Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις ειδα αυτο το firmware : I9300XXDLI8_I9300OXADLI8_I9300XXDLI8 στο Sammobile,που είναι για United Kingdom....ξερει κανεις κατι??Βγάζει δίπλα ενα κοκκινο θαυμαστικό....;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μολις ειδα αυτο το firmware : I9300XXDLI8_I9300OXADLI8_I9300XXDLI8 στο Sammobile,που είναι για United Kingdom....ξερει κανεις κατι??Βγάζει δίπλα ενα κοκκινο θαυμαστικό....;)

 

Ναι είναι η δοκιμάστική LI8 leaked ΟΤΑ jelly bean που είναι εκεί εδώ και 2 μήνες... αν θέλεις να βάλεις jelly bean βάλε την Πολωνική που είναι η μόνη επίσημη αυτή τη στιγμή, και πιο καινούρια απ'αυτή που ανακάλυψες.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

 

Γενικά έχω διαπιστώσει ότι εφαρμογές τρίτων, θέλουν "συντήρηση" από μεριάς χρήστη, ειδικά αν πέφτουν αναβαθμίσεις του κινητού, αλλαγές rom κλπ.

Επίσης κάθε τετοια εφαρμογή "τρώει" λίγο από τα resources του κινητού.

Υπάρχει και στο λειτουργικό του SIII build in ασφάλεια που κάνει τα βασικά (εντοπισμός, wipe κλπ)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Γενικά έχω διαπιστώσει ότι εφαρμογές τρίτων, θέλουν "συντήρηση" από μεριάς χρήστη, ειδικά αν πέφτουν αναβαθμίσεις του κινητού, αλλαγές rom κλπ.

Επίσης κάθε τετοια εφαρμογή "τρώει" λίγο από τα resources του κινητού.

Υπάρχει και στο λειτουργικό του SIII build in ασφάλεια που κάνει τα βασικά (εντοπισμός, wipe κλπ)

 

O εντοπισμός άρχισε να λειτουργεί και στην Ελλάδα; Αγγλία και Γερμανία δουλεύει τέλεια, αλλά δούλευε μόνο εκεί. Είσαι σίγουρος συνονόματε;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

O εντοπισμός άρχισε να λειτουργεί και στην Ελλάδα; Αγγλία και Γερμανία δουλεύει τέλεια, αλλά δούλευε μόνο εκεί. Είσαι σίγουρος συνονόματε;

Δούλευε πριν το καλοκαίρι, όταν το αγόρασα, δουλεύει ακόμα (μόλις το δοκίμασα και το βρήκε αμέσως).

Δεν νομίζω να έχει να κάνει με την χώρα.

Η ιστοσελίδα είναι η http://www.samsungdive.com δοκίμασέ το (πρέπει να έχει ενεργοποιηθεί το αντίστοιχο στο κινητό)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

O εντοπισμός άρχισε να λειτουργεί και στην Ελλάδα; Αγγλία και Γερμανία δουλεύει τέλεια, αλλά δούλευε μόνο εκεί. Είσαι σίγουρος συνονόματε;

 

Ο εντοπισμός δουλεύει άριστα... Και εγώ τον σεταρα πριν από κάνα μήνα και το βρίσκει άμεσα, αρκεί να έχει ενεργοποιεί από το κινητό.

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Δούλευε πριν το καλοκαίρι, όταν το αγόρασα, δουλεύει ακόμα (μόλις το δοκίμασα και το βρήκε αμέσως).

Δεν νομίζω να έχει να κάνει με την χώρα.

Η ιστοσελίδα είναι η http://www.samsungdive.com δοκίμασέ το (πρέπει να έχει ενεργοποιηθεί το αντίστοιχο στο κινητό)

 

Ο εντοπισμός δουλεύει άριστα... Και εγώ τον σεταρα πριν από κάνα μήνα και το βρίσκει άμεσα, αρκεί να έχει ενεργοποιεί από το κινητό.

 

Ναι την ξέρω την ιστοσελίδα εγώ το χρησιμοποιούσα από το Galaxy S1 αυτό... ωραία που το έκαναν να δουλεύει και σε άλλες χώρες.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος πληρης οδηγος για να περασω jb στο galaxy?αλλα σε imac

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ο εντοπισμός δουλεύει άριστα... Και εγώ τον σεταρα πριν από κάνα μήνα και το βρίσκει άμεσα, αρκεί να έχει ενεργοποιεί από το κινητό.

 

Σε εμενα ρε παιδια δε δουλευει , το εχω ενεργοποιημενο στο κινητο αλλα τιποτα, στην σελιδα του samsungdive εμφανιζεται το κινητο αλλα καμια απο τις λειτουργιες απομακρυσμενου ελεγχου δεν λειτουργει

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα ρε παιδια δε δουλευει , το εχω ενεργοποιημενο στο κινητο αλλα τιποτα, στην σελιδα του samsungdive εμφανιζεται το κινητο αλλα καμια απο τις λειτουργιες απομακρυσμενου ελεγχου δεν λειτουργει

 

Κάνε αυτά από την αρχή...

 

http://www.samsungdive.com/aboutN/forwardGuideTracker.do

 

Εμένα είχε φάει κόλλημα και έβλεπε μόνο το sii μου το οποίο δεν έχω εδώ και αρκετό καιρό. Έκανα deactivate το Account και από το κινητό και από το σαιτ και μετά τα έκανα από την αρχή και δούλεψε αμέσως.

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Τα νευρα μου τσαταλια !!!! Περασα χθες στο galaxy s 1 της γυναικας μου ROM της cyanogenmod και πραγματικα το κινητο απογειωθηκε. Ετσι μου μπηκε το μικροβιο να την δοκιμασω και στο κινητο μου . εεε απο χθες βριζω, εχει προφανως καποιο bug h cyanogenmod με της exfat εξωτερικες καρτες και μου εκανε την καρτα corrupted .

Και ειχα ο ΛΑΛΑΚΑΣ για μεγαλυτερη ασφαλεια τα παντα στην εξωτερικη καρτα , φωτο , video , backup ..

Link to comment
Share on other sites

Τα νευρα μου τσαταλια !!!! Περασα χθες στο galaxy s 1 της γυναικας μου ROM της cyanogenmod και πραγματικα το κινητο απογειωθηκε. Ετσι μου μπηκε το μικροβιο να την δοκιμασω και στο κινητο μου . εεε απο χθες βριζω, εχει προφανως καποιο bug h cyanogenmod με της exfat εξωτερικες καρτες και μου εκανε την καρτα corrupted .

Και ειχα ο ΛΑΛΑΚΑΣ για μεγαλυτερη ασφαλεια τα παντα στην εξωτερικη καρτα , φωτο , video , backup ..

δοκίμασε την omega Jelly Bean

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4343588#post4343588

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Τα νευρα μου τσαταλια !!!! Περασα χθες στο galaxy s 1 της γυναικας μου ROM της cyanogenmod και πραγματικα το κινητο απογειωθηκε. Ετσι μου μπηκε το μικροβιο να την δοκιμασω και στο κινητο μου . εεε απο χθες βριζω, εχει προφανως καποιο bug h cyanogenmod με της exfat εξωτερικες καρτες και μου εκανε την καρτα corrupted .

Και ειχα ο ΛΑΛΑΚΑΣ για μεγαλυτερη ασφαλεια τα παντα στην εξωτερικη καρτα , φωτο , video , backup ..

 

Δες αυτό μήπως σε βοηθήσει

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1797499

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό stock rom forever!Μπορεί να λείπουν τα tweaks αλλά τουλάχιστον έχεις το κεφάλι σου ήσυχο!Έχω να κάνω restart από τότε που πέρασα το τελευταίο firmware(κάπου άυγουστο το είχα κάνει!)!
Link to comment
Share on other sites

Τα νευρα μου τσαταλια !!!! Περασα χθες στο galaxy s 1 της γυναικας μου ROM της cyanogenmod και πραγματικα το κινητο απογειωθηκε. Ετσι μου μπηκε το μικροβιο να την δοκιμασω και στο κινητο μου . εεε απο χθες βριζω, εχει προφανως καποιο bug h cyanogenmod με της exfat εξωτερικες καρτες και μου εκανε την καρτα corrupted .

Και ειχα ο ΛΑΛΑΚΑΣ για μεγαλυτερη ασφαλεια τα παντα στην εξωτερικη καρτα , φωτο , video , backup ..

 

 

Έτυχε να το διαβάσω πριν μερικές μέρες σε κάποιο θέμα στο XDA?,αν θυμαμαι καλά,το πρόβλημα ειναι με το exfat που γινετε με "διαφορετικό" τρόπο λόγο royalties,και υπάρχει πολύ μεγάλη πιθανοτητα να γίνουν corrupt. Τώρα αν ειναι αλήθειά αυτό η όχι δεν γνωρίζω..

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό μήπως σε βοηθήσει

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1797499

 

Thanks αλλά λίγο αργά, την φόρμαρα ήδη την κάρτα. και όντως με παραξένεψε που κατάφερε να διαβάσει από το recovery το back up ενώ στον υπολογιστή μου την έβγαζε corrupted

Link to comment
Share on other sites

Έτυχε να το διαβάσω πριν μερικές μέρες σε κάποιο θέμα στο XDA?,αν θυμαμαι καλά,το πρόβλημα ειναι με το exfat που γινετε με "διαφορετικό" τρόπο λόγο royalties,και υπάρχει πολύ μεγάλη πιθανοτητα να γίνουν corrupt. Τώρα αν ειναι αλήθειά αυτό η όχι δεν γνωρίζω..

 

Για να υποστηρίξεις exfat πρέπει να τα σκάσεις για τα δικαιώματα στη Microsoft.

Γι αυτό και ο Koush είπε ότι το clockworkmod recovery, δε θα υποστηρίξει exfat.

Κάποιοι άλλοι βέβαια έχουν βάλει την υποστήριξη αδιαφορώντας για τα δικαιώματα...

Link to comment
Share on other sites

Thanks αλλά λίγο αργά, την φόρμαρα ήδη την κάρτα. και όντως με παραξένεψε που κατάφερε να διαβάσει από το recovery το back up ενώ στον υπολογιστή μου την έβγαζε corrupted

 

Πάντως να ξέρεις ότι υπάρχει πάλι η πιθανοτητα να ξαναγίνει.Και μια και θέλεις exfat καλό θα ειναι να κανείς συχνά back up.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Πάντως να ξέρεις ότι υπάρχει πάλι η πιθανοτητα να ξαναγίνει.Και μια και θέλεις exfat καλό θα ειναι να κανείς συχνά back up.

 

Απλά μένεις σε Samsung και έχεις μια χαρά το exfat.

Κι αν θες να βάλεις π.χ. μία ρομ ή ένα mod από recovery, τα βάζεις στην εσωτερική κάρτα.

Έτσι δε πρόκειται να έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση αν τύχει και φορτιζετε το κινητο σας και σας παρει καπιοιος τηλέφωνο και το σηκώσετε εχετε ακουσει παράπονο για βουητό απο την φορτιση του κινητου απο τον συνομιλητή τοσο οσο να μην σας ακουει σχεδον καθολου οσο φορτιζει?
Link to comment
Share on other sites

Απλά μένεις σε Samsung και έχεις μια χαρά το exfat.

Κι αν θες να βάλεις π.χ. μία ρομ ή ένα mod από recovery, τα βάζεις στην εσωτερική κάρτα.

Έτσι δε πρόκειται να έχεις πρόβλημα.

 

Δεν κατάλαβα τι θέλεις να πεις...μα αν αλλαξεις ρομ δεν θα πάει περίπατο το exfat? Εκτός και αν μιλάς για original roms.

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση αν τύχει και φορτιζετε το κινητο σας και σας παρει καπιοιος τηλέφωνο και το σηκώσετε εχετε ακουσει παράπονο για βουητό απο την φορτιση του κινητου απο τον συνομιλητή τοσο οσο να μην σας ακουει σχεδον καθολου οσο φορτιζει?

 

πρώτη φορά το ακούω αυτό!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

πρώτη φορά το ακούω αυτό!

όταν το φορτίζω , κάνω εγκατάσταση προγραμμάτων , το σετάρω κ.λ.π. αλλά

στις κλήσεις έχει πρόβλημα

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...