Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διάβασε λίγο καλύτερα της οδηγίες εγκατάστασης της Rom. Δεν εγκαθίσταται με Odin αλλά με cwm recovery.

 

εχεις δικιο αρα πρεπει να ειμαι root.....την εχει βαλει κανεις ειναι καλη?βεβαια τροποποιειται συνεχως και ισως βγαλει προβλημα ετσι?

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχεις δικιο αρα πρεπει να ειμαι root.....την εχει βαλει κανεις ειναι καλη?βεβαια τροποποιειται συνεχως και ισως βγαλει προβλημα ετσι?

 

Διάβασε εδω για την cm 10.1.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πολύ ωραίο το 4.2 AOSP πληκτρολόγιο. Υπάρχει τρόπος να έχουμε τα ελληνικά με swype όπως παίζει με τα Αγγλικά?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

σημερα μου εφερε ενας φιλος ενα s3 για να του περασω καποια ρομ γιατι απο οτι μου ειπε δεν ειχε ελληνικα. οταν μου το εφερε το πηρα στα χερια μου, και εκτος απο τα ελληνικα μου εκανε εντυπωση η οχι και τοσο καλη αισθηση του smooth, στην κυλιση, και γενικα μια περιεργη αισθηση στο πιασιμο που δεν μπορουσα να καταλαβω γιατι την εχω.! ειχα το s3 περιπου 2 μηνες, αφου τωρα εχω παει στο note2. λοιπον αφου κατεβασα τα σχετικα προγραμματα και ετοιμαζομουν να κανω ρουτ, προσπαθωντας να μπω σε download mode, δεν γινοταν με τποτα.! να μην τα πολυλογω, μολις ανοιξα το πισω καπακι διαπιστωσα οτι το s3 ηταν μαιμου.! :lol: παιδια ειναι οτι καλυτερο σε μαιμου συσκευης εχω δει ποτε.! παρολο που εχω μεγαλη εμπειρια σε συσκευες νομιζω οτι θα μπορουσα να την πατησω και εγω τρομερα ευκολα. επαθα πλακα.! απλα το αναφερω για να μην την πατησουν κάποιοι γιατι αν δεν ξερεις την πατας στα σιγουρα. ειδικα με αυτο που ειδαν σημερα τα ματια μου.! παραθετω και ενα βιντεακι.

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να δουλέψει η ηχογράφηση κλήσης σε στοκ κινητο με jelly bean official χωρίς να κάνω root; παρατηρώ πως στις διεργασίες τρέχει η εφαρμογή secphone. όλες οι app για ηχογράφηση κλήσης απ το store μετα την αναβάθμιση των κινητών μας σε jelly bean δεν λειτουργούν

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

σημερα μου εφερε ενας φιλος ενα s3 για να του περασω καποια ρομ γιατι απο οτι μου ειπε δεν ειχε ελληνικα. οταν μου το εφερε το πηρα στα χερια μου, και εκτος απο τα ελληνικα μου εκανε εντυπωση η οχι και τοσο καλη αισθηση του smooth, στην κυλιση, και γενικα μια περιεργη αισθηση στο πιασιμο που δεν μπορουσα να καταλαβω γιατι την εχω.! ειχα το s3 περιπου 2 μηνες, αφου τωρα εχω παει στο note2. λοιπον αφου κατεβασα τα σχετικα προγραμματα και ετοιμαζομουν να κανω ρουτ, προσπαθωντας να μπω σε download mode, δεν γινοταν με τποτα.! να μην τα πολυλογω, μολις ανοιξα το πισω καπακι διαπιστωσα οτι το s3 ηταν μαιμου.! :lol: παιδια ειναι οτι καλυτερο σε μαιμου συσκευης εχω δει ποτε.! παρολο που εχω μεγαλη εμπειρια σε συσκευες νομιζω οτι θα μπορουσα να την πατησω και εγω τρομερα ευκολα. επαθα πλακα.! απλα το αναφερω για να μην την πατησουν κάποιοι γιατι αν δεν ξερεις την πατας στα σιγουρα. ειδικα με αυτο που ειδαν σημερα τα ματια μου.! παραθετω και ενα βιντεακι.

 

 

καλό!..

κατασκευαστικά όντως είναι καλό, αλλά εμένα ακόμη και στο βίντεο μου χτύπησε πολύ άσχημα στο μάτι το UI, δεν μοιάζει σχεδόν καθόλου με αυτό του S3.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να δουλέψει η ηχογράφηση κλήσης σε στοκ κινητο με jelly bean official χωρίς να κάνω root; παρατηρώ πως στις διεργασίες τρέχει η εφαρμογή secphone. όλες οι app για ηχογράφηση κλήσης απ το store μετα την αναβάθμιση των κινητών μας σε jelly bean δεν λειτουργούν

 

δεν νομιζω οτι ισχυει αυτο. το call recorder ας πουμε δεν σου δουλευει??

 

καλό!..

κατασκευαστικά όντως είναι καλό, αλλά εμένα ακόμη και στο βίντεο μου χτύπησε πολύ άσχημα στο μάτι το UI, δεν μοιάζει σχεδόν καθόλου με αυτό του S3.

 

εαν το πιασεις στο χερι, θα καταλαβεις τι ενοω. εχω δει πολλες μαιμουδες αλλα τετοιο δεν εχω ξαναδει.

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πολύ ωραίο το 4.2 AOSP πληκτρολόγιο. Υπάρχει τρόπος να έχουμε τα ελληνικά με swype όπως παίζει με τα Αγγλικά?

 

Ξέρει κανείς αν μπορούμε να έχουμε ελληνικό λεξικό στο Android 4.2 πληκτρολόγιο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια παρακαλω! Εγινα root με exynos abuse και ενεργοποιησα τις εντολες disable exploit και disable exploit on boot. Καποια στιγμη αποφασισα να το κανω unroot μεσω exynos abuse και παλι. Απο τοτε ωστοσο δεν μπορω να το ξανακανω root μεσω της εφαρμογης και το χειροτερο δε μου δουλευει η camera. Υπαρχει τροπος να επαναφερω την καμερα πριν κανω format;

Ελπιζω με εργοστασιακες ρυθμισεις να ξαναδουλευει σωστα η camera δηλαδη!

Nexus 5, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση

με παλιο bootloader (οχι XXELLA) πως γινεται να εχουμε custom rom και το status να ειναι official?

γινεται?

ολα τα αλλα ειναι οκ

μονο το status δειχνει ετσι?

παρακαλω οποιος ξερει

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,κάπου σε αυτό το thread ένας συνφορουμίτης είχε ανεβάσει έναν τρόπο για να προσθέσουμε backround στη Notification bar. Μπορείτε να μου θυμήσετε πού είναι; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,κάπου σε αυτό το thread ένας συνφορουμίτης είχε ανεβάσει έναν τρόπο για να προσθέσουμε backround στη Notification bar. Μπορείτε να μου θυμήσετε πού είναι; Ευχαριστώ!

 

Δες εδω

Χωρίς να είμαι σίγουρος νομίζω οτι και το MOD JKay Deluxe έχει αυτήν την δυνατότητα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας.

θέλω να ρωτήσω και κάτι άλλο, εχω παγωσει το τηλεφωνο.sys, μηνυμα.sys και τις επαφες.sys και στην θεση τους εχω την DW επαφές & τηλέφωνο Pro και handcent SMS. Προσπαθώ μέσα απο τα settings της εφαρμογής να επιλέξω την δυνατότητα της απόκρυψης ταυτότητας και δεν την βρίσκω πουθενά!! Που την έχουν κρυμμένη ;;;; Αν ξέρει κάποιος ας με βοηθήσει !!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια παρακαλω! Εγινα root με exynos abuse και ενεργοποιησα τις εντολες disable exploit και disable exploit on boot. Καποια στιγμη αποφασισα να το κανω unroot μεσω exynos abuse και παλι. Απο τοτε ωστοσο δεν μπορω να το ξανακανω root μεσω της εφαρμογης και το χειροτερο δε μου δουλευει η camera. Υπαρχει τροπος να επαναφερω την καμερα πριν κανω format;

Ελπιζω με εργοστασιακες ρυθμισεις να ξαναδουλευει σωστα η camera δηλαδη!

 

Άλλο ένα πάθημα/μάθημα γι'αυτό που φωνάζουμε συνέχεια, διαβάστε πριν κάνετε κάτι :p Όλα αυτά είναι γραμμένα σαν προειδοποίηση στο site του exynos abuse... Το μόνο που μπορείς να κάνεις τώρα είναι να ξανακάνεις root με την άλλη μέθοδο, και μετά να ξαναβάλεις το exynos abuse και να απενεργοποιήσεις το disable exploit. Γιατί έκανες unroot? Το πας για service?

To factory reset/format δεν πρόκειται να κάνει τίποτα.

 

παιδια μια ερωτηση

με παλιο bootloader (οχι XXELLA) πως γινεται να εχουμε custom rom και το status να ειναι official?

γινεται?

ολα τα αλλα ειναι οκ

μονο το status δειχνει ετσι?

παρακαλω οποιος ξερει

 

Όχι δε γίνεται.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

παιδια γνωριζει κανενας που θα βρω τον bootloader XXELL4 για odin η για φλασαρισμα απο recovery?

ανοιγω την ελληνικη JB αλλα δεν μπορω να το βρω. κατεβασα και το μοδεμ αλλα δεν αλλαζει ο bootloader.

αν μπορει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

παιδια γνωριζει κανενας που θα βρω τον bootloader XXELL4 για odin η για φλασαρισμα απο recovery?

ανοιγω την ελληνικη JB αλλα δεν μπορω να το βρω. κατεβασα και το μοδεμ αλλα δεν αλλαζει ο bootloader.

αν μπορει καποιος?

 

Μπορώ να ρωτήσω για ποιο λόγο τον ψάχνεις;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να ρωτήσω για ποιο λόγο τον ψάχνεις;

 

κανενα προβλημα

απλα ειναι απο τους καινουριους και καλα με το fix του sds και οταν μηδενιζεις τον counter δεν αλλαζει μετα απο reboot οπως ο XXELLA

μονο αν μπεις σε recovery γραφει το konter:)

γι αυτο και μονο θελω να τον εχω γιατι ο μονος τροπος να τον περασεις ειναι η ota αλλα κανει 4 updates και αργει

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

εψαξα και εδω αλλα τον συγκεκριμενο δεν τον βρισκω

 

Ναι γι αυτο ειπα λαθος μου γιατι μετα ειδα ποιο θελεις και δεν ηθελα να σε μπερδεψω..

Link to comment
Share on other sites

Ναι γι αυτο ειπα λαθος μου γιατι μετα ειδα ποιο θελεις και δεν ηθελα να σε μπερδεψω..

δεν μπορω να το βγαλω και μεσα απο την ρομ

Link to comment
Share on other sites

Μετά από παρα πολύ καιρό με πολλές και διάφορες custom Roms,kernels και mods αποφασισα να κανω αποτοξινωση και να γυρίσω σε stock Rom χωρίς ούτε καν root.

Δύο θεματακια:

1) Καποιες εφαρμογες π.χ το joyn που είναι ο ορισμοί του bloatware,έχουν γκριζαρισμενη την επιλογή του disable και δεν μπορώ να τις κανω freeze. Υπάρχει τρόπος να το κάνω αυτό χωρίς root;

2) Εχοντας κάνει disable οτιδήποτε έχει σχέση με το smemo και το splanner τα βλέπω ακόμα να τρέχουν στην Ram . Πως στο καλό συμβαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Μετά από παρα πολύ καιρό με πολλές και διάφορες custom Roms,kernels και mods αποφασισα να κανω αποτοξινωση και να γυρίσω σε stock Rom χωρίς ούτε καν root.

Δύο θεματακια:

1) Καποιες εφαρμογες π.χ το joyn που είναι ο ορισμοί του bloatware,έχουν γκριζαρισμενη την επιλογή του disable και δεν μπορώ να τις κανω freeze. Υπάρχει τρόπος να το κάνω αυτό χωρίς root;

2) Εχοντας κάνει disable οτιδήποτε έχει σχέση με το smemo και το splanner τα βλέπω ακόμα να τρέχουν στην Ram . Πως στο καλό συμβαίνει αυτό;

 

Χωρίς root δε μπορείς να κάνεις τίποτα. Απλά γίνε root.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δες εδω

Χωρίς να είμαι σίγουρος νομίζω οτι και το MOD JKay Deluxe έχει αυτήν την δυνατότητα .

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια, το ψάχνω και ενημερώνω!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.Χτες εγκατεστησα το lucky patcher και οταν του δινω εντολη remove ads πχ μου λεει οτι δεν εχω δικαιωμα root κανω update στο superuser η στο busybox.Εχω cf autoroot κ εκδοση 4.1.2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...