Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά δεν λύθηκε το πρόβλημα ουτε με αναβάθμιση του modem.

Εξακολουθώ να μην έχω σήμα κινητης σε pure android ανεξαρτήτως έκδοσης.

Καμια αλλη ιδέα παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν το έχω δει αυτό.

Θα πρεπει να την ξανά περάσω για να το δω.

Αν όντως δεν εμφανιζεται τι κάνω;

Πάντως στην samsung based υπάρχει κανονικά και φυσικά σε αυτήν δεν έχω θέμα

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δει αυτό.

Θα πρεπει να την ξανά περάσω για να το δω.

Αν όντως δεν εμφανιζεται τι κάνω;

Πάντως στην samsung based υπάρχει κανονικά και φυσικά σε αυτήν δεν έχω θέμα

αν επαθες οτι επαθα παλια με το ς1,εχεις ενα ipod samsung.εμενα δεν ειχε πλεον σημα δικτυου μετα απο μια εγκατασταση καποιας ρομ,κατι δεν πηγε καλα και τελος.δοκιμασε φακτορυ ρεσετ και περνα την οριτζιναλ 4.3.επισης πληροφοριακα το πρωτο ς3 που πηρα πριν 6 μηνες μετα παλι απο περασμα ρομ, κλειδωσε και ζητουσε κωδικο δικτυου,κατεληξα σε χακερικο σερβις για να το ανοιξω,και με ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ιμει.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες δεν θα έπρεπε να συμβαίνει σε όλες τις ρομ;

Εγώ το παθαίνω μόνο σε pure android rom.

Όταν ξαναπερναω το backup μου η βάλω άλλη Samsung based rom δεν έχω κανένα θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες δεν θα έπρεπε να συμβαίνει σε όλες τις ρομ;

Εγώ το παθαίνω μόνο σε pure android rom.

Όταν ξαναπερναω το backup μου η βάλω άλλη Samsung based rom δεν έχω κανένα θέμα.

εχεις δικιο καποια ρομ σε 4.4.χ ειχα περασει αλλα η ζημια δεν φτιαχνοταν παρα μονο οπως ανεφερα.εκανα και ρεστορ μπακαπ,αλλα μαλλον καποιο αρχειο καταστραφηκε και αναγκαστηκα πηγα στο "ανεπισημο"σερβις.δεν σημαινει οτι το ιδιο επαθες και εσυ.παντως και στο σερβις δεν ειχε καποια εξηγηση να δωσει.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια! ΄Ηθελα να ρωτήσω κάτι σε σχεση με τον ήχο στα ακουστηκά. Στην archidroid 1.7.6 και στην 2.x που είχα δοκιμάσει είχε πολύ πιο δυνατό ήχο στα ακουστηκά στο max που τσίτωναν φουλ τα ακουστηκά. Με την stock και με την omega v58 (boeffla kernel) που εχω τωρα έχω πιο χαμηλό ήχο στα ακουστηκα του handsfree. Ξέρετε τι παίζει ή αν μπορώ να κάνω κάτι για αυτό?
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια! ΄Ηθελα να ρωτήσω κάτι σε σχεση με τον ήχο στα ακουστηκά. Στην archidroid 1.7.6 και στην 2.x που είχα δοκιμάσει είχε πολύ πιο δυνατό ήχο στα ακουστηκά στο max που τσίτωναν φουλ τα ακουστηκά. Με την stock και με την omega v58 (boeffla kernel) που εχω τωρα έχω πιο χαμηλό ήχο στα ακουστηκα του handsfree. Ξέρετε τι παίζει ή αν μπορώ να κάνω κάτι για αυτό?

 

Έχω την εντύπωση οτι με boeffla μπορείς να βαλεις απο play app που ρυθμίσεις τον ηχο

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση οτι με boeffla μπορείς να βαλεις απο play app που ρυθμίσεις τον ηχο

Έχεις ιδέα ποιο app είναι αυτό?

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχω πρόβλημα κατά την εγκατάσταση του xposed *στην omega v58. Γιατί κάθε φορά που την εγκαθηστώ και μετα από full wipe μολις βάζω το xposed να ενεργοποιηθει στο επομενο reboot κολλάει η συσκευή στο ρομποτάκι που προχωράει?

 

Μου πετάει το παρακάτω error

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ιδέα ποιο app είναι αυτό?

 

boeffla config v2

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

boeffla config v2

 

Σε ευχαριστώ τελικα ναι ήταν το boeffla sound! Μεγάλη διαφορά πραγματικα με το boeffla kernel όταν το ενεργοποιείς

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Το boeffla config v2 εμπεριέχει και το sound.είναι η πλήρης εφαρμογή.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

To βάζω και εδώ μήπως γνωρίζει κάποιος.

 

Θα μπορούσε κάποιος να μου πέι αν αυτό το thread ειναι και για το ελληνικό S3 για να περάσω σε ένα φίλο την CM11?:)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2558946

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

To βάζω και εδώ μήπως γνωρίζει κάποιος.

ανοιξε το trhead για το ς3 μονο. στο xda.το ελληνικο που λες εννοεις το ι9300 unbranded η international.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ανοιξε το trhead για το ς3 μονο. στο xda.το ελληνικο που λες εννοεις το ι9300 unbranded η international.

Είναι Ελληνικό χωρίς πάροχο.(unbranded)Kάνει αυτή η vesion της CM11 από το xda?:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Είναι Ελληνικό χωρίς πάροχο.(unbranded)Kάνει αυτή η vesion της CM11 από το xda?:)

επειδη γραφει verizon,και πιθανολογω οτι ειναι branded,καλυτερα κειταξε εκει που λεει rom μονο ς3,εχει και αυτην που ζητας. [ROM][Weekly][i9300][KK][4.4.4][Linaro][saberMod][O3] CyanogenMod 11.εχει και αλλες που βασιζονται στην 11.

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Είναι Ελληνικό χωρίς πάροχο.(unbranded)Kάνει αυτή η vesion της CM11 από το xda?:)
http://download.cyanogenmod.org/?device=i9300 εδω ειναι... μπες και καλο φλασαρισμα

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή όταν rootαρα εγώ το s3 μου είχε ήδη βγει kitkat σε αυτό, ξέρετε οι πιο παλιοί από την εμπειρία σας, πόσο καιρό περίπου θα θέλουν να φτιάξουν rom της νέας έκδοσης L στο κινητό μας;

Η cyanogen φαντάζομαι η πιο γρήγορη σε αυτόν τον τομέα :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή όταν rootαρα εγώ το s3 μου είχε ήδη βγει kitkat σε αυτό, ξέρετε οι πιο παλιοί από την εμπειρία σας, πόσο καιρό περίπου θα θέλουν να φτιάξουν rom της νέας έκδοσης L στο κινητό μας;

Η cyanogen φαντάζομαι η πιο γρήγορη σε αυτόν τον τομέα :D

Παληκαρια μπορειτε να προτεινετε καποια καλη και σταθερη ρομ με look σαν την στοκ,να την περασω στο s3 του πιτσιρικα? (εκτος απο cyanogen και omega).Thanks
Link to comment
Share on other sites

Παληκαρια μπορειτε να προτεινετε καποια καλη και σταθερη ρομ με look σαν την στοκ,να την περασω στο s3 του πιτσιρικα? (εκτος απο cyanogen και omega).Thanks

[ROM][May 26][XXUGND5][4.3] [XXEMJ2][4.1.2] NeatRomLite/Themed διαβασε και αυτη.πολυ καλη και σταθερη.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιδια εδω και λιγες μερες το κινητο βγαζει το εξης μυνημα στην οθονη στα καλα καθουμενα: " ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ"

τι ειναι αυτο?:!:

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Η neatrom είναι η μόνη custom rom που δεν την έχω αλλάξει από τον Ιανουάριο (6 μήνες). Απλά την βάζεις και τρέχει απροβλημάτιστα. Αν δεν έχεις απαιτήσεις δοκίμασε κατά την εγκατάσταση την extra lite. Σταθερότατη και πολύ καλή.
Link to comment
Share on other sites

:pπροετοιμασια..για σερβις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η neatrom είναι η μόνη custom rom που δεν την έχω αλλάξει από τον Ιανουάριο (6 μήνες). Απλά την βάζεις και τρέχει απροβλημάτιστα. Αν δεν έχεις απαιτήσεις δοκίμασε κατά την εγκατάσταση την extra lite. Σταθερότατη και πολύ καλή.

 

μαζι σου ειμαι,απο το ς2 εχω neatrom.καθαρα προσωπικη γνωμη,την κιτ κατ την θεωρω καπως δυσλειτουργικη,σαν να χρειαζεσαι πιο πολλα πατηματα για εντολες,τελος παντων κατι....

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...