Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά! Έβαλα cminstaller και μου πέρασε (χωρίς να ρωτήσει) την 10.2 (android 4.3.1). Όλα καλα ,δεν έχω κάποιο πρόβλημα πέρα απο την μπαταρία.. Με Sammy 4.1.2 + εξοικονόμηση ενέργειας έβγαζα τη μέρα, τώρα δύσκολα. Απενεργοποίησα Google now + WiFi scan αλλά και παλι. Μπορω να κάνω κάτι άλλο; Γίνεται να αλλάξω kernel σε cm? Θα δω διαφορα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα ιδια ακριβως κι εγω με CM11 απο temasek. Το εγραψα το πρωι, το κινητο πεταει!

Οσο για το ART, έκανα εναλλαγές ART και dalvik, αλλα δεν ειδα αξιοσημειωτες διαφορες, οποτε προς το παρον μενω με dalvik για περισσοτερη σταθεροτητα κι επειδη εφαρμογες οπως το skype και το whatsapp προς το παρον δεν τρεχουν με ART.

Μια ερωτηση για το spirit fm που αναφερεις. Το κατεβασα απ'το store κι ενω δουλευει (το Rds στις συχνοτητες δινει κανονικα πληροφοριες), ηχος γιοκ! Χρειαζεται καποια ρυθμιση που δε ξερω?

 

Καλημερα παιδια.Ενα λεπτακι γιατι εχτες διαβασα στο xda για το kitkat οτι εχει σαν Known bug το χαμηλο σημα.Αυτο εχει διορθωθει?Εγω θελω μια ρομ που να μπορει να παιζει κανονικοτατα τα whatsup ή skype κτλ. και επισης με ενδιαφερει πολυ το "πεταει". thanx

 

* Την Εβαλα την omnirom 4.4 και εκανα cfautoroot και δουλεψε.Την δοκιμαζω και τα λεμε

Edited by apsogos
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Ενα λεπτακι γιατι εχτες διαβασα στο xda για το kitkat οτι εχει σαν Known bug το χαμηλο σημα.Αυτο εχει διορθωθει?Εγω θελω μια ρομ που να μπορει να παιζει κανονικοτατα τα whatsup ή skype κτλ. και επισης με ενδιαφερει πολυ το "πεταει". thanx

 

* Την Εβαλα την omnirom 4.4 και εκανα cfautoroot και δουλεψε.Την δοκιμαζω και τα λεμε

 

Εγώ με αυτή εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1797109 2 μερες τωρα ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Ειναι βασισμενη σε cyanogenmod 11, έχει και τους καινουργιους mali drivers που εχει η omni. Κανενα θεμα με το σημα, η μπαταρια απο χθες το μεσημερι (με Light χρηση) ειναι στο 44%. Ολοκληρο το βραδυ (8ωρο) έχασε 5%. Για να εχω skype και whatsapp χρησιμοποιω dalvik και οχι ART. Τα μονα που δεν εχω καταφερει ειναι να κανω συνδεση τις επαφες με το facebook (για καποιο λογο δε μου το δινει σαν επιλογη) κι επισης να μπορω να αλλαξω lockscreen wallpaper. Απ'ο,τι φαινεται πρεπει να εχεις ιδια ταπετσαρια σε οθονη home και κλειδωματος. Τελος, συνεχιζω να μη μπορω να βγαλω ηχο απο το sprint fm (ραδιοφωνο). Αυτα προς το παρον!

Link to comment
Share on other sites

Άρον άρον γύρισα στην S4 revolution 7

@Lurker S4 revolution v7 4 2.2. Πάρα πολύ καλή.

 

Που μπορώ να την βρω τώρα; Ο τύπος έχει βάλει την 4.3.3, v.9.1.

 

Καλά γιατί έβγαλαν ΠΟΛΛΟΙ την 4.2.2;

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Έβαλα cminstaller και μου πέρασε (χωρίς να ρωτήσει) την 10.2 (android 4.3.1). Όλα καλα ,δεν έχω κάποιο πρόβλημα πέρα απο την μπαταρία.. Με Sammy 4.1.2 + εξοικονόμηση ενέργειας έβγαζα τη μέρα, τώρα δύσκολα. Απενεργοποίησα Google now + WiFi scan αλλά και παλι. Μπορω να κάνω κάτι άλλο; Γίνεται να αλλάξω kernel σε cm? Θα δω διαφορα;

 

Διαβάζω αυτό το forum καθημερινά καθως είμαι και εγώ θύμα της Samsung με την 4.3 Μόλις βρω λίγο χρόνο θα κάνω τα root/CWM/backup κλπ για να βάλω μια custom rom. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να είναι stable,καλή μπαταρία και να παίζουν ΟΛΑ (τηλέφωνο/WiFi/camera) . ..και ενώ οι περισσότεροι εκθιάζουν την CM 10.2 και είχα καταλήξει , ο φίλος παρουσιάζει το πρόβλημα με την κατανάλωση. Αλλοι λένε για την Omega και άλλοι οτι έχει και αυτή τα θέματα της. Το ίδιο για την 4.3 με custom kernel

 

Είναι ΑΔΥΝΑΤΟ να βγει ένα συμπέρασμα, και δεν έχω το χρόνο να δοκιμάζω ο ίδιος. Καταραμένη Samsung...θα πάω πίσω σε Windows Phone

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω αυτό το forum καθημερινά καθως είμαι και εγώ θύμα της Samsung με την 4.3 Μόλις βρω λίγο χρόνο θα κάνω τα root/CWM/backup κλπ για να βάλω μια custom rom. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να είναι stable,καλή μπαταρία και να παίζουν ΟΛΑ (τηλέφωνο/WiFi/camera) . ..και ενώ οι περισσότεροι εκθιάζουν την CM 10.2 και είχα καταλήξει , ο φίλος παρουσιάζει το πρόβλημα με την κατανάλωση. Αλλοι λένε για την Omega και άλλοι οτι έχει και αυτή τα θέματα της. Το ίδιο για την 4.3 με custom kernel

 

Είναι ΑΔΥΝΑΤΟ να βγει ένα συμπέρασμα, και δεν έχω το χρόνο να δοκιμάζω ο ίδιος. Καταραμένη Samsung...θα πάω πίσω σε Windows Phone

 

Δεν υπάρχει λόγος για τόσο άγχος. Όλα τα τηλέφωνα έχουν τα θέματα τους. Επειδή και εγώ έχω το τηλέφωνο για επαγγελματική χρήση σου προτείνω την 50.1 ωμέγα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος για τόσο άγχος. Όλα τα τηλέφωνα έχουν τα θέματα τους. Επειδή και εγώ έχω το τηλέφωνο για επαγγελματική χρήση σου προτείνω την 50.1 ωμέγα.

 

Η omega πάντως σε μένα είχε προβλήματα παρόμοια με την μαμά 4.3

Άρον άρον γύρισα στην S4 revolution 7

@Lurker S4 revolution v7 4 2.2. Πάρα πολύ καλή.

 

Αυτό ακριβώς λέω: εσύ την προτείνεις (και καλά κάνεις) ο φίλος λίγο πριν λέει ότι έχει τα ίδια προβλήματα με την stock.

go figure :confused:

 

Μάλλον η 1η μου προσπάθεια θα είναι να αλλάξω τον kernel

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς λέω: εσύ την προτείνεις (και καλά κάνεις) ο φίλος λίγο πριν λέει ότι έχει τα ίδια προβλήματα με την stock.

go figure :confused:

 

Μάλλον η 1η μου προσπάθεια θα είναι να αλλάξω τον kernel

H 50.1 είναι σε 4.1.2 και δεν έχει προβλήματα (πέρα από αυτά που ξέρουμε τόσους μήνες)

Η 51 έχει τα ίδια θέματα με την 4.3 πάνω στην οποία είναι βασισμένη, αμβλυμένα σε περίπτωση χρησιμοποίησης custom kernel

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Όταν στο ClockWordMod Recovery λέει "sd-ext" τι εννοεί; Την εξωτερική SD Card, κάποιο partition;

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Όταν στο ClockWordMod Recovery λέει "sd-ext" τι εννοεί; Την εξωτερική SD Card, κάποιο partition;

 

Σε partition αναφέρεται .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα!την art πως θα την βαλω?

 

Η art ενεργοποιείται στις επιλογες για προγραμματιστες-Επιλογή χρονου εκτέλεσης-επιλεγεις art. Τα gapps που δουλεύουν με art είναι της paranoid android,εδώ,http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2397942.

Για root μετα απλα φλασαρετε την τελευταια super su http://download.chainfire.eu/368/SuperSU/UPDATE-SuperSU-v1.75.zip

Για εναν φιλο που ρώτησε nightlys εδώ:http://dl.omnirom.org/i9300/

Για όσους ψάχνουν πως δουλεύει το spirit FM,μπαινετε settings-audio -method-galaxy s3/note2 alsa.ακούω αυτή τη στιγμη ράδιο κανονικα

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να την βρω τώρα; Ο τύπος έχει βάλει την 4.3.3, v.9.1.

 

Καλά γιατί έβγαλαν ΠΟΛΛΟΙ την 4.2.2;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2311671&page=226

Εκεί θα την βρεις καθώς και το update της.

生活是好的 [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα την Omnirom....απο ταχυτητα ειναι φοβερη και δεν μου εχει κανει το οτιδηποτε....ακομη...θα δουμε
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Έβαλα cminstaller και μου πέρασε (χωρίς να ρωτήσει) την 10.2 (android 4.3.1). Όλα καλα ,δεν έχω κάποιο πρόβλημα πέρα απο την μπαταρία.. Με Sammy 4.1.2 + εξοικονόμηση ενέργειας έβγαζα τη μέρα, τώρα δύσκολα. Απενεργοποίησα Google now + WiFi scan αλλά και παλι. Μπορω να κάνω κάτι άλλο; Γίνεται να αλλάξω kernel σε cm? Θα δω διαφορα;

 

Η κατασταση βελτιώθηκε λίγο ως δια μαγείας απο το μεσημέρι κ μάλλον θα βγάλω τη μέρα σήμερα. Για τον kernel έχει κάποιος σιγουρη απάντηση;

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ψάχνουν πως δουλεύει το spirit FM,μπαινετε settings-audio -method-galaxy s3/note2 alsa.ακούω αυτή τη στιγμη ράδιο κανονικα

 

Εμένα δε μου την έχει καν αυτη την επιλογη στο audio method .

Edited by m7ixalis
Link to comment
Share on other sites

Εμένα και στην επιλογή αυτόματο δουλεύει κανονικά, κατεβασμένο από Apdoit
生活是好的 [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε μου την έχει καν αυτη την επιλογη στο audio method

 

εχεις pm,αυτο χρησιμοποιω εγω και δουλευει

Edited by m7ixalis

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

εχεις pm,αυτο χρησιμοποιω εγω και δουλευει

 

Αυτό δούλεψε και σε εμένα! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2311671&page=226

Εκεί θα την βρεις καθώς και το update της.

 

 

Η 7 ειναι καλη απο μπαταρια ταχύτητα κλπ πως παει?ειναι ωραια ρομ αλλα εγω εβαλα 7,2 και 9,1 και ηταν χάλια απο ταχύτητα και γενικα ειχε αρκετα προβλήματα......

Link to comment
Share on other sites

Η κατασταση βελτιώθηκε λίγο ως δια μαγείας απο το μεσημέρι κ μάλλον θα βγάλω τη μέρα σήμερα. Για τον kernel έχει κάποιος σιγουρη απάντηση;

 

Ναι λογικά θα έχεις καλύτερη μπαταρία. Υπάρχουν αρκετά κερνελ και δοκίμασε να δεις ποιο είναι το καλύτερο για σένα. Τελευταία έχω το googy max 1.7.9 και είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

Η 7 ειναι καλη απο μπαταρια ταχύτητα κλπ πως παει?ειναι ωραια ρομ αλλα εγω εβαλα 7,2 και 9,1 και ηταν χάλια απο ταχύτητα και γενικα ειχε αρκετα προβλήματα......

 

Είναι από τις πιο γρήγορες που έχω δοκιμάσει.

Για μπαταρία εγώ έχω και το DS battery saver και είμαι πάρα πολύ καλά για την χρήση που του κάνω.

Μόνιμα ανοιχτό wifi και BT.

生活是好的 [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

H 50.1 είναι σε 4.1.2 και δεν έχει προβλήματα (πέρα από αυτά που ξέρουμε τόσους μήνες)

Η 51 έχει τα ίδια θέματα με την 4.3 πάνω στην οποία είναι βασισμένη, αμβλυμένα σε περίπτωση χρησιμοποίησης custom kernel

 

Εγω που την εχω την 51 εδω και 4 μερες,δεν μου εβγαλε κανενα απο τα προβληματα που εχουν αναφερθει με την 4.3,υποψην εχω τον στοκ κερνελ που το εχει η ομεγα.

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Γεια παιδες , απο βαρεμαρα τοσο καιρο με τα ιδια και ιδια (στοκ χωρις bloatware και siyah kernel) ειπα να βαλω καμια ρομ. Εχοντας μεινει πισω για αρκετο καιρο ειπα να βαλω cm 10.2 με τον ινσταλερ. Μεχρι στιγμης με το κινητο αδειο απο εφαρμογες , δε βλεπω και τιποτα το τρελο. Απο αποκριση μου φαινεται τα ιδια με οτι ειχα απο ρομ, κερνελ και το nova launcher. Ο dialer κανει τη διαφορα σε ταχυτητα , ελπιζω να βρω και τιποτα αλλο. 2-3 ερωτησουλες, το να κανεις slide δεξια αριστερα πανω στην επαφη για μηνυμα η τηλεφωνο δε παιζει στη cm ? Το ιδιο και το direct share πχ αν βλεπεις μια φωτο και εχεις και τη tv στο ιδιο δικτυο δε μπορω να τη κανω cast μεσω dlna ? Αν θελω το slide gesture της σαμυ για τις επαφες παιζει να κανω restore το contacts app που ειχα πριν με titanium και να δουλεψει η δε θα ναι συμβατο με 4.3.1 πλεον ? (ειχα 4.1.2)

ευχαριστω προκαταβολικα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...