρίς να πληρώσω τίποτα ακόμα) και ενώ είπαν 2 μέρες έχουν καθυστερήσει πάρα πολύ.

Από που μπορώ να βρω την γνήσια;

Η τιμή, καλύτερη από 25 ευρώ που χρεώνει ο Γερμανός θα είναι καλύτερη φαντάζομαι από σκρουτζ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παραγγείλει μια μπαταρία για το κινητό από τον Γερμανό εδώ και μια εβδομάδα (χωρίς να πληρώσω τίποτα ακόμα) και ενώ είπαν 2 μέρες έχουν καθυστερήσει πάρα πολύ.

Από που μπορώ να βρω την γνήσια;

Η τιμή, καλύτερη από 25 ευρώ που χρεώνει ο Γερμανός θα είναι καλύτερη φαντάζομαι από σκρουτζ...

 

η απο ebay.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο λινκ από κάποιο αξιόπιστο σκρουτζομαγαζο;

Ευχαριστώ! ;-)

 

https://www.skroutz.gr/s/3266874/Samsung-EB-L1G6LLU.html?from=catspan

Link to comment
Share on other sites

 

Έγινε ;-)

Στο easy buy world έχει 2 διαφορετικές. Ποια είναι η διαφορά τους;

Ευχαριστώ :-D

Link to comment
Share on other sites

Έγινε ;-)

Στο easy buy world έχει 2 διαφορετικές. Ποια είναι η διαφορά τους;

Ευχαριστώ :-D

 

απο οτι βλεπω η μια εχει συσκευασια η αλλη οχι.

Link to comment
Share on other sites

απο οτι βλεπω η μια εχει συσκευασια η αλλη οχι.

 

Όλα οκ.

Τώρα ακούω στην αρχή θέλουν μια καλή φόρτιση.

Ισχύει κάτι τέτοιο; δηλαδή να το αφήσω να φορτίσει μέχρι το φουλ μια φορά πριν χρησιμοποιησω την συσκευή;

 

(το ξέρω ακούγεται χαζό αλλά που να ξέρω :-P)

Link to comment
Share on other sites

Όλα οκ.

Τώρα ακούω στην αρχή θέλουν μια καλή φόρτιση.

Ισχύει κάτι τέτοιο; δηλαδή να το αφήσω να φορτίσει μέχρι το φουλ μια φορά πριν χρησιμοποιησω την συσκευή;

 

(το ξέρω ακούγεται χαζό αλλά που να ξέρω :-P)

 

την χρησιμοποιεις με οτι ρευμα εχει μεσα μεχρι να παει 15% και μετα φορτιζεις . το κανεις αυτο 4 φορες και εισαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...