Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φλασαρα την cyanogenmod αλλα δεν εχει μεσα ραδιο fm. Υπαρχει πουθενα κανα λινκ με τη default εφαρμογη της sammy με το ραδιο?

 

Δεν θα δουλέψει ,δοκίμασε το spirit fm http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1059296

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν θα δουλέψει ,δοκίμασε το spirit fm http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1059296

 

Ευχαριστω. Διαβαζοντας το τοπικ κολλησα σε καποια σημεια. Πρωτον πρεπει να το ξεκλειδωσεις αγοραζοντας αυτην την εφαρμογη? Δευτερον για το S3 υπαρχει ξεχωριστο λινκ, μιας και στο θεμα ο uploader εχει λινκ για καθε συσκευη ξεχωριστα. Και τελος πρεπει να προσθεσω και το αρχειο με την ελληνικη μεταφραση που υπαρχει στο ιδιο νημα?

 

Και κατι ακομη. Μπορω να βρω καπου τις μαμα εφαρμογες της samsung η ειναι αδυνατον σε μη stock based roms?

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο που πρέπει να κάνεις αν έχεις προβλήματα είναι hard reset (επαναφορά εργοστασιακών)

Το 95% των περιπτώσεων σαν την δική σου δεν έχει να κάνει με sudden death. Οπως λέει και το όνομά του συνήθως δεν δίνει καμία προειδοποίηση....

 

Αδερφε μακαρι να χα sudden death θα το πηγαινα αντιπροσωπεια και θα με καλυπτε. Απ το fix του sds πασχω. Εχω κανει reset wipe και format ο,τι ειχε κ δεν ειχε το κιν πανω του. Εχω περασει 3 ρομ 4 κερνελ 2 modem κολλαει με τα παντα.

Το χει παθει παρα πολυς κοσμος στην εκδοση των 16gb με insane chip μετα απο update. Το μονο που προτεινουν ειναι να γεμισεις και να αδειασεις με dummy files την internal καμποσες φορες . Το μηχανισμο δε το καταλαβα αλλα το εξηγει αναλυτικα στο νημα που παρεθεσα παραπανω. Το κανα και εχω να κρασαρω 18 ωρες μεχρι τωρα...

Edited by lucifsg
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Διαβαζοντας το τοπικ κολλησα σε καποια σημεια. Πρωτον πρεπει να το ξεκλειδωσεις αγοραζοντας αυτην την εφαρμογη? Δευτερον για το S3 υπαρχει ξεχωριστο λινκ, μιας και στο θεμα ο uploader εχει λινκ για καθε συσκευη ξεχωριστα. Και τελος πρεπει να προσθεσω και το αρχειο με την ελληνικη μεταφραση που υπαρχει στο ιδιο νημα?

 

Και κατι ακομη. Μπορω να βρω καπου τις μαμα εφαρμογες της samsung η ειναι αδυνατον σε μη stock based roms?

 

δε θα δουλεψουν . οσο για το σπιριτ φμ αν το αγορασεις δε θελει τπτ και λειτουργει και χωρις ακουστικα. Αλλιως βρες το apk και κατεβασε το απο καπου...

 

ps: εξαρταται τι εννοεις μαμα εφαρμογες κιολας, kies πχ δουλευει και οτι υπαρχει στο play store της sammy δουλευει αν το κατεβασεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει αντικαταστήσει κανεις το module sim-card reader? Είχε πάρει πολύ νερό το καλοκαίρι το κινητό, το στεγνωσα και το εσωσα, αλλά απο τοτε η κάρτα μνήμης κανει κάτι 'νερα' :) που και που. Η αλλαγή είναι εύκολη, αλλά οι διαφορές τιμής original με Κίνα eBay είναι χαοτικές. Έχει ασχοληθεί κανεις;
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την cyanogen 10.1.3 stable όλα καλά αλλά όταν συνδέσω τον κινητό στο pc δεν μου το αναγνωρίζει έχω εγκαταστήσει το kies πρέπει να το κάνω απεγκατάσταση και να βάλω άλλους drivers και αν ναι ποιούς
Link to comment
Share on other sites

εχει βαλει κανενας αυτην εδω;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2477138

 

γιατι θα με ενδιεφερε να δοκιμασω miui στο s3 και βλεπω εχει πολλα tweaks που τουλαχιστον στην θεωρια ακουγονται ενδιαφερον..

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση που σίγουρα θα έχει ξαναγίνει αλλά δε μπορώ να διαβάσω 872 σελίδες. Συγγνωμη για το χρόνο σας. Θα ήθελα να ρωτήσω ποια ρομ έχετε να προτείνεται με αντροιντ 4,3 που να είναι κοντά στη στοκ; Δηλαδή να έχει το θέμα της samsung και εφαρμογές της samsung όπως κάμερα και τέτοια.

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση που σίγουρα θα έχει ξαναγίνει αλλά δε μπορώ να διαβάσω 872 σελίδες. Συγγνωμη για το χρόνο σας. Θα ήθελα να ρωτήσω ποια ρομ έχετε να προτείνεται με αντροιντ 4,3 που να είναι κοντά στη στοκ; Δηλαδή να έχει το θέμα της samsung και εφαρμογές της samsung όπως κάμερα και τέτοια.

Ευχαριστώ πολύ

 

Neat Rom v6.2

Link to comment
Share on other sites

Neat Rom v6.2

 

Να πάρω αφορμή απο τον φίλο.παραπάνω και να ρωτήσω , αυτή η ρομ που προτείνεις τι καλύτερο έχει πχ απο την revolution 4.1.2 ( που χρησιμοποιώ μέχρι σήμερα) η απο omega που τόσα θετικά ακούγονται ;

Για να μην παρεξηγηθώ το ρωτώ απο ειλικρινές ενδιαφέρον και όχι για να προκαλέσω κάποια κόντρα.

Με ενδιαφέρει να προχωρήσω κάποια στιγμή στην 4.3 αλλά σχεδόν σε όλες τις προτάσεις διαβάζω για κάποια θέματα.

Διαβάζοντας λοιπόν την πρόταση σου βλέπω ένα όνομα neat Rom που δεν το γνωρίζω .

Είναι τόσο σταθερή;

Link to comment
Share on other sites

εχει βαλει κανενας αυτην εδω;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2477138

 

γιατι θα με ενδιεφερε να δοκιμασω miui στο s3 και βλεπω εχει πολλα tweaks που τουλαχιστον στην θεωρια ακουγονται ενδιαφερον..

 

Όσες miui rom έβαλα στο κινητό μου είχα πρόβλημα με την μπαταρία, γρήγορο άδειασμα. Την συγκεκριμένη δεν την έχω δοκιμάσει για να σου πω αναλυτικά.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση που σίγουρα θα έχει ξαναγίνει αλλά δε μπορώ να διαβάσω 872 σελίδες. Συγγνωμη για το χρόνο σας. Θα ήθελα να ρωτήσω ποια ρομ έχετε να προτείνεται με αντροιντ 4,3 που να είναι κοντά στη στοκ; Δηλαδή να έχει το θέμα της samsung και εφαρμογές της samsung όπως κάμερα και τέτοια.

Ευχαριστώ πολύ

 

Όλες οι ρομ που βασίζονται σε ρομ τις Samsung έχουν αυτά τα βασικά που ζητάς. Αφαιρούν απλώς κάποιες λιγότερο σημαντικές εφαρμογές για να είναι πιο σβελτο το τηλέφωνο.

Είναι αρκετές πλέον αυτές οι ρομ αν και δεν έχω να σου προτείνω κάποια μια και προτιμώ τις aosp.

Link to comment
Share on other sites

Γρήγορες και σταθερές είναι επίσης οι Omni και CyanogenMod σε stable εννοείται εκδόσεις και με πολύ καλή διαχείριση της RAM . Αν και η cm 11 είναι πάρα πολύ καλή αλλά ακόμα nightly.

Ένας φίλος έβαλε την Omni σε 4.4.2 και είναι πολύ ευχάριστημενος.

生活是好的 [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξέρουμε αν έχει διορθωθεί το πρόβλημα που είχε η 4.4 με την κάμερα και το ότι δεν έβλεπε η κάμερα σαν αποθηκευτικό χώρο την sd card;
Link to comment
Share on other sites

Γρήγορες και σταθερές είναι επίσης οι Omni και CyanogenMod σε stable εννοείται εκδόσεις και με πολύ καλή διαχείριση της RAM . Αν και η cm 11 είναι πάρα πολύ καλή αλλά ακόμα nightly.

Ένας φίλος έβαλε την Omni σε 4.4.2 και είναι πολύ ευχάριστημενος.

 

Εννοείται πως είναι γρήγορες και σταθερές. Το είπα και πιο πριν ότι τις προτιμώ σε σχέση με τις ρομ που βασίζονται σε stock της Samsung. Η cm11 αν και nightly είναι επίσης πολύ σταθερή και γρήγορη. :)

 

ξέρουμε αν έχει διορθωθεί το πρόβλημα που είχε η 4.4 με την κάμερα και το ότι δεν έβλεπε η κάμερα σαν αποθηκευτικό χώρο την sd card;

 

Δεν υπάρχει κάποιο σοβαρό bug στην 4.4 πλέον. Όσο για την αποθήκευση στην εξωτερική μπορείτε να χρησιμοποιήστε είτε κάποια άλλη κάμερα, είτε να εγκαταστήσετε το xposed framework με το κατάλληλο module και θα είστε o.k.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα υπάρχουν πολλές καλές roms απλά αυτή την έχω δοκιμάσει, είναι πολύ κοντά στη stock, έχει optimizations και είναι ελαφριά. Επίσης προτείνω την ultimarom v16 , επίσης 4.3 ml2 που έχει look and feel AOSP. Για KitKat 4.4.2 έχω δοκιμάσει του temasek
Link to comment
Share on other sites

Roms υπάρχουν πολλές καλές. Όρεξη να έχεις και υπομονή.

 

Σίγουρα υπάρχουν πολλές καλές roms απλά αυτή την έχω δοκιμάσει, είναι πολύ κοντά στη stock, έχει optimizations και είναι ελαφριά. Επίσης προτείνω την ultimarom v16 , επίσης 4.3 ml2 που έχει look and feel AOSP. Για KitKat 4.4.2 έχω δοκιμάσει του temasek

 

Δοκίμασε την cm11 4.4.2 με τα τελευταία Gapps.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
生活是好的 [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γρήγορες και σταθερές είναι επίσης οι Omni και CyanogenMod σε stable εννοείται εκδόσεις και με πολύ καλή διαχείριση της RAM . Αν και η cm 11 είναι πάρα πολύ καλή αλλά ακόμα nightly.

Ένας φίλος έβαλε την Omni σε 4.4.2 και είναι πολύ ευχάριστημενος.

 

 

Πανεμορφη και σταθερη η omni 4.4.2, αλλα ειχα αργο 3G και πληρη αδυναμια μεταφορας δεδομενων μεσω tethering.

Aν μπορεις ρωτα τον φιλο σου να μας πει την εμπειρια του.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση που σίγουρα θα έχει ξαναγίνει αλλά δε μπορώ να διαβάσω 872 σελίδες. Συγγνωμη για το χρόνο σας. Θα ήθελα να ρωτήσω ποια ρομ έχετε να προτείνεται με αντροιντ 4,3 που να είναι κοντά στη στοκ; Δηλαδή να έχει το θέμα της samsung και εφαρμογές της samsung όπως κάμερα και τέτοια.

Ευχαριστώ πολύ

 

Omega V53. Ότι πιο γρήγορο είχα ως τώρα. Σταθερή χωρίς κολλήματα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όσες miui rom έβαλα στο κινητό μου είχα πρόβλημα με την μπαταρία, γρήγορο άδειασμα. Την συγκεκριμένη δεν την έχω δοκιμάσει για να σου πω αναλυτικά.

 

Αυτή είναι Samsung based.. Άρα λογικά θα έχει κάτι καλύτερο...

Δοκιμάζω και σας λέω εντυπώσεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την cm11 4.4.2 με τα τελευταία Gapps.

 

Τα τελευταία gapps είναι αυτά εδώ: http://www.androidfilehost.com/?a=show&w=files&flid=10306. Και αν ναι, ποια ακριβώς? Τα standard?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...