Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτη θα δοκιμαζα πρώτη την ειχα και στο S2 και ηταν τελεια οπως λες... Μετα θελω να δοκιμασω και Slim Bean 4.4.2 καποια στιγμη...

 

SlimKat πλεον ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

χρονια πολλα!κατσε τι εννοεις σαν να εχεις αλλο τηλεφωνο ?απο ταχυτητα? και αν ναι που το ειδες αυτο μονο στο κεντρικο screen και στις καθημερινες σου λειτουργειες?επαιχες κανα 3d παιχνιδι πχ οπως gti vice city? ευχαριστω

 

Χρόνια σου πολλά. Μιλάω από θέμα ταχύτητας και σταθερότητας. Παιχνίδια ναι αλλά όχι αυτό που λες. Το μεγάλο θέμα είναι βέβαια ότι σε καθημερινή χρηση εκεί που χρησιμοποιούσε 700-730MB, αρκείται στα 560-580MB με τις ίδιες εφαρμογές!

生活是好的 [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η Neat ΣΕΡΝΕΤΕ παιδια... η Slim Kat παει ΚΟΜΜΑΤΙΑ

 

edit: Στη Slim kat η μπαταρια πεφτει πριν προλαβεις να πεις κιμινο.... η Neat απο την αλλη ειναι πολυ καλη σε μπαταρια αλλα ψιλο παει αργα ρε ****το... ποιες αλλες ROM χρησιμοποιειτε που να συνδιαζουν και τα δυο να δοκιαμσω ?

Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι φίλοι και χρόνια πολλά!

 

Έχω καιρό να μπω κι έχω χάσει λίγο τα τελευταία νέα...

 

Φοράω την Ομέγα 4.2.2 και τώρα τελευταία όλο ψιλοχαζά κάνει κι οπότε λέω να δοκιμάσω κάτι καινούριο.

 

Στην xda πού μπορώ να βρω τα τελευταία της Ομέγα (αν έχει βγάλει δηλαδή κιόλας);

 

Αυτή η σλιμκατ που λέτε ποιανού είναι; Της Σαμμυ επίσημη;

 

Κάποιο λινκ σας παρακαλώ...

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι φίλοι και χρόνια πολλά!

 

Έχω καιρό να μπω κι έχω χάσει λίγο τα τελευταία νέα...

 

Φοράω την Ομέγα 4.2.2 και τώρα τελευταία όλο ψιλοχαζά κάνει κι οπότε λέω να δοκιμάσω κάτι καινούριο.

 

Στην xda πού μπορώ να βρω τα τελευταία της Ομέγα (αν έχει βγάλει δηλαδή κιόλας);

 

Αυτή η σλιμκατ που λέτε ποιανού είναι; Της Σαμμυ επίσημη;

 

Κάποιο λινκ σας παρακαλώ...

 

:)

 

Omega Εισαι εδω: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1663656

 

H Slim Kat ειναι CM Based... καλη γρηγορη αλλα απο μπαταρια μαπα....

 

http://www.slimroms.net/index.php/downloads/dlsearch/viewcategory/628-i9300

Link to comment
Share on other sites

(ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ) Πέρασα cyanogenmod με τον installer.

Η διαδικασία πιο εύκολη δεν γίνεται παιδιά... Και χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.

 

Θα μιλήσω περισσότερο για την cm όμως.

Είχα πολύ καιρό να «παίξω» με την συσκευή και μπορώ να πω πως εντυπωσιαστηκα!

 

Πρέπει να περασε μια έκδοση που είναι μόνο για τον installer (Android 4.3.1). (δείτε screenshot)

 

Είναι εντελώς σταθερή και ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ γρήγορη σε σχέση με την tw 4.1.2 (χωρίς root βέβαια).

Εκεί που φυσικά πεθαίνεις την πλάκα σου είναι με την ram.... Αν το κινητό έχει 1gb ram με tw, η cm του δίνει άλλο ένα, που λέει ο λόγος. Τρομερή η διαφορά...

 

Μπαταρία μέχρι στιγμής δεν μπορώ να πω πολλά. Μέχρι στιγμής ανοιχτή οθόνη 30 λεπτά με wifi και έχει κάψει 6%. Αλλά αυτό τώρα δεν ξέρω κατά πόσο θα ισχύει άλλες φορές. Θα σας ενημερώσω όταν φτάσει στο 0% ;-)

 

Δεν σας είπα και κάτι καινούριο, αλλά νομίζω αξίζει να τα ξανακουσετε :-P

 

Όσοι έχετε δισταγμούς, νομίζω ότι ο installer είναι για εσάς.

Η πλάκα είναι ότι υποτίθεται πως κάνει την διαδικασία πιο «ανώδυνη» αλλά όταν ξέρεις τι περνάει το κινητό σου πονάς :-P

Δεν υπάρχει νομίζω λόγος ανησυχίας. Μπορεί να πάρει ένα 45λεπτο να κατεβάσει και εγκαταστήσει τα πραγματάκια του αλλά φυσικά και αξίζει όταν είσαι στοκ. Πηδας πολλά βήματα που θα ήταν πολύ πιο «εφιαλτικά».

 

Μια ερωτησουλα να κάνω. Θυμάμαι παλιά (σε άλλα πειράγματα που έκανα) όταν άνοιγα το κινητό δεν έβγαζε αυτό το θαυμαστικουλι στο πάνω αριστερά μέρος. Τώρα όμως βγαίνει σε κάθε boot. Δεν με ενοχλεί αλλά θα πρέπει να με απασχολεί;

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αξίζει να δοκιμάσετε το kernel από τον boeffla (beta 7) http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1964572. Πολύ πιο smooth λειτουργία στην στοκ 4.3 και μέχρι στιγμής πολύ καλή μπαταρία και χωρίς κανένα bug (τουλάχιστον από εχθές που το εγκατέστησα).
Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Το θαυμαστικό είναι επειδή είναι πλεον rooted!

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί σου γράφει snapshot 10.2 με ημερομηνία 13/12, κ εγώ έχω μετα απο update 10.2 final στις 2/12

Link to comment
Share on other sites

Το θαυμαστικό είναι επειδή είναι πλεον rooted!

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί σου γράφει snapshot 10.2 με ημερομηνία 13/12, κ εγώ έχω μετα απο update 10.2 final στις 2/12

 

καλα, αυτο δεν με απασχολει ιδιαιτερα...

βαζω την stable αν ειναι. δεν χρειαζετε wipe data, ετσι;

 

επισης, για kernel, ποιον θεωρειτε καλυτερο;

αυτον εδω ισως;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2449408

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Omega Εισαι εδω: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1663656

 

H Slim Kat ειναι CM Based... καλη γρηγορη αλλα απο μπαταρια μαπα....

 

http://www.slimroms.net/index.php/downloads/dlsearch/viewcategory/628-i9300

 

Ευχαριστώ!

 

Από όσο βλέπω η τελευταία της Ομέγα είναι βασισμένη στην 4.3... Στην οποία από όσο πήρα πρέφα δεν έμεινε καν η Σάμμυ ("κατευθείαν" στην 4.4 δεν πήγε??)

 

Μια φορά έβαλα CM και μου φάνηκε πραγματικά γρήγορη, αλλά δε μου άρεσε που έλειπαν τα (λίγα) καλά που έχει η Σάμμυ-based :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Με την CM αν κάνω την εγκατάσταση μέσα από το site που έχει, μέσα από την εφαρμογή της για εγκατάσταση, βάζει και τα gapps?
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την cm 11 20131222 που είναι βασισμένη στην 4.4,2 βάλε και τα gapps και θα είσαι οκ.

Πρόσεξε μόνο τι recovery εχεις.

生活是好的 [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την cm 11 20131222 που είναι βασισμένη στην 4.4,2 βάλε και τα gapps και θα είσαι οκ.

Πρόσεξε μόνο τι recovery εχεις.

 

Το πρόβλημα με την απεικόνιση όταν τραβάς βίντεο έχει λυθεί?

Link to comment
Share on other sites

παιδες και εγω απο installer τη snapshot πηρα. ετρωγε ομως freeze. εβαλα stable παλι τα ιδια. τα τρωει οποτε θελει μπορει 2 σε μιση ωρα μπορει κανενα σε 2 μερες. Κοιτωντας δεξια αριστερα λενε οτι πρεπει να αλλαξεις και baseband. Nickname βλεπω οτι εχεις baseband mg4. αυτο το περασες μονος σου η στο περασε αυτοματα ? εμενα εχει μεινει σε xxell4. Που μπορω να βρω πιο baseband πρεπει να περασω αναλογα με τη ρομ που φοραω ? Ας βοηθησει καποιος που ξερει παιδευομαι μερες...
Link to comment
Share on other sites

παιδες και εγω απο installer τη snapshot πηρα. ετρωγε ομως freeze. εβαλα stable παλι τα ιδια. τα τρωει οποτε θελει μπορει 2 σε μιση ωρα μπορει κανενα σε 2 μερες. Κοιτωντας δεξια αριστερα λενε οτι πρεπει να αλλαξεις και baseband. Nickname βλεπω οτι εχεις baseband mg4. αυτο το περασες μονος σου η στο περασε αυτοματα ? εμενα εχει μεινει σε xxell4. Που μπορω να βρω πιο baseband πρεπει να περασω αναλογα με τη ρομ που φοραω ? Ας βοηθησει καποιος που ξερει παιδευομαι μερες...

 

Το baseband μου έμεινε ολόιδιο ;-)

 

Εμένα πάντως μου έκανε πολλά κολλήματα την πρώτη ώρα. Μετά σιγά σιγά έστρωσε και πλέον είναι μια χαρά (μετά από μια μέρα). Δεν ξέρω πως είναι αυτό πιθανό αλλά είχα όντως πολλά προβλήματα στην αρχή, ενώ τώρα είναι μια χαρά.

Τι να σου πω.... Αν μπορείς κάνε λίγο υπομονή.

Αλλιώς μπορείς να δοκιμάσεις κάποια άλλη rom. Paranoid ή slim ας πούμε είναι καλές επιλογές αν κρίνω από την διασημότητα τους :-)

 

Edit:

Μετά από 2 μέρες με την snapshot του installer παρατηρώ έχει κάποιο θέμα με την μπαταρία... Όχι πολύ μεγάλο αλλά δεν βγάζει και πολύ ώρα..

Βάζω cm11 nightly και βλέπουμε...

 

Edit 2:

εβαλα cm11 αλλα εχω θεμα με το wifi...

συνδεεται αλλα δεν ανεβαζει ταχυτητα... ευτυχως εχω 3g οποτε μια μερα την βγαζω... για πειτε ομως ιδεες

 

Edit 3:

Πολλά edits.. :-P

Μετά από 2 ωριτσες και έφτιαξε το θέμα. ;-)

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα παιδια! Ειμαι με την τελευταια CM Nightly και δεν δουλευει η καμερα, ξερει κανεις κατι ? βγαζει μαι φωτο και θελει restart για να βγαλει αλλη :P
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να περιμένεις να βάλεις την επόμενη έκδοση... ;-)
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να περιμένεις να βάλεις την επόμενη έκδοση... ;-)

 

Επειδη χρειαζομαι την φωτογραφικη εβαλα Neat... Και κολλαει ρε ****το... Ξενερα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...