Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@ miltos3

Για αρχή κανε ένα reboot ,επίσης μπες στο erecvery και κανε ενα clear cache και dalvik .

Αν δεν φτιάξει κανε wipe data/factory και πέρνα ξανά την custom rom ή ένα official firmware .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιαα εχω το sgs3 με omega rom v38!

Εγκατεστησα το παρακατω

Icon sets for using with 15 TOGGLE BUTTONS MOD

Blue icons set:

- Center clock

- Notification Statusbar

- Close Button

- Brightness Slider and Checkbox

- 15 Toggle Buttons transparent Icons

- Circle battery

- Signal Meters and status icons

και ειχε κολλησει το κινητο μου για λιγο !μολις ανοιξε μου εγραψε το "UI διακοπηκε"!!και δε λειτουργουν πολλες λειτουργιες του τηλεφωνου!ΤΙ πρεπει να κανω???βοηθηστε με παρακαλω ειμαι αρχαριος!

 

Φιλε η ξανα περνας την ρομ χωρις wipe η περιμενεις οπως εισαι και σε ενα μισαωρο θα σου δωσω να φλασαρεις ενα ζιπ που διορθωνει το προβλημα σου.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ευχαριστω για την απαντηση!

Εκανα wipe cache και wipe dalviκ cashe αλλα το προβλημα παραμενει!

αρα να κανω wipe data?

Επισης εχω περασμενο το siyah kernel,θα πρεπει να ξαναπερασω το κερνελ μετα η δε χρειαζεται?

Link to comment
Share on other sites

παιδιαα εχω το sgs3 με omega rom v38!

Εγκατεστησα το παρακατω

Icon sets for using with 15 TOGGLE BUTTONS MOD

Blue icons set:

- Center clock

- Notification Statusbar

- Close Button

- Brightness Slider and Checkbox

- 15 Toggle Buttons transparent Icons

- Circle battery

- Signal Meters and status icons

και ειχε κολλησει το κινητο μου για λιγο !μολις ανοιξε μου εγραψε το "UI διακοπηκε"!!και δε λειτουργουν πολλες λειτουργιες του τηλεφωνου!ΤΙ πρεπει να κανω???βοηθηστε με παρακαλω ειμαι αρχαριος!

 

Αυτά τα ρωτάνε στο θέμα της ρομ που έχεις :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα ρωτάνε στο θέμα της ρομ που έχεις :)

 

Και σε μενα το εκανε. Μεχρι να δουμε τι παιζει μη βαζεις mods για το statusbar.Για την ωρα ξαναφλασαρε την 38 αν δε το κανες ηδη.

Αν υπαρχει καποιο zip που διορθωνει το Ui error ας το στειλει και σε μενα γιατι δε βρηκα κατι

Edited by aristotelhs2060
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα το εκανε. Μεχρι να δουμε τι παιζει μη ναζεις mods για το statusbar.Για την ωρα ξαναφλασαρε την 38 αν δε το κανες ηδη.

 

Ο ενταξει γιατι νομιζα οτι εκανα εγω εκανα καποιο λαθος!

Αρα να ξαναφλασαρω τη ρομ η να περιμενω για το ζιπ που θα μου φτιαξει το προβλημα???

Link to comment
Share on other sites

Ο ενταξει γιατι νομιζα οτι εκανα εγω εκανα καποιο λαθος!

Αρα να ξαναφλασαρω τη ρομ η να περιμενω για το ζιπ που θα μου φτιαξει το προβλημα???

 

Εξαρταται αν μεχρι τοτε θες να χρησιμοποιησεις η οχι το statusbar. Εγω θελω γιαυτο την φλασαρα δυο φορες γιατι νομιζα οτι εγω εκανα κατι

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται αν μεχρι τοτε θες να χρησιμοποιησεις η οχι το statusbar. Εγω θελω γιαυτο την φλασαρα δυο φορες γιατι νομιζα οτι εγω εκανα κατι

 

ενταξει σας ευχαριστω πολυ ολους!μεταφερω την ερωτηση μου στη καταλληλη ενοτητα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα

Μια ερώτηση

Υπαρχει περιπτωση η δυνατοτητα να ειμαστε σε custom ρομ αλλα το system status να δείχνει official? Τα counters και τα υπολοιπα είναι οκ. Αυτο μου μένει.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω omega V38 πως γινεται οταν συνδεω το κινητο στο pc να φαινεται σαν αφαιρουμενος δισκος η εξωτερικη αλλα και η εσωτερικη sd? τωρα φαινονται ως φορητη συσκευη αναπαραγωγης. το θελω γιατι θελω να επαναφερω καιτι διεγραμμενους φακελους αλλα δεν μπορω να βαλω τη διαδρομη το προγραμμα ειναι το recuva
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει navbar με softkeys σαν του nexus που να δουλεύει σε 4.1.2 based rom;

 

Μπορείς να δοκιμασεις

Όπως και αυτο

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, προσπάθησα να εγκαταστήσω το app για περισσότερες εφαρμογές στο multiwindow αλλά δεν τα καταφέρνω.

Κατέβασα ένα zip multi v5. Το αποσυμπίεσα και αυτό μέσα έχει δύο φακέλλους. Έναν META_INF και έναν system. Στον δεύτερο έχει ένα άλλο φάκελλο app μέσα στον οποίο υπάρχει το FlashBarService.apk. Αυτό τρέχω και μου λέει : Η εφαρμογή δεν εγκαταστάθηκε.

Είμαι με την μαμά ρομ 4.1.2 και I9300XXELL4. Γι αυτό κατέβασα την v5. Επίσης root με την εύκολη μέθοδο, το ExynosAbuse.

Τι κάνω λάθος;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, προσπάθησα να εγκαταστήσω το app για περισσότερες εφαρμογές στο multiwindow αλλά δεν τα καταφέρνω.

Κατέβασα ένα zip multi v5. Το αποσυμπίεσα και αυτό μέσα έχει δύο φακέλλους. Έναν META_INF και έναν system. Στον δεύτερο έχει ένα άλλο φάκελλο app μέσα στον οποίο υπάρχει το FlashBarService.apk. Αυτό τρέχω και μου λέει : Η εφαρμογή δεν εγκαταστάθηκε.

Είμαι με την μαμά ρομ 4.1.2 και I9300XXELL4. Γι αυτό κατέβασα την v5. Επίσης root με την εύκολη μέθοδο, το ExynosAbuse.

Τι κάνω λάθος;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

To zip όπως είναι το εγκαθιστάς από recovery.

Δεν το αποσυμπιέζεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, προσπάθησα να εγκαταστήσω το app για περισσότερες εφαρμογές στο multiwindow αλλά δεν τα καταφέρνω.

Κατέβασα ένα zip multi v5. Το αποσυμπίεσα και αυτό μέσα έχει δύο φακέλλους. Έναν META_INF και έναν system. Στον δεύτερο έχει ένα άλλο φάκελλο app μέσα στον οποίο υπάρχει το FlashBarService.apk. Αυτό τρέχω και μου λέει : Η εφαρμογή δεν εγκαταστάθηκε.

Είμαι με την μαμά ρομ 4.1.2 και I9300XXELL4. Γι αυτό κατέβασα την v5. Επίσης root με την εύκολη μέθοδο, το ExynosAbuse.

Τι κάνω λάθος;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Αυτο το ζιπ με τους δυο φακέλους που λες δεν το ανοιγεις.. Απλα οπως ειναι το zip το φλασαρεις απο cwm..

Link to comment
Share on other sites

To zip όπως είναι το εγκαθιστάς από recovery.

Δεν το αποσυμπιέζεις.

Ευχαριστώ για την απάντηση και σόρυ για το διπλό πόστ. Απλά νόμισα ότι ρώτησα σε λάθος μέρος.

Recovery να φανταστώ σημαίνει κανονικό root πρώτα; (όπως είπα είμαι root με exynos abuse)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση και σόρυ για το διπλό πόστ. Απλά νόμισα ότι ρώτησα σε λάθος μέρος.

Recovery να φανταστώ σημαίνει κανονικό root πρώτα; (όπως είπα είμαι root με exynos abuse)

 

Πρέπει να περάσεις clockworkmod (cwm) recovery.

Θα το βρεις στον οδηγό του root.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κάποιες ερωτήσεις για όσους γνωρίζουν:

1. Οι εφαρμογές στο android είναι "αρχείο και εφαρμογή" ή πετάει σε διάφορα σημεία επιμέρους αρχεία όπως στα windows;

2. Κάνοντας "Κατάργηση" πχ από το play store σβήνει τα πάντα από το αρχείο;

3. Ένα πιο εξειδικευμένο πρόγραμμα όπως πχ το SD MAID "καθαρίζει" όντως τα πάντα;

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο εμενα παιδια. Μια ερωτηση γιατι ψαχνω 2 μερες κ δε βρισκω κατι. εχω την omega v38 και εβαλα ενα θεμα το οποιο πλεον θελω να το βγαλω αλλα δε ξερω πως.Μηπως ξερει κανεις? το θεμα το φλασαρα κανονικα και το κατεβασα απ'το xda. να περασω απο πανω την omega παλι?
By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο εμενα παιδια. Μια ερωτηση γιατι ψαχνω 2 μερες κ δε βρισκω κατι. εχω την omega v38 και εβαλα ενα θεμα το οποιο πλεον θελω να το βγαλω αλλα δε ξερω πως.Μηπως ξερει κανεις? το θεμα το φλασαρα κανονικα και το κατεβασα απ'το xda. να περασω απο πανω την omega παλι?

 

Ναι .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!αν βαλω αυτηνhttp://download.cyanogenmod.org/?type=nightly&device=i9300 με odin θα γραψει ο counter?

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!αν βαλω αυτηνhttp://download.cyanogenmod.org/?type=nightly&device=i9300 με odin θα γραψει ο counter?

Διάβασε λίγο καλύτερα της οδηγίες εγκατάστασης της Rom. Δεν εγκαθίσταται με Odin αλλά με cwm recovery.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...